Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 580 postova
Može, al da li ćeš tako svaki put menjati sijalicu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ne, kolega meni samo treba da stavim ovu led, koliko ona traje i kraj. Ove normalne sijalice onako klasično, skine se sva plastika i od pozadi se stavi. Ali mene bilo strah da skidam prednju plastiku fara jer nikako nije htelo, sve sam se cimao da ne pukne i batalio sam. Zato sam i pitao ovde dal može da se skine plastika fara i od napred da se stavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Može al moraš u rernu da ga staviš pa da se zezaš, to će ti Satelis bolje objasniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko te razumem, ti hoces da otvoris far da bi ugardio led sijalicu pa da zatvoris far, jer ti je to ne izvodljivo normalnim putem zbog gabarita sijalice......jel tako?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
Pre 20 sati, Satelis je napisao:

 

Poprilicno jak akumulator, na cemu ga gonis?

4 sezone na Guzziju v35,mala zapremina,ali automobilski delovi na njemu...po fabrickom uputstvu treba dosta jaci,ali tada nisam nasao.

Razmisljao sam da ce izdrzati sezonu ili dve,kad ono 4...

A nakon toga okrenut popreko i ubacen u Hondu vfr,jos cele dve sezone izgurao.

Ja odusevljen Midacom...

Dobar je i Exide,i nisu skupi trenutno.

Olajavao sam ih i izbegavao jer nisu ispunili ocekivanja na dva automobila,ali se ispostavilo naknadno da su druge stvari u problemu,tako da je Eksid pod datim okolnostima jos i dobro gurao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora
Pre 22 sati, Nole Bg je napisao:

Bev 500-2003-2004 god ide 12v-13ah kiselinski jer mu je takvo kuciste akumulatora ima neka jebena krilca i samo taj moze da stane to mu fabrika propisala. Od 2005 god ide 12v-14ah moze gel lagano. Prosle sezone to sve prosao zato i znam

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

Nole jesi ti siguran za ovo? Ja vozim 500-tku 2003.g.p. i imam neki AGM akumulator koji pasuje u milimetar u kućište,slikaću sutra pa okačiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
2 hours ago, igogitar said:

Nole jesi ti siguran za ovo? Ja vozim 500-tku 2003.g.p. i imam neki AGM akumulator koji pasuje u milimetar u kućište,slikaću sutra pa okačiti.

Dobro je rekao Nole. 500 imaju bas tu neku posebnu meru. Ovaj veci moze da se ubudzi na veliku silu ili da se nekim makazama za lim (ili nekim slicnim alatom) poseku ta pera koja smetaju i onda lepo udje taj veci aku. Par milimetara je u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
13 hours ago, Satelis said:

Koliko te razumem, ti hoces da otvoris far da bi ugardio led sijalicu pa da zatvoris far, jer ti je to ne izvodljivo normalnim putem zbog gabarita sijalice......jel tako?

 

Bas tako kolega, lepo si me razumeo. Ja sam pokusao da zamenim sijalicu,ali zbog njene sirine nisam uspeo da ubacim u far (zbog onog zleba). Pa sam pokusao da otvorim far od napred, nekako mi je bilo logicno da moze da se otvori i da se zameni sijalica u roku od par minuta, ali nisam uspeo, tj bilo me strah da ne polomim. Pa sam hteo da pitam jel postoji mogucnost ili ne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Postoji mogućnost samo treba videti da li je uzvodljivo u kućnoj varijanti ili se mora nositi kod nekog ko se time bavi jer imafarova koji imaju ultra jak lepak.
Uzmi fen (ne kućni za kosu) i dobro ugrej far na spoju gde treba da razdvojis, srafciger ravan sa sirom glavom pa počni polako, vidi kako ide i konstantno grej.
Ništa na silu jer će sigurno pući, naoruzaj se strpljenjem, meni je trebalo oko 2h za smajli far na Bevu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja prosto moram nekako da se ubacim u priču, a samim tim i da priupitam. A kako planiraš da zameniš sijalicu sa prednje strane fara? Koliko dugo teram što auto, što dva točka, nisam se nikada sreo sa farom na kome je moguće zameniti sijalicu sa prednje strane, a kamoli da zbog zamene sijalice slidaš staklo ili plastiku napred, tek se nisam sreo sa sijalicom koju ubacuješ u far sa prednje strane, držeći je za stakleni deo. Logikom, složićete se da je to malo glupo, jer da je fabrika to predvidela, mislim da bi propala, pošto to niko kupio ne bi.

 

U prevodu, ne diraj far, ne odlepljuj ništa, ako nema mesta, zbog plastika, led nećeš ubaciti unutra, eventualno ksenon, pošto je drugačija konstitucija sijalice.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Štef, kolega evo našta sam ja mislio. Otvorim okrugli far (onu plastiku providnu) ubodem sa prednje strane u ona tri džeka sijalicu zatvorim far i molim lepo. Što se tiče pipanja sijalice, ova LED ima metalnu kapislu koju slobodno možeš da pipaš, a sa druge strane uvučeno led svetlo. I pritom kapu(na njoj je mali kuler) koja takođe može da se pipa. Sve je to nebitno, bitno je samo da mi je pala ideja na pamet da tako ubacim sijalicu. Ali pošto ne može, tj nije ni malo praktično preskačem taj deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 11.3.2018. at 0:06 AM, Satelis said:

2. Nekad neko, stavio je slabiji aku 12V/12Ah, treba biti 12V14Ah tako da ide druga oznaka (kako god bilo trazice ti podatke motora pa ce ti prema katalogu dati)

 

Još jedna konsultacija, s obzirom da sam neuk za ove stvari:

 

U Akumulato shop-u mi kažu da je Exid-ova oznaka ETX14-BS 12V 12Ah. Prema njima ta gel 12Ah varijanta daje isti rezultat i zamenjuje 14Ah kiselinske.

Je li to OK?

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-akumulatora-po-nameni/motocikli-i-skuteri/exide-bike-ytx14-bs-12v-12ah-detaljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

To je ona prica, imam 50 godina, a osjecam se kao da mi je 35. ;) 12Ah je 12 a 14Ah je 14 i ako pise da ide aku od 14Ah onda takav i kupi. Ovo ti govorim iz iskustva sto je na mom bivsem motoru originalni aku bio 14Ah a neko je stavio zamjenski od 12Ah. Ako motor ne upali iz prve vise nije bilo sanse da upali iako je verglao ko mutav. U pitanju je pobuda elemenata u CDI-u koji zahtjevaju struju od 14Ah. Kad sam zamjenio aku za 14Ah motor je palio svaki put i u svako vrijeme ko mina. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kapiram ja da je 2 metra = 2 metra, a ne 3, ali kod Exide nemogu da nađem model etx14-bs a da je na 14ah. Kod Yuase i Landporta isto. :neznam:

 

Edit: na "Yuasa Battery Finder" za model Beverly 500 izbacuje YTX14-bs 12v 12ah. Opet u Beverly upustvu stoji baterija od 12v 14ah.

Takođe: https://www.tayna.co.uk/PiaggioVespa-Beverly-500-Euro-3-500-cc-Motorcycle-Batteries-D15089.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

@king_julien

Kako bi zaštitili far od štroke onda? 

Ja sam te pitao kako misliš da promeniš taj led na primer kad crkne jednog dana, hoćeš opet 2h i to da imaš sreće da se zezaš sa otvaranjem?

I da to posle lepo zadihtuješ da ti ne magli far... to otvaranje fara se isplati samo ako ćeš ugraditi projektor, u svakom drugom slučaju nema smisla ni logike. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Štef, kolega evo našta sam ja mislio. Otvorim okrugli far (onu plastiku providnu) ubodem sa prednje strane u ona tri džeka sijalicu zatvorim far i molim lepo. Što se tiče pipanja sijalice, ova LED ima metalnu kapislu koju slobodno možeš da pipaš, a sa druge strane uvučeno led svetlo. I pritom kapu(na njoj je mali kuler) koja takođe može da se pipa. Sve je to nebitno, bitno je samo da mi je pala ideja na pamet da tako ubacim sijalicu. Ali pošto ne može, tj nije ni malo praktično preskačem taj deo.

Ako si nekada otvarao far, shvatićeš da ta ideja nije izvodljiva nikako. Pošto Beverly ima H4 sijalicu, (verujem da ima i verzija sa dve sijalice, posebno dugo a posebno oboreno), ona na sebi ima metalan nosač, ne dozvoljava da sijalica upadne u far, a koji omogućava da sama sijalica stoji u "žiži" tj. da joj je vlakno na poziciji gde će far bacati najbolje svetlost prelamanjem iste na onim ogledalo sočivima. Kontakti pozadi, tj konektor idu na sijalicu za zadnje strane gde postoji i osigurač koji drži istu na mestu. Pod držanjem prstima sijalice sam mislio na staklenu, led ima metlan deo, sve ok. A kad smo kod nje, ne verujem da njen ventilator može proći kroz onu malu rupu... Veruj, ako se neko igra sa tim, to sam ja, pa samim tim znam o čemu pričam. Moj ti je savet da ako želiš led u faru, a nema mesta za ventilator, bolje juriš onaj led sa trakama koje služe isto za hlađenje. Ili ksenon. Lakši za ugradnju, manje mesta zauzima sijalica, jedino će ti prekidač crkavati. A možda čak i dobar Osram ili Philips... a66d77343e64391bab6e888cb919427d.jpg 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Da dodam. I led sijalica ima taj nosač bilo metalni ili plastični, koji ima istu svrhu kao i na H4 ili bilo kojoj drugoj, a koji takođe mora da dođe sa zadnje strane da bi osigurač kako tako držao sijalicu na mestu.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Evo nađoh u čemu je "kvaka".Kod mene je neko stavio Unibat cbtx12-bs koji ima samo 10Ah. Dimenzije su 150x87x130 mm. Meni ovaj već godinama radi savršeno ali motor pali na "čvoku" pa ne znam šta bi bilo kad bi trebalo duže paliti a i ako je propisano 14Ah onda bi to bilo pametno ispoštovati. E sad, meni manual kaže da ide 12Ah. 

Screenshot_20180312-195835.png

IMG_20180312_140640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

A da se nadovežem i za sijalicu...ako ima prostora za hladnjak izmedju fara i km sata možeš probati skinuti far,staviti sijalicu pa namontirati far. Ako nema onda jedino ona sa metalnim trakama za hladjenje. Ne znam koliko se te trake griju i da li bi eventualno u dodiru s plastikom napravile neku štetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ma kolega odustao sam od tih sijalica. Cim ne moze ovako normalno da se montira, necu nista da karabudzim. Sijalica ceka novi motor ili ide kod komsije ako kod njega moze da se montira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Što se akumulatora tiče, neki modeli nose 12V12Ah neki 14Ah. Manual nemojte glledati u tom slučaju, ako može ugradite 14Ah, ma da ništa nece smetati ni 12Ah.

Kad je na motoru sve ispravno, bez problema će raditi i 6Ah, drugar tako godinama već vozi, služi ga, pitanje je dokle će.

 

Što se sijalice tiče na Bevu.....pametno si uradio, ne diraj nista tj ostavi kako jeste. Drugacije moras dobro grumfovati pa ako stavis xenon, tad moraš i instalaciju prepraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto se tice akumulatora nemojte da vas buni ona oznaka ytx14 jer ono 14 ne znaci da ima 14Ah, niti 12 da ima 12Ah. Ne znam sta je razlog, ali u odnosu na taj broj za dva manje je broj Ah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja