Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD 1000 ETV

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: HONDA XL 600 V TRANSALP

Ko zna nesto lose ili dobro o ovom motoru. Jako me zanima hteo bih da uzmem u skorije vreme, pa bih voleo da cujem i od vas neki savet. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Potraži u podforumu Vozili smo pod Aprilia a mislim da ima tema i u podforumu Enduro o Caponordu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ko zna nesto lose ili dobro o ovom motoru. Jako me zanima hteo bih da uzmem u skorije vreme, pa bih voleo da cujem i od vas neki savet. Hvala.

 

Ja ga nemam dugo odnosno moze da se kaze da ga imam od pred kraj prosle godine ali prvi utisci su fenomenalni. Udoban, lak za voznju ide ki mecava 0takoje.gif, nista nema vecu ili manju potrosnju od recimo Varadera. Moje misljenje da je za nijansu lepsi od napred navedenog Japanca. Citajuci forume nasih ex republika, vidim da se tamo dosta vozi i da su generalno svi zadovoljni ovim motorom.Ako jos neko vozi ovaj motor hteo bih da cujem i njihovo misljenje. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

I ja sam od skoro vlasnik ali za ovo kratko vreme i predjenih 2000 -2500 km mogu da kazem da sam prezadovoljan.

Kad sednes na njega imas osecaj da mozes da stignes na kraj sveta i zelju da to ucinis

Pre njega sam imao Super Teneru 750 i Africu Twin, pa cu pokusati poredjenjem da ti priblizim Caponord

Prvo prednosti.

- Udobniji

- Stabilniji

- Bolje kocnice

- Prijatniji na brzinama oko i preko 100 km/h

- Motor za asfalt (moze blagi off za pocetnike i off ako si majstor)

- Vise mesta za suvozaca

Mane

- Tezak u mestu (cim krenes tezina nestaje)

- 1 -1,5 lit veca potrosnja od AT slican kao kod ST

- problem sa elektronikom (koji se resava uz pomoc 15cm kabla i malo dobre volje)

 

Meni je razlog za kupovinu bila potreba za motorom kojim mogu da krstarim po medugradskim putevima. Probao sam Varadera (karburatori) i odustao. Prvi razlog bio je karburator a drugi nedostatak 6ste brzine. Varadero sa ubrizgavanjem je 2,5 - 3000 skuplji od Caponorda. Treci razlog je ergonomija, meni je capo mnogo udobniji, cetvrti izgled.

Ukratko, motor za putovanja sam ili u paru po povoljnoj ceni.

Prilikom kupovine biraj motor od poznatog ili vodi dobrog majstora sa sobom

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Da ne budem da kopiram prethodni post Mazaka, ali sve sto si napred naveo poklapa se sa mojim slucajem. 0takoje.gif Pre Aprilie imao sam ST sa kojom sam bio prezadovoljan i koja mi je ostala u srcu ali negde sam nasao sebe da bih voleo da malo putujem sa svojom lepsom polovinom i eto kupih ga. Motor je od naseg druga sa foruma Losmi Capo i odlicno je ocuvan 1care.gif Sad samo da cekamo lepse vreme pa na drum! Tezina motora mi nije neki problem jer mi se cini da ni ST nije nesto mnogo laksa od Caponorda a i sa mojih 1,90 m. pipam asvalt nogama 1aha.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

imam apriliu caponord 1000 razmisljam da je menjam za vstrom 650 ili 1000 ,sta mislite o tome 1care.gif

 

ja mislim da treba da se predstaviš kao i svi mi pre tebe :zvizduk:

 

dobar je caponord, iako vozim stroma okrećem se za svakim capo-om

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Ja razmisljam o Caponordu, pa me zanima koliko mu je realna potrosnja i cena odrzavanja zasto svi misle da je Varadero mnooogo bolji od Capoa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ako je utegnut ( kao moj Caponord :moto3: ) do 100 km/h tečne vožnje troši oko 5,5 l, do 120 km/h oko 6 - 6,3 l. Počinje prilično da troši na 140 i više. Mislim da ide na 9 l. Po gradu ga ne vozim pa ne mogu da ti kažem kolika je potrošnja. Potrošni materijal ( svećice, filteri, lanac, lančanici, gume, ulje...) je isti kao i kod ostalih maxi endura. Prilikom zamene ulja u mašinu staje 4,3 litara. To je malo više nego kod ostalih. Inače je motor sastavljen od vrlo kvalitetnih komponenti, i jeftiniji je od Varadera sa ubrizgavanjem za 1000 - 1500 evra. Poznate boljke su već provaljene i ako nisu eliminisane možeš sa sitan novac da ih dovedeš u red. Ako te još nešto interesuje - pitaj ili poseti forume i sajtove tipa : Caporider.com. apriliabase.com.hr, apriliaforum.com...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Koliko onda trosi neka "manje utegnuta"? :lol:

9 litara bi trebalo da se postigne tek iza 200+++ km/h. (bar na ovim japanskim sklopocijama od 4 cilindra).

Inace, ova nova izgleda kao avion. Da covjek ne zna sta bi prije, ovo ili multistradu. LM, talijani su bez premca kad je dizajn u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Bogami i ovaj stari izgleda ko dva aviona :). Pa i Vara sa ubrizgavanjem troši oko 6l gore-dole mislim na ovaj sa ubrizgavanjem. Malo manje troši moj TA :). Osim problema sa strujom da li postoje neki drugi? Šta je velika kilometraža za Capoa da li je recimo 47000km puno za njega? Hvala unapred na odgovorima. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Bogami i ovaj stari izgleda ko dva aviona :). Pa i Vara sa ubrizgavanjem troši oko 6l gore-dole mislim na ovaj sa ubrizgavanjem. Malo manje troši moj TA :). Osim problema sa strujom da li postoje neki drugi? Šta je velika kilometraža za Capoa da li je recimo 47000km puno za njega? Hvala unapred na odgovorima. :zdravo:

Moja je trosila izmedju 8 I 10 po gradu, na otvorenom sa tri kofera do 9,zavisno od tempa. Ako je redovno servisirana, ta kilometraza ne bi trebala da bude nista posebno. Obavezno proveriti brze spojke za gorivo,to je mene izludjivalo. Obavezno nabaviti rol bar,bilo koji proizvodjac,svako pipanje asfalta moze biti poprilicno skupo. Kako je sad vozi Mazak, mozda bi on imao jos nesto da doda,koliko znam vozi se u sreci I veselju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Evo prodje leto ko se vozio vozio, vreme je da "azdaje" 0takoje.gif posaljemo na mali odmor. Elem ja sam razmisljao da preko zime polako kupujem sta mi treba od od potrosnog materjala pa me interesuje misljenje i drugih koji poseduju napred navedenu zivotinjku. 1lol.gif

Zanima me ko sta sipa od ulja u motor, koji filteri, ..... itd. i naravno iskustvo sta se najbolje pokazalo od svega toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Da se zapljunem u temi.

Rešio sam da kupim Caponord 1000. Čim to obavim krećemo u potragu za svim mogućim za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Prosla je godina od kad je kod mene, blizu 13.000 km.

Sam, sa suprugom, po Srbiji i okruzenju, bez i jednog problema. Zare je redovno servisira i to je to.

Potrosnja izmedju 6-7 lit, po gradu 7-8 zavisno kako je vozis. Na auto putu, pri proseku od 150-160 oko 7,5 litara.

Motor koji voli brze i dugacke krivine, prasta greske, i ne umara. Otici na kafu u Sarajevo je sa njim zabava.

U mestu i sporim krivinama ima tendenciju da zatvara kormanan, sto se resava sa malo gasa. Na makadamu stabilan ali morate biti pazlivi sa gasom posto 100ks na zadnjem tocku garantuje zabavu ako se ne pazi.

Sediste udobno, ne umara, nize postavljeno pa i nizi mogu da ga voze.

 

Motor za sedi i uzivaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Mazak pa jer znas sta Zare sipa i montira u tvoju masinu, treba mi savet iskusnih.

Simon69 za motor neces da pogresis sigurno, lak za voznju, udoban i pun energije. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Sedoh na novi kaponord u salonu u novom sadu. Iz mogu ugla motor je dosta manji nego sto sam ocekivao i sedi se nisko. Korman je sirok kao kod gs-a i verovatno se vozi kao bicikl. Verovatno dosta toga moze da se namesta ali ovo definitivno nije motor za mene i moje gabarite. Moram priznati da dobro izgleda ali mi je nova multristrada i dalje najseksi motor u ovoj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja