Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto je svecka mokra....znaci ima benzina, proveri dal imas varnice na istoj....ako ima, sledeca stanica ti je merenje kompresije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ima i varnica bije ko luda. Kad zacepim prstom rupu od svecice ne osecam skoro nikakav pritisak. Motor radio i iso bez greske.da li je moguce da je zaglavio ventil i kako se to resava bez skidanja glave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav. Nov sam na forumu, a muci me sledece: uzeo sam AA 250 iz 2006. godine. Sve je lepo, ali mu je potrosnja sumanuta - 6.5 litara / 100km! Sta mi savetujete da uradim, a da se potrosnja znacajno redukuje? Citao sam da ove aprilije trose negde oko oko 4l na 100km.

Takodje, koji servis mi preporucujete za aprilija motore u Bg-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Aprilia atlantic 125 2004.Da li neko zna gde se nalazi sraf za ispustanje vazduha u sistemu za hladjenje. Temperatura stoji mnogo visoko ventilator skoro stalno radi. Pumpa proverena ok termostat izvadjen i dalje visoka temperatura skoro do crvenog. Doso sam do zakljucka da ima vazduha u sistemu ali nikako ne mogu da nadjem gde je taj sraf. Pomoooc hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Kod mene je 250ccm..sve je zamenjeno sto se tice rashladnog sistema.

I ja sam primetio da je temperatura jako visoka..

Nadam se da ce se javiti neko strucniji da nam malo objasni oko ovoga posto i mene interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nenade, di ti pade na pamet da vadis termostat, vrati ga nazad jer ne biva da vozis tako.

Da imas vazduha u sistemu motor bi ti izbacio svu rashladnu tecnost i usao bi u crveno polje.

Sisu za ozracivanje sistema nema al to te ne sprecava da uradis preko tankog creva sa donje strane karburatora.

Deluje mi da pravis problem bez problema.

 

Sve do 300ccm ima visoku radnu, 400-500ccm je vec druga prica.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Sve sam probao skinu termostat,proverio pumpu oprao ceo sistem i opet prelazi3/4.ostaje mi samo ispustanje vazduha al neznam gde. Mislio sam da probam na meracu temperature posto je on na samom vrhu motora. Danas plus petnes malo gradske voznje i vec skoro crveno. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ok.hvala vracam ga nazad sutra. Jos jedno pitanje sta moze da bude uzrok velike potrosnje ide do 6 litara. Mislim da je nesto radjeno oko karburatora posto izvlaci brzinu preko 120 sa mojih 100kg. Pozdrav i hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na potrosnju ti utice karburator, svecica bi trebalo da je garava poprilicno ako ti 6L trosi.... ni to nije dobro po agregat. Pored karba, CVT takodjer utice na potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Hvala mnogo si mi pomogao. Danas ga upalio posle 15 min rada u mestu temperatura skroz gore i ventilator se ne pali i odjednom pocinje da zubori u posudi za vodu nije izbacio vodu samo vazduh i opao nivo vode u posudi.od ove temperatute ne ide vise na gore al ventilator non stop radi od polovine

20200131_133515.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Drug, ne mogu ti reci dal da picis ili ne, ocigledno je da ima neku muku...

Za pocetak, stavi nivo rash. tecnosti na max, zatvori posudu, upali motor i drzi gas. 

Prati sta se desava sa crevima, temperaturom, hladnjak mora biti vruc kad se ukljuci ventilator.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Koliko ja shvatam tebi voda kljuca,on izgleda prokuva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Nikad nije prokuvao ovo mu je maksimalna temperatura koju postize ne ide vise na gore. Posto sam skidao pumpu da je proverim danas kad sam ga upalio posle deset min rada na leru samo vazduh . Voda je bila na maksimum kad je izbacio vazduh povuko je nivo do minimuma. Probacu sutra kako se ponasa u voznji. Mozda mu je to radna temperatura ja neznam kupio sam ga tako u novembru prosle godine samo me iritira sto mu maltene stalno radi ventilator. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Takva temperatura je i kod mene na 250ccm.

A rece i #Satelis da se ovi manji vrte visoko sa temperaturom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Pa ako i kod tebe tako stoji temperatura onda nemam razloga za brigu.jedan majstor mi je reko da mu je toliko visoka temperatura zato sto nema termostat ( izvadjen je znaci nije bio u motoru kad sam ga kupio) u ponedeljak mi stize novi pa cu da probam mada ne verujem u to ali probacu. Daywalker sta si uradio sa potrosnjom pisao si nesto o tome.i moj pije ko rus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Nisam ja pisao nista o potrosnji,merio sam i kod mene je oko 4-4.2... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Potrebna mi je mala konsultacija pre odlaska kod majstora, za slušaj da mogu sam nešto da uradim...

 

Aprilia Atlantic 250, posle dva verglanja od par sekundi upalio je i u sledećem trenutku je nestalo struje, motor nastavio da radi, ugasio i sad je mrtav. Baterija napunjena ali nema nikakvih znakova, osigurači pored akumulatora su OK.  Ima li neko ideju šta može biti?

 

Pozdrav,

Bojan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Раскачи клеме, добро их очисти прегледај, врати их и добро стегни, то ти је мој предлог, нисам мајстор ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, bjovicic je napisao:

......

Aprilia Atlantic 250, posle dva verglanja od par sekundi upalio je i u sledećem trenutku je nestalo struje, motor nastavio da radi, ugasio i sad je mrtav. Baterija napunjena ali nema nikakvih znakova, osigurači pored akumulatora su OK.  Ima li neko ideju šta može biti?

 

Pre sat vremena, bracabgd je napisao:

Раскачи клеме, добро их очисти прегледај, врати их и добро стегни, то ти је мој предлог, нисам мајстор ;)

Pored klema akumulatora i provere, pogledaj jos jednu stvar.... kuciste osiguraca.

Mozda ti je osigurac ili kuciste ili oba u problemu.

 

hoce da stradaju buksne, odatle mu krece napajanje za sve

IMG-20161019-143330.jpg

 

IMG-20170711-111740.jpg

 

Prvo to pogledaj pa javi rezultat.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Odlična dijagnostika, buksne su ok ali se jedna žica izvukla ali ostala u kućištu, spojeno,rešeno ...
Hvala Satelis

Sent using Tapatalk
 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250
On 14.9.2016. at 21:26, DaliborBP je napisao:

Na pola puta si do dobrog majstora ,provozaj se do MML. Ja iz BP vozim za BG,mozes i ti. :)

 

Dare Satelis odrzava 80% maxija iz nase druzine. Vrhunska usluga,kvalitet i savet u svakom trenutku,malo li je. Ako treba broj,javi se na PP. Sezona je pri kraju,ali za sledecu se spremi pa da vozas sa nama. :)

Zdravo Druže, mogu li ja dobiti broj majstora iz MML-a, pošto sam ja iz Kaluđerice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja