Jump to content

Moto Zajednica

Agregati Honde, Yamahe i sl. u "kinezima"?

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Toliko se je offovalo u ovoj temi da sam posle prve strane prestao da citam.

Kao prvo, Hiosung nije kinez, to vecina znaju tako da nema potrebe raspravljati o njemu u podforumu i temi o kineskim motorima.

Sto se tice kineskih motora, ni jedna kineska firma nema japanske motore. Vecina je kopija Hondinih motora, neka potpuna a neka delimicna.

Neki motori su potpuno iskopirani, bukvalno u sraf, kao na primer u Chalengeru je ista masina ali kisenske proizvodnje kao u Yamahi virago 250. Bilo je vise slucajeva na forumu kada su vlasnici yamahe stavljali delove od kineza i za 10x nizu cenu stavili deo koji je malo manjeg kvaliteta a hvata se sra na sraf. Slicni primeri su kod Jonway i orion skutera od 250ccm i vodenim hladjenjem, masina od Honda Reflex 250, Qingqi gy125 i 200 tj suzuki dr125 i 200,dvotaktni Skuteri koji imaju kopiju horizontalnog minarelija, sachs koji imaju kopije moto morinijevih agregata i mnogi drugi.

 

Ima puno motora koji imaju kopije isto yapanacaali nisu potpuno iste. Na primer, agregati cetvorotaktnih kineskih skutera su sa oznakom 139qma i qmb su kopije honde Gy6, isti slucaj i sa 125icom i 150icom. Ima slucajeva akda su uradjeni po tim nacrtima ali ni jedan deo nije isti, na primer Sprint Prince i honda rebel 125 i 250. Isti je hod i sirina klipa a sve ostalo je izmenjeno i ima ih u nekoliko verzija... Onda ima modela koji su izmenjeni i plus dodatno prilagodjeni, na primer Sprint Raptor koji ima slicnu masinu kao Sprint Prince ali je ubaceno vodeno hladjenje i moram da priznam da je izuzetno kvalitetno i funkcionalno to odradjeno. naravno tu su i gomila horizontalnih masina iz honde cub.

Ima i modela koji nisu zastupljeni kod nas a kopiraju agregate iz vecih modela poput bmw-a f650 gs i Honda silverwing 650.

Naravno, ima i modela gde su kinezi sami proektovali svoj motor poput jialing jh600.

Ima i modela koji koriste motore koji su kopija japanaca koji nisu usli u proizvodnju ili su se proizvodili ali nisu bili popularni poput Yamahe virago 400.

Ma ima na stotine primera, ne mogu da da nabrajam vise. Neko rece da Tomos ima "yamahin agregat" Ako niste znali, yamahine agregate za modele ybr125 i r125 i xt660 aerox50 proizvodi italijanska kompanija Minareli tako da ti motori nemaju nikakve veze sa yapancima i sa yamahom... To nikad niko ni pominje, svi voze Japanca a po ostalima pljuju i sire dezinformacije a sakrivaju ili ne znaju da je srce njihovog motora italijan i pljuju na modele sa istim motorom poput Aprilije pegaso 660 noviji model, ne onaj stariji sa rotaxovim agregatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd
sachs koji imaju kopije moto morinijevih agregata

 

vidis ovo nije tacno, Sachs ima original Franko Morini agregat proizveden u Italiji a napaja ga Dell`Orto karburator takodje proizveden u Italiji a sve to jer i taj saks nije kinez, manje od 30% delova se tamo proizvodi

 

Minareli je bio u vlasnistvu Jamahe(da li je sad nemam pojma) pa zato te agregate zovu japanskim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma ima na stotine primera, ne mogu da da nabrajam vise. Neko rece da Tomos ima "yamahin agregat" Ako niste znali, yamahine agregate za modele ybr125 i r125 i xt660 aerox50 proizvodi italijanska kompanija Minareli tako da ti motori nemaju nikakve veze sa yapancima i sa yamahom...

Zar nije bila priča da se YBR125 proizvodi u Kini ili đe već?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Sto se mene tice nije ni bitno gde se sta proizvodi. Ako se redovno servisira i upotrebljava za ono za sta je predvidjeno za te pare koje su ulozene isplatice se. Jer ne mozes da kupis kineza za 1500e i da ga vozis pun gas kao da je KTM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

Možda nije pravo mesto za pitanje ali ipak da priupitam.

Sprint Prince 125 je čija kopija i može li se na ram ovog motocikla ubaciti neki drugi agregat i koji?

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Mislim da je kopija Honde Rebel, ali, mislim, da se agregati ne gadjaju u sraf...

 

Takodje, mislim da se budzenje kineza ne isplati jer nikada neces moci da povratis ulozeni novac, a i, ruku na srce, nisu toliko ni kvalitetni da mozes da garantujes da ces ga voziti jos, lupam, 50 000 km... Ne kazem da ne mogu da izguraju, nego da se ne moze garantovati.

 

Po meni, jedino vredi ulagati u onog sprintovog spajdera i daytonu, jer mi nekako ulivaju povorenje, a i najozbiljnije su napravljeni (dva diska napred, disk pozadi, vodeno hladjenje...)

 

Ako juris vecu kubikazu,mislim da je bolje da prodas tvog, dodas jos 150/200e i pazaris nekog drugog, jaceg copera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можеш да пазариш исту такву "двоцевку" са 250 кубова или онај 350 (320) какав је на Рептору СПТ. То је без прерада носача мотора, а ако се дохватиш таквог посла, онда свашта можеш да уградиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

:takoje:Hvala braćo na savetima. Samo me interesovalo da znam. U takvim sam godinama da mi i ovo magare odgovara za prelazak jedno stitinak kilometara u cugu. Možda kad se budem zasitio i poželim nešto vrednije ali mislim da me je prošlo vreme za adrenalin.

Princ 125 je po meni prava mašina za pedesetogodišnjake. Onako za uživanje na kratkim turama.

Pozdrav svima i nek Vam je srećan USKRS.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Aj da pitam i ovde posto mi niko ne odgovara sto se tice kineskih agregata.

Da li ima negde da se kupe kineski agregati, tipa 350 ccm?Da li je moguce da se uzvezu novi agregati,i ako mogu da se uvezu da li NPR. bi taj agregat mogao da se hladi sa hladjenjem za 125 ccm.Radi se o RAPTOR motoru, tacnije ugradio bih neki jaci agregat na sprint rapotra pda da li treba da se preradjuje hladjenje.Ajde ako neko zna neka kaze da li ima neke mogucnosti da se nabave ti agregati.E da i nemojte da pisete svakakve gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Можеш да пазариш исту такву "двоцевку" са 250 кубова или онај 350 (320) какав је на Рептору СПТ. То је без прерада носача мотора, а ако се дохватиш таквог посла, онда свашта можеш да уградиш.

Zorge posto si malo vise upucen u tematiku oko kineza od mene, reci mi da li si upoznat sa nosacima motora na masini SPT 350 da li je i ovde ako kod kineza manje kubikaze prisutno direktno kacenje masine na ram bez ublazivaca udara ili postoje neki gumeni nosaci motora koji umanjuju vibracije. Ovde u Nisu ga nema u sprintovoj radnji inace bih ja vec to proverio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислим да је неко раније, пишући и личним утисцима о СПТ-у виђеним на сајму, написао да је мотор напакован директно на носаче, без неке гуме или сличног бафера.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja