Jump to content

Moto Zajednica

Skuter ili motocikl?

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Mnogo zavisi i od toga gde vozimo naravno. Sa skuterom se mnogo lakse provucem, ali kad nema guzve mocniji je osecaj na motoru . . .

 

znate i sami vec :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

pozdrav svima divna tema skuter ili motocikl sve ima svoje prednosti i mane lepo je kada bi smo svi mogli da imamo i skuter i motocikl. skuter ima prednost bolji je za grad za guzve a motocikl ima prednost na duze putovanje i prednost na otvorenom putu . zato prednost dajem da jednog dana svi imamo i skuter i motocikl . Ziveli i srecni kilometri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Slučajno naiđoh na ovu temu pa reših da se uključim i oživim je jer, iako je izvučena iz naftalina, više je nego aktuelna.

 

Za mene lično su skuteri i motocikli dve potpuno različite i neuporedive kategorije dvotočkaša, jer nije sve što ima dva točka motocikl. Skuteri mi  se generalno ne dopadaju (sa izuzetkom Vespe), ali razumem ljude kojima se više sviđaju od motocikala kao i razloge zbog kojih voze. Kao neko ko koristiti motocikl da se odveze vikendom van grada kako bi pobegao od gradske gužve (žene i samog sebe) i usput uživao u samoj vožnji, a ne da bi se prevezao od jedne do druge tačke, jasno vam je zašto praktičnost skutera ne vidim kao neku prednost. Mislim da se na kraju sve svodi na lične preference i da ljudi kojima se sviđaju motocikli voze motocikle, ljudi kojima se sviđaju skuteri, voze skutere.

 

Verovatno većina vas zna za ovo, ali zbog onih koji ne znaju: u Britaniji su se šezdesetih godina prošlog veka razvile dve različite, suprotstavljene subkulture okupljene upravo oko skutera i motocikala (Mods vs Rockers) tako da "jaz" između ove dve vrste dvotočkaša nije uopšte nov. Ukoliko vas zanima više, pročitajte članak ispod:

 

WWW.BBC.COM

It is 50 years since the famous showdown between Mods and Rockers in Britain’s seaside...

 

Sjajna ideja za temu btw.

@Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja sam vozio oba. Sa vozackom i bez :D Skutere od 50 do 500 cc i sada Meteor 350.

Po mojim preferencijama, motor je ono sto mi sada mnogo vise prija. Zbog voznih karakteristika i upravljivosti. Skuteru je centar mase vise u dupetu i dosta su duzi. Smanjio sam ocekivanja sto se tice prenosa stvari, time mi se motor izjednacava po prakticnosti. Za sve ostalo nosim ranac i mnogo mi je dobro :D Narocito po gradu, ocekivao sam da mi manuelni menjac smeta...ali ne. Kao sto rekoh, mnogo mi je dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Da, to je i moje iskustvo. Narocito kad se poredi maksi skuter sa motorom. Sto i ima smisla, sasija je dosta kruca na motoru (kao kabriolet - skuter mu dodje 2d u delu gde su noge), centar mase je izmedju nogu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

обе категорије имају мотор, точкове па је генерално све то исто, свако вози шта му одговара а шта је боље ту ће увек бити теме и дилеме за разна паламуђења, али оно што је битно је да се возимо, уживамо у вожњи и да се сви међусобно дружимо без обзира шта ко вози ... бар ја то тако гледам

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Meni je najsmešnije to što neki motociklisti neće da otpozdrave skuter..(čast izuzetcima i oni koji ne vide).Ali ja se iskreno i uredno javljam to mi gušt..osećam visok stepen pripadnosti sa dva točka.;);):)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Meni je smešno to za javljanje, ranije dok sam vozio klasične skutere javljao se tek neko tu i tamo.

Sad otkad vozim X-adv reeetko ko se ne javi, a sve to isti đavo, plus on i izgleda kao skuter. Niđe veze :lol: 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Ja skuterasima otpozdravljam(retko jer se retko i javljaju) ali se ne javljam prvi po gradu jer su u velikom broju slucajeva likovi koji su juce seli na isti, veze neke sire sa motociklizmom nemaju vec ga gledaju kao na bajs, tako da sam previse puta dobio ispalu i zacudjen pogled(dok sa motoristima to nikad nije slucaj).

Dok na otvorenom putu da, vidim maxi skutere kako zuje, cesto sa suvozacima, jave se i vozac i suvozac, sviraju, masu, sve. Kad ih vidim negde u pripizdini na magistrali znam da su oni koji ga koriste kao i bilo ko motocikl, dok po gradu vecinom na skutere gledaju kao na prevozno sredstvo do pijace, i otpozdravi svaki deseti a motorista svaki sem ako nije video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Dosta vozim i jedno i drugo, nema razloga biti iskljuciv (ali se ne javljam skuterima kad sam na motoru, haha), iako je motor svakako glavni izbor u vecini slucajeva, skuter je za pocetak odlican (cesto predjem po 5-10K godisnje i skuterom i motorom). 

Za mene, glavna prednost motora (enduro/adventure) jer nema nikakva ogranicenja, moze skoro svuda i sve radi dosta dobro. Sto mi je i najbitnije kod motora, da me ne ogranicava gde i koliko daleko mogu ici.

Skuter je dobar ucenje, ista je fizika voznje samo je sve sporije (lakse), pa samim tim i bezbednije. Tu mi se javila ljubav za motore, kad sam prvi put seo na PCX150, odusevio sam se, dan noc sam vozio, nisam mogao da docekam da se probudim, da vozim. Vozio sam i blazi off-road tim skuterom dosta, dusu sam mu vadio, padao na prasnjavim brdima i tezim putevima gde se jedva moze hodati, itd. Onda posle Transalp i mnogo duza putovanja i raznovrsniji putevi.

Uglavnom skuter je ok  sto se prakticnosti tice, za iznajmiti na letovanjima. Za ceste  manje distance u toku dana, i mala mesta i gde nema potrebe za off-road  (do 50-100km na dan recimo, samo sednes i vozis).

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pre dosta godina ovde je postojala jaka Maxi družina, prelazili smo mi lagano 400-500km na jednodnevnim vožnjama.. smešno mi bilo sad kad sam pročitao ovo.. skuter za 50-100km :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ne kazem da ne moze, udobni su ti veci skuteri. Mozes isto ceo dan voziti. Nego nije mu to jaca strana.

Daleko  je manje zabavan i ne moze svuda kao enduro, pa i ne vidim poentu za dalji put skuterom, dosadno bi mi bilo i ne mozes pola toga obici. Ali nije ni to lose, sto da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 5 sati, Blackened je napisao:

Ne kazem da ne moze, udobni su ti veci skuteri. Mozes isto ceo dan voziti. Nego nije mu to jaca strana.

Daleko  je manje zabavan i ne moze svuda kao enduro, pa i ne vidim poentu za dalji put skuterom, dosadno bi mi bilo i ne mozes pola toga obici. Ali nije ni to lose, sto da ne.

X adv 750 mislim da može fino off da odradi.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
5 hours ago, _funjara__ said:

Meni su maxi skuteri prava stvar i za dalje i sa kroz grad, znaci od 250+ cc, znam ljude koji sa R i čopera presli na maxi skuter zbog udobnosti.

Udobnost je jedino gde su u prednosti,mada ih sustizu ozbiljno putni motocikli,snaga/obrtni momenat/zabava u voznji su po meni daleko u korist motocikla.mislim da se srz skutera izgubila kad su presli u klase 250+ cc,sve ono sto bi trebalo da ih krasi se polako gubi...mala potrosnja,agilnost,odrzavanje za dz itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
On 13. 3. 2023. at 0:36, Alexa90 je napisao:

Meni je smešno to za javljanje, ranije dok sam vozio klasične skutere javljao se tek neko tu i tamo.

Sad otkad vozim X-adv reeetko ko se ne javi, a sve to isti đavo, plus on i izgleda kao skuter. Niđe veze :lol: 

Pazi Honda X-ADV 750 nije da izgleda nego tehnički (i zvanično u katalogu) i jeste maxi scooter :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I na busu piše lasta pa ne leti, jeste, al u suštini nema veze sa skuterom.

Meni slabo šta odgovara zbog visine, eventualno Burgman 650, al to je već staro, od motora Africa mi leži top, samo što mi, za moje potrebe trenutne, ne treba 1000cc.

Ali da, odgovara mi skroz taj skuter položaj sedenja, osim što je ovo samo na oko skuter :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, Alexa90 je napisao:

I na busu piše lasta pa ne leti, jeste, al u suštini nema veze sa skuterom.

Meni slabo šta odgovara zbog visine, eventualno Burgman 650, al to je već staro, od motora Africa mi leži top, samo što mi, za moje potrebe trenutne, ne treba 1000cc.

Ali da, odgovara mi skroz taj skuter položaj sedenja, osim što je ovo samo na oko skuter :D

 

Najbitnije je šta se tebi sviđa. Kao što sam već rekao, ljudi kojima se sviđaju motori voze motore, ljudi kojima se sviđaju skuteri voze skutere i nema tu nikakve filozofije.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pa ima filozofije. Meni se svidjaju motori a vozim skuter. Upotrebljiviji mi je. 90% mojih voznji na dva tocka je u gradu. Svaki dan do posla i sve ostalo sto obaveze zahtevaju. Okretan je, brz, udoban,nema saltanja, malo trosi, ispunjava sve zahteve. Vikendom odem na neku duzu voznjicu, 100-300km i to sa putnikom-com i to bez problema. Tu bi mi bolje dosao motor al jbg. Motorom po gradu moze, al lakse je na skuteru. Za neki bas dalji put bi bio neophodan motor. Znaci, po mogucnosti i skuter i motor.:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
pre 9 minuta, ske je napisao:

Za neki bas dalji put

Ma kakvi, ako ti odgovara skuter.. mi i do Poljske stigli, neki drugi i do Turske sa 300cc u dvoje.. sve se može kad se želi dovoljno :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja bih vozio motor, ali pod uslovom da je automatik i da nema lanac koji mora da se perka, macka i zateže. I da ima oklop koji štiti da se ne umažeš sav od malo kiše, tj. da možeš da ga voziš i u civilnom odelu. I da ima vetrobran koji štiti od duvanja, a ne značkicu ili tange napred. I da ima puno mesta pod sedištem + kofer za na pijac. Da bude udoban naravno, to se podrazumeva. I da malo troši, i da ne bude skup za održavanje.

Ups, ipak onda skuter :)

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 6 minuta, ske je napisao:

Pa ima filozofije. Meni se svidjaju motori a vozim skuter. Upotrebljiviji mi je. 90% mojih voznji na dva tocka je u gradu. Svaki dan do posla i sve ostalo sto obaveze zahtevaju. Okretan je, brz, udoban,nema saltanja, malo trosi, ispunjava sve zahteve. Vikendom odem na neku duzu voznjicu, 100-300km i to sa putnikom-com i to bez problema. Tu bi mi bolje dosao motor al jbg. Motorom po gradu moze, al lakse je na skuteru. Za neki bas dalji put bi bio neophodan motor. Znaci, po mogucnosti i skuter i motor.:)

Ok, sada već dolazimo do teme ko kako i za šta koristi motocikl (ili skuter). Za mene motocikl nije prevozno sredstvo već stil života. Ne idem u nabavku motociklom i ne koristim ga za završavanje obaveza po gradu. Imam auto i GSP za to :) Iz svog aspekta sam rekao da ljudi kupuju ono što im se sviđa mada imam drugare koji vole skutere zato što jednostavno vole skutere. Pogledaj članak iznad koji sam postavio kada budeš imao vremena (ako već nisi), jako je zanimljiv. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 1 minut, boza_kg je napisao:

Ja bih vozio motor, ali pod uslovom da je automatik i da nema lanac koji mora da se perka, macka i zateže. I da ima oklop koji štiti da se ne umažeš sav od malo kiše, tj. da možeš da ga voziš i u civilnom odelu. I da ima vetrobran koji štiti od duvanja, a ne značkicu ili tange napred. I da ima puno mesta pod sedištem + kofer za na pijac. Da bude udoban naravno, to se podrazumeva. I da malo troši, i da ne bude skup za održavanje.

Ups, ipak onda skuter :)

 

Ima rešenje za tebe! Punto automatik i da te vidi Bog :P Šalim se samo malo, ne zameri :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja