Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

 s' obzirom da je opet stavljen polovan regler moguce da je zbog toga, ali on sve normalno radi, e sad je pitanje koliko ce da "tera sto bi rekli

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 20.9.2018. at 1:08, muljaz je napisao:

12.2 nije dobro na leru. Mora biti bar 13 pa i vise

Ne mora da znaci, hoce da "nemaju" punjenje (12.2 - 12.5V) na leru ali zato cim se da gas, punjenje ide na 14+V.

 

@marko00

Sa takvim punjenjem (ne preko 13.8V) nece dugo izdrzati + sto je pitanje sta se desava kad se ukljuci ventilator motora, tad dobije jos vece opterecenje pa samim tim manje punjenje.

U prevodu, nesto tu kod tebe nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Dobar dan dobri ljudi. Procitah svih 32 strane plus druge forume. Na ogromnoj sam muci jer sam ne standardne motoraske gradje ( 195 cm , 120 kg +-15 kg zavisi od doba godine :) ). Moja gradja me uslovljava da ne mogu na svaki motor ( izgledam smesno). Elem drugi moj problem je sto bih motor vozio 90 % u gradu i 10 % van ( sa suvozacem ). U mladosti sam vozio trkalice ali kako se preslo u neku drugu dimenziju zivota trazim nesto prakticno i udobno ( sedi, idi do pijace , idi u neku avanturu do 500k m na dan ...) . Od skutera sam vozio bev 250 , 500 i Scarabea 500 ( njihov koncept mi prija jer imaju uzdignuti korman pa mi ne smeta za noge. Taman sebe ubedim da kupim 500 cc kad ono ispadne neki dobar oglas da se prodaje bev  300 (2009) i tako u krug. E onda se smorim pa hocu da kupim Yamahu xt660 ili xt660z ( od 2007-). Koliko vidim svi oglasi su da su motori presli 15 k - 33 k km ( jako puno nebuloza ima ). Elem u kupovinu vodim majstora tako da mi u tom delu ne treba pomoc. Ono za sta mi treba pomoc tj neki savet je da mi neko preporuci iz licnog iskustva koji motor najvise odgovara za moju visinu. Budzet mi je nekih plafon 4700 eura i godiste ne mladje od 2007. Mozda mi je malo glup post tipa vidi ovaj ne zna sta hoce , hoce plavu i crnu ...  Jednostavno kupio bih motor/skuter na duze staze pa ne bih da se zeznem. P>S Gledao sam i Malaguti Spidermax 2011 ali mu je po meni prejaka cena od 3850 e plus sam dosta citao komentara da su problem delovi ( brend je exzotika u Srbiji). Ono sto je najveci problem je sto nema vremena da se cimam i da idem da sednem na svaki motor da probam da li mi odgovara, pa pokusavam ovako elektorski da napravim top 5 komada. 

Hvala na paznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Mala je verovatnoca da ce ti motor odgovarati ako kupujes na slepo (testovi na netu, gledanje na netu i tome slicno). Nista dok ne probas sam, mada i to probanje ne moze da bude do prodavnice ili neki krug oko grada. Za to mora duza staza pa da vidis kako ti odgovara motor.
Ovako moja preporuka je uzmi motor koji si vozio i koji ti najvise odgovara, nema sta da lutas vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Po ovom sto si napisao (90% grad - 10% otvoreno ali da moze do 500 km dan...) Ja bih pro pogledao Beverly 350, ako ti nije malen i ako ima za te pare. 30-tak konja, ugladjen agregat, veliki tockovi, okretan... Meni bi to bio prvi izbor :neznam:

 

Ni na jedan od maxi skutera se neces komotno smestiti sa tvojim gabaritima, eventualno Silver Wing 400/600 tako da ti ostaje ondaK neka enduraca... E sad, koliko je to za tvoj procenat gradske voznje... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Nekako mi je taj 350 sport bezobrazno skup.  Probao sam od drugara  taj 350. Startnost mu je odlicna kao i odziv na gas ( kaze drugar da ima neko plivajuce kvacilo ) ali cim sam krenuo uz brdo osetno  mu je falilo snage na moju kilazu  za razliku od 500 cc. Pre bihi uzeo 500 cc ( manje para, a vise snage ) . Potrosnja , registracija , troskovi odrzavanja nisu mi u fokusu. Jednostavno hocu da kupim neki dobar skuter. Ova nova linja beverlija mi nija toliko lepa ko starija (retro) . Najvise bih voleo da pazarim nekog Kruza 500 cc ali i oni drze bezobrazno visoku cenu. Skarabeo mi nije losa opcija jer su dosta povoljniji od Beva, a ista masina. Silver wing mi se svidja i bas cu da odem do Stojanova jer je juce izasao oglas za jednoga.

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/13081237/piaggio-beverly-500-cruiser 

 

ovaj mi se svidja ali opet da je presao 10 k km nema sanse    

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12852569/piaggio-beverly-cruiser-500-ie

 

I ovaj je opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Bio sam danas u Paziniu posto su oglasili dva polovna Beva 300 cc ( kupljen kod nas, prava kilometraza, super stanje 18 k km). Oni je sramota. Oba motora ozuljana, zardjala, ma rage. Reko gde su im servisne knjizice ( prodavac tuc muc mora da zove da pita kolegu ) ? Reko ne treba sve mi je jasno, okrenu se i izadjem napolje. Mislim se kako ih nije sramota ipak su oni ovlasten zastupnik i servis. Kada oni mogu da se tako zaebavaju sta od drugih da ocekujem. Posle mi drugar javio da ima nekih 3 motora na carinjenju za njih polovna. Znaci uvoz pa sminka i onda kao kupljen ovde , a knjizica nastancovana ko da su radjeni servisi. Sramota. Trazim dalje ako neko zna nekog ko prodaje tu sam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Planiram da menjam auspuh na bev500cc gledao sam na kupujem prodajem ima dosta kopija i originala a naleteo sam na ovaj ucinio mi se kao najbolji a kopija je, e sad da li je to isplatljivo da se uzima pitanje je, https://m.kupujemprodajem.com/Motocikli-Oprema-i-delovi/Auspusi/akrapovic--67544820-oglas.htm#mhs0-1539931496969 ako moze pomoc pri izboru jer nisam do sad menjao i pazario auspuhe tako da se ne razumem, a takodje sam citao kada se zameni da dobije neke posledice da li start ili slabije ubrzanje nisam siguran koliko je to tacno, hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako mislis da traje onda bi trebalo da trazis auspuh predvidjen za montazu na skutere. Bilo koji drugi ce da izgori za kratko vreme. 

Sto se promena u voznji tice vrlo niski procenti su u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moras spremiti triput veću cifru od 10K za polovan auspuh ako mislis da traje....sveostalo su bačene pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Končarevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Je l ima neko resenje kako da uklonim ove fleke sa auspuha, bas me ubadaju u oci, cini mi se da je ostecena ova glazura ne znam sta bi moglo da bude, i da li je moguce da se uklone ili ipak ne

20181031_220418.jpg

20181031_220401.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo je takodje dobra pasta za poliranje hromiranih, niklovanih i prohromskih delova. To bi se na nekoj trakastoj brusilici ispoliralo lagano, ali ne znam gde blizu tebe ima neko ko to radi

625444CB-4F99-479A-97D9-85883874A7AC.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja