Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: BMW S1000XR

Potpuno ispravan...svaki prekidač radi...pali na dodir....pumpa za vodu radi svoj posao...termostat takođe..novo ulje u njemu ...nov kaiš..gume 70%..

I ja se iznenadio svim ovim.

Naravno sledi detaljan pregled i naravno zamena ulja antifriza i ulja za kočnice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Pozdrav ljudi, evo i ja da se pohvalim da sam napokon sredio mog cruzera posle saobraćajne nesreće (1.jun 2020).
U prvom planu je bilo da ga prodam u delovima, ali kako je vreme odmicalo sve mi je bilo teže da to uradim. I tako posle nepuna 3 meseca rada, (kupovina, polovnih delova, farbanja istih, ispravljanja vili i svega ostalog), stigao sam i da ga peovozam ovih dana. Evo i par slika f024cc8f92c44617476c763b4d18b761.jpga7122798a8549d6c061b6a5cc417e9e8.jpg0b2a638396fd2d8be561dde8a00c5a75.jpga6541c889d9a324858482521cffaff7d.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Zadovoljan sam, osim što treba da kupi novu zadnju gumu (a ovu sam kupio prošle godine u ovo vreme), pošto je ona dobila udarac. Prošao sam tek nekih 50km od kako sam ga popravio!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod udarca gde se pokrivi viljuska, bolje resenje je zameniti za drugom polovnom ispravnom nego ispravljati krivu + proveriti amortizere.

Obavezno zameniti set lezaja kormana jer je donji pretrpeo dobar udarac.

Pored toga, proveriti lezajeve prednjeg tocka kao i semering kad je vec u butiku tj sve poskidano.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
Kod udarca gde se pokrivi viljuska, bolje resenje je zameniti za drugom polovnom ispravnom nego ispravljati krivu + proveriti amortizere.
Obavezno zameniti set lezaja kormana jer je donji pretrpeo dobar udarac.
Pored toga, proveriti lezajeve prednjeg tocka kao i semering kad je vec u butiku tj sve poskidano.
 
 
Set ležaja kormana smo zamenili, a ne znam da li se sećaš zimus kada sam ovde pitao za delove, u tom trenutku je jako bilo teško naći polovan far, vilu, zadnji branik, stop svetlo. A nova je bas bila skupa negde oko 80.000,00 čini mi se. Tako da će u narednih mesec dana, kako ga budem duže vozio, sigurno biti još doštelavanja. Kažem nisam jos prešao ni 100km.
Proveravali smo prednje amortizere , znam da sam uzimao ulje za njih.
Prednja vila je nastradala tako što je jedan kamiondzija bio nestrpljiv da sačeka uviđaj i hteo da pređe pored motora, i zgazio prednji točak I tada mi je iskrivio vilu, sjebao diskove i prednju felnu.
Pritom je kamiondzija Ukrajinac , i kada sam pitao policiju šta ćemo raditi sa njim kaže on, ne možemo ništa pusti ga. 7cf1cc4634548f8fe0a7bcf6aed15e87.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

8ad1c3d16bb756b77c63d64c3508f9e3.jpg
Da li mozda neko ima ili zna gde bih mogao da nabavim macje oci za kofer? Fabricki za Tourer verziju. U obzir dolazi i neki predlog alternativnog resenja. Razmisljam o 3D stikeru ali ne znam da uradim pripremu za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, Davor83 je napisao:

Kažem nisam jos prešao ni 100km.

Udes je mnogo zeznuta stvar, na više nivoa, majku mu božiju :( Ne znam kako si to sve podneo, mene je nedavno udarila od pozadi početnica autom, i nije mi sve jedno.

Niko nije povređen, šteta mala, delove sam lako našao, njen tata platio troškove... sve u svemu dobro sam prošao, ali ipak i ovaj čuk ostavlja psihološke posledice, iako sam mislio da neće. 

Jednostavno, primećujem da mi je palo samopouzdanje, sad samo buljim u retrovizore istovremeno se trudeći da gledam napred... 'oću da razrokavim ;)  

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
A da sam nešto skarabudžiš od ovakve reflektujuće trake?
meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!  

I to je jedna od opcija. Ako ne nadjem nista pametnije tako cu. Bzvz mi je onako bez, mada vidim na dosta Beverly skutera fale ti katadiopteri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
Udes je mnogo zeznuta stvar, na više nivoa, majku mu božiju Ne znam kako si to sve podneo, mene je nedavno udarila od pozadi početnica autom, i nije mi sve jedno.
Niko nije povređen, šteta mala, delove sam lako našao, njen tata platio troškove... sve u svemu dobro sam prošao, ali ipak i ovaj čuk ostavlja psihološke posledice, iako sam mislio da neće. 
Jednostavno, primećujem da mi je palo samopouzdanje, sad samo buljim u retrovizore istovremeno se trudeći da gledam napred... 'oću da razrokavim  
 
 
Meni je isto klinac udario od pozadi (kojem sam dva meseca pre toga rekao da smanji divljanje sa kolima dok nekog nije ubio) I to nas je dobro bacio sa motora,. Leteli smo, dobrih 5,6metara ja i žena sva sreća I pali u našu traku. Žena je imala blagu frakturu nosa bez dislokacije, ja par ogrebotina i polomljeni zub. I u prvom trenutku sam rekao sebi da neću više sesti na motor, i to sam mislio negde do januara. I onda počeo da se lomim, da li da ga prodam ili da ga radim i na kraju odlučio da ga popravim. Verovatno ni ja ne bi imao samopouzdanja da sam odmah seo na motor posle saobracajke.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nadam se da je klinac popio odgovarajuću kaznu, tj. da nije prošao kao gore pomenuti Ukrainac!

Ova klinka što je mene udarila, nije bahata, samo ne zna da vozi. Istresirala se jadna, drhtala ko prut, sva u suzama, ja nju tešio, umesto ona mene :)

 

Ma vreme leči sve, pa će i ovo...  hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
Just now, boza_kg said:

Nadam se da je klinac popio odgovarajuću kaznu, tj. da nije prošao kao gore pomenuti Ukrainac!

Ova klinka što je mene udarila, nije bahata, samo ne zna da vozi. Istresirala se jadna, drhtala ko prut, sva u suzama, ja nju tešio, umesto ona mene :)

 

Ma vreme leči sve, pa će i ovo...  hvala na odgovoru.

Mislim da je dobio možda da plati u humanitarne svrhe. Tad stvarno nije vozio brzo, ali nije video da smo počeli da kočimo, (verovatno gledao u telefon), I kada je pogledao, nije stigao da zakoci  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Borkosan je napisao:

8ad1c3d16bb756b77c63d64c3508f9e3.jpg
Da li mozda neko ima ili zna gde bih mogao da nabavim macje oci za kofer? Fabricki za Tourer verziju. U obzir dolazi i neki predlog alternativnog resenja. Razmisljam o 3D stikeru ali ne znam da uradim pripremu za to.

Za Vespu našao sam katadioptere u Moto Ricambi. Nece raditi za vreme praznika a ja ću se videti svakako sa Pedjom u utorak pa pitam....samo da ne zaboravim do tad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja sam preleo 'nemacki' ebay,to posebno nema. Ima ceo kofer,3 komada ... jedan 250,jedan cini mi se 80 i jedan 50 ali isto fali jedno 'oko'... I nijedan nije u tvojoj boji. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Nije da nesto smeta to sto nemam te macje oci, nego onako iz dosade, volim da je sve na mestu. Mislio sam i da ga pocastim ka jednim Kappa K47, taj sam imao na prethodnim motorima nego se slabo bilo gde vozim pa rekoh da ubijem malo vreme na cackanje i estetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema, nit ce biti jer fabrika ne pravi vec 2god.

Polovno ako se ubode, ubolo se ili neka improvizacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Danas je pala voznjica, prva "duza" na beverliju.. 200km, 8L goriva potroseno. Guzca utrnula posle 50km, definitivno bi valjalo imati neko jastuce. Magistrala i seoski putevi, brzina 80-140kmh po cajgeru. Komentar suvozacice na r1200gs: "pa dobro ti ide taj motoric" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: BMW S1000XR

pozdrav forumaši

znam da nije oglasna stranica ali ...eto sticajem okolnosti ,nakon što sam pazario beverly 500,neke šeme se poklopile prodam z1000 ali mi uleti cbf...

i tako sad jedan je višak.nakon žešćeg dvoumljenja odlazi bev

tako ...ako je neko zainteresovan da kupi PERFEKTNOG Beverly 500...preporuka.

eno ga na pol.aut.

za ozbiljne forumaše ide niža cena...

pa eto tako....

pozdrav svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Odavno nije pokrenuta ova tema a verujem da ima dosta njih koje zanima ovaj motor i informacije o njemu.

Ja cu sada podeliti svoje utiske i iskustva.

 

1. Odabir: Od samog starta je vazno da znate ono sto hocete tako sam ja hteo iskljucivo ovaj model i motor jer mi je to decacki san.

2. Saveti:  Bice ih gomila i to uglavnom onih koji bi trebalo da vas odvrate od vaseg sna, medjutim licno ja sam vec par puta vozikao ovaj motor i bio sam 110% siguran da je to to. Tako da use-nase-podase. 

2. Prvi korak pre kupovine:  Na oglasima gledajte da nije plac vec fizicko lice i citajte opis, jer onaj koji ga je cuvao napisao je "iskren", sazet i tacan opis. I nikada ne kupujte najeftinije u tom godistu vec top 3 najskuplja. E sad, ja kada sam nasao svoj otisao sam i ako se NISTA ne razumem u motore i motor mi se na keca svideo i prodavac je bio ljubazan i postenog izgleda. Oborio sam cenu za 200e sto uzivo sto kasnije preko telefona :)

3. O motoru: Smatram da je vazno da buduca masina bude estetski ocuvana, konkretno moj je bio spremljen full za seoznu. Uradjen kompletan servis: Rolnice, kaisevi, svecice, filteri, ulje, gume i registrovan. Obavezno na sve to obratite paznju, uzivo kada odete i sa mehanicarem nzm koliko on moze da vidi ali ok. 

4. Kupovina: To je najlaksi i najiscekivani momenat ako ste sve dobro razmotrili i niste slsuali savete sujetnih ljudi i pijatelja. 

 

Iskustva o motoru: Pa kod mene je par dana, i evo vozikam se oprezno i polako jer je tezak cini mi se 189kg, subjektivni osecaj 250 :) Tako da kapiram da treba vremena da se nauci i savlada voznja istog. Ja sam 191cm visok, 90kg i da napomenem da imam dugacke noge. Kolena nigde ne udaraju imam lep osecaj sedenja, vrv nije kao neki Burgman 650 nisam ga ni vozio ali ja sam ovaj hteo za pocetak i da ucim da vozim. Ima mnogo snage i jako dobro ide. Kada krecete iz mesta obavezno mali gas ako ste pocentik kao ja i bez zaletanja i davanja velikog gasa u voznji a pogotovo krivinama jer zadnji kraj ume da zaplese. Trosi cini mi se 6/7 litara na 100km prosek, mozda i 5/6. Kada budem testirao javicu tacnije info. 

 

Eto drago mi je ako ce ovo nekome pomoci. 

 

 

 

Promenio član FilipCacak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja