Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord 1200

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova

Jos uvek cekam bocne kofere,centralni stender i jos neke sitnice...u svakom slucaju Capo me odusevio u svakom smislu te reci,iako sam mislio da pazarim Multistradu..motor je fenomenalan..u junu drugar(GS Advanture sa slike) i ja planiramo putovanje na Nordkap,pa cu podeliti iskustvo i puno fotografija sa vama...do tada veliki pozdrav iz Kraljeva..:-)

post-32339-0-54833200-1393290046_thumb.jpg

post-32339-0-54441400-1393290062_thumb.jpg

post-32339-0-02016700-1393290080_thumb.jpg

post-32339-0-72022600-1393290096_thumb.jpg

post-32339-0-78387900-1393290109_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Pravi izbor...:) h&b kresh bar...:) ja sam se razmisljao da ga stavim na moju isto al' nisam imao "osjecaj" kako bi joj legao... zastita hladnjaka, svaka cast.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

...ne znam kakva je kombinacija al' si u startu trebao uzeti travel pack, vidim da kupujes kofere, stender.. tako da je cijena onda ista kao da si uzeo trvel pack gdje je sve to u standardnoj opremi plus aad "pride".:)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Dobio sam vrlo povoljnu cenu,zato sam se i odlucio za non ADD verziju,ispalo mi je dosta jeftinije,a za Travel pack bih cekao jos nekoliko meseci...u medjuvremenu je stiglo jos dodatne opreme,pa ce biti novih slicica 1aha.gif..Uzgred,Slavko,napisao si da je izasao update mapa za Capo,pa mi reci jel primecujes neku razliku u nizim rezimima(pri manjim obrtajima)?..Nisam jos stigao da updejtujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Apsolutno...mada mene nije smetalo ni ranije... ova bijela joj "pasuje" najbolje... glamur white uffff. Ja sam moju prodao prije 10 dana. Toliko sam bio nezadovoljan sa njom, koliko je ruzna ako se lose vozi stalno se kvari los joj je zvuk neudobna smece italijansko da sam narucio pravi motor...crvenog Caponorda 1200 travel pack...:) Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Hehe,vaistinu...prosto ima ona cinjenica da sve sto je dobro mnogo kosta,ali u ovom slucaju uspeli su da naprave vrhunski motor sa mozda najnizom cenom u klasi..iskreno,i ja sam odusevljen,sa kojom se lakocom vozi,a snage u izobilju..i jedna stvar koja me posebno odusevila,bez obzira u kom rezimu voznje i u kojoj brzini se nalazis,potreba za kocenjem je minimalna zbog vrhunskog motornog kocenja..V2 je cudo!...sad samo da sacekamo lepo vreme i kilometri su pred nama..:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Slavko,jesi li menjao na servisu onaj mali catch tank za ulje,sto se nalazi na kucistu za filter vazduha?..odakle idu uljne pare u njega...na prvom servisu su mi rekli da se taj deo menja zato sto gura mnogo ulja u kuciste i na prelivno crevo,ali se ceka mesec dana da deo stigne iz Italije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Posto je moj Capo u non-ADD verziji,sto znaci da ima klasicno ogibljenje,ne bih mogao da ti odgovorim na to pitanje,ali u vezi ostalih karakteristika mogu da budem vrlo opsiran ako te zanima..samo ne znam odakle bih poceo sa hvaljenjem :-)..od polozaja sedenja,dizajna,kvaliteta izrade,potencije agregata,snage i uopste osecaja voziti trenutno najsavremeniji sport enduro..u stvari bolje je reci sport touring motor,obucen u enduro odelo...iskreno,mislio sam da kupim Multistradu,ali sad sam potpuno siguran da sam za razliku u ceni od skoro 4000 evra kupio i bolji i svakako lepsi motor...:-)...inace za ADD kazu,a procitao sam podosta testova na tu temu,da je to trenutno najsavremeniji sistem aktivnog ogibljena na enduro motorima,bolji i od Skyhooka na Ducatiju Multistradi i od ogibljenja na BMW GSu..ADD se dobija u skupljoj Travel pack verziji Caponorda

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Osnovna cena za ADD verziju je oko 15500,a za Non ADD oko 12500...razlika izmedju njih je sto u Travel pack verziji dobijas ADD,kofere,centralni stender i cruise control(tempomat)..a oba modela imaju ABS i ATC..najjeftinija Multistrada kosta 16500..malo li je..:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Multistrada ima bas paprenu cenu, sa malo dodatne opreme, lako premasi i 20.000. A i Caponord se opasno priblizio BMW-u. Jesi li razmisljao o BMW R1200GS, Honda CROSSTOURER ili nekom drugom motoru ....sta je prevagnulo u korist Caponorda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Prvenstveno,zato sto volim italijane,njihov smisao za dizajn,V2 agregate i cinjenicu da je Caponord ipak vise tarmac nego off-road mashina..daleko od toga da BMWu i Hondi nesto fali,ali ako ih stavis pored Caponorda ili Multistrade,dizajnerski nemaju sta da traze..uz to,kvalitet poseduju i jedni i drugi,a cena ipak ide u korist Aprilije...znas ono,ljubav na prvi pogled..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
Kad ce bre ta crvena?? :-)

konacno narucena I do kraja mjeseca bi trebalo da se pridruzi "skuderiji"...:) Sad mi treba par info... u vezi after market opreme koju si stavio...

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja