Jump to content

Moto Zajednica

Gde menjate gume(Beograd)

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pero, 'jel ima kod tebe u servisu zamena i sve ostalo (mislim krpljenje, balansiranje i td.) guma za motocikle ?

 

Mi sa ove strane Save smo uglavnom do sada zamenu guma i balansiranje radili u "BEOGUMA" na kraju Jurija Gagarina uz samu Gazelu i nekad budemo zadovoljni a nekada ne. Zavisi koji nas radnik dočeka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Menjao sam gumu u zemunu kod Gorana ali sam odneo celu felnu. Skidanje sa montiranjem je za oba tocka 500 kinti. Nalazi se iza pravne na kraju Tosinog,ako ne znate gde je okacicu broj kad nadjem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

Menjao sam gumu u zemunu kod Gorana ali sam odneo celu felnu. Skidanje sa montiranjem je za oba tocka 500 kinti. Nalazi se iza pravne na kraju Tosinog,ako ne znate gde je okacicu broj kad nadjem .

okaci broj cena je korektna jedino nam nisi rekao jel sa balansiranjem ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

U KELENI montiraju džabe gume kupljene kod njih, ali mislim da ne balansiraju.

 

U pravu si - u Keleni ne balansiraju džabe.

 

Menjaju i kod Radulovića, ali je skuplje 30% nego u Beogumi i ne valja (meni pre jednog seta ujeli gumicu na ventilu, očigledno pretegnut ventil), pa guma do ujutro ispustila skroz + morala ponovo na demontažu i montažu, što je uzelo dobar deo jutra... Prednost je što je demontaža i montaža točkova uključena u cenu, a u Beogumi uopšte to ne rade (moraš da im doneseš demontirane točkove).

 

Ima naravno i kod Joce (Profimoto) ;) za one koji vole...

 

Ko voli zatezanje točka moment ključem na propisanu silu, moje iskustvo je da to rade samo u Keleni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

U KELENI montiraju džabe gume kupljene kod njih, ali mislim da ne balansiraju.

 

U pravu si - u Keleni ne balansiraju džabe.

Ne samo džabe...čini mi se da balansiranje uopšte ne rade. Bar nisu letos kad sam menjao gume kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

U KELENI montiraju džabe gume kupljene kod njih, ali mislim da ne balansiraju.

 

U pravu si - u Keleni ne balansiraju džabe.

Ne samo džabe...čini mi se da balansiranje uopšte ne rade. Bar nisu letos kad sam menjao gume kod njih.

 

KAda sam se u novembru raspitivao, za Metz Tour. EXP su mi nudili cenu sa montažom, pri čemu se balansiranje plaća posobno (ali se radi).

 

Sada mi pada na pamet - moguće da nose negde (npr. kod prvih komšija, u Kemoimpex :lol:), pa se zato i plaća dodatno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Znam da ima tema ali je stara pa ajd da pitam ovde. Preporucujete li nekog za ispravljanje felni? Ako je ikako moguce da se dodje motorom...bez da donosim tockove pod miskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Lav Auto, Bele Vode, jeftino, a jadno.

 

 

Meni nije bilo jeftino!

 

Prvi i poslednji put kada sam tamo montirao i balansirao gumu na motoru(ja sam doneo skinut tocak) kostalo me je vise nego da sam oterao kod bilo kog majstora motor i ostavio da mi zameni gumu... skoro 20 EUR...

 

Doduse to je bilo pre 2 godine... mozda se nesto i promenilo ali ja tamo vise ne idem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

Moto laboratorija i ne razmisljas da li ce da ti otpadne tocak negde usput :takoje:;)

vec vas je dvojca koji hvalite laboratoriju pa reko da cujem cene u laboratoriji,skidaju li oni tocak,balansiraju li,gde se nalazi?hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Moto laboratorija i ne razmisljas da li ce da ti otpadne tocak negde usput :takoje:;)

vec vas je dvojca koji hvalite laboratoriju pa reko da cujem cene u laboratoriji,skidaju li oni tocak,balansiraju li,gde se nalazi?hvala

 

Skidaju, skidaju al ako im poneses ratluk bez ratluka tesko :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Moto laboratorija i ne razmisljas da li ce da ti otpadne tocak negde usput :takoje:;)

vec vas je dvojca koji hvalite laboratoriju pa reko da cujem cene u laboratoriji,skidaju li oni tocak,balansiraju li,gde se nalazi?hvala

 

Sve radimo.. skidamo, demontiramo sa motocikla, vracamo, montiramo, balansiramo, krpimo (jedini ne cepujemo iz principa, to se ne radi na motorima), menjamo ventile, a kad to uradimo besplatna provera, diskova, plocica, kocnica (kad je vec skinuto... ), za sve ostale informacije na PP

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nisam nikada vozio cepovanu gumu, niti sam bio u prilici da je cepujem na putu, mada sam video da se to uspesno radi.

 

Koja vam je teorija/princip protiv tog cepovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

 

Koja vam je teorija/princip protiv tog cepovanja?

 

Da, baš i mene zanima odgovor.

 

Može li malo šire - zašto ste tako snažno protiv čepovanja? Da li ste i protiv čepovanja na putu, ono - do prvog vulkanizera ili samo protiv čepovanja kao "sistemskog" rešenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Zašto su oni ne znam ali se meni diže kosa na glavi kad vidim svrdlo kako kida žice i konce gume da bi se rupa proširila dovoljno za onaj masni kanap. Više puta sam imao situaciju da guma pušta na čepu. To je prinudno rešenje ali bih ja pre uvrnuo holšaf do vulkanizaera.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja