Jump to content

Moto Zajednica

Skuter ili motocikl?

Recommended Posts

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 5 sati, boza_kg je napisao:

Ja bih vozio motor, ali pod uslovom da je automatik i da nema lanac koji mora da se perka, macka i zateže. I da ima oklop koji štiti da se ne umažeš sav od malo kiše, tj. da možeš da ga voziš i u civilnom odelu. I da ima vetrobran koji štiti od duvanja, a ne značkicu ili tange napred. I da ima puno mesta pod sedištem + kofer za na pijac. Da bude udoban naravno, to se podrazumeva. I da malo troši, i da ne bude skup za održavanje.

Ups, ipak onda skuter :)

 

Ахаххахаххахахахахаххаххаххаааааа @boza_kgпа ти си цар, ово је најјачи и најдуховитији одговору целој овој преписци, ало админи закључавајте тему, добили смо победника ... мој дубоки наклон :care:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 21 minuta, Blackened je napisao:

To je zagonetka ustvari, resenje je automobil :).

хаххааааа, ал да је аутоматик, 4х4 и кабриолет (са покретним кровом наравно) уз обавезни винтер пакет :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Blackened je napisao:

To je zagonetka ustvari, resenje je automobil :).

Ima tu neke istine. Skuter je zamena za automobil. Onda valjda važi i obrnuto :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 8 sati, Alexa90 je napisao:

I na busu piše lasta pa ne leti, jeste, al u suštini nema veze sa skuterom.

Meni slabo šta odgovara zbog visine, eventualno Burgman 650, al to je već staro, od motora Africa mi leži top, samo što mi, za moje potrebe trenutne, ne treba 1000cc.

Ali da, odgovara mi skroz taj skuter položaj sedenja, osim što je ovo samo na oko skuter :D

 

Hibrid

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 8 sati, boza_kg je napisao:

Ja bih vozio motor, ali pod uslovom da je automatik i da nema lanac koji mora da se perka, macka i zateže. I da ima oklop koji štiti da se ne umažeš sav od malo kiše, tj. da možeš da ga voziš i u civilnom odelu. I da ima vetrobran koji štiti od duvanja, a ne značkicu ili tange napred. I da ima puno mesta pod sedištem + kofer za na pijac. Da bude udoban naravno, to se podrazumeva. I da malo troši, i da ne bude skup za održavanje.

Ups, ipak onda skuter :)

 

Honda nc750x (ako izuzmemo lanac)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vozim skuter, valjda maksi...400i. Zadnjih 2 meseca, i jače, gledam oglase da kupim motor. 2, max 3 hiljade. A može i manje...:) Kako ja gledam:

Da ima mesta pod sedištem kao skuter. Stalno nešto vučem sa sobom.

Da ne troši mnogo više od skutera. Vozim ga svaki dan, pa kalkulišem.

Da mu rega nije mnogo skuplja od skutera.

Sviđa mi se i enduro, al neću žičane  felne.

Neću karbove, manje troši ajnšpric.

Neću lanac zbog mackanja. Kardan ili kaiš.

Ne volim sa oklopima (zbog lakšeg pristupa mašini), ali će onda vetar da me oduva...

Neću težak motor. I sa ovim se rvem...:)

I onda se zapitam, šta će mi motor, kad sa ovim skuterom sve završavam što mi treba.

Oću noviji Skarabeo. :jee1:

 

Svako neka vozi šta mu odgovara, i šta može da priušti. Kad odeš na moto skup pod šator, ne piše ti na čelu šta voziš...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 6 minuta, Blaza je napisao:

Kad odeš na moto skup pod šator, ne piše ti na čelu šta voziš..

Ne idem na moto skupove, al razmišljam da metem skuter tetovažu ;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre 20 godina nisam ni vozio dva točka, pobudalio pod stare dane, pa željan svega...:)

pre 10 minuta, boza_kg je napisao:

Ne idem na moto skupove,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
Vozim skuter, valjda maksi...400i. Zadnjih 2 meseca, i jače, gledam oglase da kupim motor. 2, max 3 hiljade. A može i manje... Kako ja gledam:
Da ima mesta pod sedištem kao skuter. Stalno nešto vučem sa sobom.
Da ne troši mnogo više od skutera. Vozim ga svaki dan, pa kalkulišem.
Da mu rega nije mnogo skuplja od skutera.
Sviđa mi se i enduro, al neću žičane  felne.
Neću karbove, manje troši ajnšpric.
Neću lanac zbog mackanja. Kardan ili kaiš.
Ne volim sa oklopima (zbog lakšeg pristupa mašini), ali će onda vetar da me oduva...
Neću težak motor. I sa ovim se rvem...
I onda se zapitam, šta će mi motor, kad sa ovim skuterom sve završavam što mi treba.
Oću noviji Skarabeo. :jee1:
 
Svako neka vozi šta mu odgovara, i šta može da priušti. Kad odeš na moto skup pod šator, ne piše ti na čelu šta voziš...

Kao da sebe slusam
Pa inda gledam NT700 kao logican put dalje, kao ima sve to nabrojano, odem i sednem i nekako mi nije po volji, mozda da se korman malo podigne i povuce ka vozacu.
I posle sat voznje na skuteru kazem sebi ma i ovo je skroz ok. I tako u krug


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Prirodno je da čovek uvek želi bolje, jače, novije, drugačije.

Iskreno ja sam na korak bio od toga da kupim Afriku, bila mi je prvi izbor, al reko aj da probam i Adv, probao, i rekoh sebi to je to, ipak imam i dosta gradske vožnje, koji će mi klinac sad Afrika. 
Možda za nekoliko godina, a možda i ne, za sada sam potpuno oduševljen Adv-om, skroz je drugačija stvar od svega što sam vozio do sada.

Naravno potrošnja mi je bitna stavka, održavanje takođe, ni registracija nije za bacanje iako je jednom godišnje. Otprilike mi je sve kao Silver Wing koji sam vozio pre ovoga, možda za nijansu skuplje održavanje, ali zato dosta manje troši pa mu dođe na isto skoro. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Sa mojim silovanjem, pošto mi je naravno zanimljiv DCT menjač pa malo vozim u S1, na autoputu isprobam i S2 i tako, sa mojom visinom od skoro 2m, težinom 110kg bord kaže danas 5.6l čistog grada i nikako laganog gasa (još uvek, jbg zanimljiv mi je :D).

Lažem, vozio sam u D po gradu nekih 6-7km i pisalo je na bordu 3.6l, al to je jako dosadna vožnja, u 50m dođe u šestu brzinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Jeste, na otvorenom ne znam kako će biti, nikako da se prolepša vreme pa da spičim posle posla 100/200km pa da vidim šta će reći bord :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Dosta dugo pauza na temi. Ali hbg ... ja nov pa čitam lagano šta mi padne pod ruku.

Elem, ne mogu da izdržim a da ne kažem ... Dugo sam na 2 točka. Više od 40 godina. I svako vozi ono što mu tada odgovara (i naravno, što može da priušti). 

Ono što hoću da kažem da je biti bajker pitanje duha a ne onog ispod guzice (na čemu se vozimo). 

Sve što izađe iz grada (ili sela, nebitno), stavi neku preobuku u prtljag i krene da osvaja nova mora i planine, da uživa u drumu, da blene okolo, da oseti vetar, da procvrči na vrućinštini, ili da se smrzne, da diše duh 2 točka ... To je duh motoraša.

E sad, u potpisu mi je (maxi) skuter, mada je za mene, što neko reče, ovo ozbiljan mutant, pa se može reći ... vidi ovog što serenda.

Ali svi koji su na 2 točka imaju sudbinu na putu koja je ista. Svako može i da uživa, ali i da strada. Poštovanje svima!

I zašto kažem grad i van grada ... U većem gradu je motora stalno oko tebe i svuda. I oni su kolege naravno. Ali tu stvarno ima onih koji nikada ne pređu tablu sa imenom grada.

Ali meni je svako, ko je na 2 točka, van grada prijatelj i kolega na drumu i ja ću se uvek svakom javiti. I pomoći, ako treba.

Pozdrav svim motorašima, bez obzira šta voze.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@Vandrokaš

Ma naravno..nema tačnog odgovora na pitanje iz naslova ove teme.

 

ja vozim oba,kad sam u fazi da peglam krivine uz motorno kočenje ja uzmem bmw s xr 1000 od prijatelja..Uglavnom sam orijentisan na udobnost i praktičnost na dugim putovanjima (i u gradu) pa posedujem maxi skuter..Sve je to faza,afinitet,na kraju krajeva i lova..ali maxi skuter je definitivno bliži  "catch all" proizvodu.

 

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja