Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
3 minutes ago, Imeiprezime said:

 Koliko kosta da se kupi polovna? Ne verujem da je skupa?

Ne znam stvarno, sutra ću saznati koliko košta da je majstor zavari! Motor sam kupio pre mesec dana, a i nov sam na forumu! Tako da se polako uhodavam! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
On 2/24/2017 at 3:11 PM, Satelis said:

Nemoj nikako radi to jer postoji velika sansa da strada regler.

Akumulator 12V14Ah po mogucstvu Yuasa, jest malo skuplji ali zato i traje, ako uzimas drugu marku onda je manje vise sve jedno (gledaj Vartu).

Posto je ovaj post star ravno dve godine, da li isto važi i sada za akomulator za Beverlija? Koji uzeti i kolika mu je cena? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Ne vazi, Yuasa od kako se preselila u Kinu postala je jedan od gorih akumulatora sto sam i sam mogao videti na svom motoru. 

Varta kako koji zapadne, nekima potraje dok drugima brzo rikne.

 

Trenutno a provereno dobro je Banner, Exide i Fulbat akumulatori. Gledaj da stavis AGM i cenovno su tu negde oko 55-70eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8194 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima, vise proizvodjaca pravi te "medju viskozitete".. Agip evo imam, taman nesto preko 2dl... Ako si u Srbiji mogu ti poslati...

Imam svih viskoziteta, ja uvek miksam dok ne nadjem kako mi odgovara, sada sam na 12,5w od prilike u stapovima Kawe...

 

IMG_20190303_153612.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav, trebam da kupim nov akumulator za beverlya 500ccm, njemu je standardno 12ah 12A, je l ima neke veze ako uzmem 12A 9ah, i da li je bolje uzeti Vartin ili JP moto, hvala unapred na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Malko si se zenuo, nije 12A (ampera) vec 12V (volti) 12Ah (ampercasa), inace nemoj to raditi, msm sa 12Ah na 9Ah i nemoj Vartu nit JP.

Gledaj da bude Banner, Exide ili Fulbat u AGM tehnologiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Napredna tehnologija olovnih akumulatora „Absorbent glass mat“ (AGM)

Pređite na AGM kako bi dobili najbolje od najboljeg. Odabirom AGM akumulatora sa najnaprednijom tehnologijom upijajuće staklene vune, dobićete neverovatan akumulator koji je sposoban napajati najzahtevnija vozila i opremu. AGM akumulator je siguran i otporan na curenje, čak i ako se desi da pukne. AGM tehnologija nudi tri puta veći nivo izdržljivosti od konvencionalnih akumulatora., savršena je za Start-Stop sisteme u kojima se akumulator mora brzo napuniti pomoću energije osigurane sistemom regenerativnog kočenja.

Naši Powersports AGM akumulatori su naročito osmišljeni za ekstremne uslove. Uz (AGM) tehnologiju olovnih akumulatora, ovaj sofisticirani proizvod pruža maksimum snage kao i dugotrajnost, a i nije zgoreg napomenuti da mu nije potrebno nikakvo održavanje.

Tehnologija olovnih akumulatora „Absorbent glass mat“ (AGM)

Specijalna AGM tehnologija zadržava svu kiselinu unutar akumulatora, pružajući mu izuzetnu cikličnu stabilnost. Na taj način je moguće da se akumulator stalno prazni i puni, a da ne izgubi na performansama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
2 hours ago, marko00 said:

Pozdrav, trebam da kupim nov akumulator za beverlya 500ccm, njemu je standardno 12ah 12A, je l ima neke veze ako uzmem 12A 9ah, i da li je bolje uzeti Vartin ili JP moto, hvala unapred na odgovoru

Ja sam kupio LP akomulator, neki holandski! Valjda će izdržati par sezona! Ni cena mu nije bila loša 4400! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
1 hour ago, pronto said:

Taj je možda video Holandiju u Roterdamu kad su ga iskrcali iz kineskog kontejnera.

Hahahaha........verovatno, ali valjda će služiti! Visim da je dosta jeftiniji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Tab moto ili Varta oba su AGM gel, varta je skuplja za 500 din, uzimam u radnji a od ostalih marki ima LP koji je 6300 i JP 4000, uzeo bi vartu a ovi tab moto ne znam kakvi su, ali tab moto je 13ah i 12v a varta 12 ah i 12 v, hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
1 hour ago, marko00 said:

Tab moto ili Varta oba su AGM gel, varta je skuplja za 500 din, uzimam u radnji a od ostalih marki ima LP koji je 6300 i JP 4000, uzeo bi vartu a ovi tab moto ne znam kakvi su, ali tab moto je 13ah i 12v a varta 12 ah i 12 v, hvala unapred

 

Mene je akomulator LP 12v12ah YTX14-BS IZAŠAO 4400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Neka neka, samo polako, dodje dan kad ce Vam izbiti daleko vise od toga sto ste ustedeli.... 500 - 1.500din, onda ce se ceskate po glavi :stabre: ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Kod mene u Jagodini od navedenih marki ima samo exide ali na 9ah, a preko neta nisam kupovao nikad delove i bilo sta vezano za skuter, e sad ne znam kakva su vasa iskustva sa akumulatorima, a i mislim da u bevu pozadi staju samo par modela, ja sam jedva ubacio ovaj zadnji tab moto knap je stao, a ovu vartu sto sam sad hteo da uzmem ona je visa za 1.5cm i poklopac ne moze da se zatvori lepo, za ostalr modele ne znam iskreno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj6 s

Pozdrav drugari,skoro kupih beverly 500,pre toga sam vozio yamahu xj6 600ccm 2009. Imam mali problem/los osecaj u prednjoj viljušci,kada naidjem na neke neravnine,sitne,onako izbocine,imam osecaj kao da mi prednji kraj skace,kao da ne amortizuje kako treba,onda pri nekom obaranju u krivinama isto mi se desava,prosto se plasim da udjem brze u krivinu jer nekkao ceo skuter skakuce... Da li je to normalno kod skutera,ili je neki problem sa mojim primerkom...?
Sobzirom da sam presao sa ozbiljnog motora na skuter sve mi je čudno ,potrebe su mi gradske prirode zato se i opredelih za ovu promenu :/

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1645 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja vozih po dugo bev 500 i rekao bi da nije to bas normalno sto si opisao. Veliki tockovi prilicno se lepo vozi. Valjalo bi tu uraditi jedan krsten servis prednjih vila pa onda na testiranje, a i pritisak prednje gume proveriti obavezno.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj6 s

Pa ja bih rekao da nesto nije ok,pritisak u gumama bio 2.4 napred,2.8 nazad,sada sam stavio 2.2/ 2.2. a moracu da odem da pregledam vile itd. Kad sam ispustio malo pritisak lepsa je voznja,ali mi je cudno i dalje,vozim po Beogradu,ima dosta loseg puta,imam osecaj da je toliko nestabilno haos... Pa ne znam da li je do mene ili do motora

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja