Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD 1000 ETV

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 , Kawasaki ZR 7s , Aprilia Caponord ETV 1000

Molim cenjene kolege sa foruma za pomoc , zainteresovao sam se za jedan primerak Kapo 1000 2004 god , medjutim gori tj treperi stalno EFI lampica , sta moze biti u pitanju i ko u Bgd radi Aprilie. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Sta znaci treperi?Da li se u toku rada motora pali i gasi(kao kada upalis migavac)ili lampica tinja.Imas ispod sedistajednu zicu(ako se dobeo secam plave boje)koja  je razdvojena i moze da se spoli posto su na krajevima muska i zenska stopica.Kada se zica spoji trebalo bi na istrument tabli,iznad sata na displeju,da se pojavi kod ili broj greske.Onda na internetu pronadjes koja je to greska i resavas problem.Na sajtu apriliaforum.com imas mnogo toga sto ti moze pomaci.I ne boj se problemi koji se javljaju kod tih motora,sto se elektronike tice,su uglavnom "provaljeni"i lako se resavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Pronadji zicu ispod sedista spoji i ocitaj kod greske na displeju.Pronadji na netu sta taj kod znaci i bice jasnije o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Drustvo pozdrav svima:jee1:! Da vam se predstavim za pocetak. Zovem se Marjan-Maxa,iz Nis-a sam i ponosan sam vlasnik jednog primerka Caponorda. Vozim Capa vec sestu godinu,sam sam svoj majstor i zahvalan sam na temama koje ste ovde obradili,bile su mi od velike koristi (Simon i njegova iskustva posebno):care:Zelim da vam iznesem svoj problem i da cujem vase misljenje.   Odradio sam redovan servis na motoru,a usput zamenio i svecice novim NGK iridium,uz to sam nabacio i otvorene izduve (njegove original sam otvorio). Motor radi kao sat,dobro vuce ali cim ga nagazim ostro negde na 6000 obrtaja mi pali blokadu i tako stalno. Odradio sam mu dijagnostiku i ne prijavljuje nikakvu sifru na ECU!  Ima li ko kakav savet ili slicno iskustvo?  Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Cim prebaci 6000 obrtaja pali crvenu EFI lampicu na tabli i gasi motor. Isto kao pri velikom turiranju u mestu npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja sam imao taj problem letos, iz cista mira kada sam dao veci gas, upalila se crvena lampica EFI, cim smanjim gas on ide ali cim dam jaci gas krece da stuca i ugasi se. Zamenjena jedna bobina i nakon toga sve ok. Odmah nakon toga provozana Rumunija (Transfaragasan i Transalpina) bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Meni se događalo slično u proleće. Pretpostavka je da je gorivo tokom zime ( oko 5 meseci ) izgubilo oktansku vrednost. Kada sam potrošio stari rezervoar i sipao novo gorivo od 98 oktana prestalo je pucanje. Probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Hm. Jedna bobina mi je bila losa,zamenio sam je novom ali jos odavno i nisam imao ovakvu muku. Struju sam resio... Nov mi je akumulator i regler sam kupio original,nisam se igrao sa time. Braon konektor sam izbacio,jedino nisam doveo zivu struju od akumulatora do reglera.Sto se goriva tice vrlo je moguce da je do  benzina,sad sa lepim vremenom sipacu mu 95-icu pa cu objaviti da li je do benzina. Hvala vam za vasa iskustva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Deki sto se plocica tice ja sam do letos koristio brembo-sinter,mnogo su dobre ali se brzo trose posto su malo mekse. Letos sam nabacio brembo ali carbon-ceramic one su tvrdje i trebalo bi duze da traju,ali hoce i po nekad (ne cesto) da zaskripe. Imas ih u Nis-u u BAREL-u.  Za sajlu nemam savet,verovatno ces morati to kod ovih derikoza u PGS-u.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
pre 19 minuta, capo je napisao:

Deki sto se plocica tice ja sam do letos koristio brembo-sinter,mnogo su dobre ali se brzo trose posto su malo mekse. Letos sam nabacio brembo ali carbon-ceramic one su tvrdje i trebalo bi duze da traju,ali hoce i po nekad (ne cesto) da zaskripe...

Sa pločicama je priča da mogu biti meke i da se brzo troše, ali čuvaju disk. Tvrde pločice duže traju ali brže skidaju disk. 

Stvar je ličnog afiniteta i opredjeljenja šta bi češće da mijenjaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Deki sad ce sajam u BG-u. Mozda ti je bolje da sacekas koji dan bice sigurno popusta na opremu i delove. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kupljen Caponord 2003.

 

Za sada presao 600-700 km i sve izgleda manje vise o.k

 

Kazaljka obrtomera zeza, malo radi malo ne a ponekad i skace

 

Idem kod Rajka neki dan da mi pogleda braon konektore i kablove i ugradi alarm.

 

Potrosnja za ovih 600-700 oko 6l u proseku ( pola van grada, pola u gradu posao-kuca)

 

Kada sam ga uzeo sa leve strane gde je membrana kvacila je bilo kao malo vlazno od ulja, mada nisam siguran, zamenio sam ulje i filter i sada nije vlazno.

 

c1.thumb.jpg.8cfc27688e81ff7a6b91d160f28240d0.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 , Kawasaki ZR 7s , Aprilia Caponord ETV 1000

Pozdrav kolege , vreme je za servis pa ako moze mala pomoc , koji filter vazduha i gde kupiti , filter ulja , kupio sam i zamensku bobinu Beru ZS347(nadam se da odgovara)svecice gde kupiti .

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Pozdrav Wlado! Ja ulje i filtere iskljucivo porucujem kod ovlascenog dilera. Sto je sigurno,sigurno. Nazoves ih,procitas im broj sasije i posalju ti ljudi na kucnu adresu. PGS motori  0116690916 i 0113120852

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm
Pre sat vremena, capo je napisao:

Tako je Guliver,potpuno se slazem sa tobom...!  Deki evo ti broj telefona BAREL-a 063402545

Hvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja