Jump to content

Moto Zajednica

puko karter, sta je pametno raditi?

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: pancevo

Danas sam navukao debelo motor od ispod na metalni saht, i to bas na sraf na karteru gde se ispusta ulje pa mi je puklo tu, i to poprilicno, sigurno jedno centima rupa na karteru. Odmah sam ga ugasio, normalno. Sa obzirom da imam motor kome nije bas lako naci delove, kako ovde tako i preko, molim za strucni savet. Da li se isplati lepiti to, variti, ili da potrazim ipak ceo donji deo kartera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: pancevo

evo trazim, ali kako vidim za ovu godinu bice slaba vajda, sto znaci idemo na lepljenje za pocetak, za sledecu godinu cu nekako da nabavim. Jel zna neko ko moze to najbolje i najkvalitetnije da uradi? neki tecni metal, rarenje, sta je najbolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

"Barbulj", kozarceva 62a Beograd (uciteljsko naselje). Reci decku da te poslao Dragan iz zvezdarske sume i nece te odrati. Ako hoces, imas dvokomponentnu smesu koja kad se izmesa postaje kao guma, nalepis je i za 10 minuta je kao kamen, jaca od materijala. U tubici je, a firma, mislim bizon, pise Repair ili tako nesto. Lako ces naci i stvarno je fenomenalna stvar i kosta oko 250-300 dinara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Slobodno zavari kod nekog dobrog majstora i to ce biti kao novo! Ako ti je osttecen i srav ili navoj na srafu za ispustanje ulja, zavari i njega slobodno pa posle razbusi i napravi nov navoj. Veruj mi da to nije veliki i strasan kvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Vari obavezno. Lepkovi su za privremenu,prvu pomoc kada si u nekoj bestragiji. Masinu moras da skines(podrazumeva se) da rasturis. Pazi na gumene delove koji se deformisu prilikom varenja.  I jos ovo: nemoj slucajno da se zeznes pa da zavijes sraf u karter a onda ga zavaris. Pa posle busis rupu po celiku, Neka ti zalije varom celu rupu ako je navoj ostecen (fali parce ili prskotina ide preko navoja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Matori posto ti treba da varis karter i slicno a trazis da je iz Panceva, mogu ti preporuciti coveka po nadimku Jumba on ti je najbilji varioc te vreste u Pancevu a i sire znam iz lincnog iskustva, covek zivi  u Pancevu na Tesli , ako si zaintresovan posaljii mi pp da ti poslaljem adresu i broj telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ako je aluminijum u pitanju,kada ga zavaris,mozes osmirglati to vareno mesto i nema da se primeti,posto se aluminijum lako smirgla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Jova Barbulj je legenda - pravi chuda. On je jedini koga mogu i ja toplo da preporucim. Sad radi i njegov sin, ali ako mozes trazi da ti Jova uradi - covek je genije. Majstor Jova je prvi u gradu poceo da vari razne alu i ostale delove i pravi je carobnjak. Evo i broj telefona da se najavish.

 

BARBULJ, JOVAN 011 2899938

KOZARČEVA 062A, BEOGRAD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: pancevo

Hvala svima oa odgovorima, otici cu kod Barbulja samo da skinem sve to. Vidim da je rupa malo veca, tacno na navoju srafa. No ispod je i filter ulja pa moze se kroz njega ispustati ulje u buducnosti ako se ovo ne da namestiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
No ispod je i filter ulja pa moze se kroz njega ispustati ulje u buducnosti ako se ovo ne da namestiti.
Nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest mevdza

Hvala svima oa odgovorima, otici cu kod Barbulja samo da skinem sve to. Vidim da je rupa malo veca, tacno na navoju srafa. No ispod je i filter ulja pa moze se kroz njega ispustati ulje u buducnosti ako se ovo ne da namestiti.

 

 

ubaci se parce tu gde je rupa, pa posle varenja se ureze navoj i opet imas cep ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: mladenovac

imam coveka u mladenovcu koji to radi profesionalno,meni je vario bezbroj felni na autu

i karter mi je vario prosle god.nije mrdnuo,mozes poslati siti ekspresom ili dodji do Mladenovca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja