Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD 1000 ETV

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Krenemo oko 19h ( kao slučajno se našli ). I onda počinju ideje da se rađaju....Pre par dana bili : uštipci, ovčetina na žaru, kobasica domaća ( ako malo preteramo sa prethodnim ), crni luk ( na 4 dela ( kao na njivi )), feferone ( domaće iz flaše od 1,5 L ), vino sa Rajačkih pimnica ( belo i crno ( dovoljno )), hleb pečen na drva. Oko 3 h ujutru LER naštelovan na svim motorima na svetu...:staa:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Krajem juna krecemo na godisnji preko Pozarevca Negotina Zajecara Knjazevca Nisa pa cemo malo na Ohrid pa u Albaniju....E svraticemo da probamo to vino u Rajackim pimnicama nema boga da omasimo.Samo mi se cini da cemo morati tu i zanociti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Krajem juna krecemo na godisnji preko Pozarevca Negotina Zajecara Knjazevca Nisa pa cemo malo na Ohrid pa u Albaniju....E svraticemo da probamo to vino u Rajackim pimnicama nema boga da omasimo.Samo mi se cini da cemo morati tu i zanociti...

Vidim ja da ce tako i biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Zamenio sam fabričke izduve. Robert iz Ade mi odvojio topove od grana i napravio još 2otvorena topa . Sada mogu da menjam fabričke topove za otvorene i obratno . Fabričke ću da oglasim na prodaju. Samo da ih slikam. Kada sam čuo ove nove topove .... Robert je čudo! !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Zamenio sam fabričke izduve. Robert iz Ade mi odvojio topove od grana i napravio još 2otvorena topa . Sada mogu da menjam fabričke topove za otvorene i obratno . Fabričke ću da oglasim na prodaju. Samo da ih slikam. Kada sam čuo ove nove topove .... Robert je čudo! !!

Kad cemo mi videti slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Meni puno lepše nego fabrička varijanta.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Caponord,Ktm 990 adv,Varadero

Neda mi djavo mira, tako kazu :neznam: .

Morao sm malo otvoriti Caponorda i zaviriti da vidim kako to izgleda, da li je sve na svom mestu :stabre:

viom.jpg

 

 

Kad je vec sve na dohvat ruke pogledah i zazor na ventilima i nije bilo potrebe ni za kavim stelovanjem, 0.15-0.25, kao da su upravo podeseni ;)

wmtu.jpg

 

Jedino sto mi se nije dopalo je filter goriva u rezervoaru, na njemu je oznaka iz 2002 godine, znaci nikad menjan <_<

8h8b.jpg

 

Ne mogu to sad sataviti sa starim crevima goriva, starim filterom a pitanje da li cu sutra uspeti kupiti novo, a i Badnji Dan je. Izgleda da ce mi Caponord na Bozic biti u delovima, nadam se da nece i cele godine :zbunjen:

kada skidaš rezervoar obicno pukne komadic plastike na crjevu za benzin od rezervoara do mašine i to na djelu brze spojke a to tamo kod vas neceš tako lako naci. nadam se da neceš imati tu nesrecu.

Koji filter ugradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

U nedelju s Ribolovcem vozili do Kladova na + 3 C. Dogovorili se nas 4-5 ali " Najjači samo ostaju ". Nego eve gi malko bolje slike s Robertovi topovi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

 

Koji filter ugradi?

Filter je AMC ali ne znam oznaku jer sam ga osmirglao vodobrusnom smirglom pre montiranja, kao, da nebi stampa spala u benzinu :stabre:

Ako ti nesto znaci mogu ti dati dimenzije ili da nazovem prodavnicu pa se raspitam. Inace je filter za neke modele japanskih automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Jeste li zivi Caponord-isti? Da ozivim malo temu..

 

Zanimalo me kakvi su mi stapovi prednje viljuske pa sam ih otvorio da pogledam. Ulje koje je bilo unutra je otprilike 15W gradacije a bilo ga je oko 550ml.

Nisam racunao na semeringe, posto sam planirao vratiti stare, ali sam ih ostetio prilikom vadjenja pa cekam da mi danas stignu novi.

Sad cu da sipam fork 20W a kolicina propisana je 750ml.

 

qzptxuuahgeahf7b5axf.jpg

cagv72jibb76qqo8cbpz.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Simone, pogledaj u manualu još jednom. Zimus sam sipao 10W i 553cm3 po štapu. Mislim da je 20W pretvrdo.:zdravo:

Imam manual u kom pise 750 :neznam: . Sad cu da pogledam jos negde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Nasao sam i na Louis-ovom sajtu da ide 553cm3 u stapove Caponorda. U mom manualu je 750 i to je, izmereno milimetrima, 120mm sa federom a 145mm bez federa u tubi (od gornje ivice).

Podatak sa Aprilia foruma, Nemackog:

http://www.apriliaforum.de/etv1000-caponord-alle-jahre/12208-1000-ccm-gabel-lwechsel-bei-der-caponord-2.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Gde moze da se nabavi centralni stender?Moj Capo je 2001 god. ne znam da li to godiste fabricki nema ili je neko naknadno  skinuo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja