Jump to content

Moto Zajednica

Avgust u septembru - ALPI 2011.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Daj Doktore neku sliku i sa jadranske magistrale, da se zagrejemo u ove zimske dane :D

 

Verovao ili ne...imam samo jednu fotku sa jadranske, pored nekih jezera gde smo stali da klopamo. Ko je peglao jadransku u danu, zna koliko ima da se pegla...

post-1793-0-77021200-1329123630_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Daj Doktore neku sliku i sa jadranske magistrale, da se zagrejemo u ove zimske dane :D

 

Dobrodošlica u januaru 2012 na Jadranskoj magistrali, 500 kuna za zagrejavanje >:(

 

EPEko_img0209hrz.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Dare, hvala ti brate za divno vece u kome sam ponovo doziveo nasu voznju i provozao po Alpima....

Stvarno je bilo, sto bi vi iy Kraljeva rekli, LUDILO MOZGA.... Jedva ceka tu Siciliju ove godine....

Ajd laku noc... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kad vidim ove slike znoje mi se dlanovi i krenuo bi odmah u najlepsi deo Evrope :takoje:

 

Bio sam na nekim mjestima iz ovog putopisa, ali opet sam blejao otvorenih usta u slike.

A ti si bio bar 100 puta, ali opet slinis, tj. znojis....proklete Alpe.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N

Druze, definitivno si mi dao domaci. Ovaj putopis ide u 'Favorites'. Ove godine je jos rano, ali od sledece ozbiljno planiram nesto slicno 0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: JABUKOVAC
  • Motocikl: Yamaha R1 Yamaha Fazer 800

Iz Selceta smo se, jadranskom magistralom spustili do Trebinja gde smo prenocili i sutradan otisli za Kraljevo. Ovaj deo puta je prilicno poznat i uglavnom smo ga odvozali bez previse stajanja i slikanja.

Opsti utisak sa putovanja je fenomenalan. Vreme tokom citavog putovanja je bilo kako se samo pozeleti moze. Bukvalno avgust u septembru. Cak nam je na prevojima u Alpima bilo i po 25°C. Ipak se ispostavilo da nam nije bila neophodna back up varijanta, naprotiv.

Ekipa je bila odlicna, kako u voznji tako i u druzenju. Jedna od varijanti koja se vec nekoliko puta pokazala odlicnim je i zajednicka „kasa“. Skupljali smo zajednicki novac u „kasu“ od kojeg smo placali klopu, pice, smestaj, putarine i sl. Jedino je svako individualno sipao gorivo.

Predeli kojima smo se vozili, bili su predivni. U dobroj meri su orijentisani i na moto turizam, sto je podrazumevalo i asfalt sa dobrim gripom. Na dobrom delu puta, isprekidana linija se podrazumeva, cesto cak i u krivininama. Nije ni cudo sto je ovo na globalnom nivou jedna od omiljenih moto destinacija.

Smestaj nas je kostao neobicno malo, za svih osam noci oko 130€. Tako nas je i citava tura kostala prihvatljivih 700€ po osobi za 9 dana i oko 3700km.

 

TFIEU_clip3crop2.jpg

 

eyA2k_clip4crop2.jpg

 

 

Zanimao bi me detaljnije put od izlaza iz slovenije pa do ponovnog ulaska u sloveniju. Jedino kad bi mogao taj deo malo vise da uvelicas i ponovo ubacis kao sliku jer se na ovim dvema slika slabo vide putevi i brojevi puteva...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja