Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Ljudi jel komplikovana procedura menjanja termostata,stalno je otvoren i motor ne postiže radnu temperaturu u vožnji dok  u mestu postize normalno radnu temperaturu i pali ventilator kad dodje do zagrevanja....u pitanju je aprilia atlantic 250 sa karburatorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako i treba biti jer u voznji strujanje vazduha hladi antifriz u hladnjaku koji kruži kroz sistem.

Pisano je lani X puta do sad kako proveriti termostat....da obnovimo gradivo.

 

Bajk na c stender, upalis i drzis gas na 4-5krpm. Drzis tako sve dok temperatura ne dodje do radne i uključi ventilator.

Kad uključi ventilator skines ga s stendera i gas na autoput.

Skala za temp motora treba da dodje do sredine i tu da ostane.

Ako je tako...sve je Ok. Ako pak nastavi da pada skala ka plavom polju....termostat je kaput, ne da valja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Prvo nesto sto si čuo Dare sigurno  1000 puta do sada a cuces i ko zna koliko puta još a to je hvala za savete nesebicne i odvojeno vreme i odgovore na razna pitanja laicka i manje laicka.....sto se tice ovog gore napisanog,uradio sam sve kako si rekao, trebalo mu je u mestu dugo vremena da postigne radnu temperaturu,u nekom trenutku je upalio i ventilator i držao skalu negde jednu crtu ispod crvenog i tu je bila skala konstantno.....krenuo sam na magistralni put i nakon 4,5 km je spustio skalu maltene na nulu.....u ponedeljak ili utorak idem u Bg pa cu tamo kupiti termostat pa me interesuje koliko je komplikovano da ga sam zamenim...gledao sam na netu za druge motore ali nisam našao za njega....gde se tačno nalazi i jel moze da se uradi u domacoj radinosti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zviznuo je termostat definitivno, moraces ga zameniti.

Zamena nije komplikovana ako znaš šta radiš. Spremi termostat, diht masu kvalitetnu (reinz), nove selne, antifriz 2L jačine -15 do -20°, destilovanu vodu 5L zbog ispiranja sistema i možda će ti trebati mala gumena creva koja idu na kućište termostata (zna da pukne od krtosti kad se skida).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Dare nabavio sve,završio obaveze i natenane krecem sa majstoriom....da se razumemo iskustvo slabo,znanje površno ali velika ljubav i strast ka mehanici....elem Dare evo slike ispod pa mi samo reci gde bi trebalo da je termostat

20231103_210107.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

20231103-210107-jpg-4956e068e9216781b983

 

Odje di je obeleženo je termostat.

Trebaće ti torex 20 da bi skinuo kuciste, navoj rastresi pre odvijanja.

Novu selnu takodje spremi da zamenis što ide na crevo, sistem odzracujes na to malo tanko crevce (svuces ga sa niplice) što je do senzora temperature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad kad je vec rasturen, skini jednosmerni ventil što je na dovodu goriva, proveri crevca pa ako su kruta zameni.

 

Kad zamenis termostat moras upaliti i ispratiti uključenje ventilatora motora.

To vreme dok se greje iskoristi da skoknes do samousluzne perione, operi agregat kao i oko njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Dare bio sam van grada zbog posla pa nisam stigao da ti odgovorim,uspešno sam "zamenio" tersmostat,na kratko sam ga testirao i sve je bilo ok,postigao za kraće vreme radnu temperaturu i održavao je bez problema konstantno,ono što je meni bilo cudno jeste da da termostat nije ni bilo kad sam otvorio kućište....e sad iz kog razloga je to radjeno nemam pojma....pogledacu kako će se vremenom ponašati motor pošto je bila kratka voznja nakon zamene tek da vidim kako se ponaša motor...ostalo iskreno nisam smeo da diram jer me je već hvatala panika kako da ga sklopim i sta ako nešto krene naopakopa ga nisam oprao niti ostalo dirao NEGO ćemo se mi dogovoriti na proleće da ga dovezem kod tebe da ga ti kompletno prekontrolises i vidis kakva je situacija i sta je za menjanje....ili zimus,kad već budeš imao vremena...i dalje lomim glavu što bi neko vodio termostat i vozio ga tako...valjda mi je dizao temperaturu što znaci da nesto nije bilo kako treba....pojma nemam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Donekle se preklapa prica u drugoj temi (Bev 250).

To je stari model, impeler posle xxx grejanja i hladjenja postao je krt, plastika pukne i eto dizanja temp motora ka crvenom polju.

Prvo šta rade je upravo to, izvade termostat u nadi da je problem rešen pa tako posle i ostane (nisi usamljen slučaj).

Mislim da će sve biti sad Ok kod tebe, prati stanje.

 

Sad bi trebao da nadjes dobru uzbrdicu kao sto je recimo od B. Potoka ka gradu, gas na većim obrtajima i prati skalu.

Veća vanjska temperatura, dobra i duga uzbrdica, opterećenje je najbolji pokazatelj kako radi rashladni sistem.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Dobro veče Dare,kad budeš stigao i mogao, baci pogled na ovu sliku sta znaci tj. cemu sluzi ovaj deo što sam zaokružio...ima neki sraf na kraju a nisam video da ima nekih promena na motoru kad ga odvijem ili zavijem...motor počeo danas sa mi pravi problem,neravnomerno radi malo doda gas pa oduzme pa reko da ne treba da malo nastelujem možda ler gas...pozdrav drug i svako dobro 

Screenshot_20240303-190714_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ćao imam problem koji očigledno ne mogu majstori da rese, AA 250cc 08 ie 

na pola gasa je već u crvenom a brzina mu je regularna kao sa pola gasa medjutim obrtaji u crveno idu, sve sto se tiče prenosa je uradjeno novo, nemam rešenje a greota za skuter jer je perfektan ako ima neko neki savet hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Da li su stvarno ti obrtaji odnosno da li cajger ispravno pokazuje ?

Ako je cajger ispravan i stvarno gura u crveno a ne ide onda je CVT u problemu, nešto preklizava.

Moj savet otvori CVT upali daj gas pa prati šta se zbiva, tu leži problem.

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja