Jump to content

Moto Zajednica

Gde menjate gume(Beograd)

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja montir`о pre mesec dana.., osnovna cena 150 rsd po točku. sam skidaš i vraćaš točkove. za mene najbolja varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pa zadnji točak sam skinuo kući, ispred zgrade, imam zadnji štender. dok prednji, na licu mesta, kod vulkanizera. motor digao sa onom njegovom dizalicon i bio je neophodan onaj njegov pneumatski odvijač. da, morao sam da skinem i kočiona klešta. čovek mi je izašao u susret sa, dizalicom, odvijačem i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Dobro, shvatam da je montaža gume 150 dinara. Balansiranje? Ispitujem da bi svi znali, nemam skrivenih namera.

 

Doduše, moram da kritikujem to samostalno skidanje točkova kod majstora njegovim alatom. Pa ljudi, jel i kad kolima odete kod vulkanizera otmete majstorima pištolj da sami skinete točkove pa da posle umanjite račun za 200 dinara? Jer, ako je tih nekoliko stotina dinara ušteda, pa onda na žalost motor i nije za vas. Motor je skup sport.

 

Zaista je ovo jedino mesto (forum, zajednica) gde srećem da se zahteva od majstora da i ti tu nešto odradiš da bi manje platio. Nigde više to nisam video :neznam:

Naravno, ne računam kada kući skineš točak i doneseš... To je legitimno. Ali da se skida cena (od nekoliko stotina dinara) korišćenjem majstorovog alata... Pa to je otimanje njegovog hleba.

 

Hteo bih samo da se ogradim da ovim ne kritikujem Matu (ne znam dečka lično) nego ljude uopšte kojima takve akcije padaju na pamet. Tj. mogao bih malo da kritikujem majstore što uopšte dozvoljavaju tako nešto. Ja lično kad odem kod majstora platim, pa on radi a ja uživam. A ako nemam para... pa onda i ne idem kod majstora. Tako i u kafanu, ne sedam bez para.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hteo bih samo da se ogradim da ovim ne kritikujem Matu (ne znam dečka lično) nego ljude uopšte kojima takve akcije padaju na pamet. Tj. mogao bih malo da kritikujem majstore što uopšte dozvoljavaju tako nešto. Ja lično kad odem kod majstora platim, pa on radi a ja uživam. A ako nemam para... pa onda i ne idem kod majstora. Tako i u kafanu, ne sedam bez para.

 

Nisam ni ja otimao alat i pokusavao sam da skinem tocak.

Ja sam doter'o motor, stao sa strane i uzivao u osvezavajucem napitku, a Mata je odradio sam sve sto treba ;):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Necu da pricam koje su cifre u pitanju.

Jednostavno ne bih da pravim nekome reklamu, a nekome anti-reklamu. Postoji deo foruma za oglasavenje svojih usluga, pa neka majstori tamo javno kace svoje cene.

 

Ja sam samo rekao da mi je jeftinije ispalo da se provozam do Mladenovca, da mi Mata odradi sve sto treba i da popijem neko pivo, nego da sam otisao u 'Laboratoriju'.

 

Ne znam sta vam u mom 'izlaganju' nije jasno? :)

 

:zdravo:

 

Bez ikakve zle namere :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pa dobro, bilo je ovako; skinem zadnji točak, stavim u auto i odnesem kod vulkanizera. čovek mi skine stru i namontira novu gumu. ja se vratim kući, montiram točak na motor, i krenem da skidam prednju. kad ono ne mogu da odvijem šraf sa mojim kilavim okastim ključem. onda se vratim kod majstora, kažem čoveku šta me muči, i pitam jel može da mi odvije taj tvrdoglavi šraf. kaže, nije problem, doteraj motor. dođem kući, doteram motor, majstor mi odvije šraf, ja uradim ostalo. i normalno nisam ostavio 150din. koliko je bila tarifa, već smo svi bili zadovoljni. i nije mi bilo žao ni prvi put, za zadnji točak da ostavim 300din, iako sam ga sam skinuo vratio.

 

što se tiče balansiranja, to volim da radim sam. to sam ostavio da uradim na selu kod drugara, ima i čime a i znam kako se radi. međutim, na auto putu sam uvideo da bri brzini od 170, nema nikakvih vibracija podrhtavanja da bi trebalo nešto da se balansira. a i inače preferim sporiju vožnju. možda samo skinem točkove da ih proverim. (trebalo je da iskoristim priliku kad sam budžio pinjol za brzinomer, al se nisam setio)

 

cenim svačiji rad, ali što bih platio uslugu nečega što mogu da uradim sam!? a uzgred, a i ne baš nebitna stavka, 1500din za mene uopšte nisu sitni novci. po točku.

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Menjao sam gumu u Zemunu kod Gorana ali sam odneo celu felnu. Skidanje sa montiranjem je za oba tocka 500 kinti. Nalazi se iza pravne na kraju Tosinog,ako ne znate gde je okacicu broj kad nadjem .

 

 

evo da se nadovezem na post, neki su se raspitivali za broj:

063 267-888

0643064303

 

 

 

 

bio sam danas kod Gorana na demontazi i cepovanju prednje gume. preporuka

covek radi i ostala putnicka vozila

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Mata meni nije naplatio skidanje, montiranje, promena ventila i balansiranje,.........ali sam preko njega uzeo prednju gumu........početkom 2011e...........ovakav princip rada ima i Rade Kocka.

 

Prošle godine sam pored Beogume platio 200din (nisam znao kolika će cena biti) montiranje zadnje gume (bez balansiranja, promena ventila), pošto mi je motor bio u servisu iskoristio sam priliku da mi skinu zadnju kako bi odneo da se promeni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Evo da osvezimo malo, vec proslogodisnju cepovanu gumu sam sredio kod Vulkanizera Vite, ulica Beranska kod trosarine, Vozdovac-Banjica..

Demontaza, lepljenje iznutra, montaza, balansiranje...

Radi i ispravljanje auto i moto felni kako sam razumeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Cepovao sam gumu ali da bi dosao do kuce, da skinem, tocak pa onda vulkanizer,menjao sam kod Mice vulkanizera mis ibijeva ulica paralelno sa Bul Kralja Aleksandra kod Kluza na bulevaru 250 ili 300 din

 

Јуче заменио обе старе за нове ( демонтажа старих и монтажа нових ) 300,00 кинти по гуми 0takoje.gif . Да нагласим да сам скинуо фелне са мотора , иста цена и за скидање фелни са мотора код Миће . Такав посао у Лешановићу кошта 1200.00 по гуми 0zbunjen.gif изнервиран питам шта кошта толико ? која услуга ??? па каже ми дотични 600.00 за скидање старог пнеуматика и 600,00 за монтажу и балансирање 1hmm.gif . Истог тренутка сам га замолио да ми упакује фелне у ауто јер ми непада напамет да ме одере за 5 мин.посла које реално неможе да вреди толико 0ljut2.gif . Свака препорука за Мићу , дечко је сасвим ок 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Takođe glas za Mileta, brzo mi odradili zamenu obe gume sa balansiranjem. Cena kao što rekoše 1.000 din po točku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Sam skinem felne a menjam ih kod lokalnog vulkanizera

Iz nekog razloga za motore neće da naplati, pa čak ni ventil kad menja, tako da častim i sve bude ok bez preteranog cimanja.

 

1000din i više po točku je malo glupo platiti pogotovo na ispravnom motoru, gde nema zarđalih šrafova i ostalih čuda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja