Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav, primetio sam da mi na Bevu kazaljka za brzinu polako krece da trese,ne nesto previse ali ako je moguce resiti problem na vreme, u cemu je stvar, i primetio sam u zadnje vreme da je krenuo nesto volan da trese, imam takav osecaj kad ga opalim po gasu dok probije brzinu se trese nekih 1,2 sec posle sve normalno, gume su mi na 2.2 prednja; zadnja 2.4  bara, ili mozda treba da se izbalansiraju tockovi iskreno ne znam u cemu je frka ili ja umislio nesto, pomagajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozda se popustila matica kod sata, mozda nesto nije dobro kod pinjona, mozda je neko pravio sajlu, mozda je nesto do sata..... sve je sa moze biti al ne mora da znaci. Vidi prvo u kakvom je stanju sajla, cetvrtka na samom ulazu u sat i zenski deo u samom satu.

 

Tresenje kormana moze biti od vise faktora.... felne, gume, balans, lezajevi, kofer, tegovi, vizir i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj6 s

Inace ja sam resio problem,bilo je do lezaja volana/kormana,cena 1000din plus ruke,sad kao nov motor

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Meni to sve miriše da ti se samo popustila matica jer obicno donji ležaj (konusni) pravi problem.....nije ni bitno, važno je da si rešio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj6 s
Meni to sve miriše da ti se samo popustila matica jer obicno donji ležaj (konusni) pravi problem.....nije ni bitno, važno je da si rešio problem.
Kako god,nije bilo na meni da to resim,vec na drugaru od koga sam uzeo motor,on je tako vozio 3god. Ja sam za malo pao na prvoj voznji,jer sam pustio korman da vezem kacigu
Sada je sve ok,to je bitno :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Takodje imam problem sa kazaljkom za gorivo, citao sam ovde i znam da se problem resava sa belom kutijom da se proveri, ali meni je vec 2 god zabola u nuli i tu je gde je ne varira uopste,e sad da li vredi otvarati ga da se proveri to ili moguce da je neki drugi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 19 minuta, marko00 je napisao:

e sad da li vredi otvarati ga da se proveri

Da li vredi otvarati.... sve zavisi dal hoces il neces da ti bude isravan pokazivac nivoa goriva.

U principu i ne mora posto vozis tako vec 2 godine, navikao si.

 

pre 20 minuta, marko00 je napisao:

ili moguce da je neki drugi problem

Pored elektronike/bele kutije, problem jos moze biti u tabli, instalaciji i plovku.... najcesce bude samo bela kutija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Bitno je da radi, navikao sam se bio, danas sam takodje primetio pri voznji malo izrazeniji zvuk nego pre,iz dekle je dolazio sa zadnje strane, kao neko klaparanje, cuje se pri leru i do nekih 20ak km/h posle toga sve normalno, i cuje se kada pustim skroz gas bukvalno kada stajem ali na sekundu,bas neprijatan zvuk ali ko ne zna zvuk skutera skoro i neprimetljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pa ne znam da li su tacno rolnice u pitanju ali zvuci kao da jesu bukvalno imam utisaak kao da tresu u onom svom kucistu da imaju malo lufta, i proizvode taj zvuk, e sad, je l moze da izbije neki problem ili voziti dalje bez ikakve nervoze da ne dodje do nekog karambola, hvala unapred i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Meni se desilo da sam ceo dan vozio normalno i da bukvalno ispred zgrade kada stadoh, čuo užasno metalan zvuk na leru. Kada dodaš gas sve normalno, vuče ide... Ispade na kraju da su ublaživači otišli...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Ko zna sta je u pitanju, videcemo kad dobijem slobodnog vremena da ga otvorim, i onako jos uvek nije vreme za voznju taman da se iskoristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Zanima me ako neko zna da li odgovara vizir od tourera za cruisera. I gde bi imalo da nadjem to i prednji desni migavac za cruiser?!

 

Vizir sam nasao samo kappa u motolandu, onaj veci. Zanima me manji, kao fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xmax 250

Druze, ja imam vizir za cruiser-a. Pravio je mi je Ivan, nosaci su od Kappe, a oblik je kao original, sportski, kao onaj fabricki.

Screenshot_20190617-122947.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Honda nc 700 x

Pozdrav za sve. Od nedavno sam vlasnik pomenutog skutera (Piaggio Beverly 500ie).

Zanima me kako bih mogao da promenim sajelu od poklopca plastike gde se nalazi rezeorvar? (istegla se kako bih rekao ne gine da se pravi nova,samo kako je skinuti neke korake odakle da pocnem)

Pokusavao sam da nadjem nesto na ovu temu ali nisam uspeo ako nisam dobro video unapred se izvinjavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav bajkeri, imam problem sa navedenim modelom, rucica za gas pri voznji i tako isto u stanju mirovanja jako tesko ide pri dodavanju gasa isto tako i kada pustim skroz gas bukvalno na nekih sekundu do dve stoji pri toj brzini na kojoj se krecem pa onda pada, da li je problem u sajli, ja probao wd-om malo sa strane rucice da ubacim ali ista situacija i dalje tesko ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, marko00 je napisao:

Pozdrav bajkeri, imam problem sa navedenim modelom, rucica za gas pri voznji i tako isto u stanju mirovanja jako tesko ide pri dodavanju gasa isto tako i kada pustim skroz gas bukvalno na nekih sekundu do dve stoji pri toj brzini na kojoj se krecem pa onda pada, da li je problem u sajli, ja probao wd-om malo sa strane rucice da ubacim ali ista situacija i dalje tesko ide

Proveri ovo sto ti je Dado napisao, zna se to desiti pogotovo kad motor ljosne na desnu stranu i potera teg ka unutrasnjosti kormana.

 

Prskanjem WD-a dobices samo potrosen WD. Rucica gasa obicno glavi zbog prodora vode u sam buzir pa vremenom dodje do hrdje, potom glavljenja i na kraju pucanje sajle.

 

WD nije pogodan za te stvari jer nakon prskanja jos vise isusuje gde god ga naneo. Ono sta bi trebao da uradis je to da rasturis rucicu gasa pa lagano sipas neko ulje koje nadjes kod kuce.

Videces kad rasturis odakle buzir krece pa odatle i kreni sa laganim sipanjem uz povremeno davanje i oduzimanje gasa (nemoj se brinuti, presisati nece jer je IE).

 

Ako ti nakon ovoga i dalje bude glavila rucica, sledeca stanica je kontrola leptira na klapni gasa pa ako je sve ok, negine ti zamena sajle = rasturanje motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Je l mora da se skida prednja plastika kod brzinometra i prednja kod fara?ocigledno da mora jer ne vidim drugi nacin da se rasturi, sem sto imam onaj centralni sraf koji drzi onaj produzetak rucice gasa, ostalo sve cini mi se da mora sa unutrasnje strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja