Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cek cek malko, Bev 500 ne postoji u karburator verziji, svi su IE ili ti s'ubrizgavanjem.

Sto se podloske tice, moras je imati i nadam se da si je napravio od gvozdja tvrdoga, ako je od aluminijuma nece da valja.

 

evo ti redosled kako sta ide na osovini radilice

Screenshot-2020-07-25-18-57-15.png

 

Screenshot-2020-07-25-18-57-07.png

 

- matica

- manja pa veca podloska

- remen sa propelerom

- podloska 

- bolcna variatora

- variator

- poklopac rolnica

- podloska

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
1 hour ago, Satelis said:

Cek cek malko, Bev 500 ne postoji u karburator verziji, svi su IE ili ti s'ubrizgavanjem.

Sto se podloske tice, moras je imati i nadam se da si je napravio od gvozdja tvrdoga, ako je od aluminijuma nece da valja.

 

evo ti redosled kako sta ide na osovini radilice

Screenshot-2020-07-25-18-57-15.png

 

Screenshot-2020-07-25-18-57-07.png

 

- matica

- manja pa veca podloska

- remen sa propelerom

- podloska 

- bolcna variatora

- variator

- poklopac rolnica

- podloska

 

 

Hvala ti druze, reci mi jel znas mozda gde ima da se kupi original podloska... nisam uspeo nigde da pronadjem
Takodje me zanima, da li postoji mogucnost da ti dovezem skuter, da pregledas sve to, mogu i ja da ponesem alat.. jer ovde kod nas nema bas dobrih majstora za motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znam, skoro sam uzeo jednu u Motoklinici. Nadji br na netu, siguran sam da Igor ima podlosku i verujem da ces je dobiti za dz (samo da ga ne mrzi prevrtanje kofa srafova, matica, podloski raznih).

 

Postoji mogucnost da dovezes motor ali ne i alat, jedino sto bi morao pricekati red ako si u mogucnosti cekati. Ako nisi.... mnogo je majstora pa mozes birati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Pozdrav skuterasi, 

 

Vozim beverly 400 ie, osjetim vibracije kod kretanja i kao da mi je remen nestabilan, tj nikako da mi se smiri skut kad vozim do 40kmh. Citao sam da bih pomoglo rezanje kvacila, ali ne bih se upustao u to. Da li bi sta pomoglo kad bih stavio nove federe kvacila i onaj veliki feder (centralni)? Da li se to uopsta treba mnjenjati ili samo kad pukne? Na bv je nov remen, rolnice i klizaci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
On 27.7.2020. at 0:48, muljaz je napisao:

Moras da skines zvono i kvacilo, da pregledas u kakvom je sta stanju i sta je od toga za zamenu

Inače, šta bih dobio kad bi zamjenio oprugice i centralni ? Koji inače nisu mjenjati, originalno je kvačilo na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sa oprugicama pomeras start = palis kvacilo ako stavis crvene pretvrde ili ti u opticaj dolaze jedino bele jer se znaju fabricke malko istegliti. 

Sa centralnom dobijas bolje medjuubrzanje, stavi takodje belu Malossi slobodno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Zadovoljan sam ja startom i medjuubrzanjima. Samo me muci to treskanje i do 40kmh sto mi ne ide bas ugladjeno. Tipa pratim auto sa nekih 30kmh i moram se doslovno boriti sa njim, ko da kvacilo zalijepi za zvono pa odlijepi, ne znam to bas opisati. Stavio sam nov remen, rolnice, klizace (sve original piaggio), pa ne bih bas pokusavao nesto izvoditi, samo sam mislio nove originalne oprugice i feder nabaciti, nije da mi se mjenja kvacilo, mada je na izgled ono oke kad mi je majstor skidao(tako rece). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Da li se nekom desilo da beverli prestane da vuce kao pre? Jutros sam krenula na put i prvo mislila da mi je neko tokom noci izduvao obe gume koliko je motor bio trom.

Na auto putu nije hteo preko 130 da ide i to jedva, a inace bi lagano navlacio do 150.

Juce me uhvatila kisa, uletela sam u par omanjih jezera, moze li to imati veze?

Ne trokira, ne cima, ravnomerno ubrzava ali ne onom snagom kao ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
On 11.10.2016. at 22:59, Singularitet je napisao:

Hvala ljudi! Sve o Beverliju sam pročitao ovde i pre registracije na forumu, a i poznajem motor - i vrline i mane. Dileme oko modela nema. Samo oko primerka :)

Zelim da uzmem bv 500 2007-09 god,e sad zanima me kakav je motor dali je podlozan kvarova,mane,i koja mu je potrosnja jer stvarno neznam neko kaze trosi kao 300cc 3.5-5l neko kaze trosi 9l,ajde neko ko je imao motor i ko dobro poznaje neka mi malo objasni na ovu temu..evo za pocetak ti vidim da znas motora.

a mogu da uzmem i 300cc bv ako je to bolje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Imao sam Bev 500, ako vozis uglavnom grad onda 300 ccm je taman, rentabilnija je za grad iz mnogo razloga....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Imao takođe 500, potrošnja po gradu je bila 4.5~5
Otvorena vožnja 3.8(najmanje) ~4.
Za grad nije toliko zahvalan, pogotovo ako nije veliki grad kao BG, NS, NI.
U manjem gradu motor se ne zagreje ti si već stigao i gasiš ga. Ja sam ga isključivo koristio za van grada, za gradska vožnju sam koristio bajs. Kad sam ga kupio promenio sam kaiš, ostalo je bilo zamena ulja, filtera, guma(standardno) ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Bev 500 je super ako si gabaritan i ako je dama koju vozis korpulentnija. Da ne razmisljas moze li da povuce lepo uz brdo i u obilazenju dok vozis vojvodjanskim ravnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ispadne da je Bev 500 ko Gold Wing :stabre:. Covek nije napisao ni iz kog grada je. Nije isto ako ce ga voziti iskljucivo u BG i ako je iz nekog grada pored veceg grada pa ce biti i medjugradske voznje. Takodje 500 ima prednosti ako ce cesto imati suvozaca. Razlika u regi je 4-5 K dinara i razlika u potrosnji je litar i mozda malo preko. Sve preko toga je preterano. Svakako se nece smoriti ni sa 300 ccm ali nije ni da ce da se obesi ako kupi 500. Nadji ti druze dobar primerak - odrzavan i neizakan i ima da uzivas...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zato sam ja uzeo nesto izmedju, 399 cm3 (400i), doduse, Scarabeo je u pitanju ali je isto Piaggio masina. Neko vozi po gradu 4-5 km do posla i nazad. Ja prelazim 14 u jednom pravcu, plus jos malo u lokalu, tako da dnevno ukucam min 35 do 40 km. Nekad posle posla skoknem do placa, blizu Kosmaja, bar dva puta nedeljno, tako da ima snage za sve. Ne trosi puno, nije skupa rega, a sve mi zavrsava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Da li je neko imao problema sa antenom imobilajzera... 3 kvar imam u 4 mjeseca :( doduše bv 400ie je. Samo mi vergla i neće da upali, nekad upali, pa onda opet neće.Blinka mi code lampica i engine lampica.Na master ključu isto ne pali. Akumulator provjeren, bobina, svjećica sve je uredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kako je najispravnije koristiti rucicu gasa na Beverliju da bi CVT i kvacilo potrajalo? 

 

1) jaci gas iz mesta pa kad krene zavrnes

2) krenes laganim gasom pa zavrnes pun

3) krenes lagano pa postepeno zavrces

....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Logika kaze (a i satelis) da "zavrnes" gas tako da lamele odmah uhvate zvono, bez klizanja...

Licno, nisam se toga pridrzavao, ne razmisljam o kretanju, dam gas u zavisnosti od situacije, ako hocu da naglo krenem naglo i gas dodam, ako se "vucem" u koloni, dodajem po malo, neka kliza.. Za to je i predvidjeno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 2 sati, Zigi011 je napisao:

Kako je najispravnije koristiti rucicu gasa na Beverliju da bi CVT i kvacilo potrajalo? 

 

1) jaci gas iz mesta pa kad krene zavrnes

2) krenes laganim gasom pa zavrnes pun

3) krenes lagano pa postepeno zavrces

....

Prilagoditi gas uslovima puta i saobracaja! 

 

:takoje:

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 17 sati, Zigi011 je napisao:

Kako je najispravnije koristiti rucicu gasa na Beverliju da bi CVT i kvacilo potrajalo? 

 

1) jaci gas iz mesta pa kad krene zavrnes

2) krenes laganim gasom pa zavrnes pun

3) krenes lagano pa postepeno zavrces

....

Posle spaljena 2, 3 kvacila lako se nauci kako krenuti. :)

Salu na stanu, posto je pitanje u temi Bev 500, recicu dve stvari.

 

Prva stvar, 400/500ccm nije za grad (pricam o Beogradu), moras biti vest na gasu da ne bi kvacilo stradalo.

Dovoljno je malo nepaznje ili neznanja ili ovo sto NFS rece "neka kliza" (nije za to predvidjeno) i to bi bilo to vrlo brzo, lamele kaput, potom i zvono kvacila.

 

Za grad 250/300ccm je bolja varijanta, ma da i tu se moze isto desiti al opet redje nego na 400/500ccm.

Ko zivi van centra, nema potrebe za gradskim guzvama taj nece imati problema.

 

Druga stvar, das gas toliko da osetis da se lamela "otvorila", "uhvatla" zvono, krenuo si.

Zglob linearno zavrce rucicu ne bi li se ostvario valjan pritisak izmedju lamela i zvona kvacila al ne previse naglo jer ce to dovesti do proklizavanja.

Ako se ostane na malom gasu ("neka kliza"), valjan pritisak izmedju lamela i zvona ne moze se ostvariti i tad dolazi do proklizavanja/porast temperature/paljenja feorada na lameli/plavljenja i krivljenja zvona kvacila.

 

To mu slicno dodje kao kad zene sprze kvacilo na automobilu jer im je noga na kvacilu ostala, nema potisne sile.

Krenula je, daje gas vise nego sto treba uz drzanje noge na kvacilu.... kaput, nece dugo.

 

evo stanja mog ex bajka, CVT sa 45.000km predjena

DSC-0010.jpg

 

DSC-0020.jpg

 

CVT sa 47.5K

DSC-9221.jpg

 

50.000km

IMG-20160125-130435.jpg

 

nigde znaka pregrevanja

IMG-20160125-091816.jpg

 

IMG-20160125-091829.jpg

 

Znaci..... sve je u glavi i zglobu, pod uslovom da je CVT u 100% ispravnom stanju :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja