Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Naravno da ima. Sa desne strane, kod merača nivoa ulja. Zavrće (i odvrće) se odole. Integralni filter, ne mo'š da ga ne vidiš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima filter koji je u sklopu sa pumpom goriva, sto znaci da trebas skinuti srednji tunel, odviti plasticni prsten (pazi da ne slomiš i eto je pumpa vani).

Sa donje strane imas sito filter i nisam siguran da li ima jos jedan kod samog motorica pumpe..vidi na licinom mestu.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nadjoh slike pumpe za Beva500 od ex Daliborovog ata

 

sito filter na dnu

DSC_0047.jpgkostenlos bilder hochladen

 

drugi filter je iznad regulatora pritiska

DSC_0051.jpgkostenlos bilder hochladen

 

ako ces skidati, vodi racuna da ne sjebes odvod-povrat na pumpi jer tu popravke nema

lako puca i gumica moze da se izvitoperi pri demontazi-montazi 

DSC_0050.jpgkostenlos bilder hochladen

 

Moj ti je savet da nista ne diras ako sve lepo radi i nemas problema sa motorom.  

Ako se ipak odlucis za skidalje i proveru (zna sito f. da pukne pa uvuce trunje u pumpu) creva raskaci sa dizne tj rampe goriva jer tu ne mozes napraviti stetu a i ako je napravis, lako se sanira.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Cao drugari,

 

Imam 2007 BV500 (Beverly) sa oko 4,300km.

Onaj manji merac kilometraze (dnevni) mi ne radi bas najbolje.  Normalno se ponisti na 000.0 I kad dodje do 099.9 krene da preskace ne moze da prebaci na 100.0.  Kad ga ponistim ponovo normalno radi do 099.9.

Da li neko zna da li je to neka opstepoznata standardna boljka tih Piaggio cajgera il sam eto bas je baksuz.. :jee:

I da li ima nekakvo jednostavno resenje bez da se raskupusa pola motora ili kupi novi komplet cajger? :stabre:

 

Hvala unapred na pomoci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moraces da rasklapas ali ne znam zasto bi kupovao novu inst. tablu, valjda treba krenuti od popravke, zatim polovan deo (ako ga je moguce naci) pa na kraju nov deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Satelis imas li iskustva sa tim cajgerima, sta bi to moglo da bude?

 

Mozda neki polomljen zubac na tockicima tog meraca dnevne kilometraze ili se mozda samo razlabavilo I razdvojilo pa ne kaci dobro kad treba da prebaci..?

 

Da li neko zna jel se to desava na Piaggio cajgerima ili sam ja usamljen slucaj? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Drugog uzrocnika ne moze biti, problem je u tabli sto znaci da je moras skinuti i rasklopiti.

Moze biti to sto si naveo....da se nesto otkacilo, ispalo, polomilo, preskocilo pa ne radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 Lida druže, 3 posta sam ti obrisao i ti si uporan i dalje. NE MOŽEŠ ovde (a ni drugde na Forumu još uvek - pročitaj pravila) oglašavati ništa!

 

Pobogu...  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nije tvoje da ih komentarišeš već da ih se pridržavaš. Važe za sve pa zašto ne i za tebe  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Pozdrav svim ljubiteljima Maxi skutera,pre svega izvinjavam se unapred ako sam pogresio temu.Nisam nov clan samo sam promenio masinu pa nisam hteo da pisem u temi ,,predstavljanje,, Tako da molim Alexanta da prebaci u odgovarajucu temu ako je greska  :)

Clan sam postao pre par godina kada sam uzeo svoj prvi maxi,Gileru Nexus.Bio sam na par skupova i druzenja,tako da neke ljude i poznajem sa foruma.Na zalost zbog promene posla i potrebe za autom,teska srca sam morao da prodam Nexusa i sebi obezbedim auto.Ali eto posle dve godine rada,uspeo sam sebi opet da obezbedim jednog ljubimca.Ja sam bio prezadovoljan sa Nexusom tako da sam trazio opet nesto slicno.Medjutim ne raspolazem sada sa toliko finansija pa sam morao da uzmem ili starijeg Nexusa (koji mi se ne svidja iz vise razloga) ili nesto drugo...Tako da je izbor pao na Piaggio Bevery 500ie.

Nasao sam odlican primerak,nisam mogao da odolim a da ne pazarim  :)

Motor je 2006god,presao je 24.000km.Bukvalno nema ni jednu tackicu na sebi.Na njemu je sve originalno.Poseduje kofer sa naslon za suvozaca,kratki vizir,dugi vizir i naravno sve je originalno.Kompletna istorija odrzavanja motora,pre 2.000km stavljen nov (kais,varijator,rolnice,plocice,ulje i filteri),nove Metzeler gume.A pre dve nedelje nov akumulator uz koji sam dobio i punjac  :)  Vlasnik je inace gospodin od 65 godina,stari bajker.Koji vozi Bmw GS-a,a Beverly je bio kao drugi motor za po gradu.Na njegovu zalost zbog godina i bolesti koje ima,oduzmu mu A kategoriju i bio je prinudjen da rasproda motore.Posto je iz Trstenika,a meni je to nekih 340km od kuce.Nisam hteo odma da se zalecem.Ali posto je tako dobar motor,gospodin je bio odma za svaki dogovor.Resio sam da idem da ga kupim,jer sam se plasio da ce brzo da ode.I tako odem ja sa autom i prikolicom,motor jos lepsi uzivo nego na slikama.Vidim da je covek pravi bajker,da je jako pedantan i da je motor jako mazen,pazen,odrzavan...Sve se dogovorimo,odma odjavimo motor,napravimo papire,natovarimo na prikolicu i ja se sa osmehom oko glave vracam kuci sa novim ljubimcem  :)

Ovo je par slika od tog dana,cim sine prvo sunce bice jos slika.A i sada cemo se ponovo vidjati i druziti  :jee1:

Photo_2_2_17_15_33_40.jpg

Photo_2_2_17_15_33_49.jpg

Photo_2_2_17_15_58_41.jpg

Photo_2_2_17_18_16_12.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Post je baš tu gde i treba da bude  :takoje:

 

Bevka je kao puška!  :care:  :care:  :care:  Neka te služi kako si zamislio i da se vozamo  uskoro!  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Па и ниси погрешио јер сам звао човека малтене у моменту када си га купио...да си закаснио мало, тражио би даље.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Jesi ti siguran da je ovaj Bev 500 a ne 300ccm?  :stabre:  :stabre:  :stabre: 

Ne vidim aman dobro ali meni se čini da na bokovima piše 300ie  :stabre:

 

 

Inače motor izgleda odlično, drago mi je da se i to može naći kod nas...
Obično su većinom sve sami krševi i raspale drline...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Добро запажање...мислим то да ти се чини :)

Иначе у том ценовном рангу није био бољи скутер на огласима скоро. Причам о већим кубикажама и том годишту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne pise 300, 500ka izgleda tip top, perfekt stanje pa da te perfekt sluzi.....koliko si dao za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Да и мене интересује да ли је остао доследан :) Тражио је 2200. Иначе познаје га један мој познаник и истина је све што је рекао. ОК је лик.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja