Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

...i meni treba tako nesto . Mislim na sijalicu za glavno svetlo . Nisam bio siguran koju da uzmem . Posto je Satelis rekao sta i kako ,sada sam siguran .

 

Sada nesto gledam te sijalice i vidim da im je snaga oko 70 w i vise . Da li cu da imam nekih problema sa farom ako je stavim ? Da ne istopi plastiku . 

Promenio član Laganica )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pogresno gledas....pise 12V 55W, mesas power input i nominal wattage.....stavi slobodno ako ti je fabricka sijalica 55W.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Inace kao sto je Darko i rekao najbolja varijanta ako zelite da ostanete na "fabrickoj" varijanti a da daje belu svetlost je Philips Diamond Look. Proguglajte na netu ko je zvanicni uvoznik i ako uzimate kupite kod njih posto su najjeftinije i da znate prodaju se samo u paru i cena nije mala ali zato je vek trajanja jako dug i svetlost koju dobijate je najpribliznija xenon svetlu... Ja imam H4 Philips i evo vec 2 godine traje a radi svakodnevno posto se svetla automatski pale kod mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pa Darko kaze da je Osram dobra kupovina . Nisi ti to dobro procitao . Ne kazem da ni ta koju ti koristis ne valja ali pricamo o drugim sijalicama . 

 

 

Pogresno gledas....pise 12V 55W, mesas power input i nominal wattage.....stavi slobodno ako ti je fabricka sijalica 55W.

 

Zar taj power input ne znaci da je to radna snaga sijalice u najjacem slucaju potrosnje ? Nominal je valjda optimalna ili ti radna temperatura u kojoj sijalica radi vecinu radnih sati . Ovo shvati kao moju potrebu da se bolje upoznam sa karakteristikama sijalica .

 

Verujem da necu imati problema sa njima ukoliko ih ugradim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Sad videh da je izgleda Darko pomesao sijalice, ja imam kod mene na Scarabe-u Philips Diamond Look. Ali je Darko mozda slucajno permutovao pa mislio da je kod mene Osram. Imao sam ja i Osram Cool Blue ali ona nije ni priblizno bela kao Philips da znas. Osram je nesto izmedju zute svetlosti i bele, znaci preporuka je onda Philips a ne Osram sto se mene tice ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hehhe ..... pa zamalo da uzmem Osram . Joj kakvi ste carevi . Znaci bacam se u trazenje Philips Diamond Look . Odlicno ! Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bio sam ubedjen da je kod tebe Petre stavljena Osram sijalica....izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo na gresci.

Jurte Philips ki sto rece coek I nema greske, perfekt svetli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Bio sam ubedjen da je kod tebe Petre stavljena Osram sijalica....izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo na gresci.

Jurte Philips ki sto rece coek I nema greske, perfekt svetli.

 

 

Pricali smo tada kada sam ti se pohvalio sa Philips sijalicom generalno o tome pa smo komentarisali i Osramove neke. Pogubili smo se na kraju u modelima i proizvodjacima a posto su obe sijalice na istu temu mozda si pomesao, nema veze, bitno da smo sada razjasnili da se ljudi ne prevare ;) 

 

Znaci jurite Philips Diamond Vision sijalicu u varijanti koja je za atlantic (dal je H4 ili H7 ili H1) to bolje da vam Dare kaze ili u krajnjem slucaju procitajte u uputstvu od skutera, mora da je navedeno za svaku sijalicu koji tip ide...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Molim za savet:
Aprilia Atlantic 2004 250cc;
koliko treba da se odvrne sraf za smesu na karburatoru?
i ukoliko zelim da bude nesto manja potrosnja dal da isti odvrnem malo manje ili vise?

poz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Pozdrav svima

 

odnedavno sam u svetu maxi skutera i namerno sam kupio stariji skuter da se malo ispraksam a posle ko zna, mozda neki noviji skuter ili čak neki Enduro motor ali do tada ima dosta.

 

U pitanju je Aprilia Atlantic 250 verzija sa karburatorom 2003 godište i hteo bih da odradim čišćenje karburatora, dizne i podešavanje istog.

Ima li neko preporuku za majstora u Novom Sadu?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Na pola puta si do dobrog majstora ,provozaj se do MML. Ja iz BP vozim za BG,mozes i ti. :)

 

Dare Satelis odrzava 80% maxija iz nase druzine. Vrhunska usluga,kvalitet i savet u svakom trenutku,malo li je. Ako treba broj,javi se na PP. Sezona je pri kraju,ali za sledecu se spremi pa da vozas sa nama. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

hvala ali do BG-a tesko jer tek treba da kupim opremu za hladnije dane a i sa vremenom sam sa uglavnom sa Vi.

Oterao sam ga u Pazini jutros pa cemo videti kako cemo proci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Čuo sam već pohvale za njih sa više strana pa sam otišao da mi provere kais i rolnice. Kad su ga otvorili, nazvali me i rekli da je za menjanje malo sam bio skeptican prema tome, da nije ona varijanta, klep. Medjutim, kad sam otisao po motor, pokazali mi na sta lici skinuti kais i rolnice i objasnili sta i kako i spakovali mi stare delove u kesu :)

Sasvim korektno od njih

 

Ono sto sam još primetio jeste da su zauzeti pa se za neke zahtevnije zahvate moraš unapred dogovarati.

 

Prvi utisak je da su skroz korektni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Javi utiske .

 

Oterao, sredili, motorče radi malo mirnije i bolje povlači

Preporučili kontrolu lanca jer se malo čuje, na satu ima 35k km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Evo, malo da dopunim info, pošto mi je Pazini na skroz drugom kraju grada (a i skuplji je) oterao sam motor kod momaka u Banijsku ulicu u NS-u, kod Andreja, zvanično Moto Room servis. Zamenjen je lanac bregaste, a pride još i prirubnica, spojnica, prednji kočioni disk a onda i pumpa goriva koja nije bila njegova nego neka leva. Posle jučerašnje vožnje, motorini sad radi primetno mirnije i bolje povlači a i vratio mu se onaj Alanticov zvuk. Ostale su još neke sitnice a to ćemo na proleće (pakne za kočnice).

 

Dogovarao sam sa @Satelis i ugradnju prekidača za svetla ali pošto mi je BG trenutno daleko, momci ovde su odradili i ovaj deo, postavili originalan Aprilia prekidač, valjda sa Leonarda.

 

Hteo bih ovde da pohvalim uradjen posao, komunikaciju sa majstorima, a posebno korektnost i predloge za zamenu stvarno potrebih delova a ne neko klepanje po ušima. Tako ako neko traži još neki servis u NS-u, ovaj svakako preporučujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je zamenjen lanac uljne pumpe kao i zupcanik, ondak se moze pohvaliti uradjen posao.....ako nije zamenjen.... sta reci  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Dao mi je neke stare zupcanike koje je menjao, verovatno je to to.

Lanac uljne pumpe je u dobrom stanju, izgleda da je menjan tako da nije bilo potrebe da se opet menja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja