Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da li je givi 46n previse velik za beverly?!?!

0stabre.gif Zavisi od tvojih potreba..

Salim se.. Taman mu je.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4307 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kod mene na Atlanticu je Kappa 46..ima mesta koliko hoces, meni staje opusteno kisno odelo + Full Face kaciga + Jet kaciga.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Kod mene na Atlanticu je Kappa 46..ima mesta koliko hoces, meni staje opusteno kisno odelo + Full Face kaciga + Jet kaciga.

1zdravo.gif

 

takođe...staju mi 2 full face kacige i niš više...a ni ne treba mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Koliko znam, imaju 2 modela kofera. 48L i 36L, ako grešim ispravite me. I meni trebaju ti koferi, e sad, šta je najoptimalnije, voleo bih saznati i ja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Kod mene na Atlanticu je Kappa 46..ima mesta koliko hoces, meni staje opusteno kisno odelo + Full Face kaciga + Jet kaciga.

1zdravo.gif

 

Zar je moguce da ima toliko prostora??? Mene samo plasi da kofer nije prevelik jer sam video par promasaja, kao da vuku orman za sobom! 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ja sam kupio pre neki dan u moto bike u kacu italijanski FAR kofer 48l za 7700din po staroj ceni mislim da je sad 8700 din. staju 2 full face kacige u njega!!! idi na sajt motobike.rs i videces kakav je!!! .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene samo plasi da kofer nije prevelik jer sam video par promasaja, kao da vuku orman za sobom! 1oda.gif

 

Na moj X9 optimalno ide Kappa 35L - ovo "optimalno" kažem za vožnju kroz gradsku gužvu. Malkice je uži od dupeta motora. Možeš da staviš i mnogo veći kofer od ovoga, ali računaj da kačiš retrovizore i treba ti više prostora za parkiranje.

 

Sa druge strane, ako te zanimaju samo (ili uglavnom) vožnje po otvorenom putu, stavi kofer koji god hoćeš, neće ti smetati.

 

U suštini, optimalno bi bilo imati dva kofera, jedan manji (tipa 32-35L, za jednu kacigu i nešto sitnica) i jedan veliki, i to tako da imaju isti sistem kačenja pa možeš da ih menjaš po potrebi :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

U suštini, optimalno bi bilo imati dva kofera, jedan manji (tipa 32-35L, za jednu kacigu i nešto sitnica) i jedan veliki, i to tako da imaju isti sistem kačenja pa možeš da ih menjaš po potrebi :aha:

 

U sustini, optimalno bi bilo imati dva motora, jedan manji i jedan veliki :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

I dve žene, jednu domaćicu i jednu... ;)

 

Ali sad bez zajebancije, mogu da se nađu polovni koferi za ok cenu, evo kolega sa foruma nedavno dao svoj Kappa 35L za super cenu.

 

Tu je i opcija da se stavi "roštilj" na kofer, pa može preko da se doda još jedna torba...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Hvala na pomoci, porucio sam danas GIVI 46n, imaju i poklopac u crno metalik boji, stize mi sutra kururskom sluzbom! 1aha.gif

Uskoro stizu slike sa montiranim koferom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

A prijatelji kazeti vi meni i ostalima, u vezi sa agregatom koji se ugradjuje u Beverly 500 i ostale motore iz grupacije, ima li nekih ozbiljnijih problema ili nekih sitnih ucestalih? Na kojoj kilometrazi okvirno i pod kojim uslovima moze da se ocekuju neprijatnosti pod uslovom da izuzmemo nemar i neodrzavanje koji unistavaju apsolutno sve?

Nasao sam na hrvatskom forumu da se pominje mesanje goriva i ulja u slucaju Nexus 500 ali to je isti agregat...? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Interesuju me Vaša iskustva sa Piaggio Beverly 500, kakva mu je mašina, kvalitet izrade. Mnogo mi se dopada i kupio bih jedan. Imam u planu da putujem sa njim pa me zato interesuje da li je i koliko je pouzdan...

post-25704-0-47934700-1346047796_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Extra je motor , kvalitet je dobar , masina je extra, ali po meni licno za taj model je prejako jer je to gradski skuter i nije za putovanja, polozaj sedenja je nezgodan bas za duza putovanja i dosta si izlozen vetru . Ako hoces za putovanja skuter gledaj x9, burgmana, majesty, itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

250 ica je za grad,ali i za medjugradsu voznju,i izlete.Mi do Zlatibora cas posla,i super je.500-tica,samo vise trosi,skuplja registracija,a ide 20 km/h brze.Nepootrebno.Nas dvoje uz rudnik,ali bez ikakvih problema,uz Zlatibor takodje.Brate bulja zaboli na cemu god da si,Pa ja sa tdm-om,isti put,isto me boli bulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

250tka- trosi 3-.3.5, 500tka oko 5-5.5 ,a da ide samo 20 km/h brze.....ne bas ... Razlika je velika ako se gledaju samo agregati, 500tka mnogo bolje povlaci i dosta vecu max brzinu ima za dvoje je extra ali posteno ako se koristi van grada.Dosta je teza od 250tke ja sam imao osecaj kao da je teza 100 kg.. i malo nezgodna bila za probijanje kroz grad . A da boli bulja gde ne , mene posle pola sata boli na x9tki i to sto je extra polozaj za sedenje, ipak... uzmi 250tku x9tku za oba je extra( grad- van grada ) ustedeces na gorivu ako planiras da krstaris 100-110 to moze lagano sa dvoje, ustedeces i na servisima , a za bev ces se pokajati ja sam hteo prvo njega da uzmem ali kada sam probao njega i x9, ipak se odlucioo za fotelju , a ne wc solju :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4307 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pa da pocnemo :)

Imao Bev 250, daleko od toga da je potrosnja 3-3.5l :) jeste ako vozis do 60kmh 0takoje.gif

Razmisljao sam da predjem na Bev 500..medjutim shvatio sam posle vise sugestija da je bolje da uzmem Atlantica 500, daleko udobniji, ali i, ja mislim, tezi od Beva 500.

250 je idealna mera za grad, ja sam sa njim isao i na ture od 300+km, jeste da me je bolelo dupe posle toga al boze moj, i sa Atlanticom me zaboli posle izvesnog vremena.

Meni se iskreno X9 ne svidja uopste, kako vizuelno tako i u voznji, probao sam jednom 250icu i jednom 500, i opet mi nije to to, cudan mi je nesto za voznju, teziste mi je cudno rasporedjeno i ne mogu da se opustim, no dobro - to je svakako subjektivno misljenje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Meni je takva potrosnja :D, ali stalno ga odrzavam i sve :) . A teziste je meni ok. Verovatno sto sam naviko vec 2-3 god ga imam i vozim svakodnevno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4307 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I ja sam redovno sve odrzavao..ali sam ga i kidao, uvek je bio u punom gasu. :)

A Atlantic mi trosi 5 u gradu, ali ni njega ne stedim, ni najmanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2461 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

po meni bev je skut za grad i kao takav za zujanje po gradu završava posao i slabiji od 250,za malo dalja putovanja može ali je neudoban kad se uporedi sa ostalim skuterima.Ljudi su i sa 50cc išli do mora ali ....

 

"Nas dvoje uz rudnik,ali bez ikakvih problema,uz Zlatibor takodje"

 

Ide i 250 ali sve to će bolje i lakše savladati 500cc,isto i pri preticanju brže i sigurnije je sa 500 pogotovo ako imaš suvozača.

Evo ja mozgam već duže vreme,žena nije htela motor već pristala samo na maxi skut i reših da uzmem 500,isto u početku razmišljao o 300.

Međutim vremenom žena omekšala i pristala da se vozi na motoru tako da 99.9% odustajem od maxija a ovog kineza ostavljam za po lokalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Beverly 500

Pozdrav,

kao sto i sam naslov kaze radi se o Beverly 500 i imam problem sa kilometar sajlom ili puzem, ne mogu da provalim u cemu je stvar. Naime vrti kilometrazu najnormalnije ali brzinu ne pokazuje istancano. Sporo se dize kazaljka brzine, a ponekad ni ne mrda. Zanima me da li je problem u sajli ili u puzu ili mozda cak u tabli negde ? Da li ima neko ikakvih iskustava, svaki savet potreban ! 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja