Jump to content

Moto Zajednica

Agregati Honde, Yamahe i sl. u "kinezima"?

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pozdrav,

 

Kao sto naslov delimicno kaze, zanima me u koje se kineske motocikle ugradjuju agregati velike cetvorke (Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki). Dakle, zanima me, konkretno koji brend koristi tudje (proverene) agregate gorepomenutih japanskih proizvodjaca.

 

Ovo jeste tema o kizema ali mozete slobodno prosiriti i na osle manje poznate proizvodjace, kao sto je recimo korejski Hyosung, koji koristi suzukijeve agregate (bar znam za verziju od 650ccm).

 

U oglasima ima dosta proizvodjaca u vezi kojih se malo zna (bar ja), pa sam mislio da pogledam sta koji proizvodjac nudi, ali bih uzeo bike sa proverenim agregatom, posto me prvenstveno zanimaju polovni motori od 500ccm do 750ccm.

 

U krajnjem slucaju, ako nema neki izbor jacih polovnih kinza, korejanaca i slicno. bar mi navedite (Vi koji poznajete prilike) neke pouzdanije proizvodjace i modele....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

kao sto je recimo korejski Hyosung, koji koristi suzukijeve agregate (bar znam za verziju od 650ccm).

 

Samo lici i podseca, nista nije odgovarajuce.... i nije SUZUKI vec njihova proizvodnja!!!

 

Predpostavljam da je situacija slicna i sa skuterima.... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Na vise mesta sam procitao da HYOSUNG koristi SUZUKI agregate, cak i na ovom nasem forumu... sad sam malo guglao i video da to nije tacno...

1000 puta ponovljena laz, na kraju, postane istina... neverovatno!!!

 

Dobro, posto smo utvrdili da nema japanskih agregata u kinezima i ostalima, sta bi moglo da se preporuci od polovnih motora a da je od 400ccm pa na gore a da je kinez ili slicno?

Koliko sam video, izbor i nije neki ili ja ne znam sve proizvodjace. Ovo sto sam video, uglavnom do 250ccm i do 15-ak KS, a to vec vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

 Kinezi uglavnome kopiraju na skuterima GY6 hondin agregat, a na motociklima suzukijev dr200 (gy200) samo menjaju radnu zapreminu ovo je sto se tice 4T motora, 2T agregate kopiraju minarelija.... kvalitet materijala i obrade je daleko od originala i zato toliko i traje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A do koliko para ti tražiš motor?

Ima kineza preko 400cc, ali uglavnom su im cjene prejake, dovoljno jake da japanac može da se uzme u razmatranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Na vise mesta sam procitao da HYOSUNG koristi SUZUKI agregate, cak i na ovom nasem forumu... sad sam malo guglao i video da to nije tacno...

1000 puta ponovljena laz, na kraju, postane istina... neverovatno!!!

 

Dobro, posto smo utvrdili da nema japanskih agregata u kinezima i ostalima, sta bi moglo da se preporuci od polovnih motora a da je od 400ccm pa na gore a da je kinez ili slicno?

Koliko sam video, izbor i nije neki ili ja ne znam sve proizvodjace. Ovo sto sam video, uglavnom do 250ccm i do 15-ak KS, a to vec vozim...

Mnogi koji su na ovom forumu tvrdili da Suzuki nema veze sa kineskim motorcicima bili su naj gore isprozivani, medju njima i ja. Drago mi je da ima ljudi koji dele to misljenje da Kinezi samo kopiraju agregat a da od kvaliteta nema ni 10%. Hyosung gt125 comet sam imao pre par godina i mogu da kazem da nije los motor, bas je masivan i cak izgleda masivnije od Honde Hornet 600, gt250 je isti samo je razlika u zapremini i ima oko 28ks. Dosta je kvalitetniji od Quingqia i lepsi. Cena modela gt250 je oko 1400do1700e za te pare ne verujem da moze da se nadje dobar Japanac. Ali ako si spreman i u mogucnosti da izdvojis vise naravno da treba da uzmes Japanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cena modela gt250 je oko 1400do1700e za te pare ne verujem da moze da se nadje dobar Japanac

koje su godište ti od 1400 do 1700 Eura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Qingqi Supermoto i enduro imaju kopiju Suzuki DR200 mašine, ima čak nekih podataka da se prave u istoj fabrici, ali to je malo vjerovatno. Možda kao one kineske kopije iPhona sa plastičnim umjesto staklenog ekrana i slično. Uglavnom mašina od DR-a je nešto skoro nepoderivo pa iako su kinezi dosta uprostili proizvodni proces i smanjili kvalitet materijala, to je i dalje nešto što odlično obavlja posao. Jedina mana je što se razvodni lanac istegne već poslje 25-30 hiljada i što nema gumice ventila, pa oće malo da popije ulja, što su mane koje imaju skoro sve obične jednocilindrične vazdušare.

 

Mislim da je upravo ovaj model odgovoran što se za svaki Qingqi tvrdi da je to ustvari Suzuki samo jeftiniji, što je netačno. Samo ovaj dr200(kod kineza gy 200) agregat je KOPIJA Suzukija, to je sve. To što je DR mašina toliko dobro projektovana da čak i u kineskoj verziji odlično radi posao to je druga priča.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Cena modela gt250 je oko 1400do1700e za te pare ne verujem da moze da se nadje dobar Japanac

koje su godište ti od 1400 do 1700 Eura?

2005 i 2006 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cena modela gt250 je oko 1400do1700e za te pare ne verujem da moze da se nadje dobar Japanac

koje su godište ti od 1400 do 1700 Eura?

2005 i 2006 godiste.

Znači pre bi dao te pare za Hyosung od 250cc 2005 godište, nego za Suzuki od 500cc 2000 godište? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Da pre bih uzeo Hyosung, Suzuki 2000 god.od prilike ima preko 50.000 predjenih km i kada izracunas ulaganja u njega on predje preko 2000e. I nikada ne moze da izgleda lepse i ocuvanije nego Hyosung 2006 godiste, koji ima 9000km na satu.

 

Npr. Ja sam bratu kupio Tomosov sm125 supermoto 2008 godiste sa 3000km a za te pare mogao sam da kupim Husqvarnu sm125 2001-2002 godiste sa 35000km. Bolje voziti novo samim tim i pouzdano nego nesto sto sutra moze da ``zakuca``.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Qingqi Supermoto i enduro imaju kopiju Suzuki DR200 mašine, ima čak nekih podataka da se prave u istoj fabrici, ali to je malo vjerovatno. Možda kao one kineske kopije iPhona sa plastičnim umjesto staklenog ekrana i slično. Uglavnom mašina od DR-a je nešto skoro nepoderivo pa iako su kinezi dosta uprostili proizvodni proces i smanjili kvalitet materijala, to je i dalje nešto što odlično obavlja posao. Jedina mana je što se razvodni lanac istegne već poslje 25-30 hiljada i što nema gumice ventila, pa oće malo da popije ulja, što su mane koje imaju skoro sve obične jednocilindrične vazdušare.

 

Mislim da je upravo ovaj model odgovoran što se za svaki Qingqi tvrdi da je to ustvari Suzuki samo jeftiniji, što je netačno. Samo ovaj dr200(kod kineza gy 200) agregat je KOPIJA Suzukija, to je sve. To što je DR mašina toliko dobro projektovana da čak i u kineskoj verziji odlično radi posao to je druga priča.

 

 

 

Npr. Ja sam bratu kupio Tomosov sm125 supermoto 2008 godiste sa 3000km a za te pare mogao sam da kupim Husqvarnu sm125 2001-2002 godiste sa 35000km. Bolje voziti novo samim tim i pouzdano nego nesto sto sutra moze da ``zakuca``.

 

I ja se vodio tom politikom kad sam kupovao motor, bolje da uzmem nesto novo ili sa manjom kilometrazom(pa makar i to bio Kinez) umesto neceg sto vec ima 30000km na satu, znam ja da je Japanac keva ali nisam hteo da rizikujem sa prvim motorom iz iskljucivo finansijskih razloga.. Jer doke se na Kinezu rastegne rzvodni lanac pitanje je da li ce biti kod mene, ali kad bi kupio(parama do kojih sam jedva dosao)nesto sto vec ima 30000km i taman krenem da uzivam i zivim san ono tras pa popizdim. Ovako ce me mozda kod Kineza(za sad nije) karati neke sitnice, oko struje, plastika, srafova koji ce otpadati ali se nadam da ce to da se resi manjom kolicinom novca..

 

A na motofans.cn sam procitao da je kilometraza koja predtavlja balans izmedju ulozenog i dobijenom kod 200GY agregata oko 25000-30000km predjenih, sto svakako meni vrsi posao, Kvalitet materijala sigurno nije na Suzuki nivou jer ni cena nije, ali iskustva ljudi koji ih voze kod nas ovde na forumu i ljudi sirom sveta svedoce da je motor vise nego dobar za novce koje kosta. Ali kako god da je sklopljen ako prezivi prvih par hiljada km zivece i 30000km. U dobu smo kada Kinezi seku hleb na CNC masinama i kada sve rade u serijama, te je i kod motora pitanje serije i klase koja dodje do nas odnosno na nase trziste..

 

A evo sta kaze Qingqi o vezi sa Suzukijem, Peugeotom...

 

http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?15-QingQi-Motorcycles-Factory-Tour

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sa kog profila, ne kapiram?

S tog profila.

 

Prvo kažeš da su svi kineski motori đubre i blede kopije japanaca, a nemaju ni 10% kvaliteta. I onda kažeš da je bolje kupiti kopiju iz Kine ili sa Tajvana, zbog par godina razlike, jer novo je novo.......

 

Ajde se odluči

 

 

 

A računica da je 5 godina star Hyosung prešao 9.000km, a 10 godina star Suzuki preko 50.000km, je stvarno nešto posebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

pogledas prvo cenu delova i da li ih ima, za hyosung nesto bas ne verujem da ima delova po oglasima, dok japanaca ima koliko hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Na vise mesta sam procitao da HYOSUNG koristi SUZUKI agregate, cak i na ovom nasem forumu... sad sam malo guglao i video da to nije tacno...1000 puta ponovljena laz, na kraju, postane istina...

 

Hyosung je oko nekih stvari blisko saradjivao sa Suzuki-jem. Agregat iz GT650R/Comet nije Suzuki-jev,ali se bazira na agregatu iz stare generacije SV650. Koliko je meni poznato taj agregat u originalu za SV650 Hyosung je radio za Suzuki. Da li je rec o ogranicenoj proizvodnji za odredjeno trziste ili za globalno trziste nije mi poznato pa ove informacije uzmi sa rezervom. Kako god daleko je od toga da je ovaj agregat od 650cc los jer on to nije. U proslosti je bio problem sa prvim serijama koje su morale da ispunjavaju EU norme zagadjenja,ali je to odavno prevazidjeno..

 

Znači pre bi dao te pare za Hyosung od 250cc 2005 godište, nego za Suzuki od 500cc 2000 godište? :stabre:

 

Zavisi sta ti treba. Ako ti treba motor za voznju u lokalu uz ture do 100km u cugu,jeftina registracija,mala potrosnja i jeftino odrzavanje 250cc je pun pogodak. Ako ti apetit prevazilazi skromnu snagu i zelis/imas potrebu da peglas vece ture GS500/nesto slicno je pun pogodak. Upravo zato je lako pronaci GT250 Comet sa malom kilometrazom na satu i GS-a sa "velikom". Kod oba je najvaznije stanje sto verovatno i zaledjene ptice na granama znaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nikakve VEZE nema agregat HYOSUNG sa SUZUKI SV agregatom, izgledaju isto, ali nista se NE poklapa i ni jedan deo NE odgovara.... PROVERENO!!!!

Ni materijali ali ni cene nisu priblizni......

 

STavise jaci je u HYOSUNG-u, i iskopirali su ili upotrebili kao obrazac noviju gen 2003- sa ubrizgavanjem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Sa kog profila, ne kapiram?

S tog profila.

 

Prvo kažeš da su svi kineski motori đubre i blede kopije japanaca, a nemaju ni 10% kvaliteta. I onda kažeš da je bolje kupiti kopiju iz Kine ili sa Tajvana, zbog par godina razlike, jer novo je novo.......

 

Ajde se odluči

 

 

 

A računica da je 5 godina star Hyosung prešao 9.000km, a 10 godina star Suzuki preko 50.000km, je stvarno nešto posebno

Izvini Hyosung je kinez? Hyosung je Koreanac, ta firma je dugo godina radila kao proizvodjac za Suzuki. Naravno kvalitet se ne moze ni porediti sa Suzukijem pa ima i znatno nizu cenu. A par godina razlike je 6 godina a to nije malo.

 

A sto se tice racunice pa 250ccm prelazi znatno manje od 500ccm + 6 godina je mladji. A te price da motor 500ccm 12 godina star ima ispod 45-50.000km su price za debile, u fazonu vozio deda u nemackoj, baba, kupio deda unuku pa mu se nije svideo... to su ciste gluposti. Pogledaj samo kilometraze na motorima 2006 od 600ccm po oglasima, svaki treci je preko 20000km i vec trazi treceg vlasnika a zamisli koliko ce imati i kilometara i vlasnika za jos sest godina. Ja sam 2008 kupio Gsxr600 k7 koji je 4 meseca tad bio star a lik je vec nabio 6000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam 2008 kupio Gsxr600 k7 koji je 4 meseca tad bio star a lik je vec nabio 6000km.

I jel ti je sada čudno to što 5 godina star Hyosung ima samo 9.000km na satu?

 

Inače pjesma koju sada pjevaš je ista ona kojoj si se smejao ne tako davno, nije Kinez nego Koreanac, prije je bilo isto sad je različito. Ja sam se zbunio, mislio sam da je Tajvanac, a mislio sam na Tomosa kad sam rekao kineska kopija.

 

Hyosung je do nedavno imao žešćih problema sa kvalitetom, bio je približniji kinezima nego japancima, a cjena je bila skoro na nivou japanca. A tek to što rezervnih djelova i dalje nema nigdje u blizini, a i ako nešto nađeš cjena će da bude ko da ga je NASA pravila, a ne Korea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Cene u Srbiji su najnize u regionu jer firma koja ih uvozi jos uvek promovise ovaj brend na nasem trzistu. Za 4700/5200e koliko staje GT650 Comet/GT650R tesko da ces naci adekvatnog novog Japanca. Osnovnih rezervnih delova ima,ostatak se moze poruciti,a cak i da hoces polovno da juris eto ti susedne nam Hrvatske gde su ovi motori vise zastupljeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

hajde nek podignu ruku svi koji su vozili a jos bolje odrzavali hyosonga, pa nek prica kako ide to sa delovima i eksploatacijom

 

Na stranu to sto sad svi ovo gledate sa nekog samsung/lg monitora na koji sliku salje kompjuter sa asus/gigabajt ploce sa via/nvidia cipsetom i coler master/ciftec napajanjem da ne nabrajam dalje shvatili ste poentu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja