Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jalova rabota - batali... Sta god stavis - izgorece a dobiti neces nista cak lako moze da se desi da ti prigusi performanse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Stavio sam 2019. god Yoshimuru, od neke Kawe. Zvuk (bez db) extra, ja se oduševio. Probna vožnja, gasio se 6 puta kad je na leru, a na gasu max 80. Home made db, dublji zvuk, sve isto. Zeza me lambda, mora original auspuh.

Uzeo i neki kinez da probam. Još nisam našao vremena za njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Moze li mi neko reci koliko i koje ulje ide u diferencijalu beverly 500 2004god?

 Druge znacajna informacije sam iskopao. 

 

Izvinjavam se sto pisem post za postom, unapred zahvalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
29 minutes ago, alexanto said:

Zar u Master 500 ne ide 1,7 lit ulja? :stabre:

Sa filterom tuda negde. Sve jedno dva mora kupiti, sipa 1,5 pa proveri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750XA

Da li moze neko ukratko da opise kako se skida zadnji tocak kod Beverlyja Cruiser 500? 

Ja sam kao nesto pretpostavio ali rekoh da ne lutam, lakse da pitam?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Lako. Popustis selnu od auspuha na cevi koja ulazi u lonac. Odvijes selnu auspuha koja je preko sredine lonca, zasafljena u viljusku. Odvijes zadnji amortizer dole na viljusci. Odvijes centralni saf, na osovini. Odvijes kociona klesta. Odvijes blatobran. Odvijes viljusku. Kad skines viljusku, odvijes 5 safova na felni i skines tocak. 
 

Pricam po secanju, ne mora da bude da je 100% takav redosled

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Hvala lepo, koristile su mi ove informacije.
Sad imam sledeci problem, zapinjem ko sivonja da odvijem cep za ispustanje ulja i nema sanse da ga odvijem, pa da pitam da se mozda ne odvija na kontra stranu?

Edit: Resen problem malom brusilicom

 

Sad mi samo ostaje da resim blago lupkanje pri polasku kao da na svaku sekund ili pola sekund cujem neki plasticni udar, blagi samo se cuje ne oseti se nista.

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
Pre 17 sati, Gastrorider je napisao:

Vjerovatno lupkaju rolnice, nista strasno. Kako si brusilicom rijesio problem?

Mislis da bi se zamenom rolnice resio problem? 

U svakom slucaju najbolje da cim pre resim to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

mozda se istegnuo kais pa lupka o deklo, mozda rolnice, mozda.... najbolje da prekontrolise stanje neko strucan. Sve je to potrosni materijal ( djelovi ) tako da treba uraditi redovan servis svakako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Sad imam drugi problem, kopka me kako se bevy ponasa sa drugacije podesenim amortizerima zadnjim, do sada su bili na najnizem polozaju odnosno najmeksi.
Sto kazu macku je ubila znatizelja ili kako vec to ide..

 

Uglavnom, kupim ja kljuc za stelovanje (okretanje amortizera na motociklu) onaj stelujuci sa kukicom unior, desni amortizer okrenem vrlo lako, taj sto je na strani auspuha, a ovaj levi nema teorije da okrenem.


Dodao i cev u nastavku kljuca i zapnem muski, nisam mekusac neki, ma nema sanse da ga okrenem, da li postoji neka fora koju sam mozda propustio? Dajte neki savet.

Edit: Uz pomoc WD spreja sam uspeo da okrenem za 3 zuba, valjda ce se razlika primetiti u voznji, nisam stigao da probam.

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Pozdrav, imam mali problem (nadam se da nije veliki), kada  se zagreje skuter točak počinje jako  da se okreće ne ler gasu! Dok je hladan normalno radi, čim se provoza 10 minuta i kada ga podignem na nogare ,okreće kao lud! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni se desilo da se točak okreće u leru jer se odvila matica kvačila, ona što drži centralnu oprugu. Nisam je lepo zategao, i odvila se. Nije bilo nekih posledica, samo sam je ponovo lepo zategao, i stavio lepak za navoj za svaki slučaj.

Možda nije to u pitanju, ali svakako proveri CVT, možda je pukla oprugica lamelice, ili tako nešto. Nemoj da voziš dok to ne rešiš, da ne napraviš neki karambol.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad oprugica pukne točak vrti non stop bez obzira da li je vruc ili hladan motor.

Ovde je problem u prenosu, CVT na otvaranje, pregled.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A pojacava li zvuk motora ili bas radi na leru. To sto nije zavrnuta rucica gasa, ne mora da znaci da je na odgovarajucem broju obrtaja za ler

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 23.2.2021. at 14:29, Satelis je napisao:

Ovaj Bev je izašao iz radionice pre neki mesec, od Majstora ne od Šustera, ali tu ima jedan problem mali.

Majstor(i) neće da rade svoj posao kako treba od početka do kraja jer ih mrzi ili im se žuri za prokletim novcima ili je od oba po malo/mnogo.

Ne ulazim, njina stvar, gledam iste slike godinama od raznih Velikih Imena, knjigu da napišem .....zato me popreko i gledu, prs sam im u oko pa boli, ako i treba da boli.

 

Ex vlasnika ne mogu kriviti nit on ima veze sa bilo čim. 

On je gospodin čovek koji doveze, ostavi da se sredi sve šta treba i ode. Posle plati, sedne i gas.

Šta se zapravo zbilo, ostaje prikriveno međ redove koje treba znati pročitati :)

 

E previše kenj*m odo raditi.

Citiram stari post jer polako prelistavam temu kad imam vremena. Znam da nije deo teme ali moram da spomenem svoj slučaj. Nisam iskusan bajker, ali sa automobilima imam dosta iskustva što je i moja velika strast između ostalog. Pre nekih 4 godine sam definitivno raskrstio sa svakim majstorom zbog nebrojeno loših iskustava. Jedino me neka zahtevna intervencija u smislu potrebnog alata i uslova koje ne mogu da stvorim može naterati da ostavim auto nekome.

Nedavno smo žena i ja pazarili polovan auto za nju. Našli smo dobar primerak održavan u ovlašćenom servisu sa svom istorijom itd... Kada sam krenuo da radim prvi mali servis i da isporveravamo generalno auto imao sam šta da vidim. Ubeđen sam da su eventualno radili svaku drugu zamenu ulja i filtera u ondosu na ono što stoji u servisnoj istoriji, polomili su sve živo što im je do ruku došlo...recimo mrzi ih da skidaju šuspleh pa ga polome na delu gde im treba da izvade filter...milion nosača, raznih plastika polomljeno, sve zbog javašluka majstora koji žele da uštede vreme. Ponavljam, u pitanju je oficijelni servis.

 

Manje bitno, ali sa istom poentom je slučaj prvog servisa na 1000km koji sam radio na Libertiju. Po knjizi, pored zamene ulja i čišćenja filtera ulja, potrebno je bilo štelovanje ventila. Umesto štelovanja ventila zamenjeno je ulje u reduktoru koje se uopšte ne menja na prvom servisu. Znam, nije nikakva para i nemam ništa protiv što je zamenjeno, ali svrha priče je da se sve radi ofrlje i bez ikakvog protokola što očekuješ od oficijelnog servisa, a pritom nije urađeno uopšte ono što je po knjizi. Da ne govorim oko servisnih intervala, što u salonu kažu jedno, u knjizi drugo, a u servisu treće itd... 

 

Verujem da je retko gde kod nas drugačije, a ti si druže moj sa svojim pristupom verovatno jedan jedini od svoje vrste. Siguran sam da ukoliko bih imao problem sa skuterom, zapucao na tvoju adresu. 

Ovu temu listam jer je Beverly Cruiser moj dečački san, i iako sam odlučio da ću verovatno uzeti nov Beverly, uvek mi taj stari Cruiser odvrati pažnju kao nešto najlepše što nosi naziv skuter. Čitam sve ove tvoje epizode, i onda se vrlo lako otreznim i potvrdim sebi zbog čega ću uzeti novo, i tolika razlika u novcu mi nije opravdanje da ne budem bezbrižan kad sednem na dva točka. Druga stvar je što za sve to treba i vremena i živaca, a ja nemam ni jedno ni drugo :jee1:.

Tebi još jednom svaka čast na pristupu, i želim ti svaku sreću u daljem radu. 

 

Izvinjavam se što sam skrenuo sa teme još jednom. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Prilično se slažem sa tvojim postom, zato sam se i ja odlučio na nov skuer, mada ni takav nije lišen problema falabogu. Uz napomenu da menjačko ulje treba menjati na prvom servisu, kao i na svim skuterima. Piše u servisnom uputstvu, između ostalog:

image.png.00c188e1a84ae0843fea852d79623542.png

 

Piše i to, što kažeš, da se tada ventili šteluju, ali ja bar nisam čuo da je iko ikad to tad uradio. Mnogi skuter završe svoju karijeru a da nikad ventili nisu štelovani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Pozdrav, da li znate gde mogu da nabavim centralnu oprugu kvačila i set malih opruga? Zvao sam Peđu(nedostupan), kommpco nema, Boban Motors nema, moto delovi (nemaju). Neki kontakt i koja je cena seta? 

U pitanju je Piaggio Beverly 500, 2008 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja