Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD 1000 ETV

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Prvo proveri taj zadnji amortizer (obično je Sachs-ov), da nije "propišao", jer to voli da se dešava na tim motorima. Obično ode o-ring na cilindru gde se šteluje zategnutost federa.......

Dobro radi zadnji amortizer, skroz je suv i oseti se da nije prazan nego je problem u ovoj klasi motocikala to što su fazasteri nisko postavljeni a Caponord je opšte poznat po tome da se veoma nisko sedi na njemu. Nisam pretpostavljao da je to baš toliko i verovatno ću dodati sunđera na sedište i promeniti "koske" na zadnjem amortizeru. Ako dobijem 4 cm na sedištu i 4 cm na ogibljenju možda bude to ono što mi odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Kada sam kupio Caponorda ( u to vreme nepoznanica na dalekom istoku Srbije ) Bojan BMW mi je dao nekoliko vrlo korisnih saveta. 100 % je bio u pravu. Hvala još jednom.1zdravo.gif. Za ostale informcije www. caporider.com ; www. apriliaforum. com ; www.wendelmotorraeder.com ; www. apriliabase.com.hr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Evo i mene. Kupio sam Caponord pre dva dana, 2003. 39.000km, crvena. Juče sam prešao 50-tak km i u principu sam zadovoljan. Ono što mi malo smeta na motoru je (i što me iznenadilo) nisko sedište, jako nisko sedim. Znam da je ona najniža u toj kategoriji ali nisam verovao da je toliko a motor sam kupio bez da sam ga probao. Vidim da ću morati raditi na tome.

 

Veliki motor za male italijane :)

Cestitam!!

Bravo! Baš je tako. Veliki je samo italijanima. Probao sam ga danas i sa suvozačem i nisam ni malo impresioniran. U 50-tak km sam i zapinjao fazasterima, centralnim nogarama a i desilo mi se da sam prednju viljušku nabio do kraja. Neću puno komentarisati dok ga ne pregledam kompletnog jer ne znam ima li dovoljno ulja u štapovima, ali znam da ću dizati zadnji kraj 3-4 cm.

Kad smislis kako da ga podignes javi. Mada vremenom se naviknes da kacis centralnim. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Mazak,

već sam započeo operaciju rastavljanja. Najavljuju loše vreme i za početak sam skinuo inst.tablu, ima neke prašine unutra :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Caponord,Ktm 990 adv,Varadero

Mazak,

već sam započeo operaciju rastavljanja. Najavljuju loše vreme i za početak sam skinuo inst.tsblu, ima neke prašine unutra :stabre:

Nailazio sam na ebay-u na orginalna prednja sjedista od reli verzije, oni su u ravnini sazadnjim sjedalom i cijene su im bile oko 100 eurica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ima Aprilia u ponudi visoko sedište, mislim da je 5 cm više i košta 85€.

Instrument tablu sam otvorio i oprao, sad je mnogo bolje:

jboc.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Prvo proveri taj zadnji amortizer (obično je Sachs-ov), da nije "propišao", jer to voli da se dešava na tim motorima. Obično ode o-ring na cilindru gde se šteluje zategnutost federa.......

Dobro radi zadnji amortizer, skroz je suv i oseti se da nije prazan nego je problem u ovoj klasi motocikala to što su fazasteri nisko postavljeni a Caponord je opšte poznat po tome da se veoma nisko sedi na njemu. Nisam pretpostavljao da je to baš toliko i verovatno ću dodati sunđera na sedište i promeniti "koske" na zadnjem amortizeru. Ako dobijem 4 cm na sedištu i 4 cm na ogibljenju možda bude to ono što mi odgovara.

visina sica na Capu je na normalnih 820 mm, što znaci da sam je ja sa svojih 186 cm najnormalnije vozio i nisam osjecao da je sjedište niže nego na mojim dosadašnjim motorima ( Y fazer ima na 815, bmw gs na 850 )

provjeri podešenost ovjesa pogotovo zadnjeg na šušti ( federu ) i tu ga eventualno zategni ali onda gubiš na udobnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... a Caponord je opšte poznat po tome da se veoma nisko sedi na njemu...

 

Nije Capo nizak nego si ti navikao na ADV :lol: . Nego, jel´ ide na zadnjem u svim brzinama ili to nisi stigao da testitaš u tih 50km :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

... a Caponord je opšte poznat po tome da se veoma nisko sedi na njemu...

 

Nije Capo nizak nego si ti navikao na ADV :lol: . Nego, jel´ ide na zadnjem u svim brzinama ili to nisi stigao da testitaš u tih 50km :moto3:

Ide do trece :aha: , ali imam problem- ne vidim kuda idem :stabre: ,ogrman je :zvizduk: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Prvo proveri taj zadnji amortizer (obično je Sachs-ov), da nije "propišao", jer to voli da se dešava na tim motorima. Obično ode o-ring na cilindru gde se šteluje zategnutost federa.......

Dobro radi zadnji amortizer, skroz je suv i oseti se da nije prazan nego je problem u ovoj klasi motocikala to što su fazasteri nisko postavljeni a Caponord je opšte poznat po tome da se veoma nisko sedi na njemu. Nisam pretpostavljao da je to baš toliko i verovatno ću dodati sunđera na sedište i promeniti "koske" na zadnjem amortizeru. Ako dobijem 4 cm na sedištu i 4 cm na ogibljenju možda bude to ono što mi odgovara.

visina sica na Capu je na normalnih 820 mm, što znaci da sam je ja sa svojih 186 cm najnormalnije vozio i nisam osjecao da je sjedište niže nego na mojim dosadašnjim motorima ( Y fazer ima na 815, bmw gs na 850 )

provjeri podešenost ovjesa pogotovo zadnjeg na šušti ( federu ) i tu ga eventualno zategni ali onda gubiš na udobnosti.

Sutra cu da premerim visinu sica, original sediste poviseno je oko 20.000 din :staa2: , ono od 85 eura je aftermarket. Ipak cu svoje prepraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Neda mi djavo mira, tako kazu :neznam: .

Morao sm malo otvoriti Caponorda i zaviriti da vidim kako to izgleda, da li je sve na svom mestu :stabre:

viom.jpg

 

 

Kad je vec sve na dohvat ruke pogledah i zazor na ventilima i nije bilo potrebe ni za kavim stelovanjem, 0.15-0.25, kao da su upravo podeseni ;)

wmtu.jpg

 

Jedino sto mi se nije dopalo je filter goriva u rezervoaru, na njemu je oznaka iz 2002 godine, znaci nikad menjan <_<

8h8b.jpg

 

Ne mogu to sad sataviti sa starim crevima goriva, starim filterom a pitanje da li cu sutra uspeti kupiti novo, a i Badnji Dan je. Izgleda da ce mi Caponord na Bozic biti u delovima, nadam se da nece i cele godine :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Neda mi djavo mira, tako kazu :neznam: .

Morao sm malo otvoriti Caponorda i zaviriti da vidim kako to izgleda, da li je sve na svom mestu :stabre:

viom.jpg

 

 

Kad je vec sve na dohvat ruke pogledah i zazor na ventilima i nije bilo potrebe ni za kavim stelovanjem, 0.15-0.25, kao da su upravo podeseni ;)

wmtu.jpg

 

Jedino sto mi se nije dopalo je filter goriva u rezervoaru, na njemu je oznaka iz 2002 godine, znaci nikad menjan <_<

8h8b.jpg

 

Ne mogu to sad sataviti sa starim crevima goriva, starim filterom a pitanje da li cu sutra uspeti kupiti novo, a i Badnji Dan je. Izgleda da ce mi Caponord na Bozic biti u delovima, nadam se da nece i cele godine :zbunjen:

kada skidaš rezervoar obicno pukne komadic plastike na crjevu za benzin od rezervoara do mašine i to na djelu brze spojke a to tamo kod vas neceš tako lako naci. nadam se da neceš imati tu nesrecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Stavi dupli nipli i učvrsti obujmicama ( šelnama ). Najsigurnije, a jedina mana je što će ti trebati pomoćnik sledeći put kada budeš skidao rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

"mile fazer",

ne znam na koju plastiku mislis, nista nije puklo a imam nove spojnice. Na motoru mi je bila samo jedna brza spojka, i to na povratnom crevu i nisam znao da je 6 mm, ja spremio dve nove od 8mm. Za sada ide samo nova spojka na dovodni vod i sva creva, dok ne kupim spojku od 6mm.

 

n4yo.jpg

 

"debeljan",

sigurno bi zavrsio sa duplom niplom da nisam imao ovo spremno.

Muci me filter goriva, ne mogu ga naci u originalu a hocu da stavim novi relej anlasera. Ima li negde to "na stanju"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

kada skidaš rezervoar obicno pukne komadic plastike na crjevu za benzin od rezervoara do mašine i to na djelu brze spojke a to tamo kod vas neceš tako lako naci. nadam se da neceš imati tu nesrecu.

Ovako izgleda od mene, sad si me pomeo sa plastikom :stabre:

0qih.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

to je taj komad plastike samo onaj ženski dio. to sam ovdje u Puli u Aprilia servisu i ducanu nabavljao za Loshmi capa ( clana foruma ) i poslije za još jednog. serviser mi je rekao da je to bolest kod tih motora pa ili puknu ili propišaju i stalno puštaju benz. ako kod tebe nema kapanja, znojenja ili ne osjetiš benz onda ti je sve ok. ali provjeravaj to svaki put kada dižeš rezervoar jer je crjevo na knap pa ako rezervoar malo jace digneš zategne se crjevo i onda pocne puštati na toj spojki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

"mile fazer",

ne znam na koju plastiku mislis, nista nije puklo a imam nove spojnice. Na motoru mi je bila samo jedna brza spojka, i to na povratnom crevu i nisam znao da je 6 mm, ja spremio dve nove od 8mm. Za sada ide samo nova spojka na dovodni vod i sva creva, dok ne kupim spojku od 6mm.

 

n4yo.jpg

 

"debeljan",

sigurno bi zavrsio sa duplom niplom da nisam imao ovo spremno.

Muci me filter goriva, ne mogu ga naci u originalu a hocu da stavim novi relej anlasera. Ima li negde to "na stanju"?

 

Vidi u Louisu. Mislim da pasuje od Ducati-a i BMW-a . Ako nema, može i u PGS-u zastupnik za Srbiju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gde kupujete univerzalne spojke? Meni je potrebna jedna takodje zbog rezervoara. Nasao sam u Louisu, ali tamo su oko 25 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Stavio sam duža creva i prepravio sa 6mm na 8mm, ulazni priključak.

Ovako je bilo pre:

 

dqk5.jpg

 

a ovako sad:

 

f84k.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Caponord,Ktm 990 adv,Varadero

Evo mi je godina trebala da predjem sa rijeci na dijela.

 

Kao sto sam tada rekao nisam imao problema sa punjenjem, ali je to neko prije odradio kao da su se djeca igrala (ocajno su izgledali lemljeni spojevi i gomila izolir trake).

 

Skroz sam ponistio stari vod koji je isao izmedju cilindara, jer mi je bio problem da u tako malom prostoru odradim sto sam zamislio. Izvuko sam zice od alternatora skroz na stranu izlemio i stavio dva sloja termoskupljajuceg buzira.

 

Sve sam to odveo do onog mosta gdje stoji zadnji amartizer i tu presao na drugu stranu. Zaboravih da kazem sve tri zice su ubacene u buzir slican ili bolji od fabrickih.

 

Nazalost nisam mogao da nabavim konektor kako bi spoj bio rastavljiv, jest neprakticno ali je bar sigurno. Kad sam sve zavrsio napon se jos malo pojacao, jasno mi je i zbog cega na mjestu prvog smedjeg konektora su bile spojnice koje mislim da su pravile malo otpora.

 

Ovo mi je oduzelo puna 3 sata ma kako izgledalo jednostavno.

17s2dx.jpg

 

 

Da, nisam nasao ni zice sa zutom izolacijom, vec su crnom presjek je 2,5 koliko je bio i fabrici. Jedino mi nije jasan razlog zbog kojeg su fabricke zice do prvog braon konektora manjeg presjeka :misli:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

A ja sam se poigrao sa geometrijom, napravio sam nove "koske" sa rasponom rupa uzim 4 mm i dobio 3-4 cm zadnji kraj visi, taman toliko da na cetralnoj tocak ima 1 cm do zemlje.

 

g5wx.jpg

7l3u.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin

pozdrav svima , kristijan iz le ... imam pitanje u vezi caponorda etv 1000

koja je cena po vama za 2004 god , od opreme ima nove gume bocne kofere original zandji kofer sa naslonom , rol barov

50000 km predjenih i navodno sve promenjeno lanac lancanici i ulje i svi servisi

hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja