Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dodao bih, ma koliko cudno zvucalo, i kada mislite da su lamele odmah "ugrizle" zvono, znajte da su u kvacilu klizale bar 10 krugova...

Kao sto napisah, za to je predvidjeno i konstruisano, i to je uslov za "fluidno" kretanje...

Da je suprotno tu bi bila (nemoguca) kruta veza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto rekoh.... nece da bude to sto kazes/pises.

Mozes misliti na sta bi licile lamele i zvono za 50K da je svaki put vrteo bar 10 krugova?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jbg, stvarno mislis da ujedu odmah (kao lanac, direktan prenos), nema logike... Cimnulo bi bas a i nema sklopa koji bi to izdrzao, ni kratkorocno...

Zbog predvidjenog klizanja tu je feroda koja trenjem unese fluidnost (inace bi bio nzaubljeni metal koji trenutno bravi)

 

Nije ni bitno, ovako ja razmisljam...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije Beverly, al i ja imam sličan problem na Kymcu - lamele kvačila mi se "izglaziraju" posle nekog vremena. Postanu crne, sjajne i nekako klizave odozgo, a nema ni deformacije ni plavljenja zvona. I onda počinje skuter da treska pri malom gasu.

Ako ih prešmirglam lamele finim papirom i izduvam prašinu, bude sve OK neko vreme, ali se opet vrati. Dovoljno je i 500km.

 

Zamenio sam i kvačilo i zvono za novo Malossi, bilo super oko 1000 km, a sad opet isto . Biće da ima dosta kod stila vožnje, ali i uslova. Grad ubiva kvačilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne znam da li kvacilu odgovara da odmah "uhvati" tj. da se naglo zavrne gas, ali sam siguran da se kaisu to ne svidja, pa sto se ne plati na mostu, platice se na cupriji.

I meni se ne cini logicno da ce kvacilo odmah "iz mesta" da uhvati, jer bi onda trzalo kao da je 'zavareno'.. ima mi smisla da svakako malo "kliza" dok tocak postepeno prihvata obrtanje.

Kontam, kad bi odmah prihvatilo, a ja zavrnem gas na ~5000 obrtaja, onda bi i tocak vrteo nesto slicno, a to je nemoguce ili bi masno zaslajfovao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@Satelis izvini na glupom pitanju ali stvarno nemam pojma a interesuje me : Čemu služi onaj plastični roler u sredini ? Ne deluje me kao da nešto ide preko njega ali on je tu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A zna li neko kako se ponaša ovo "mokro kvačilo" koje ima Beverly 350 ili novi Kymco Xciting? Jel ono eliminiše treskanje i slične probleme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Darko Floyd

Sluzi za ublazivanje trzaja kaisa pri zartanju/odvrtanju gasa, manje skace gore dole.

Kod kraceg prenosa nije od toliko bitnog znacaja dok kod duzeg ima uticaj.

 

@N.F.S.

Sone ne mogu ujesti momentalno jer ima niz desavanja i ako to tako ne izgleda.

 

Ukratko.... da bi ortaje sa radilice preneo na zadnji tocak, rolnice guraju variator ka spolja, penje se kais napred dok u kvacilu iz gornje pozicije silazi dole, pocetak prenosa obrtaja. 

Potiskuje levi tanjir kvacila gura ga ka spolja, potiskuje centralnu oprugu, obrtaji i sila se prenosi na gornji deo kvacila gde su lamele. 

Centrifugalna sila se prenosi na male oprugice koje odradjuju na kojim obrtajima i koliko ce se otvoriti tj uhvatiti za zvono ne bi li krenuo.

Cim uhvati zvono, preko osovine obrtaji se prenose na reduktor tj zupcanike i lezajeve na drugu osovinu na kojoj je tocak.

 

Ja ne znam sta sam kvacila i zvona odradio, mnogo. 

Bilo je slucaja gde remont nije moguc zbog celokupnog stanja vec mora polovno dobro ako se nadje ili novo.

 

Kvacila prvih Master agregata su odlicno resena, tesko ih je spaliti al bas tesko jer imaju dugacke 3 lamele. Drugar je bio uporan u podizanju motora preko visokog ivicnjaka, uspeo je uz dim iz (bukvalno je dim izlazio) CVT-a, kvacilo je prezivelo bez da se javilo hucanje i trzanje posle.

Sledece generacije su zajebale stvar, ubacili su krace lamele pa samim tim vise ih ima, 5 komada ukupno.

Kad ____ crtu, dobije se manja povrsina naleganja te im se zbog toga pregreju i sve ostalo sto ide uz to.

Sada su opet napravili izmenu, nema vise 5 lamela vec 4..... logika se sama namece :)

 

400/500ccm gde god mogu izbacujem gornji deo kvacila sa 5 lamela, spustam na 3.

 

SW400/600ccm ima najbolje resen prenos sile na zvono..... kad se prepravi, motor bude kao elektro, taki utisak ima + smanji potrosnju za 0.3 do cele 1L zavisno koliko se aka po gradu.

 

Uhhhh iskljucujem se, bas preterah sa pisanjem.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Cim uhvati zvono

Sve jasno drug, dobro mi je poznat princip rada i svaki deo njegovog sklopa, bez grama cinizma odgovaram inace (da ne budem shvacen pogresno kojim slucajem).

Mozda je preciznije reci "da kvacilo uhvati sto pre pri kretanju" posto trenutno zabravljivanje lamela nije moguce. (Cak ni kada je na cent. stenderu a zadnja osovina bez opterecenja)

Necu zbunjivati ucesnike teme dalje, gde god je feroda predvidjena je i frikcija (i zagrevanje kao nus produkt).

 

To je i potrosni materijal, u saobracaju budite bezbedni (bez dodavanja naglog gasa kako bi sacuvali lamelu a auto ispred vas na metar).

Piloti voze i placaju, majstori "opravljaju i odrzavaju  

Uzivanje obostrano!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ovih nekoliko zadnjih postova su nešto što sam davno tražio a niko nije odgovorio. Ako nemate ništa protiv prekopiraću ih i tamo, ali ću ostaviti da se vide autori, da ne bude kako sam ja sad pametan:-)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ima li iko saznanja, neku informaciju, ili napomenu u vezi ovog Beva 500ie? Nudi mi se u nekoj kombinaciji, pa da priupitam.

cbd4201e38d8-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly, 2004. godište, Scooter, vozilo prešlo 47000 km, Beograd. Cena 1.499 € - Motori -...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki

Pozdrav svima,nasao sam beverly 500 2006 god sa 38.000km,sa original zadan i bocne kufere,bocni imaju neka ostecenja kozmeticki,tabla ostecena ali radi sve i sediste osteceno,drugo izgleda dobro.

Sta mislite dali vredi sad u 2021 ovaj motor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 7 minuta, Majesty 250DX je napisao:

Oteras kod majstora na pregled pa onda pitas koliko bi platio. 

To ne bi bilo moguce,gledas pa uzmes to je to,ako bi imao neki sovet sta to ja mogu da pogledam i obratim paznju to bi bilo super 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Па колико га цени тај продавац? јел имаш слике сутера  или пошаљи оглас да погледамо па да дамо савет. Не брини неће нико да ти украде скутер ако пошаљеш оглас. :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

spajanje tema...

 

@Philipp

 

Odes na Oglase (PA) odaberes Beverly 500, vidis u kojem se rasponu cena krecu, ocenis kakvog je stanja taj sto si naumio i to ti je osnova pa onda vidis gde si. Ako je taj "tvoj" skuplji, probas da se cenjkas ako ima prostora a ako je jeftiniji - eto radosti. Kako mislis da ti neko preko da ocenu stanja na osnovu opisa koji si dao?

 

Ako se ne razumes - povedes nekog ko se razume, ne ides sam naravno, koliko god ti motor i prodavac bili "slatki".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da je plav ;)

 

Kao sto reko', Polovni automobili pa vidi gde mu je mesto sa cenom. Agregat je krs. Moj je na 101 hiljadu i jos uvek ne trosi ulje... Ima koji su presli i vise i kotrljaju se i dalje. Ostalo na licu mesta. Slike su jedno a uzivo nesto sasvim deseto...

 

Ako vlasnika ne poznajes licno, pa znas da ga je kupio novog, tih 38 K km zaboravi ili dodaj 1 ispred, umesto one nule. Koferi su uvek dobrodosli ako planiras ici na dalje puteve, sto on moze a ako ne, lako se prodaju na oglasima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja