Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Morao sam da zovem ovu devojku iz NS da vidim sta ce da kaze, posto je spustila cenu na 950e. Pitah je zasto motor nije registrovan, 2 god. od uvoza? Kaze nije uspela da polozi za A kategoriju. Joj boze, koja smejurija. Ne mogu da verujem kako neki ljudi lazu, pa ko jos kupuje motor na slepo i ne ode u sup i agenciju da proveri papire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

sto se tice gradske voznje bolji ti je 250, mada su oni iste velicine, razlika ti je u krajnjoj brzini sto se tice putovanja ono sto mozes sa 500 mozes i sa 250, jedino sto mislim da je potrosnja daleko veca kod 500 tke od one koju si naveo. uostalom dosta slicnih tema imas ovde pa malo prelistaj http://forum.bjbikers.com/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

Dosta sam gledao po forumu ali uglavnom se prica o slabijoj varijanti, pa sam zato i postavio ovu temu jer nisam nasao sve sto me je interesovalo. Sto se tice max brzine to mi nije mnogo bitno posto mi je prethodni motor bio supermoto tako da sam se dovoljno izivio i sad mi je komfor na prvom mestu, a zbog toga sam i prodao prethodni jer sam imao malo tezu povredu kicme pa mi ne odgovara polozaj sedenja. U principu po gradu cu se razvozavati ali mi je glavna briga taj duzi put jer planiram da drzim nekih 120-130km na autoputu. takodje me interesuje tacna potrosnja 500ke jer na forumu ima samo za 250 tj bar ja nisam nasao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja sam vozio burgmana 400 sto se tice polozaja sedenja za dupe je udobno jako udobno fotelja ali za kicmu nisam siguran mnogo mi je prirodniji polozaj sada na KLE, i ja sam imao saobracajku i povredu kicme. a sto se tice potrosnje gde god sam citao nesto o xcitingu za 500 tku sam cuo da jako puno trosi a i kada sam po oglasima gledao mnogo vise 500 tki je na prodaju ali ne znam tacnu potrosnju i da li je to razlog prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Mislim da je razlog povecane potrosnje na 500-tici nenastelovani karburatori,spominjano je par puta ovde na forumu.Ja isto gledam 250vs500,krajnja brzina i ubrzanje mi nisu od presudnog znacaja,vise paznje gledam na potrosne i rezervne delove i njihovu dostupnost i cenu,.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Temu sam premestio u njeno "prirodno" okruženje :)

 

Kada pričamo o Xcitingu 500 treba u startu razdvojiti modele sa karbom i EFI. "Karb" modeli naštelovani troše otprilike kao i EFI modeli (5-5,5 lit) ali je problem sa njima što se vrlo lako rašletuju i podižu potrošnju opušteno do sedmice pa i preko toga (gradske vožnje zna biti i oko 10-ke). Efi model nema tih problema i potrošnja mu je mnogo konstantnija.

 

O kvalitetu i dugovečnosti agregata nema potrebe trošiti reči. Kymco je odavno postao respektabilan brend u svetu motoindustrije. Potvdu mojih reči imamo i u našoj "avliji": Kymco 250 od našeg koleZe sashe je već dobrano zagazio u šestu dekadu kilometraže...

 

Što se tiče vožnje, pogotovo duže po auto-putu 120-130 to sa 250-kom zaboravi - to mu je "u paru" već realno krajnja brzina a i 500-ka se neće natovarena "radovati" dužim intervalima preko 130 na sat...

 

i jedno pitanjce zbog tvoje povrede kičme: Jesi li provozao kojeg Xcitinga do sada (ne ona varijanta po parkingu nego malo duža vožnja?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

slažem se s Alexantom, s 250cc je patnja ići na tako dugačak put...sa 250cc na 120-130 kmh si u maximali i potrošnja bi skočila opušteno koliko bi i 500cc trošio na istoj brzini...

Ja se ne bih razmišljao ni treba već pazario 500tku, a što se tiče kvaliteta Kymco se već dovoljno dokazao i nemaš brige po tom pitanju...Potrošnja EFI modela ne bi smela preko 5-5.5 a isto tako i karb modela uz uslov da je dobro naštelovan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

Sto se tice potrosnje oko 5l tu se uklapam tj ne prelazi ocekivanu. A sto se tice probanja skutera nisam jos nikad vozio maxi ali bi trebalo da idem u toku nedelje da probam jedan 500ccm presao je 32000 i kais mu je menjan nedavno tako da mi je interesantan. Posto sam se raspitao oko cena i intervala zamena on se menja na 30tak hiljada i kosta oko 130e, a redovan servis ulje filteri je ispod 2000 sto mi opet odgovara. Ne znam kad se rade neke druge stvari i koliko kostaju tipa semerinzi i ulje viljuske, pogon ili nesto trece zbog toga sam i zapoceo temu da vidim kako se kalkulisem mada nista do sad me nije odbilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

A kako prepoznati razliku izmedju EFI i karb motora,jel to vezano za godinu proizvodnje ili... ?

 

Poceli su da se proizvode od jula 2008 tako da u istom godistu imas i karb i EFI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

500 Ri ima EFi od početka proizvodnje,a običan 500 valjda od 2009. godine.

1nanana.gif1lol.gif Nemas pojma.. 1lol.gif1nanana.gif

500Ri novi model je EFI. Stari model kao moj u EFI varijanti se radi samo '07god, a moze se prepoznati po nazubljenim diskovima, kracim zatamnjenim vizirom, nalepnice su drugacije, a mislim i da se radi samo u boji kao mojoj..

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

E pa evo i ja da kazem nesto za tv dnevnik1oda.gif kao ponosni vlasnik jednogBJB-kymco.gif500. Vidim da si napisao da ti treba motor za po gradu i eventualno putovanja sa devojkom,naprimer ja imam oko 95kg i visok sam i uglavnom idem sa devojkom na voznje,bez problema on ide 120,130 ali i pored toga sto je to moj motor mislim da nema potrebe da se voze tom brzinom jednostavno nije za to! Udoban motor,dosta pouzdan kao kymco masina delova ima e sad za cenu manje vise su skupi npr mene je ove godine motor koji sam radio jer je kupljen od prvog vlasnika i nije ga odrzavao uopste cak ga je kreten ostavio i bez ulja3stabre2.gifrat2.gif tako da sam radio motor i kostao me je oko 500e,sto kad pogledas i nije strasno jer sam dobio motor koji je sigurno miran narednih ko zna koliko,ali opet kad bi svi gledali koliko trosi koliko su delovi i ostalo niko od nas ne bi vozio motore svi bi smo vozili jugice i zdravo0a-smiley.gif Sto se tice ostalih stvari stvarno nemam nikakvu zamerku,potrosnja zavisi od 5 do 7,mada mislim da moj karb nije ok,registracija je 12000 pre neki dan sam je radio,gume su 7000din,kais je 130e orginal,rolnice 35e pricam o orginalima e sad svakakako imas i jeftinije varijante ja generelano nisam nista stavljao drugo samo fabrika delove! e sad one fore stavi lakse rolnice,teze krajnja brzina veca manja i to,to mene ne zanima ja imam motor na kome je sve tacno i na kome sve radi a sad dal ce da ide 130 ili 150 meni ne bitno! Malo sam se raspisao ali u svakom slucaju dobar motor i moj glas ide za 500ticu! u svakom slucaju srecna kupovina1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Sto se tice potrosnje oko 5l tu se uklapam tj ne prelazi ocekivanu. A sto se tice probanja skutera nisam jos nikad vozio maxi ali bi trebalo da idem u toku nedelje da probam jedan 500ccm presao je 32000 i kais mu je menjan nedavno tako da mi je interesantan. Posto sam se raspitao oko cena i intervala zamena on se menja na 30tak hiljada i kosta oko 130e, a redovan servis ulje filteri je ispod 2000 sto mi opet odgovara. Ne znam kad se rade neke druge stvari i koliko kostaju tipa semerinzi i ulje viljuske, pogon ili nesto trece zbog toga sam i zapoceo temu da vidim kako se kalkulisem mada nista do sad me nije odbilo.

 

Da se malo ispravim motor najopustenije razvija brzinu koja tebi treba,ja sam moj najvise vozio 140 i mislim da je jos imao gasa! danas sam se vozio sa devojkom presli smo nekih 250km,prolazio sam kroz Ivanjicu-Arilje lep put moze i malo brze da se vozi pogotovu kad su murkani u Guci1oda.gif i uglavnom sam vozio 12o bez ikakvih problema! Ulje zavisi koje sipas ali otprilike oko 35e isto toliko sam platio filter vazduha-ulja(nisam siguran) a za servisne intervale je zaduzen manuel! skini sa neta i pogledaj sta kad menjas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

Evo link za repair manual ako nekom bude trebao, ja sam se odusevio koliko je detaljno uradjen cak ima i objasnjenja koko da se odredi kvar i sta treba da se uradi da se otkloni.

http://www.scribd.com/doc/13244097/Xciting-500-Service-Manual-ENG

a evo i srpska verzija

http://www.scribd.com/doc/19801730/Kymco-Xciting-500-service-manual-serbian

na 58 str. je raspored odrzavanja

prema tabeli menja se 2l ulja (ipone 10w-40 1l kosta 530din)plus cena filtera i koliko vidim interval je na 6000km mada kod nas je to vec oko 4-5 hiljada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Gde bas Kymca nadje za "udobnost"? :)

:stabre::zbunjen::lud::stabre:

 

 

Ne znam sta tebi nije jasno, ali ja pricam o sedistu koje je toliko tvrdo i neudobno da je to haos. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Molim cenjene kolege koji poseduju ili su vec posedovali pomenute skutere da mi pomognu u odabiru skutera

 

Zanima me konkretno udobnost,snaga,potrosnja, nabavka delova posto su pomenuti motori u rangu 3000 eura

 

Unapred HVALA!!!!!!!!!!!! :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Nisam posedovao Burgmana ali jesam testirao i odusevio se ! A i mislim da nije za poredjenje Suzuki i Kymco..kao i da je Burgman veci i ne znam koliko je dobar za grad,tu bi vrv prednost isla Kymco skuteru.Al je zato Burgman ladja i fenomenalan za putovanja :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To su dve vrlo vrlo razlicite klase skutera te se, kao sto kaze Dulence ne mogu usporediti.

 

Kymco je maxi skuter klasicne koncepcije, ozbiljna masina ali u odnosu na Burgmana 650 je igracka. Istog pogoni dvocilindras, transmisija full auto ili tiptronic, power mode, elektro podesiv vizir, elektro sklapajuci retrovizori, ABS... Hteo bih da ti dam do znanja da je to ozbiljna touring masina kojoj po perfomansama i komforu moze sa sazvace mnoge motocikle koji su cesti na nasim drumovima. Druga strana medalje je nesto tamnija, sav komfor, performanse i oprema treba da se plate. Sklopovi su kompleksni, delovi skupi, malo toga mozes sam da uradis... Jednom recju, skupo je a konkretnije ce ti napisati ekipa koja ga vozi, imamo jednog bivseg vlasnika i par aktivnih.

 

Kakav bi bio zakljucak:

 

Ako zelis nesto ekonomocnije, pristupacnije i pogodnije za svaki dan, izbor bio Xciting, sa druge strane ako evrici nisu problem u smislu da bez problema vadis kes bez da sutra slabije jedes, mozes i Burgmana 650 da pazaris, mada je pitanje da li ti sve to zaista treba i da li prakticno preplacujes za svoje potrebe i zelje.

Sedi malo, razmisli gde bi se i kako vozio, kakve su ti finansijske mogucnosti i nakon toga ces znati odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mali dodatak: Samo verzija Executive Burgman 650 ima elektro-sklopive retrovizore i elektro-podesivi vizir. Kod običnog 650 se to radi ručno... I Xciting 500 svakako nije igračka. :jok:

 

Što se tiče dileme, postoji tema već o uporedbi jednocilindričnih maxija sa dvocilindričnim. Kao što je već napisano dve klase motora, pre svega cenovno...

 

Dok dobro ne probaš oba, imaćeš dilemu šta je bolje za tebe. Te priče: samo Bugi ili samo Xciting batali - sve su to stavovi zasnovani na poluinformacijama ili na ličnom iskustvu vožnje jednog ili drugog motora a ne oba... A nije isključeno da se pojavi savet "za te pare kupiš odličan naked ili R"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja