Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav,prosle godine sam uzeo yamahu majesty 125 i fino me sluzila i sluzi ali to mi je vecinom bilo da kazem sa posla na posao i sa djevojkom otici negdje malo izvan grada (izlet itd.).E sada ove godine mi je potrebno nesto malo jace i zanimljivije,nasao sam za neku finu paru yamahu majesty 400 2004god.,i kawasaki zhr400 pa sad nisam bio u prilici da vozim neki maxi skuter iznad 250ccm pa me najvise interesuje da li je iko vozio navedenu yamahu i da li je to motor sa kojim bi mogao da predjem 500-600 itd. km bez problema.Ono sto mi je da kazem nekako najvise jeste to da nije da kazem kilav,jednostavno kada mu das gas da povuce i zbog toga se dvoumim izmedju sportaka i maxija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Извини али морам, баш си изабрао бабе и жабе

Спортак са 60 кс и макси скутер од 33-34 кс

Не знам које је годиште Кава, али Јамаха се производила од 2004-2010

На скутеру је могуће прећи то што си замислио али не знам колико ти снаге треба, пробај оба па ћеш сам видети разлику к надам се доћи до закључка шта је најбоље за тебе и твоје прохтеве.

Срећно и поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

pozdrav svima :)

u procesu sam polaganja za A kategoriju, ukoliko sve bude kako treba do kraja meseca cu imati dozvolu, tako da je ovo pravo vreme za razmisljanje o kupovini. 

sve teme su izlistane i mislim da sam sve blizi pronalazenju  nacina za kupovinu novog maxi skutera (mada jos uvek nisam u potpunosti iskljucio mogucnost kupovine polovnog). 

skuter mi treba za dalja putovanja do 600km u jednom danu a koristice se i u gradu.

visok sam 173cm i tezak 65kg i imam 37 god. do sada sam vozio skutere od 50cc 15k predjenih za 2 god.

honda SW 400 2009 i mladji je moj prvi izbor ali gabariti su ti koji me plase, 260kg+ prtljag+ saputnica, nisam imao priliku da sednem na njega niti sam ga video uzivo.

Downtown 350i nov, danas sam bio do salona i cena od 5300 jevrica me mami.

AA500 je uvek u igri, opet gabariti....

honda Forza nss300 2013 i mladji. osecam da je napravljen za mene ali tih nepunih 300cc za ono sto ja zelim mi deluje malo.

nadam se da sam uspeo u krtkim crtama da vam priblizim svoju dilemu, svi saveti su pozeljni jer mislim da imate siru sliku koju ste ste stekli iskustvom.

 

hvala unapred :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Imam 195cm i što se tiče motora uvek sam zavidio ljudima normalnije visine, baš zato što me kod 90% modela zezaju gabariti. Cirkuska mečka na bicikli.

A eto, ko bi rekao...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To sto si prvo naveo to je pravi izbor i neces pogresiti sigurno. Honda je honda ipak. I moj buduci motor boze zdravlje ce biti taj. Sad za sad stari brat sw400 2007 zavrsava pricu u fulu i prezadovoljan za sada ali uvek imas neku viziju u blizoj ili daljoj buducnosti. I mnogi su uvek u velikoj dilemi sta posle ovoga, ja nisam definitivno, mladji brat sigurno. Nema greske.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Gde nađe da je Silver 400 260 kg :stabre:

 

Samo ti navataj Noleta i sedi na Silvera - imaće muke da te skine sa njega ;) To je ono što tebi treba...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sale u pravu je. U manualu mu tako pise. Sa svim tecnostima 260 kg. I ja sam tako video. Mada koliko god delovao ovako tezak i glomazan, kad krene postaje tako povozan i lagan za voznju, kako ja volim da kazem sam se vozi.
P.s. pitajte Alexu

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Singularitet  @ svako ima svoje boljke.. :)

Nole BG @ hvala na ohrabrenju i pored toga sto sam odusevljen tim skuterom, dobro je to cuti od nekog ko gazi kilometre s njim.

Alexanto@ ta kilaza i gabariti su jedino sto me brine u vezi s hondom. sada je lakse kada znam kuda idem.... da se ustedi jos koji jevro i polako u kupovinu.

 

koliko kontam bezz 3.5 / 4.5 k nema sta da gledam.... da li i vi tako mislite?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Za te pare ima da kupiš ubavo motorče :care:

 

Što s' tiče kilaže za silvera... 600 teži 220 kg a 400-tka mož' bit' samo koju kilu manje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

E pa ljudi da vam se zahvalim za svu pomoc pogotovo ljudima koje sam smarao po PP,no zelim da se pohvalim da je u moje dvoriste stigla ergela od 20+ konja. Mislim da ce za ovu sezonu posluziti a dogodine potraga za nekim bugijem 400:) 

20180408_151538.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@ivan1605

 

Izbor ti je dobar, koji god uzeo neces se zeznuti, redosled bi bio ovakav:

1. SW400

2. AA500

3. Kymco

4. Honda 

 

Prva dva jesu teska, pocetnik si tako da ce ti biti malo frka u pocetku dok se uhodas oko manevrisanja i znaj da je nesto nize sedenje na SW u odnosu na AA. Samim tim bice ti lakse kad treba da stanes jer celim stpalom imas oslonac, kod AA peta ide gore.

U slucaju da izgubis kontrolu i krenes da padas....pustaj i sklanjaj se, preteski su za vracanje u vertikalu.

Tu vecu prednost ima Kymco i Honda jer oni te greske prastaju tj mozes ih zadrzati pri zajebu na malim brzinama.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Strahinja bns @ bravo!!! puno sigurnih kilometara... daj neke detalje, cena, stanje, eventualna dodatna ulaganja.... :) kako si proso?

 

Satelis @ e tek sad nemam pojma.  :)  kymco ima sediste 81cm i dosta sam se sigurno osecao na njemu(da sam o tom skutu donosio zakljucak po specs nikada nebi ni seo na njega), sto nije bio slucaj sa x max 400 78cm sediste i 40kg tezi...  SW 74cm sto ide u njegovu korist. opet, iskustvo nije na mojoj strani. ma mogu ja da ocekujem od vas svasta ali dok ne sednem na SW necu imati pojma da li je to skuter za mene, trenutno sam u Pg a ovde nisam video niti jedan SW bilo kojeg god i kubikaze. 

 

da li neko zna kod koga je zavrsio SW koji je Gavra skoro imao u oglasima? prodavao se za 3400 2009 god. i da li je vlasnik zadovoljan kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Gledali mi kod Gavre, Dare (@Satelis ) nije bio nešto oduševljen istim. Pogotovo kada je Gavra počeo da nas ubeđuje da nedostatak koji smo uočili može da se završi za 30e u dva dana posla...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Vozio AA500 Classic 6 godina, nakon toga prešao na SW600 (hteo 400, ali medjutim), kilaža se ne oseća jer je mnogo dobro izbalansirana.

Ja sa 196cm mogu solidno sa ispružim noge, bolje nego na AA, što mi je zapravo najviše falilo.

U krivinama leži kao pegla :)

Sve u svemu, ni trunku se nisam pokajao...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

@Štef  listajuci teme stekao sam utisak da Gavra odgovorno radi svoj posao, medjutim nista bez majstora od poverenja. :) hvala

 

@AlexaBGD pobednik je proglasen. jos samo da rascistim sa sobom oko strahova, finansija i strpljenja i eto mene ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

@ivan1605 moje misljenje da sto se tice izbora modela satelis ti je vec sve rekao,e sad moje iskustvo jer sam do pre par dana bio u slicnoj poziciji je sledece:za kupovinu polovne masine racunaj da ces imati sigurna ulaganja koliko god bio ocuvan. Sledeca stvar je da ne treba da zuris makar pogledao i 20 primeraka dok ne nadjes dobar komad. Ja sam se resio tih razmisljanja jer sam uzeo od drugara  motor za koji znam da je dobar i koliko je ulagao u njega. Puno srece ti zelim!:Navijac:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Da se ja pitam ja ne bih tražio dalje od silvera... a slučajno imam jednog da ti prodam... :lol:

 

O samom motoru iz mog iskustva :)

Težak, ali zato u krivinama kao na šinama, lično sam ostrugao i lijevu i desnu stranu gume do kraja...

Kada kreneš težinu više ne osjećaš ali ako počne da pada, što Dare reče sklanjaj noge ispod njega... i ako ti padne, na jednu stranu udara prvo plastikom poklopca variomata a druga strana auspuh tako da nije strašno ni jedno ni drugo... 

Potrošnja mu je crna strana ali ako preboliš da trošiš više od ostalih u skuter bandi kralj si... 

Plus 2 cilindra i 50 konja su pod tobom... možeš na put oko svijeta sa time...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, ivan1605 je napisao:

@Štef  listajuci teme stekao sam utisak da Gavra odgovorno radi svoj posao, medjutim nista bez majstora od poverenja. :) hvala

Odgovorno su mu vecina uvezenih dvotockasa teski krsevi, da ne pricam o tome kakve polovne delove salje pa jos i laze tj nabedjuje kako je to neko sjebo (citaj kupac).

Ranije je dovlacio motore u boljem stanju, stavrno je kupac mogao proci dobro......danas su toliko krsasti da to nije normalno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

@GuMi5  hvala na detaljima, ja padanje vidi kao sve u paramparcad :D ipak nije tako. hvala na ponudi samo ima 1 zackoljica, prvi maxi pa 600... C... zdrav razum mi govori,  polako... 

 

@satelis 

Odgovorno su mu vecina uvezenih dvotockasa teski krsevi, da ne pricam o tome kakve polovne delove salje pa jos i laze tj nabedjuje kako je to neko sjebo (citaj kupac).

Ranije je dovlacio motore u boljem stanju, stavrno je kupac mogao proci dobro......danas su toliko krsasti da to nije normalno.

  •  

ovo sto si napisao treba da se nadje na stranama ovog foruma. hvala na iskrenosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
2 hours ago, ivan1605 said:

@GuMi5  hvala na detaljima, ja padanje vidi kao sve u paramparcad :D ipak nije tako. hvala na ponudi samo ima 1 zackoljica, prvi maxi pa 600... C... zdrav razum mi govori,  polako... 

Neću da te nagovaram... naravno, svako sebi bira ali ovako će da se desi...

Ako te bude zanimao... cijena sitnica, registrovan u Švicarskoj na moje ime... :) 

 

gps.jpg

sw6000000.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А што га не огласиш у подфоруму продајем лепо, па ако неког занима зваће те. Довезеш га или га неко увезе/превезе и готово.

Мислим да овај део форума није баш резервисан за продају, сложићеш се ;) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
On 4/22/2018 at 6:12, Dalibor86 je napisao:

Pozdrav svima,

 

Zanima me vaše mišljenje kako vam se čini ova mašina i u opšte kako je AA 250cm3 za održavanje, putovanje na malo duže staze i slično. Hvala

http://www.polovniautomobili.com/motori/10495354/aprilia-atlantic

Imam ja dobar primerak AA 250:takoje: pa ako si zainteresovan...

https://www.polovniautomobili.com/motori/12267013/aprilia-atlantic-250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Dilema, dilema...

 

 

Nakon 5 Ducatia i godine dana pauze, potreba za dva tocka se vratila. Ovaj put cisto iz prakticnih razloga. Naime zbog posla i obaveza 848evo je stajao u garazi godinu dana, tuzan i cekao i cekao ali ja sam samo par puta u toku cele godine mogao da mu se posvetim. Nasao je novog vlasnika i usrecio ga. 

 

Zbog prevelikih guzvi kada sam u Beogradu osecam preku potrebu da se prevozim na dva tocka, krenuo sam u potragu za novim motoricem i prvi put sebi priznao da mi je skuter najbolje resenje za sada dok se ne stvore uslovi za vise slobodnog vremena. 

 

Nikada nisam na istima provodio neko duze vreme, povremeni rental u inostranstvu...

 

Skuter bi svoju funkciju 90% obavljao u gradu sa eventualnim medjugradskim voznjama. 

Bitno mi je da nije bas anemican, estetski da zadovoljava moje potrebe i da je koliko toliko bezbedan.

 

Ono sto mi je zapalo za oko:

 

1. Beverly 500 Cruiser

2. Beverly 350 (jos uvek nisam siguran da li mi se estetski svidja, 500 je nekako mnogo elegantniji)

3. Piaggio X EVO

 

Rezervne varijante

 

a) Peugeot Satelis

b) Vespa 300 GTS

 

Ja sam ovu temu precesljao koliko sam mogao, ali bih voleo da saznam iz prve ruke ako je neko vozio vise komada sa liste kako bi se uporedili. :)

 

Kakav je prtljazni prostor kod ovih modela? Da li moze da stane fullface kaciga i jos po koja sitnica...

Cena servisa mi ne predstavlja neki specijalan problem ukoliko se ne radi o cestim servisima u stotinama Eur itd. 

 

 

Znam da ima razlicitih tipova ali nisam se jos odlucio sta cu i kako cu. Ja sam 175 cm i 90 kg tako da sa visinom nema problema hahah  Ukoliko jos neko ima neki predlog za model koji nije na spisku otvoren sam za sve predloge

 

 

Nadam se da ne smaram puno ali bi mi znacila vasa pomoc

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja