Jump to content

Moto Zajednica

suzuki u preradi...

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moj suzuki,,dosao je u parcicima. u onako,losem stanju, ali cemo ga srediti..

nekad je bio ovakav

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pa je dosao malko porasturan kod mene,poceh sa preradom, rasturanje je u toku,pripreme za farbanje , osvezavanje makine...

agregat u ocajnom stanju,sklapo ga neki majstor nogma, lepio farbom,gomilom silikona, sreca pa imam par rezervnih..

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

neki celi neki u delovima, naravno narucene nove karike, gumice ventila,lanac u agregatu, itd

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

delovi kao sto su menjac radilica korpa se skidaju sa agregata koji jedva da ima 20.000km,

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mada ih imamo vise komada...

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

agregat do pola sklopljen,nacekasmo se karika mesec dana iz ameriku... jebem ti ameriku,peske bi do sad stigli,a o carini nebi da komentarisem,..pa kad otopli nastavljam dalje sa agregatom,i kad majstor zavrsi kompletnu reparaciju glave,/gumice ventili,2 vodjice bla bla./

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

inace majstor pre mene mu je kevu,,kevinu...imao vise silikona nego sto ja potrosim godisnje..i to nog ruznog crvenog,,valjda ga koristio da bude na radost..al bilo je na zalost,,sve je bilo pretegnuto,pola navoja sam narezivao,drndo...stasno...

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

no dobro,resih i ram da mu prepravim,nisam neki ljubitelj oklopa,resio sam da ih poskidam,slucajno naleteh na rep od cagive,iako sam imao nesto drugo u planu,, pa sad,nekom ce se svideti nekom ne,nisam hteo da ga dizem vise u vis, zbog putovanja, doduse,,hteo sam da bude jednosed al zena kuka da oce i ona da se vozi i jeb...

cucnu je ko budali samar... :)

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

nekako mi je retro,nemam pojma,mogao sam i od r1 ili tako nesto da stavim,ali to svi danas stavlaju na motor...

mozda i ovaj dosecem mada neverujem..

sediste je zadnje cagivino,a prednje za divno cudo leglo od suzane,naravno mao cu ga doraditi to jest tapetar da dopunim rupu izmedju rezervoara i sedista..

404.jpg

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

motor sam sad rasparcao,,neznam dali da poliram ram,farbam u crno crveno..razmisljao sam i o mat crnoj,ali mi to nekako.....

evo i par sema boja pa kazite i vi koja vam se svidja od ovih sema..

meni se ova svidja..

1 404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ili

2 404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

jedno od ova dva mi je nekako ,,,hvata ga oko i dusa :P

motorce ceka lepse dane za sklapanje i mini brige oko zilion sitnica koje treba popraviti obraditi itd,planiram i neka slova i oznake po trouglovima da odradim,zadnjoj viljusci i deklovima na cnc, naravno po neku saru zlatnu na bilo kojoj kombinaciji boja, nesto ovako

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dva fara napred verovatno,mini vizir,str volan mozda, videcemo, neke rucke u boji itd,naravno kolko finansije dopuste..

eto,zimsi radovi,jos nadam se da i vi pomognete sa izborom boje..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Мени се свиђа нови реп. Није превише уздигнут нити је прекратак као код новијих мотора.

Комбинација боја 1) трула вишња - тамносиви рам ми се свиђа више од друге која је за мој укус превише црна.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Dobro će mu leći ovaj rep od Cagive, pošto svi uglavnom trpaju rep od R1 na slingshot, što je po meni svojevrsna seljana... Obavezno mu uz ovaj zadnji deo planiraj ralicu. Ali ne neku malu i nevidljivu već malo masivniju da vizuelno drži protivtežu zadnjem delu. Ravni volan, neki manji vizir i dupla svetla se podrazumevaju :) Takođe, ja ne bih zadržao njegove originalne instrumente, izgledaće vrlo rogobatno. Ako već ideš na streetfight preradu, onda mu turi neki od onih manjih digitalnih multimera (Cosso ili neku kinesku kopiju, sve to fino radi...). Ram plastificiraj - ili u neku tamno-sivu sa perlicama (kao na prvoj slici) ili u crnu. Što se boje tiče možemo to da isimuliramo u photoshopu. Hajd' duga je zima, samo nemoj na pola da odustaneš :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I meni se dopada prva kombinacija ( crveno - tamno sivo ). E, sad si na kraju napisao da stavljas dva fara, pa mi se uz njih nametnula i druga kombinacija. Mozda da prvo vidis sta ces nabaviti , pa prema tome ( farovi - niklovani il u nekoj boji, maska - kakva ? ) da odaberes boju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa i ja sam na mukama,ali te detalje moram us put da radim,mogu i neku lepu maskicu da stavim,ali ja dosta putujem,pa cak i nocu,a ocoravilo se s godinama,zato i hocu dva fara u nekom lepom kucistu,necu poliran ram,nemam pojma zasto , svako polira to,a meni to sa r1 repom i poliranjem se nesto neradi, nekako mi ovo bas onako priziva duh 80tih,ranih 90tih.. crno mi je najlakse da odradim,mislim da siv ram i zlatne felne mogu da idu u kombinaciji sa crnim plastikama,rezervoarom,ali mi se svidela ova trula visnja, a zadnji kraj namerno nije dizan skroz u vis,prvo zato sto to opterecuje vozaca ako se pretera,nije bas zgodno za putovati,i drugo suvozaca necu da nosim na ledjima, da je jednosed onda bi zena ili svalerka kukala sto nemoze pozadi da se vozi,a i ovako uvek kad sam sam mogu na mesto suvozaca da okacim rana ili nesto,

cilj mi je da motor ima malo stariji izgled,da odise tim duhom, da se vidi da je starije generacije, dal ce neko prepoznati zadnji kraj ili ne,nije ni vazno, boje ove trula visnja sa sivom i zlatnom mogu do detalja po ovom modelu da ispostujem, ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma polako, gledaj slike po netu - pa sta ti se svidi - sacuvas, pa onda od tih sacuvanih proberesi na kraju to sto si probrao iskombinujes sa onim sto imas ( motor, oprema i slicno ) i na kraju napravis kako ti se svidi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ja ti predlazem da ga udesis da izgleda sto slicnije ovoj mojoj bivsoj Suzani!!!

hreo sam tako,ali danas svako selo ima uljaru sa repom od r1,,, a kad negde krenem nemam gde stvari da stavim, suvozacicu koja nije sitna..

a desava mi se da na motor potovarim sve i svasta...

 

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

e na ovo sad dodaj prednji tocak,grane komplet sa auspluhom od boldora, bocne stranice i karbove. nisam se setio posle sve da slikam..sve je to bilo upakovano na motor,drugo prevozno sredstvo ne koristim od aprila do septembra, zato mi i treba mesta za sve i svasta,a i kad krenem negde na dan dva svasta nesto nosim, sto opreme sto preobuke,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Imam negde u podrumu gepek original Fadip Bečej pocinkovani,samo malo da prepravimo nosače za cagivin rep i posle možeš da budeš i prevoznik...hehehehehehehe...

e jesi lud,,moro sam plus da ti udarim..

no dobro,,sa mislite o izboru boja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ovako nešto je skroz ok,baš mi se sviđa s tim što mi motor ovako šaren liči na igračku...ako je već naked motor treba da bude brutalan,kakva je sila unutra tako treba da izleda i spolja a ne multikolor ko kineski usisivač.Moj lični stav!!!...kome se ne sviđa moje milšljenje daću adresu pa nek plati kičma,šta ću kad mi dugačak jezik1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja ne vidim slike uopste... jel to samo kod mene ili je nesto drugo u pitanju :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja