Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
Just now, Tomito said:

Predstavio sam se u onom delu gde se clanovi predstavljaju. Mozda nisam neato dobro uradio :/

Ja vidim da imas dva posta, a to su ova dva ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

U delu ptedstavljanje clanova "Milos vozi Beverly " napisao sam sta vozim i odakle sam . Slike ne mogu da saljem od kad mi se azurirao softver :/ Vidim da pored mog naslova stoji zvezica a pored drugih crvena tacka . Ako treba opet nije problem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Negde sam gledao da su fabricke 28 grama ? Da li da se stave lakse ili teze da bi se resio taj problem. Generalno dovoljno mi je i 120 kmh na motoru . Uzeo sam 500 cc zato sto vozim zenu pa i kad izadjemo negde na otvoreno da motor ne oseti tu brzinu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Lakse, motor ide vise u obrtaje, bolje ubrzanje. Ali treba i veliku oprugu uzeti u obzir. Mozda je i ona losa, tj oslabila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Hvala , dvoumio sam se dal lakse ili teze. Imao sam davno skuter pa sam se igrao sa rolnicama ali zaboravio. Inace cim sam ga uzeo morao sam vodenu pumpu da remontujem pustio semering sa strane vode i predhodni vlasnik zapusio rupicu :/ I trokirao motor to sam resio zamenom creva na pumpi i selnama . Nisu bile selne i pustao pritisak na spoju direkt u rezervoar . Sad ide lepo pali ujutru bez problema . Zvono kvacila sam gledao nije spaljeno ali ima riseve u krug ne znam dal bi to predstavljalo neki problem. Ima 5 pakni i ima po prilicno mesa na njima ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Sad ce da dodje moderacija, da ti se nacestita Nove godine jer otvaras nepotrebno novu temu :))

 

Kais bi trebalo da bude odgovarajuce duzine, duzi kais moze da izaziva tresenje na nizim obrtajima..

Vozim isti agregat, imam 29 grama rolnice.

 

S obzirom da iz tvojih postova zakljucujem da sam cackas oko skutera, sto ti tesko da skines deklu i upalis ga, pa da vidis na stenderu kako prima gas i kako se ponasaju kais, varijator i kvacilo.. mozda ti se nesto pokaze.

Kakav ti je roler?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Da sam cackam. Crko mi je pneumatski pistolj pa nisam mogao da odvrnem da proverim rolnice roler je dobar, ma da bi mogao lezaj da mu zamneim. Kais nisam gledao koliko je zuba . Imam i stari ovaj je kao novi ubacen kod predhodnog vlasnika moracu da proverim . Trebalo bi da bude od 88 zuba ? To si upravu mora cu da ga upalim bez dekle pa da vidim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Satelis je majstor, to sto ti on bude rekao, to ti je.

 

Sto se tice broja zuba, to nemam pojma, poenta je u duzini kaisa.

 

Sto se tice odvrtanja matice radilice, moze to i bez pistolja. zaglavis dobar (debeo i pogodne duzine) cevasti kljuc izmedju rebara zamajca na radilici i onog nosaca/poklopca na kvacilu koji se srafi na cetiri srafa kljucem 10.. treba malo osecaja, ali moze. Naravno, pazis da ne pokrivis radilicu, mada je ona jaka, nece to bas tako lako da se pokvari, ali ipak pazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Нормално је да подрхтава на малим брзинама. До сад сам имао два скутера са истим агрегатима оба исти проблем, тј то није проблем већ се агрегат тако понаша јер има један клип.. По граду се нисам ни нешто возио баш ме је то некако нервирало. Имао сам други скутер за по граду а овај већи само на даље релације. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bev 500 ima te neke cudne vibracije zbog jednog cilindra kao sto kolega rece. Ali ako imas iole slifa i osecaja, trebalo bi da osetis razliku da li je ta vibracija "prirodna" ili dolazi od prenosa.

I aman, nemoj da zaglavljujes kojesta da otpustas navrtku radilice. Postoje prosti alati koji se naprave za tu namenu ako nemas odvijac. Bev 500 zna da olupa kvacilo pa da ima manjih problema, slicnih koje si opisao.

Ja sam radio par komada, vise volim cistokrvne motocikle, ali @Satelis ti je mag po pitanju maxi skutera. S obzirom da si iz Panceva, pozovi ga, pisi, dogovorite se ako on moze i hoce. Njegova ti je AMIN! :takoje:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Momci hvala vam na brzim odgovorima . Vide cu ovih dana prvo kakvo je stanje rolnica . Naravno sa udarnim odvijacem. Verujem da moze i sa zaglavljivanjem ali ne bih da pokusavam . Malo sam ga testirao jos i sto je rekao gospodin @root012 mogu ce da je do jednog cilindra. Do sad sam imao suzukia sv 650 i gpz 500 oba su sa dva cilindra. Pa nisam imao iskuatva sa jednim da bih mogao da uporedim. I kao sto sam rekao nije kvar ali cudan osecaj mogu i tako da ga vozim ,nije problem, al reko da vidim vasa iskistva sa tim agregarom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

A i izgleda da je moja greska bila u startu sa kupovinom 500cc za 90% gradske voznje. Ali racunao sam da zena i ja po nekad izadjemo na otvoreno pa reko da ima snage da povuce. Putnu brzinu 120kmh bez opterecenja masine, sto mislim da sa 250cc ne bi mogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Za grad je sasvim dovoljno 250cc pa cak i manje, sve zavisi sta se ocekuje od te gradske voznje, da li si ljut vozac pa bi sve stizao i prestizao ili jednostavno da od A dodjes do B lagano i sigurno. Sa 500cc na otvorenom putu je vec milina sto se tice snage.., ali brzina za beva sve preko 100km je manje uzivanje i vise mucenje jer bar meni nije napravljen za vece brzine.., moze on ALI..

A da, i zavisi koliko vas dvoje imate skupa kg, bitan faktor:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
18 minutes ago, petar_lord said:

A da, i zavisi koliko vas dvoje imate skupa kg, bitan faktor:hej:

Druze, izgleda da je tebi zivot dosadio, a? :lol2:

Ljude su skracivali za glavu i za mnogo pitomije komentare :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Tako je to si u pravu do 100-110 idelno za njega. Probali smo 250cc i cini mi se da se bas muci i da na 110kmh vozim na 90% gasa.. Inace tezimo zena i ja 150kg :tras2:

Promenio član Tomito

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pa vidi, meni je i za x9 500 jedan majstor rekao da ga ne vozim 120km/h.. Priznajem da me je to prilicno zbunilo jer je njemu maksimalna negde 160km/h..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bev 500 ,auto put Ns-Bg peglalo se i do 160 po cajgeru. Kad smo isli u voznje ili sajam do autokomande gde je zborno mesto @alexanto i ekipa iz Vojvodine,nismo ga spustali ispod 140,bilo suvo,bilo kisa.. 

 

Za mene licno,najlepsa putna brzina za 500 kubika je 110,u paru 900-100. Tu prede,mala potrosnja. Opet,kad zafali snage 500 potegne,dok kod 250 malo potraje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Turista nije to 50ccm 2t pa da ga vozis pun gas,smanjis gas u optimalne obrtaje.Oko 3/4.I masina ima dusu

.

DCS2M3TUINCTZPHAYQOUCMOCCE.jpg

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja