Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Molim za  tehnicka pomoc. 1. Kada pustim korman da li treba da ide pravo kao auto ono bez drzanja ruku na volanu tj kormanu.??

                                                    2. Vozio se sve normalno 10 dana posle kupovine i tipa 11./12. dan samo mi podigao malo temperaturu, i ja                                                                pogledam antifriz, nema kapi :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
Skine kofer i na tehnicki...Neki tehnicki pregledi zahtevaju da motor dodje bez kofera ili da se demontira na licu mesta. 

Kofer je fabricki, svakako skidao sa svakog motora na tehnickom do sada, videcemo kako ce skuterce proci u Avgustu, sve ja fabrika pa i kofer i ovo jedro od vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 1 sat, FilipCacak je napisao:

Molim za  tehnicka pomoc. 1. Kada pustim korman da li treba da ide pravo kao auto ono bez drzanja ruku na volanu tj kormanu.??

                                                    2. Vozio se sve normalno 10 dana posle kupovine i tipa 11./12. dan samo mi podigao malo temperaturu, i ja                                                                pogledam antifriz, nema kapi :zbunjen:

1. Trebalo bi da ide pravo... ti isto da sedis uspravno. E sad,ako imas kofer hoce da pravi treskanje kormana pri odredjenim brzinama.

2. Dospi na maximum pa prati... Nivo uvek mora biti isti. Ako ga trosi onda pravac majstor. Jel pali ventilator kad predje iznad 'pola' ? Osetis promene u zvuku,tj. radu motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Dali se njemu guvernala moze stelovati nagib kao kod klasicnih motora ili je fiksan ugao ?

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Suzuki Vstrom
Pre 16 sati, FilipCacak je napisao:

Pomenuo si Srdjana, prvo sam se cuo sa njim. Covek je nevaspitan, glup, neprofesionalan, uzas....Ovi ljudi "moto sedista Boboan" LJUBAZNOST! Rekli su mi da da ce trajati 2-3 dana. Kacim slike bez brige i broj ako budes zeleo. 

Ja se vama izvinjavam

Ne vidim cime sam ja vas uvredio i koju sam vam losu rec rekao u prepisci ili usmeno, sto u vasem slucaju je vidljivo i na forumu i u nasim prepiskama koje smo mi sacuvali. 

Nase licno pravo je kome cemo raditi sediste. Vas smo licno odbili iz razloga vaseg nepoverenja prema nasem radu i jedini ste od preko 2000 nasih zadovoljnih musterija.A isli ste do te mere sa nemoj da ne bude ovo da ne bude on do zahteva da vam saljemo na kucnu adresu komad materijala da se uverite u kvalitet.Bolje bi bilo da ste prvo procitali o nasem radu moto sedista Srdjan na forumu i komentarima koji su svi pozitivni osim ovog vaseg 

Ja se vama jos jednom izvinjavam kao i u poruci sto sam bam napisao. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, srbenda je napisao:

Dali se njemu guvernala moze stelovati nagib kao kod klasicnih motora ili je fiksan ugao ?

Nema stelanja nagiba jer plastika i nosac retrovizora diktira kako ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Molim za  tehnicka pomoc. 1. Kada pustim korman da li treba da ide pravo kao auto ono bez drzanja ruku na volanu tj kormanu.??
                                                    2. Vozio se sve normalno 10 dana posle kupovine i tipa 11./12. dan samo mi podigao malo temperaturu, i ja                                                                pogledam antifriz, nema kapi default_0zbunjen.gif

Jel ovo znači da svi oni tvoji saveti padaju u vodu?
Delovao si vrlo ubedljivo, i ja baš hteo da se od sad vladam po njima. Ono kupiti jedan od tri najskuplja, ne slušati savete, jer su svi zlonamerni itd
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Hvala za savete oko mehanickog dela :) Sto se tice kupovine 3 najskuplja druze moj izgleda da to pada u vodu, nikome danas ne mozes da verujes...

@moto.sedista_srdjan   

Zovem ga: Dobar dan - dobar dan moze li presvlacenje itd...Tonalitet i sama komunikacija kao da ga zovem da mi pozajmi novac. I ja sam privatnik, necu da hvalim sebe ali mogu da hvalim "MOTO SEDISTA BOBAN". Ovaj Srdjan sa kojim sam se cuo JEDNOM i kao nesto povrsno dogovorio jer je na lestvici od 1-10 NELJUBAZAN I POVRSAN 12. Zovem ga DRUGI put nisam ni stigao da ga pitam da mi posalje uzorak materijala da bih uklopio boju kojom cu farbati motor. Ovaj me sasece i kaze t isi nepoverljiv ( ahahah....), culi smo se "100 puta" i mislim da ovo nece na dobro da izadje. I sta da vam vise kazem <_<. Dok "MOTO SEDISTA BOBAN" samo reci hvale u odnosu na ove kvazi "majstore" koji bi da se oni pitaju za tudji novac sta da "rade"...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350
Pre 6 sati, @moto.sedista_srdjan je napisao:

Pomenuo si Srdjana, prvo sam se cuo sa njim. Covek je nevaspitan, glup, neprofesionalan, uzas....Ovi ljudi "moto sedista Boboan" LJUBAZNOST! Rekli su mi da da ce trajati 2-3 dana. 

Postovani kolega Filipe  posle samo 10 postova na forumu si nasao da nazivas ljude sa foruma glupim jer si ti tako zakljucio iz razgovora preko telefona.Isto tako si odusevljen sa Bobanom koji je bio izuzetno ljubazan.Vidis ja znam obojcu i jedan i drugi su mi radili sedista i kod jednog i kod drugog se ceka i to ponekad poduze jer hvala bogu obadvojca kvalitetno rade i imaju posla.

I Boban  i Srdjan  su maksimalno korektni i to su  ljudi koje ja poznajem i ne   razumem ko je tebi dozvolio da ti tako pricas o ljudima koje nisi video u zivotu.

Pre sat vremena, FilipCacak je napisao:

Zovem ga DRUGI put nisam ni stigao da ga pitam da mi posalje uzorak materijala da bih uklopio boju kojom cu farbati motor.

Pa ti majstore farbas motor prema boji sedista  obicno se uklapa sediste prema boji motora ali ajde tvoja volja.

 

I Boban i Srdjan su moji prijatelji i jednog i drugog sam preporucio mnogo ljudi  i niko nikad nije imao ni jednu reklamaciju svi su pohvalno govorili o njima tako da tvoj komentar vise govori o tebi nego o njima.Ne znam koliko imas godina nov si na forumu pa te molim da povedes racuna o komentarima sa ljudima koji su na forumu a ti ih ne poznajes.

Inace i ja sam privatnik jako dugo i ja kad vidim da musterija pocne u razgovoru  da palamudi i da trazi nesto nesto sto je van normalnih okvira ja ga otkacim i posaljem kod drugog majstora.(Sta mislis da Boban i Srdjan imaju toliko vremena da salju model i nijansu materijala za svako sediste koje rade ) pri tom imas  1000 slika sedista koja su napravili   tvoje je samo da izaberes model i posaljes boju sliku motora gde ce oni ukomponovati najbolje sto mogu ( ne postoji  milion boja materijala tako da dobijes najpribliznije sto postoji  na trzistu.)

Dobro dosao na forum i pozdrav BOBBRA.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje sam sa Srdjanom uzivao u kulturnom i ljudskom razgovoru, vise nego spreman da preporuci i kaze sta i kada moze...

Jedino njegovo sediste vozio nisam, ispravicemo i to :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

"Palamudi"... ja sam budala jer se upustam u razgovor sa nespismenim ljudima. MUSTERIJA JE UVEK U PRAVU! to zapamti. Svima vam zelim sve najbolje sa drugom srdjanom, vrv ste na istom lvl inteligencije. Bog vam pomogao :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prijatelju, ja razumem da nisi zadovoljan komunikacijom, sve se moze lepo reci, bez napadackog tona.
Ne trosimo zivce po forumu.

Da, urednistvo ce obrisati komentare koji nisu korisni.
Uzdravlje.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ovi komentari su jako korisni, jer ja nemam razloga da lazem za izvesnog vaseg druga srdjana i ja sam vrlo Objektivan a ne subjektivan, nadam se da se razumemo? Svakome sve najbolje ali kada se cuje za nekog negativna kritika onda urednistvo da brise komentare da Srki ne bi gubio svoje musterije, ne razumem? Svima vam zelim sve najlepse i puno zdravlja i pozz za urednistvo :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Koliko pratim forum sve je više akademskih građana koji ne razumeju naš jezik pogotovo oko ,,palamuđenja",a posebno što smeta što sve ljude naziva nepismenim.Na ovom forumu tvrdim da se 80do 90% i ne poznaje međusobno tako da niko nikog ne brani.Imao je loše iskustvo i to je to,izneo stav.Na taj stav reagovali su drugi,tako u nedogled.To ovde nije potrebno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Nespismeni iz Beograda pozdravlja visoko intelegentnog iz Cacaka.Hteo bih da ti se zahvalim sto nas proste i neintelegentne ljude edukujes .Blago tebi kad si tako intelegentan tebe mora svi da  vole a tako te i zovu.

Izvini za palamudjenje nisam znao da ne znas stari srpski izraz ali uzdao sam se u tvoju intelegenciju i verovatno poznavanje stranih jezika , sigurno si poliglota ,za manje intelegentne da objasnim ljudi koji citaju i govore vise jezika,dakle PALAMUDA  na grckom znaci... intelegentni zna a  za vas ostale ,

 

Screenshot_20210619-231234_Google.thumb.jpg.d62e9518e6d226bf4b209aa12d0d5ffa.jpg

Screenshot_20210619-231100_Google.thumb.jpg.e4390df45b851805cfec59c47a96f7ac.jpg

Pre 14 sati, FilipCacak je napisao:

Ovi komentari su jako korisni, jer ja nemam razloga da lazem za izvesnog vaseg druga srdjana i ja sam vrlo Objektivan a ne subjektivan, nadam se da se razumemo? Svakome sve najbolje ali kada se cuje za nekog negativna kritika onda urednistvo da brise komentare da Srki ne bi gubio svoje musterije, ne razumem? Svima vam zelim sve najlepse i puno zdravlja i pozz za urednistvo :jee1:

Dok god je tvoja prepiska sa Srdjanom bila privatna onog momenta kad si je izneo ovde na forum ona postaje javna i daje nam pravo da komentarisemo.Kad se uclanis na ovaj forum procitas pravila i tamo ima jedan pasus gde se kaze zabranjeno je vredjanje clanova foruma.Ti posle 10 recenica izjavis da je neko glup ,to je isto kad bi ja tebi rekao da si ti intelegentan.

Uz Srdjanovu dozvolu objavicu kraj vase prepiske  pa nek forumasi sami procene o kakvom intelektu se radi.

Screenshot_20210620-093526_Viber.thumb.jpg.f6ea72d00371726082a1d0fa87dd24e9.jpg

,,Druze ja ti placam'' sta to znaci mozda imas neke pare pa mislis da mozes da maltretiras ljude to mozda u tvom intelegentnom svetu mi manje intelegentni imamo pravo da odbijemo bahate i osione iskompleksirane nevaspitane ljude.Rekao sam ti ali na nizem nivou intelegencije tvoj komentar i ova poruka  govori sve  o tebi.Krajnje kukturno sam ti skrenuo paznju sta pise i pozeleo ti dobro doslicu na forum.Ti mi uradi analizu obrazovanja i test inteligencije .Ja ispade nepismen sto ti ne znas srpski jezik a bogami i grcki ti slabije ide razocarao si me mislio sam da vi intelegentni vladate materijom  da znas pao si u mojim ocima.

Molim te da mi objasnis jednu stvar sta ce tebi uopste  Srdjan i Boban  ajde ja sam manje intelegentan pa ne znam nista  da uradim i onda moram da angazujem majstore koji to znaju da mi urade i naplate.Ali ti si olicenje intelegencije sta ce tebi neki majstori,kupis heftalicu municiju sam izaberes materijal stavis sundjer i gotovo.Sta gubis vreme sa bezobraznim i neukim majstorima.

Imam ja jednu ideju za tebe da unovcis tvoju intelegenciju,mada imas para (Ja te placam ) mi stalno odzvanja  u glavi,ali para nikad dosta.Imas ove kvizove   POTERA, MILIONER,SLAGALICA,KOZNA VISE ,prijavis se i uzmes im lovu sa tvojim intelektom to nece biti  nikakav problem  imaces moju podrsku ja verujem u tebe .

I onda kad uzmes lovu kupis jahtu i uclanis se na neki nauticki forum  .Tamo bre fin svet bogatasi intelegentni   poliglota kao ti snaci ce se tamo kao riba u vodi.Sta ti treba da se bakces ovde sa ovim neintelegentnim nepismenim bajkerima .

Da znas da inace imas moju punu podrsku i da mozes da racunas  na mene  sta god da odlucis da ostanes na forumu i kulturno se ponasas ili ako resis ovo za kviz i jahtu necu ti traziti procenat za ideju,

Puno pozdrava i ziv mi bio pozdrav BOBBRA.

 

ps. Imas neke greske u pisanju  ne znam da li zbog neznanja ili debelih prstiju  ja i ako omanem imam opravdanje mator kucam bez naocara  ali tebi to ne sme da se desi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Forumas @FilipCacak je dobio zvanicnu opomenu zbog povrede pravila foruma.

 

Prijatelju, naveo si svoje iskustvo sa majstorom za sediste. On ti je na forumu najkulturnije odgovorio a kad su jos par forumasa naveli svoja pozitivna iskustva sa istim, nisi se libio da krenes sa vredjanjem. Sve za za 2 nedelje bitisanja na forumu i 10 postova. A dosao si ovde po pomoc... Cemu sve to? Nije tesko biti fin :neznam:

 

Ajd' sad lagano fino natenane... :zdravo:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Citam i ne verujem kakvo drsko ponasanje,tastatura manijak! 

 

Ali recenica 'ja te placam...' Kanda je navikao da se sve moze novcem,a na fin report posta/poruke postaje nasilan i grub. Ajde ti decko o'ladi glavu, pa dodji opet. :BJB3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nešto se često pojavljuje pamet kao lajtmotiv, pitam se samo šta li te tišti.

 

Inače za onakvu poruku bi od mene lepo dobio poziv na sud.

 

Čisto malo da se razjasnimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav, skoro sam kupio Piaggio Beverly 500 2005 godiste . Imam problem nije ni problem ali mi nije lepo u voznji . Na malim brzinama tj gradskoj voznji na odrzavanju brzine 40-60 kmh to je na vrh gasa oseca se kao podrhtavanje kao da trese. Kao i da je tu do 80 tromiji . Cini mi se da mnogo bolje ide od 100 do 160 kmh nego na manjim brzinama. Da li su rolnice u pitanju . Kvacilo sam gledao ima lamele po prilicno debele, kais je nov ,rolnice jos nisam gledao.  Da li moze da se resi laksim ili tezim rolnicama ? . Imam utisak kao da su mu jako niski obrtaji na tih 40-60 kmh i da zbog toga podrhtava .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja