Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

A pa ne znam, mislio sam da je "ie".

 

Edit: nisam ni video da se priča o 200ccm, mislio sam da je kubikaža iz naslova teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • KBK, 400 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Silver Wing 600

Moj drug je imao isti problem sa x8 200... Ma lezao je po raznim servisima i nista i uzeli mu para i setali ko majmuna! Davor mu rekao da je to jedan u milion da ne znaju sta je...

Decko ga na kraju sam kuci rasklopio celog i bukvalno neki dzekovi nisu lepo namesteni... Ma glupost!!!! Zaboravio sam konkrektno tacan naziv ali mogu da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison

U vezi mog pitanja....Nasli smo i otklonili kvar...Cisto da se zna mozda i nekom pomogne....Na paljenu postoji jedan deo kog zovu pik-ap e to malo je riknulo nije davalo struju ni otpor...navedeni deo nema da se kupi posebno vec celo paljenje mora da se kupi..ali nas drug NIKOLA TESLA(Bora) ga je razvalio i normalno oziveo...Skuter radi i pali bez problema!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Drugari, pomagajte, Imam Atlantica 250, sa 30k na satu, danas me je izdao na putu, Vozim ja tako 90 - 100 na otvorenom putu i pocnem da osetim kako pocinje da stuca, vozim jos tako par km i vidim svetli mi lampa za ulje :( Kad sam stao imam sta da vidim, izbacio ulje na filter vazduha i oko dekle. dakle ostao bez ulja i nisam dalje vozio..

Odmah sam stao i zvao slep drugara... A pre mesec dana sam uradio servis kod jednog majstora u ns, lanac menjao, ulje agip 10w40 i filtere sve promenio, imao je dobru kompresiju sve je bilo ok., E sad ja se pitam kako se ovo moglo desiti kad je sve bilo normalno i bez problema?? Nisam ga mnogo forsao, ali jbg, Majstor kad ga je otvorio ima sta da vidi, mora novi klip, karike, dihtug... itd za sada sam se smorio skroz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Наш главни мајстор и највећа техничка подршка у овом нашем кутку је тренутно на одмору.

Брзо ћеш добити одговор надам се решити свој проблем.

Позз1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

treba mi jedna pomoc da se odlucim oko izbora seta klipa i karika, imam 2 opcije pa ne znam sta da uzmem za mog atlantica 250ccm, uglavnom nasao sam na trzistu set klip, karike, bocna marke meteor, i marka prokson koja je malo skuplja, e sada sta da pazarim od te dve opcije u smislu kvaliteta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Gledaj da nađeš klip iste dimenzije kao tvoj, jer taj cilindar ne može da se buši na specijale, već samo da se hilznuje ako je oštećen. Iz iskustva sa istim skuterom ti pričam jer sam pre 3 meseca radio slične stvari. U MotoBiku imaš Prox ili Prokson, ne sećam se kako beše, ja sam njega stavio, i garnituru dihtunga sam isto kod njih uzimao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Drugari, pomagajte, Imam Atlantica 250, sa 30k na satu, danas me je izdao na putu, Vozim ja tako 90 - 100 na otvorenom putu i pocnem da osetim kako pocinje da stuca, vozim jos tako par km i vidim svetli mi lampa za ulje :( Kad sam stao imam sta da vidim, izbacio ulje na filter vazduha i oko dekle. dakle ostao bez ulja i nisam dalje vozio..

Odmah sam stao i zvao slep drugara... A pre mesec dana sam uradio servis kod jednog majstora u ns, lanac menjao, ulje agip 10w40 i filtere sve promenio, imao je dobru kompresiju sve je bilo ok., E sad ja se pitam kako se ovo moglo desiti kad je sve bilo normalno i bez problema?? Nisam ga mnogo forsao, ali jbg, Majstor kad ga je otvorio ima sta da vidi, mora novi klip, karike, dihtug... itd za sada sam se smorio skroz....

 

 

Menjao si lanac bregaste iz kog razloga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

menjao sam lanac bregaste jer se cuo neki metalni zvuk sa agregata, kad sam to promenio motor je radio normalno, majstor je rekao da je lanac bio zreo za menjanje, rastegnut previse.

sad sam uzeo klip meteor, karike i dihtunge, cekam da majstor sve sklopi pa da razradjujem masinu.

inace klip je pukao na donjem prstenu, i karika sa njim....

sada se nadam kada zamenim sve ovo da cu imati sigurnu masinu koja ce me jos dugo km sluziti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam sta bi ti pametno rekao, 30K je mala km da bi se istegao toliko lanac, moj at jos malo pa 37K i lanac jos nije za zamenu. Kontrola sledi na 40K pa cu videti sta kaze spaner lanca, takodje promeni lanac uljne pumpe i proveri samu pumpu.

Srecno u popravci 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima.

Nov sam na forumu ali dugo vec pratim i citam vecinu tema, a sada me je i ova zainteresovala ;)

Mozda je mali off ali planiram sada da uzmem AA ali sa manjom kubikazom, 125-300ccm3 (200-250 mi je prioritet) pa bi voleo ako bi neko mogao neka svoja iskustva da napise ovde sa nekim takvim modelom. Visok sam 189cm i u dvoumljenju izmedju beverlija i AA sam se odlucio za AA zbog udobnosti i polozaju nogu jer sam probao da sedim na beverliju i cini mi se nezgodno posto imam dugacke noge.

Zbog finansija pre bi se odlucio za neki "stariji" model (2003-05) pa bi mi svaka pomoc i informacija ( ali i ponuda ako neko ima xD) dobro dosla ;)

Pozdrav iz Novog Sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Поздрав суграђанине. Што се тиче АА СПРИНТ и твоје конституције,мислим да се нећеш баш усрећити са положајем ногу,сада за скоро исте паре можеш и АА 500 да купиш а то је много удобнија и боља варијанта.Уколико се одлучиш да пробаш АА 500 јави се слободно,ту сам.Поздрав :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav Miloše :zdravo:

 

Prebacio sam tvoj post u odgovarajuću temu. Za godište koje si naveo, ne postoji varijanta Atlantica od 300 ccm (iskreno, mislim da se i 250 ccm pravio od 2006). DakleM ostaje ti 125 i 200 ccm. 125-icu treba da izbegneš pod obavezno. Preslab agregat za taj ram i njegovu težinu. U praksi, gomila problema sa prenosom. 200-tka je nešto bolja priča, karburator verzija, 20 ks, bolji svakako od 125-ice, proverena Piaggio Leader mašina ali opet nekako slabašniji za taj ram. 250-tka je već druga priča ali oni su mlađi (i skuplji)

 

Već ti je napisano da se sa tvojom visinom ne'š komforno namestiti na Sprinta. Ako si već probao i odgovara ti - to je druga stvar :neznam:

 

Možda da porazmisliš i o alternativama tipa Piaggio X9 250 EVO, KYMCO Xciting 250, Burgman 400, kao i naravno Atlantic Classic 500. Svi oni su tu negde u cenovnom rangu (bugi možda koju stotku više) a dosta su komforniji od AA Sprint modela. Više o tome možeš pročitati u sledećoj temi:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76842-dileme-pri-kupovini-maksi-skutera/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala ljudi na odgovorima i pozdravima ;)

Gledao sam malo oglase na polovniautomobili pa bih izdvojio jedan oglas kao primer na kakav sam AA mislio :)

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5401404/aprilia-atlantic

 

Naravno na slici ne mogu tacno da ocenim neki polozaj vozaca i kakva je udobnost ali mi deluje kao ok maxi model za mene ali zato sam i pitao i dosao ovde da cujem iskustva i sugestije iskusnijih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Aprilia-Atlantic_125_1_zpsstsdbtnt.jpg

 

Ja sam visok 187 i nije mi bas najkomotniji,imam atlantic 500 classic i on mi je ok.U prilozenoj slici mozes videti polozaj nogu.Meni je nekakako postolje za noge previsoko postavljeno da je par cm nize bilo bi komotnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ovaj atlantic sa oglasa jako lepo izgleda... 200 kubika, deluje mi malo za tu konstrukciju! gledaj 250 tku neku! 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Brzo ces ti to apsolvirati, ne znam sta si ranije vozao, al ces se uskoro naci u situaciji da ti to nije dosta snage, jos neko s tobom da se vozi i malo stvari da natovaris brzo ces razmisljati o prodaji, takodje, predlazem 250+1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zajecar

Pozdrav svima.

Nadam se da ne remetim sadrzaj posto imam i ja neka pitanja u vezi AA250 pa me interesuje gde mogu da se nabave delovi shodno tome da sam ja iz Zajecara.

Interesuje me gde mogu da se nabave originalne nalepnice.

 

Hvala svima koji imaju iskustva i volje da podele informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

I meni se mnogo svidja AA250 ali sam sad i ja upao u bedak da mi ne bude tesan (182cm, 95kg) pa sad naginjem vise ka x9 i xcitingu. Ajooj slatke muke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Drugari kako da promenim sijalicu na mom atlanticu 250?Stavio bih neku philips extreme vision o kojoj sam citao na forumu posto su fabricke prilicno jadne a ne bih xenone...i koja ide h4 ili h7?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nebojsa nije ti pitanje za ovu temu....ima tema za AA Sprintaca no kad smo vec tu da ti odgovorim a Sale nek prebaci gde joj je mesto.

 

Da bi prisao/zamenio sijalicu oborenog svetla, prvo otvori kasetu ispred nogu, zatim na desnoj strani videces plasticni poklopac koji ces skinuti i eto ga far sa zadnje strane, dalje je lako.

 

Philips ni priblizno kao Osram Cool Blue, odlicno svetle tj skoro isto kao xenon sijalica samo malo slabijeg inteziteta. Video sam kako svetli na Petrovom Scarabeu i sijalica je za svaku preporuku  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja