Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD 1000 ETV

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Mazak pa jer znas sta Zare sipa i montira u tvoju masinu, treba mi savet iskusnih.

Simon69 za motor neces da pogresis sigurno, lak za voznju, udoban i pun energije. 0takoje.gif

 

Nemam pojma. Pitacu ga od nedelje.

Zare odrzava ovaj motor jos od vremena kad ga je Pedja (Caponord) vozio. Ja ga odvezem, on sredi sta treba i kaze koliko kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Mazak pa jer znas sta Zare sipa i montira u tvoju masinu, treba mi savet iskusnih.

Simon69 za motor neces da pogresis sigurno, lak za voznju, udoban i pun energije. 0takoje.gif

 

Nemam pojma. Pitacu ga od nedelje.

Zare odrzava ovaj motor jos od vremena kad ga je Pedja (Caponord) vozio. Ja ga odvezem, on sredi sta treba i kaze koliko kosta.

 

Neces sigurno pogresiti ako se odlucis za eni ulje, koje upravo fabrika propisuje. Informisacu te u utorak o pojedinostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Pozdrav drugari da se predstavim ja sam Petar iz Zemuna imam caponorda 2004 god nedavno sam ga kupio tako da ne mogu neka iskustva da iznesem osim da je neverovatno udoban,po meni prelep maxi enduro veoma se lako vozi obzirom na gabarite i tezinu koja se u voznji ne oseca i ide fenomenalno1moto3.gifpresao je 46000 km moja potrosnja izmerena je tacno 7.3 kombinivane voznje grad- otvoreni put. Pre njega sam imao bandita 1200 od kada sam ga prodao zanimao me je samo varadero 1000 ali kad sam video caponorda odusevio me je izgledom nadam se da ce ispuniti ocekivanja za sad mu ide za rukom. pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Dobro dosao pera caponord u nasu skromnu zajednicu 0takoje.gif.

E sad ja imam jedan problem a neznam o cemu se radi. 1neznam.gif Preneki dan odem kod drugara u garazu gde mi je uzimljen motor i vidim ispod motora jednu sasušenu baricu od goriva. Kaže mi drugar da je ta fleka od benzina (i sada se oseca benzin) kada sam dovezao motor pre 20 dana i tu parkirao. Znaci da je nekih 100 gr. od negde iscurelo kada sam parkirao motor i da sada ne curi. Šta to može da bude? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Dejane, proveri da nisu brze spojnice na crevima od rezervoara do mašine. Elvis ( majstor iz Zaječara ) mi je umesto njih stavio neke druge. Ili, ako si prepunio rezervoar pa stavio motor na ćopavu i preko prelivnog creva iscurilo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Te spojnice na vodovima goriva su im slaba tačka, hoće da curi na njima gorivo ali posle skidanja rezervoara ili neke intervencije. Nisam naišao na slučaj da puste tek tako.

planiram i ja kupovinu Caponorda, do Nove Godine će biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Evo i mene. Kupio sam Caponord pre dva dana, 2003. 39.000km, crvena. Juče sam prešao 50-tak km i u principu sam zadovoljan. Ono što mi malo smeta na motoru je (i što me iznenadilo) nisko sedište, jako nisko sedim. Znam da je ona najniža u toj kategoriji ali nisam verovao da je toliko a motor sam kupio bez da sam ga probao. Vidim da ću morati raditi na tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Evo i mene. Kupio sam Caponord pre dva dana, 2003. 39.000km, crvena. Juče sam prešao 50-tak km i u principu sam zadovoljan. Ono što mi malo smeta na motoru je (i što me iznenadilo) nisko sedište, jako nisko sedim. Znam da je ona najniža u toj kategoriji ali nisam verovao da je toliko a motor sam kupio bez da sam ga probao. Vidim da ću morati raditi na tome.

 

Veliki motor za male italijane :)

Cestitam!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Caponord,Ktm 990 adv,Varadero

Pozdrav svima!

Ovaj motor sam kupio prosle godine, za sad sam prezadovoljan sa njime imao sam neki problem sa stujom (prekinuo mi se kabal sto napaja injektore) , mjenjao sam jednu bobinu i senzor brzine.

 

Sve ostalo cista petica zadovoljan sam sa potrosnjom i nesmijem ovdje ni napisati koliko mi trosi, evo mogu vam dat neki orjentir isli smo iz Budve do Gospica jedan od drugova vozi Varadera trosi 1/2l manje od njega.

 

Inace nemam sto dodati sto se tice povoznosti ovog motora, kad predje 3000 obrtaja oce da utece ispod tebe, na makadam ga nisam vozio mislim da je to teska rabota.

 

Ja sam na mjesto plasticnih spojnica namontirao kompresorske spojnice i djeluje mi dosta sigurnije od fabrickih.

2ev8bgx.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Caponord,Ktm 990 adv,Varadero

Da li je to Nikolin ( Sparco ) bivši motor ? Šta sad on vozi ? Nismo se čuli odavno.:takoje:

Jeste to je njegov bivsi motor, sta vozi nemam pojma znam negdje vani da je.

post-9820-0-19173100-1387979951_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Caponord,Ktm 990 adv,Varadero

Zna li neko nesto bliže o ovom motoru : http://www.polovniautomobili.com/oglas3783565/aprilia_caponord_1000/ ? ? ?

Godina proizvodnje mu nije sigurno 2005 , ovo je model bez ABS-a i bez stelovanja prednje viljuske. Bez obzira na to dobro izgleda inace meni se vise svidja ova maska kazu da je i vozac bolje zasticen od vjetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Zna li neko nesto bliže o ovom motoru : http://www.polovniau..._caponord_1000/ ? ? ?

Godina proizvodnje mu nije sigurno 2005 , ovo je model bez ABS-a i bez stelovanja prednje viljuske. Bez obzira na to dobro izgleda inace meni se vise svidja ova maska kazu da je i vozac bolje zasticen od vjetra.

 

U pravu si. Od sredine 2004. migavci se nalaze na konzolama a ne na masci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Evo i mene. Kupio sam Caponord pre dva dana, 2003. 39.000km, crvena. Juče sam prešao 50-tak km i u principu sam zadovoljan. Ono što mi malo smeta na motoru je (i što me iznenadilo) nisko sedište, jako nisko sedim. Znam da je ona najniža u toj kategoriji ali nisam verovao da je toliko a motor sam kupio bez da sam ga probao. Vidim da ću morati raditi na tome.

 

Veliki motor za male italijane :)

Cestitam!!

Bravo! Baš je tako. Veliki je samo italijanima. Probao sam ga danas i sa suvozačem i nisam ni malo impresioniran. U 50-tak km sam i zapinjao fazasterima, centralnim nogarama a i desilo mi se da sam prednju viljušku nabio do kraja. Neću puno komentarisati dok ga ne pregledam kompletnog jer ne znam ima li dovoljno ulja u štapovima, ali znam da ću dizati zadnji kraj 3-4 cm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... U 50-tak km sam i zapinjao fazasterima, centralnim nogarama a i desilo mi se da sam prednju viljušku nabio do kraja...

 

Šta je tu čudno :neznam: zapinješ, sa svakim motorom :lol: . Ovo si ti na slici :zdravo:

 

ajk1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo i mene. Kupio sam Caponord pre dva dana, 2003. 39.000km, crvena. Juče sam prešao 50-tak km i u principu sam zadovoljan. Ono što mi malo smeta na motoru je (i što me iznenadilo) nisko sedište, jako nisko sedim. Znam da je ona najniža u toj kategoriji ali nisam verovao da je toliko a motor sam kupio bez da sam ga probao. Vidim da ću morati raditi na tome.

 

Veliki motor za male italijane :)

Cestitam!!

Bravo! Baš je tako. Veliki je samo italijanima. Probao sam ga danas i sa suvozačem i nisam ni malo impresioniran. U 50-tak km sam i zapinjao fazasterima, centralnim nogarama a i desilo mi se da sam prednju viljušku nabio do kraja. Neću puno komentarisati dok ga ne pregledam kompletnog jer ne znam ima li dovoljno ulja u štapovima, ali znam da ću dizati zadnji kraj 3-4 cm.

 

Prvo proveri taj zadnji amortizer (obično je Sachs-ov), da nije "propišao", jer to voli da se dešava na tim motorima. Obično ode o-ring na cilindru gde se šteluje zategnutost federa.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja