Jump to content

Moto Zajednica

MotoGP, zvanično testiranje na stazi Sepang u Maleziji, 31 jan. - 2 feb. 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

zNjED_screenhunter03jan301653.jpg

 

Prvo zvanično testiranje u sezoni 2012 počinje sutra na stazi Sepang u Maleziji. Timovi su na mašinama aktivno radili još od novembra prošle godine, tako da će tokom naredna tri dana probati da izvuku što više informacija kako bi sezonu započeli na pravi način.

 

Ključni fabrički timovi dolaze u nepromenjenim odnosno očekivanim postavama. Za Repsol Honda tim če voziti aktuelni svetski šampion Casey Stoner i Dani Pedrosa. Njih dvojica su danas započeli sezonu zvaničnim predstavljanjem tima koje se održalo u Pan Pacific hotelu, koji se nalazi u Kuala Lumpuru, nedaleko od staze Sepang.

 

Yamahin fabrički tim, koji je danas objavio dolazak novog sponzora, a reč je o japanskoj kompaniji Nippon Oil & Energy JX Corporation, će biti reperezentovan od strane vozača Jorge Lorenza i Bena Spiesa, sa dodatkom test vozača Wataru Yoshikawe i Katsuyuki Nakasuge.

 

Ove testiranje je takođe prava prilika za Valentina Rossia i Ducati da poprave utisak nakon razočaravajuće prologodišnje sezone. Njemu će se na testiranju pridružiti timski kolega Nicky Hayden, koji se još uvek oporavlja od pada pri kojem je slomio lopaticu i dva rebra.

 

Za Yamaha Tech3 tim će voziti Andrea Dovizioso i prošlogodišnji MotoGP početnik godine, Cal Crutchlow. Karel Abraham će takođe biti prisutan sa svojim Cardion AB Racing timom, a Alvaro Bautista će konačno debitovati na Gresinievoj 1000cc Honda RC213V mašini.

 

Hector Barberá će predstavljati Pramac Racing tim, a aktuelni šampion Moto2 kategorije, Stefan Bradl, će debitovati za LCR Honda tim vozeću Honda RC213V mašinu.

 

Među novim timovima koji će se takmičiti u MotoGP klasi, na testiranju će se pojaviti i nekoliko tzv. CRT mašina, Forward Racing sa Colin Edwards na Suter-BMW mašini, i Avintia Racing tim koji će testirati sa svojim test vozačima Roberto Pietriem i Jordi Torresom. Njima će društvo praviti takođe test vozač Ivan Silva, dok se Yonny Hernandez još uvek oporavlja od povrede ruke.

 

roBD5_screenhunter02jan301646.jpg

 

S2PeC_screenhunter01jan301646s.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Koliko sam ja razumeo CRT-ovi ne idu u Sepang nego u Valenciju i to bi trebalo da je počelo danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Ima li kakvog linka da se malo pogleda ?

 

Moguce da ce zvanicni sajt MotoGP davati vremena direktno .

Sada sam video staza je otvorena od 9 do 13 h i od 14 do 18 . E sad Sepang je izgleda na +7 h u odnosu na nas , pa sam navio budinik na 2 i 30 nocas da vidim

hoce li biti sta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

To se ne prenosi. Bar nije do sada. Samo snimci naknadno.

Prosle godine je bilo prenosa. Gledao sam na jednom od onih streaming sajtova. Secam se krda novinara oko Rossi-jevog boxa i kao da treba da se pojavi sam Isus! Cini mi se da je odlagano zbog kise a kamera non stop fokusirana na Ducati box. Mislim da nisam nesto pobrkao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

To se ne prenosi. Bar nije do sada. Samo snimci naknadno.

Prosle godine je bilo prenosa. Gledao sam na jednom od onih streaming sajtova. Secam se krda novinara oko Rossi-jevog boxa i kao da treba da se pojavi sam Isus! Cini mi se da je odlagano zbog kise a kamera non stop fokusirana na Ducati box. Mislim da nisam nesto pobrkao

 

U pravu si to su prenosili. Ali na stazi gotovo da nije bilo kamera. Nekoliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Puno je para u igri. Nije nemoguće da su ga polepili u roku od sat vremena samo radi slikanja. Ali i fotošop je čudo! Videćemo za koji sat...

:Mina:

... mada po ovom tekstu ni oni nisu sigurni kako će izgledati:

 

http://www.iamabiker.com/motorcycle-news-desk/2012/japanese-oil-giant-eneos-to-sponsor-yamaha-factory-motogp-team/

Promenio član RAmireZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Mislim da ne bi smeo sa ga istera iz garaze pre zvanicnog pocetka testiranja. A i kaciga mu (krug oko zvezde) u crvenoj boji. Kako god,jos malo ... u koliko sati po nasem je pocetak testiranja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Završen prvi dan testiranja u Sepangu.

1. Jorge Lorenzo ESP Yamaha Factory Racing 2m 1.657s (Lap 19/30)

2. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda 2m 2.003s (44/44)

3. Cal Crutchlow GBR Monster Yamaha Tech 3 2m 2.221s (26/27)

4. Ben Spies USA Yamaha Factory Racing 2m 2.234s (28/28)

5. Valentino Rossi ITA Ducati Team 2m 2.727s (31/31)

6. Andrea Dovizioso ITA Monster Yamaha Tech 3 2m 2.751s (16/20)

7. Hector Barbera ESP Pramac Racing 2m 2.773s (24/35)

8. Katsuyuki Nakasuga JPN Yamaha Test Rider 2m 2.829s (29/29)

9. Alvaro Bautista ESP San Carlo Honda Gresini 2m 2.939s (29/36)

10. Stefan Bradl GER LCR Honda 2m 3.668s (28/38)

11. Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing 2m 3.781s (36/36)

12. Nicky Hayden USA Ducati Team 2m 3.969s (19/22)

13. Franco Battaini ITA Ducati Test Rider 2m 4.986s (20/26)

14. Kousuke Akiyoshi JPN Repsol Honda 2m 7.163s (1/4)

15. Colin Edwards USA Forward Racing (Suter-BMW CRT)2m 8.240s (12/18)

16. Ivan Silva ESP Avintia Racing (FTR-Kawasaki CRT) 2m 11.267s (12/12)

17. Jordi Torres ESP Avintia Racing (FTR-Kawasaki CRT) 2m 12.652s (33/33)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

kamenka kicma boli, cijeli dan je proveo kod fizioterapeuta...

Evo šta je izjavio:

 

"I was stretching this morning for a good twenty minutes preparing to go out on track for the first time and then all of a sudden my back just locked up on me, I couldn't move or do anything. I had to call someone to come and help me move into a position that was less painful! Then I had some physio on it straight away trying to get it better for this afternoon but it's wasn't feeling good. I had some more physio after lunch but it still wasn't easing up, I felt I could have gone out on the bike in the afternoon but we all agreed it would probably make it worse for tomorrow. We have two more days testing here in Sepang, we know the track well and we are getting to know the bike, we just need some time to test the new parts we have here to giv e feedback to HRC. I think tomorrow the track conditions will be better and as long as my back improves overnight we should get back on schedule with our testing programme tomorrow".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

kamenka kicma boli, cijeli dan je proveo kod fizioterapeuta...

Evo šta je izjavio:

 

"I was stretching this morning for a good twenty minutes preparing to go out on track for the first time and then all of a sudden my back just locked up on me, I couldn't move or do anything. I had to call someone to come and help me move into a position that was less painful! Then I had some physio on it straight away trying to get it better for this afternoon but it's wasn't feeling good. I had some more physio after lunch but it still wasn't easing up, I felt I could have gone out on the bike in the afternoon but we all agreed it would probably make it worse for tomorrow. We have two more days testing here in Sepang, we know the track well and we are getting to know the bike, we just need some time to test the new parts we have here to giv e feedback to HRC. I think tomorrow the track conditions will be better and as long as my back improves overnight we should get back on schedule with our testing programme tomorrow".

 

Za one koji ne znaju engleski, u slobodnom prevodu je rekao da ga je stigla neka misteriozna bolest. :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

"... and then all of a sudden my back just locked up on me, I couldn't move or do anything. I had to call someone to come and help me move into a position that was less painful!

Ovo mi je jako dobro poznato jer me strefi bar jednom godišnje. Bol je stvarno užasan i nema šanse da hodaš normalno, telo je iskrivljeno ili pogureno najstrašnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja