Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Otvaram temu za sve one koje zanima ovaj model!

 

 

Ja sam skoro postao vlasnik, stoga imam brdo pitanja... Za pocetak me zanima da li neko ima da preporuci nekog majstora/servis u Novom Sadu i okolini koji bi mi uradio redovan servis pred sezonu, voleo bih da je neko strucan, pouzdan i posvecen posto bih hteo da imam nekog ko ce mi raditi standardno orzavanje i u buduce (na duze staze)!

Takodje bih zamenio i zadnju gumu pa bi mi znacilo ako neko ima da me uputi gde je najbolje to pazariti (najpovoljnije cene, najveci izbor itd.), dimenzije su 130/70 x 13', njih navodim ako neko slucajno privatno prodaje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dobar servis za Piaggio grupu imaš u Novom Sadu. To je Pazini motors. Oni su ovlašćeni servis i diler PGS motora koji su zastupnici za Piaggio grupu u Srbiji. Nalaze se na uglu Temerinske ulice i puta koji vodi na drumsko-železnički most. Serviser se zove Zoran. Slobodno mu reci da te je poslao Sale iz Žablja.

 

Gume nisu problem za tvog Atlantica ali trenutno je mort sezona. Priupitaću na par mesta pa javljam. Savetujem Michelin Gold Standard ili City Grip, mada nisam gadljiv ni na Pirelli GTS...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Hvala puno! Zvacu Pazini od nedelje da se raspitam, pa onda prvim normalnijim vremenom palim na servis...

 

Sad je na njemu Pirelli guma, prednja isto, tako da bi bilo fino opet taj Pirelli GTS 1oda.gif Po cemu je bolji Michelin?

 

Zanima me nesto oko auspuha, voleo bih da cujem vasa misljenja.. Imam na atlanticu auspuh od Beverlya 500 (umesto one 2 crne njegove zastitne lajsne kako je na beverlyu, kod mene je onaj hromirani zastitni deo sa atlanticovog fabrickog, a posto je i auspuh hromiran lepo se to sve uklapa, slikacu ovih dana da vidite, meni se svidja bas) ali ne znam koliko je to ok da na 250 kubika imam taj auspuh? Imam skromno iskustvo (tacnije nikakvo) sa maxi skuterima pa meni to ok zvuci, a i sa voznjom (testiranjem malim) sam zadovoljan... Imam i fabricki atlanticov pa me zanimaju vasa misljenja oko toga... Bivsi vlasnik je nahvalio taj beverly izduv, kaze da cak dodaje nesto malo konja i da je on bio prezadovoljan, medjutim ja posto nemam nikakva iskustva niti znam kako bi bilo sa fabrickim pitam vas 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To da dodaje neku snagu - teško da pije vodu, možda je malo dobio "danfa" zbog širih kanala... Moj savet ti je da kad krene sezona, napraviš par stotina km sa ovim izduvom, beležiš potrošnju, obratiš pažnju na međuubrzanja, pogledaš svećicu a onda vratiš fabrički izduv i sve to ponoviš i videćeš šta je bolje. Ako parametri budu isti - ostavi onaj koji se tebi više dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja imam napred i nazad pireli gts, i zadovoljan sam....lepo se ponasa na suvom i na mokrom...mozda je malo slabije prijanjanje na mokrom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Blic pitanje, kada se odjavljuju tablice, jel moraju da se odjave u supu tog grada na koji je registrovan bio motor ili moze i u supu "novog" grada gde ce ici sledeca registracija? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

ja kad sam odjavljivao moj motor, bio je na Sabackim tablicama i to je bilo pre 4, 5 godina, tj po starom zakonu.

 

moralo je da se ide u sabac, i tamo da se odjavi, nije moglo u beogradu. ja sam poslao tablicu, saobracajnu i moju lk vlasniku u sabac i on je to odradio umesto mene i poslao mi nazad.

 

e sad, ne znam kako je po novom i dal se nesto promenilo. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Nacuo sam da je i sada tako, ali hajde rek'o da pitam, najbolje da to odrdim slicno kao i ti sa bivsim vlasnikom, mada sam cuo da to rade i ozbiljnije agencije koje su medjusobno povezane u razlicitim gradovima za neke sitne novce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Može sa ovlašćenjem, tako sam ja za kola, samo sam poslao tablice i ovlašćenje agenciji ( i naravno novac ) i oni su mi sve završili, a platio sam uslugu 1000 dinara.

 

Što se tiče auspuha, ne možeš dobiti snagu, ali ima custom auspuh svojih prednosti. Ja ne znam da li ti je taj skuter ie ili karburator, ako je karburator smanjiće ti potrošnju i neprimetno će biti življi na niskim obrtajima i to samo jer je otvoren. Kod otvorenog ćeš imati pucanje ( to je meni bilo vrh na mom RS-u ) pa ako ti to smeta treba da se prešteluje karburator.

 

Vozi ti taj skuter prvo, da se upoznate, pa ćeš lako onda menjati šta ti je potrebno.

 

Ovako, nećeš ni znati da li ti daje bolje od onog što je fabrički davao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Može sa ovlašćenjem, tako sam ja za kola, samo sam poslao tablice i ovlašćenje agenciji ( i naravno novac ) i oni su mi sve završili, a platio sam uslugu 1000 dinara.

 

Što se tiče auspuha, ne možeš dobiti snagu, ali ima custom auspuh svojih prednosti. Ja ne znam da li ti je taj skuter ie ili karburator, ako je karburator smanjiće ti potrošnju i neprimetno će biti življi na niskim obrtajima i to samo jer je otvoren. Kod otvorenog ćeš imati pucanje ( to je meni bilo vrh na mom RS-u ) pa ako ti to smeta treba da se prešteluje karburator.

 

Vozi ti taj skuter prvo, da se upoznate, pa ćeš lako onda menjati šta ti je potrebno.

 

Ovako, nećeš ni znati da li ti daje bolje od onog što je fabrički davao.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Karburator je... Naravno, cim vreme dozvoli krecem sa upoznavanjem pa cemo videti! 1moto3.gif Inace, koji su se bolje pokazali, ie ili karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Znaš kako, ukoliko je tvoj očuvan, on će se dobro pokazati, ne bih se ja brinuo o tome, samo je pitanje stanja skutera.

Mene recimo moj od 500ccm oduševljava potrošnjom i neretko troši manje od prethodnog koji je bio 250ccm karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..obzirom da nemam dovoljno postova da pisem u oglasima,zamolio bih postavljaca teme da mi odgovori na PM u vezi prodaje gume ili da ovde ostavi br. telefona za kontakt.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Čovek je imao udes kolima, lakši potres mozga, završio je u bolnici, danas ide kući pa će da se javi na forum. Javio mi se SMS-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison

Jedna mala pomoc ako je neko imao loseg iskustva povodom sledeceg...Drugar je kupio Atlatic 200ccm koji odlicno radi ali kada postigne radnu temperaturu ili ga ugasi, nece da upali dok se ne ohladi.....Kupio je novu svecicu ali danas ponovo ista prica...postigao radnu temperaturu...ugasio ga i prilikom ponovnog paljenja...nece da upali, desava se ponekad i u voznji da se ugasi..Hvala unapred na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Slična situacija je bila sa pumpom za gorivo.

Upališ ga kad je hladan, radi super, ugasiš kad se zagreje i više nema paljenja dok se ne ohladi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Slična situacija je bila sa pumpom za gorivo.

Upališ ga kad je hladan, radi super, ugasiš kad se zagreje i više nema paljenja dok se ne ohladi.

Мислим да ово има везе са мембраном на карбу 1neznam.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja