Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dare nije dugme....dok ne vidim ne mogu znati sta i kako, ajd za nosac to je manje vise lako al za sva 4 miga moze biti malo zeznuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Evo da podijelim jedno moje neprijatno i potencijalno opasno iskustvo. Prije 2 dana vozim se na neko izletište van grada na, jelte, roštilj :) Vozim iza 3 automobila i omišljam se da li da ih preteknem na tom putu koji je poslije zime pun kratera. Odjednom komšija cima golfa zbog nečeg i dok sam shvatio da cilja da mu rupa bude na sredini automobila a točkovi je promaše bilo je već kasno. Preblizu automobila sam i ne mogu izbjeći rupu koja je nekih 50x50 cm i duboka između 15 i 20 cm. Udaram je direktno ali bez problema ostajem na motoru. Stajem i konstatujem da su felne i gume OK kao i ostalo osim što se od siline udarca retrovizor olabavio. Zategnem i vozim dalje bez problema. Motor ne trese,ne vuče u stranu i konstatujem da sam dobro prošao. Danas vozim do grada i čujem neko lupanje napred povremeno,onako metalno. U jednom momentu pritiskam desnu ručicu kočnice i shvatim da je tvrda i ne koči. Stajem pored puta i gledam. Imao sam šta i da vidim:

2u6zbyc.jpg

Od udarca su pretpostavljam oba vijka na nosaču kočione čeljusti pukla(ili napukla pa poslije otpala jer to se nije čulo kad sam se vraćao sa roštilja nekih 15km). Mislim da sam imao sreće više nego pameti da me to lupanje opomene jer čeljust slobodno šeta po disku i moglo se desiti da blokira točak.Od sad ako pogodim rupu na putu stajem i vršim punu inspekciju odmah! Odoh sad tražiti vijke u gvožđaru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

ZajebaTa situacija. Stalni problem. Jedno od rešenja može biti da voziš iza levog traga vozila ispred tebe ako već ne možeš držati veći razmak. Većina po navici drži sredinu auta i redovno "popije" rupe koje auto "opkorači" zbog duplog traga. Ako si mu iza levog traga i vidiš da kreće u eskiviranje, kopiraš njegovu putanju. Naravno uvek je pametnije držati veći razmak  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Da,super sam prošao. Alexanto dobar savjet,tako ću od sad. Obično držim veće rastojanje ali tad sam se dvoumio da li da ih preteknem pa sam bio preblizu. Obično kad se oko nečeg dvoumim i razmišljam tad i napravim grešku. Juče stavio nove vijke i sve je sad OK. Je li tvrdoća vijaka 8.8 u redu ili da tražim nešto jače?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto Sale rece....uvek drzim pravac iza levog tocka automobila kad sam prisao blize nego sto treba ali opet treba biti obazriv jer ima debila kojim je sve jedno dal ce il nece potrefiti rupu, ima nekad da je i ne vide il kasno vide.....svakako jako ruzan osecaj momenat pre nego sto se zvekne.

 

Srafovi ti nisu pukli pri udaru jer da se to desilo, navoj bi ostao u nosacu koc. celjusti, pre bi rekao da ti nisu bili dovoljno stegnuti......odlicno si prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ljudi opet mi treba pomoć,možda je neko imao sličan problem. Ne radi se o mom motoru nego o bratovom ali je isti kao moj samo mlađi(beverly 500 2005.). Ima problem sa kočnicama. Kad polako pritišće ručicu kočnica propada. Ako naglo pritisne ručicu kočnica je tvrda i koči. Zna li neko nešto da mu pokušam pomoći? Isfurao se skroz hoće da proda motor zbog toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bolje da ulozi 500 din. i promeni ulje,kociono,a tebi bih preporucio da nadjes originalne vijke (polovne) i stavis lepak za srafove,privremeni (tako se zove),taj nosac je tanak a samim tim i navoj kratak.

Kada su kocnice i vesanje u pitanju ne verujem nasim gvozdjarima,jednom sam takav sraf produzio za 7-8 mm,lagano.

I onaj donji kod tebe na celjusti je iz gvozdjare uz ne adekvatnu platnu,nemojte se sa kocnicama igrati,tvoj slucaj je opomena (od gore).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora
  • Poslije dosta "akanja" došli do zaključka da su gumice ili je sam cilindar istrošen. Radi se o ljevoj ručici,znači prednja i zadnja. Ulje sipano dot4 ,točak nema lufta. Cilindar nije original ali je radio više od godinu bez problema.Pokušaćemo naći drugi cilindar. Što se tiče vijaka na mojim kočnicama rade za medalju(stavljene adekvatne platne). Ne odvrću se,drže(i jesu malo duži od originalnih),isprobano sa 200 kg na motoru na zahtjevnom putu ali ipak hvala na savjetu. Danas opet imao sreće. Krenem na kratak put od 12km i već nakon 800m počinje kiša. Tek par krupnih kapi po cesti. Odlučujem da se vratim,lagano kočim ali motor počinje da izleće na stranu. Dočekujem jednom pa drugom nogom i puštam kočnicu pa sve prolazi bez pada. Na sreću nije me lansirao. Posledica malo istegnut zglob skoro da ne boli.Okrećem i na odvrtanje gasa mi pleše zadnji točak(39KS i 115 kg na motoru). Nevjerovatno klizav spoj istrošenog asvalta,masnoće i vode. Po meni slično kao led. Znao sam da je klizavo ali ovo je bilo izvan očekivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Vinkovci Hrvatska
  • Motocikl: Beverly 500

Pozdrav novi sam ovdje iz Hrvatske sam danas sam kupio za 2200e Beverly 500 2008 godina 22000 kilometara,prvi utisci su savršeni,nadam se da nesmeta što sam Hrvat,planiram iz Vinkovaca malo skuterom do Beograda ili Novog Sada 

IMG_5202.JPG

IMG_5203.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Vinkovci Hrvatska
  • Motocikl: Beverly 500
Upravo sada, IvanHr je napisao:

Pozdrav novi sam ovdje iz Hrvatske sam danas sam kupio za 2200e Beverly 500 2008 godina 22000 kilometara,prvi utisci su savršeni,nadam se da nesmeta što sam Hrvat,planiram iz Vinkovaca malo skuterom do Beograda ili Novog Sada 

IMG_5202.JPG

IMG_5203.JPG

Zaboravio sam napisat da sam skuter kupio od kolege prvi vlasnik,slabo ga vozi jer je pilot i slabo je kući,s skutera nije padano ali on ga je obojao u profesionalnoj radnji u perla crnu više vuče na mat crnu sa šljokicama,presijava se na suncu 200e je bojanje platio inače redovno je servisiran sad zanima me gdje naći mali vizir 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Dobro došao! Ovde nije bitno odakle si i kom narodu pripadaš,možeš biti i Liliputanac ili Marsovac,bitno da si čovjek i da voliš dva točka ;) Ako te put nanese kroz Gradišku(bosansku) javi se da popijemo nešto. Što se tiče vizira taj mali je estetski OK ali nema nikakvu drugu funkciju. Može se naći na ebay ali je jako skup. Oni malo veći su jeftiniji ali i funkcionalniji. Ja imam oba fabrička vizira ali onaj veliki ružni sa šipkama iz prednje plastike ne stavljam jer mi je ružan a i volim da osjetim vjetar,sviđa mi se tako. Kad gledam kroz vizir nemam taj osjećaj slobode,jbg stvar ukusa i afiniteta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dobrodošao na ove stranice. Ako dolaziš za NS javi se da se nadjemo i upoznamo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Vinkovci Hrvatska
  • Motocikl: Beverly 500
Pre 11 sati, milanns je napisao:

Dobro dosao ako planiras za Novi Sad evo ti tel pa se javi 0692521460,da ti pokazem grad i popijemo pice.

Može svakako planiram možda čak i Bg i Ns posjetit 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja