Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD 1000 ETV

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Offroad i po gradu vozim bas retko, idem uglavnom regularnim putevima, duze ture. Malo mi je i zao Transalpa da dajem jer sam ga sredio i ulozio u njega ali sta da se radi, ako dodje do dogovora ide..

Citao dam po forumima za Capo i uglavnom ga hvale, ima neke decije bolesti koje se lako resavaju tako da ne bi trebalo da bude problema sto se tice odrzavanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord
On 12.7.2018. at 10:45, nebojsam je napisao:

Veliki pozdrav braći Caponordistima, maloj ali izuzetnoj zajednici džentlmena prefinjenog ukusa :)

Moje ime je Nebojsa, potičem iz Dobanovaca,a konacno priustih i ja pravi motor Capo ETV1000 !

Retko sam kada bio na ovom forumu, ali do sada i nisam imao pravu makinu pa je i to mozda jedan od razloga. Imao sam veliku čast i neizmernu sreću da upoznam pravog gospodina i velikog dasu i kolegu Simon69 od koga smo i kupili Capo. Retki su danas tako fini i dobri ljudi koji ti u život dodju i upoznate se.

A Capo, šta reći ljudi, perfekcija, održavan, pažen i mažen, bez zamerke i samo poželeti da takvog nadješ. Odavno sam trazio Capo, znate kako ide , kintice nikada dovoljno za ono sto želiš a za ono što imaš...ma nije to to nikad. Ali eto jednom uspeš da ispuniš želju a srce puno.

Želim vam svima sreće i uspeha i puno lepih Caponord kilometara. Živeli!

Hvala gospodine Simon.

Cestitam ti Masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Pozdrav gospodi CAPONORDISTIMA!!!

Drustvo znate li koga pouzdanog i proverenog u Srbiji kome mogu poveriti moju lepoticu da joj uradi re-map na catfish mapu.

Ovde kod mene u Nisu,koga god sam pitao bledo me je gledao!!!

A ima i onih,dovezi pa ce mo da vidimo... Epa takav nece ni da je vidi,a kamo li da je pipa!

Voleo bih da cujem kakav komentar i od vas koji vec koristite ovu catfish mapu.

Unapred HVALA!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čuo sam MotoTECH ima potencijala za takav posao. Opet, kažem, čuo sam, nisam bio niti su mi pružili uslugu. Raspitajte se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Drustvo zvao sam ovu firmicu Mototek.

Rezultat naseg razgovora je sledeci: covek je inace Irac i jako slabo govori Srpski (kao i ja Engleski) pa nam je u komunikaciji pomogla njegova supruga. Objasnio sam mu o cemu se radi i on me je detaljno ispitao o mojim zeljama i o karakteristikama mog motora (usmislu koje izduve imam,sa ili bez lambda sonde,kako se ponasa u voznji...)

Za catfish mapu kaze nikad nije cuo,ali ce se pozabaviti time da vidi o cemu je rec. U svakom slucaju tu mi je blizu,u Kragujevcu je firma,pa cu se provozati sl.nedelje do njega da vidim sta ce mi reci.

Do tada cu rado slusati vasa misljenja i savete!

Hvala vam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Tako je gastarbajteru! I ja sam poskidao ove linkove i imam nameru da mu ih pokazem kad budem otiso kod njega.

Ali cekam da vidim prvo njega,dal ce stvarno da se zainteresuje ili nece.

Ovo svako ko zna da koristi tastaturu moze da nadje na netu.

PozZ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zajebata rabota ako se nema od softvera sta treba, učitaš novu verziju pa posle ne da pali, staru nemo'z vratiti pa bude kukulele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Na hrvatskom moto forumu ima član čiji je nik Gem. Ne znam da li je član našeg foruma. Čovjek je živa enciklopedija za Capo i sigurno može pomoći.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pisali su ljudi ovde na forumu da su apdejtovali mape na Caponordu , mogao bi neko da se javi  objasni gde,sta i kako...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Na hrvatskom moto forumu ima član čiji je nik Gem. Ne znam da li je član našeg foruma. Čovjek je živa enciklopedija za Capo i sigurno može pomoći.


Živa istina.
Koje informacije taj čovik ima, nevjerovatno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
On 11.4.2019. at 11:32, PaPaja je napisao:

Pisali su ljudi ovde na forumu da su apdejtovali mape na Caponordu , mogao bi neko da se javi  objasni gde,sta i kako...

Ja sam mape skino sa tuneecu.com i tamo je sve lepo objasnjeno.Ako se dobro secam postoji i sema prepravke konektora za dijagnostiku na OBD od auta.Kod mene je bio problem naci kabel koji povezuje laptop i racunar na motoru.Mislim da je isao kabel OBD-USB sa nekim posebnim cipom u interfejsu.Pobrisao sam podatke koje sam imao dok sam vozio Capo-a pa sve pisem iz secanja.Pitaj i GEM-a na hrvatskom forumu a postoji i neki Australijski forum sa odlicnim informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Prellistao sam skoro sve clanke sa foruma o Caponordu i vidim da su clanovi Simon i Vazlan koji je se je upravo i oglasio menjali mape na svojim motorima.

Simon je cak sve sto je radio na svom motoru detaljno objasnio i dokumentovao i veliko mu hvala na tome!

Danas dadoh sebi slobodu pa ga nazvah telefonom i on mi objasni da mu je mapiranje odradio drug iz okoline Mladenova koji je sam skinuo mapu sa sajta,propratio uputstva i za 20-tak minuta je prekopirao. Inace covek se ne bavi time nego je i sam bio vlasnik Caponorda pa je to uradio sebi za volju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Išao sam da gledam Caponorda 2006. god. i vratio se nekim nedoumicama pa me interesuje sledeće:

1. Da li su se prodavale bez centralne nogare?

2. Da li je moguće da nalepnice na plastikama: aprilia, Caponord i ETV 1000 nisu prelakirane bezbojnim lakom i mogu se zagrebati npr. noktom?

Meni se čini da je to neko lijepio naknadno, pitanje je iz kog razloga itd. Takođe, nedostatak centralnog nogara (štendera) na tako teškom motoru mi ne ide u glavu?

Kako stvari stoje kod vas na motorima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Caponordisti, gde je zapelo?;)

 

Posao me stisao pa ne uspevam da odvojim vremena ni za BJB..>:(

Ali na drugu stranu, treba novaca za Caponorda 1200.:na_glavi:

 

Procitao sam sve postove pa ne bih da sad ponavljam nista. Sve je kako je drugar "capo" napisao. 

Zelim samo jos da dodam da sam svima na raspolaganju i da me bez ikakvog ustrucavanja mozete pozvati kad god zatreba. Ako mogu pomoci ja cu to rado i uciniti.

 

"Guliver", bilo je primeraka bez centralnih nogara i to je po meni veliki nedostatak jer su zaista potrebne. A sto se tice lakiranja treba da su prelakirane nalepnice.

Da li je motor farban ili ne nije toliko tesko ustanoviti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Moj primerak je iz 2002 godine i nema centralni stender. Tako sam je i uvezo,bez stendera,ali se vidi da ga nikada nije ni bilo posto na mestu gde se montira stoje fabricki cepovi/gumice.

Inace veliki nedostatak za ovoliki motor!!!

Kopam po sajtovima vec sedmu godinu za taj prokleti stender,ali bezuspesno.

Sto se nalepnica tice prelakirane su. E sad,na mom capu je MAT lak i nalepnice kao da mogu da se zagrebu noktom,ali se vidi da su prelakirane. Drug je imao primerak u sjajnom laku i tu su jasno nalivene povrsine lakom tako da nema trika da nalepnice zagrebes noktom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Drugari, evo motam malo stranicu i vidim da gledate kako da remapirate masine, pa evo malo informacija iz prve ruke, mozda budu od pomoci. 

 

Ja sam pre 5-6 godina iscimao tetku da mu kupi i posalje pravi dijagnosticki kabl iz Engleske, posto ti VW prepravljani nenormalno ispadaju iz konekcije (sto sam naravno naucio na tezi nacin jer sam najpre do besvesti pokusavao sa VAG COM-ovim kablovima, vise komada, i blago je receno da sam pogubio zivce sa njima posto racunar za stabilnu konekciju izricito trazi kabl sa FT232 cipom). Cisto da znate, da ne pucate novac na kupovinu kablova koji sigurno nece da vam zavrse posao. Bio - probao! 

 

Inace, remapiranjem se motor bukvalno preporadja - u nizim obrtajima ima 20% vise snage, dobija neverovatnu elasticnost, salta se vec na 3.000 bez trzanja i cimanja, a potrosnja ide na:

4.8-5.1l (tri puna kofera, mlada i ja - voznja 80-120kmh)

6-6.5l (autoput 140-160kmh)

7.5-8.5 (grad - naravno u zavisnosti koliko se skace po gasu). 

Ovo su inace podaci sa mog motora na osnovu predjenih 32.000km sa Catfish mapama i nekih 12.000km sa fabrickom mapom. Tako da ukoliko se  slucajno dvoumite - odradite remap slobodno.

 

Ono sto vam je takodje neophodno za kvalitetan remap je dobar CO analizator, s obzirom da se podesavanje IFT (idle fuel trim) vrednosti koja regulise smesu vrsi na osnovu kolicine CO koji nastane pri sagorevanju iste. Ja licno imam neke likove u gradu koje castim 1.000 kinti da im uletim na aparat da odradim stelovanje.

 

Sto se mene tice, ko god je u prolazu kroz KG, mozemo da odradimo remap, za DZ naravno - imam TuneECU (pune verzije za racunar i android) i mape, i remapirao sam svoj i jos 4 Capa, tako da nije problem, samo da me nahvatate kada sam slobodan sa vremenom.

 

Jos par interesantnih stvari: remapiranjem gubite deo motornog kocenja (bas zbog te stabilnije smese u niskim obrtajima) - sto je malo bezveze kada se zadivlja po krivinama, ali je odlicno za neku linearniju i prepeglaniju voznju. Ja sam kod sebe takodje spustio temperaturu otvaranja termostata za 4 stepena nize, tako da po vrucinama motor nikada ne moram da ostavljam da radi u mestu dok se ne rashladi, jer se ventilator pali vec na 92 stepena. Isto tako, i ler gas sam i na racunaru spustio na 1250 obrtaja (za razliku od 1350 fabrickih) i mnogo mirnije i pitomije radi (inace ukoliko se ler gas presteluje samo na srafu, step motor i racunar pokusavaju da kompenzuju tu "fizicku" promenu prema vrednosti lera u racunaru i onda se desava da se motor gasi dok je hladan ili luduje pri pustanju gasa).

 

Uglavnom, da ne zaludjujem vise, nakon skoro 45.000 km na ovom motoru - mogu da dam samo preporuku za remapiranje.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Svaka cast momcino! Ne samo da si doktoriro tematiku, nego si i velikodusan da pomognes. Ne srece se to cesto... capo je svetski motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja