Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Мени је било који кофер који сам имао био мали...колики год био. Тако да то зависи од тебе.

А што се мотора тиче, далеко од тога да ће му 47-ица сметати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Prostora nikad previše. Ja planiram kupiti k47 ili coocase astra 48l. Da mogu kupio bih e55.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja na Majesty-ju 250 imam Givi e52 i nisam primetio da mu nesto smeta. Doduse, ni ne idem nesto sa njim brzo da bih osetio razliku izmedju mog kofera i ortakovog manjeg Kappa kofera, na istom maxiju :-)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

611CfXxQklL._SY355_.jpg


Ja imam ovaj... možda ga zamjenim uskoro tj. možda uzmem veći.
Ovaj ima 47 litara i ako su ti kacige ne veće od XL trebalo bi da stanu dvije bez greške unutra... 

Nisam primjetio da utiče na ponašanje skutera kada se skine/stavi... doduše i drugačiji je sam skuter... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolege kupio juce akumulator za moj motor u bateri shopu u cvijicevoj po katalogu sve ful varta ali nelezi vraze danas da ga namontiram nemoze da udje u kuciste za nijansu je veci. Popizdeo sam. Dali je neko imao slicna iskustva. A rekli mi da nema sta to je to za bev 500 2003 god jedino taj imaju. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Resena misterija oko akumulatora posle 2 dana. Da pojasnim kao sto sam vec pisao uzeo sam varta 12v 12ah po svim katalozima i preporukama za bev 500 medjutim nije bilo sanse da bilo koja 12ah baterija stane u njegovo kuciste i probali smo sve dvanestice koje su bile. Tek kad sam otisao u bella moto koji zastupnik za piaggio dobio sam pravu informaciju. Da bev 500 2002 do 2006 god ima fabricki akumulator 12v 11ah kiselinski i to je jedan jedini koji moze da stane u njegovo kuciste i taj sam na kraju bio primoran da uzmem jer druga varijanta ne postoji. Bev 500 od 2006 god pa na dalje koristi 12ah i njegovo kuciste je za nijansu vece.Eto drugari to su vam prave informacije sa lica mesta pa da svi u buduce znate da nebi imali probleme i nedoumice. poz za kolege

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Extra, a sada neki servis, pa put pod točkove

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Moj bev je 2005, u kucistu ( kutiji ) u kojoj stoji akumulator sam pazljivo polomio plasticna rebarca I dobio dovoljno prostora da ubacim gel aku 12a 12 v . Kleme imaju dovoljno duzine kablova da se zamijene polovi jer na ovom tipu akumulatora su kleme kontra u odnosu na fabricki kiselinski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Polomio sam ih i ja i stavio 12ah doduse jedva nagurao ali nije bilo sanse da se zatvori poklopac kako treba. Zinuo pozadi jedan santimetar. I ipak sam se odlucio da stavim fabricki nego da budzim ovaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Sad videh na FB-u reklamu za servis pa se setih moje muke sa beverlijem 500. U glavnom pisao sam tu u temi davno da sam imao problem sa kljucanjem vode i da je menjano sve zivo, a da je problem bio samo poklopac koji je propao i nije propustao paru... u svakom slucaju servis koji me je tada odrao je "Vranes" na zvezdari u blizini olimpa. Za svaku su NE preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dare sad kad smo stigli nazad a bilo je przenje dobro preko avale kad sam stao vidim cureo mi neki antifriz gore iz onog poklopca gde je cep. Jel to na cepu ili? Jel treba cep zameniti. Hvala. Isli smo preko mladenovca i avale super prosli. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posuda je sa desne strane gore ispod kormana, iza plastike koju drzi krstak sraf....ako ti je tu cureo antifriz, vidi prvo da li je zavijen do kraja.

Ako jeste zavijen ti lepo zameni cep posude pa napravi koji krug.....niste se trebali tuda vracati, ima bolji put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da da tu je curelo znam gde je cep. Ali mislim da je tek kad sam usao u grad i par puta uklj ventilator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Postoji mogućnost da ti je prepunjen. Meni se tako isto jednom desilo posle sipovanja. Vozio sam ga neka gužva je bila i kada sam stao i ugasio mašinu odjednom je počelo da izlazi, ono baš sam se iscimao. Sačekao da se mašina ohladi pa sam otvorio i video da nema antifriza i ja uzeo da dolijem i samo što sam sipao mnogo malo on dođe do pola u onom grlu. I posle sam samo proveravao koliko ima tečnosti i to je to. Nije mi se više dešavalo to, niti je gubio tečnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kad smo bili u sub na sajmu i voznji odusevio me izduv kod alexe i saleta na apriliji atlantic 500. Kako bi akrap isao na moj bev s obzirom da je isti agregat. Koliko je to para recimo polovno a dobro i gde da se trazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dare jutros sam gledao mislim da mi ima malo previse antifriza mozda ga je zato malo izbacio na cep kad je prokljucao. Da prvo malo izvucem pa da probam da ne kupujem drugi cep na prvu loptu. Sta kazes komso doktore za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Kad smo bili u sub na sajmu i voznji odusevio me izduv kod alexe i saleta na apriliji atlantic 500. Kako bi akrap isao na moj bev s obzirom da je isti agregat. Koliko je to para recimo polovno a dobro i gde da se trazi.

Само један акрап може да издржи мастер 500,то Алекса може из искуства да ти каже,а то је акрап са дуплим издувом,тешко се налази и цена половног је преко 300€. Нађи на КП лик из Ћуприје их продаје. Надам се да сам ти помогао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5674 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ostavi ti taj čunak što imaš, veruj mi za Master 500 - nema bolje  :jok:  'de ćeš bre da ti se motorin dernja i skiči k'o onaj Aleksin mučenik...  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dare jutros sam gledao mislim da mi ima malo previse antifriza mozda ga je zato malo izbacio na cep kad je prokljucao. Da prvo malo izvucem pa da probam da ne kupujem drugi cep na prvu loptu. Sta kazes komso doktore za motocikle.

 

Probaj, izvuci, prati pa ako i dalje izbacuje ti zameni cep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja