Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ja dok odgovorih, ti vec zameni sve. :nanana:

Sad posle servisa si miran, i mozes lagano estetiku i detalje da mu doterujes. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima, a narocito ljubiteljima maxi skutera! 1zdravo.gif Posto vidim da se razgovara o kupovii maxi skutera, hteo bih i ja da se ukljucim. Otprilike imam isti problem kao i "street angel", ogranicen budzet na 1000 eura, ali posto ja vec duze vreme trazim maxi skuter i dosta vremena provodim listajuci oglase, nasao sam meni dve zanimljive ponude, pa sam sad u dilemi! 1neznam.gif Naime, svoj izbor sam suzio na dva modela, jedan je yamaha majesty 250 iz 2004. godine, a drugi je malaguti madison 180 iz 2002. godine. Zanimaju me Vasa iskustva u vezi ova dva modela? Naravno, dobro bi dosla i neka sugestija ili preporuka na racun ova dva model kako bih lakse odabrao koji da kupim. Unapred zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Daj još koji podatak, cena, stanje event. koju fotku... Ovako na prvu loptu, Yamaha je svakako bolji izbor: veća kubikaža, veća snaga, mlađe godište... Oba maxija nose Minareli agregate s tim da je ovaj na Yamahi već postao legenda zbog svoje ekonomičnosti i izdržljivosti što se za ovaj na Malagutiju baš i ne može reći... Mada mislim da ustvari ima samo manje iznesenih iskustava sa tim agregatom. Isti ide i u Majesty 180 i ljudi ga teraju bez problema...

 

Naravno, dobro nam došao na ove stranice! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Skuter u dobrom stanju za 1000 evreja? Au ljudi, pa kako mislite to? Čast izuzecima, ali sve ispod 1500 evropskih poena nije vredno uzimati u razmatranje. Slobodno me ispravite ako grešim.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Hvala na dobrodoslici! 0namigivanje.gif Prvo da se obratim "farmaceut"-u....mislim da moze, pre svega, nije bas svaka cena fiksna, sve je sklono korigovanju. Ne znam koliko ti je poznato, ali stanje u Srbiji i nije bas zavidno sto se finasija tice. Motori se sve teze prodaju, a novi zaljubljenici u iste se tesko odlucuju da izdvoje novac za motocikl, koji je u dasanje vreme postao luksuz. U skladu sa takvim stanjem i cena motocikala je znatno pala dole. Ja sam ovu yamahu majesty (pricam o skuteru koji sam naveo u predhodnoj poruci) zapazio pre oko mesec dana po ceni od 1350 eura, tad mi je to delovalo mnogo iz razloga jer nisam ni bio blizu te sume. Pre dva dana sam kontaktirao vlasnika motora koji je na oglasu spustio cenu na 1250 eura. Ja sam mu ponudio 1000 eura i veceras treba da dobijem odgovor da li pristaje na tu cenu. Motor je vizuelno u odlicnom stanju, gume skoro nove, u prvoj je boji i radi se o verziji koja ima i bord kompijuter i obrtaljku. Uz motor ide i "givi" kofer. Akumulator je losiji tako da za sledecu sezonu ce trebati novi. Od ulaganja potrebno je uraditi servis, sto bi naravno svako uradio kad tek kupi motocikl. Mislim da je 1000 eura (ako pristane) i vise nego korektna cena za to godiste, bez obzira na stanje. Sto se tice malagutija njegova cena je 900 eura i motor je bez ulaganja. Uradjen servis, nov akumulator, skoro nove gume. Mala ispravka, agregat od 180 cm3 je piaggio i odlicno se pokazao u malaguti modelima. Generalno mislim da cu pre uzeti malagutija iz finasijskih razloga jer mi ostaje 100 eura lufta da kupim kacigu i da ga registrujem. Mislim da mi ne treba jaci za grad jer retko vozim medjugradske relacije. Ali u svakom slucaju cekam odgovor vlasnika yamahe. Ukoliko pristane na 1000 uzimam ga, u protivnom uzimam malaguti. Alexanto, do veceras cu postaviti slike od oba. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Javi sta si uradio, ja skupljam parice za sl. sezonu i razmisljam se izmedju majesty 125 i kymca grand dink 125, pre svega zbog pouzdanih agregata. Ta dva su mi za sada u najuzem izboru. Drago mi je kao kupcu da se toliko spustaju cene od oglasene. Eto ako taj pristane na 1.000, to je bas dobar popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Hvala ljudi na odogovorima. Vidim po vašim komentarima da to i nije neka kupovina. Šta onda mislite o kimku bet and win 250?

 

Odlican scoot ali nije za tvoje gabarite. Velik si za njega. Mada se i veci ljudi od tebe uspesno voze sa BW tako da... :neznam:

 

Sve je subjektivno, samo je def. objektivno da mozes da nadjes solidan primerak za cca.1000€

 

Cene su pale na priblizno normalan nivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Pozdrav svima, a narocito ljubiteljima maxi skutera! 1zdravo.gif Posto vidim da se razgovara o kupovii maxi skutera, hteo bih i ja da se ukljucim. Otprilike imam isti problem kao i "street angel", ogranicen budzet na 1000 eura, ali posto ja vec duze vreme trazim maxi skuter i dosta vremena provodim listajuci oglase, nasao sam meni dve zanimljive ponude, pa sam sad u dilemi! 1neznam.gif Naime, svoj izbor sam suzio na dva modela, jedan je yamaha majesty 250 iz 2004. godine, a drugi je malaguti madison 180 iz 2002. godine. Zanimaju me Vasa iskustva u vezi ova dva modela? Naravno, dobro bi dosla i neka sugestija ili preporuka na racun ova dva model kako bih lakse odabrao koji da kupim. Unapred zahvalan!

 

rekli bi ljudi isti su to motori. Ali malaguti kopira yamahu tj ne kopira nego stavlja delove od yamahe u malaguti. pa opet nedo bog da ti ode cdi na yamahi 2004 i mladje jel neverujem da si spreman da das 750 eura za isti jel ide u paketu sa kontakt bravom kodiran kljuc... E sad italijani su za izbegavanje (bar tako kazu skoro svi serviseri) a yamaha je preskupa za odrzavanje ako ugradjujes orginale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2026 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Naravno sve je stvar srece.Evo npr ja sam uzeo nesto za izbegavanje :zvizduk: ali me bogu hvala sluzi jos uvek 5000km ove sezone bez ikakvih problema.Majesty 2002 god sa kao malo predjenih km ali veoma losom estetikom(izgrebana prednja maska sa obe strane)ali me odlicno sluzi sto mogu da potvrde kolege iz MSC sa kojima sam se vozao.

Tako da budi uporan i nadji ono sto ti se svidja a ja za minareli agregat imam samo reci hvale :takoje:

Maxi pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima i pre svega hvala sima na savetima! 1zdravo.gif Jucerasnji dan mi je bio neuspesan! 1hmm.gif Odem ti ja za NS da poteram malagutija madison 180, kako je i bilo dogovoreno sa vlasnikom motora. Nadjemo se u NS, odemo do njega...motor kao sa slika koje mi je poslao, odlicno ocuvan, kilometraza nesto vise od 24000km, ekstra ide, plastike neostecene, ma sve super. Jedino mi je zasmetalo sto je motor uvezen 2008. godine i do sada nije ni jednom registrovan u Srbiji, ali iz tog razloga odemo u obliznju agenciju da proverimo da li motor poseduje dovoljno papira kako bi se registrovao. Eeee tu nastaje problem...u agenciji su utvrdili da u papirima nedostaje obracun poreza i izjava na koji je nacin vozilo uslo u Srbiju. Ja tu popizdim! 0ljut2.gif Prevalim toliki put a da ne uradim nista! Ajde reko da odemo i do policije da oni provere papire...kad i tamo ista situacija...i ljudi moji ja vam se vratim kuci bez ulova! Ostalo je da vlasnik prikupi sve papire pa da mi se javi, ali tesko da cu ponovo otici do NS, jer ovo mi je vec druga ispala tamo (prva je bila kad sam isto sve dogovorio i krenuo da poteram motor, ali kad sam dosao tamo skuter nema veze sa onim koji sam video na slikama na netu, isto se radi o malaguti madison-u, plastike popucale, izgreban, retrovizor bio odvaljen pa nesto skarabudzeno...muka ziva), a i do sada sam dosta novaca potrosio na putovanja gledajuci skutere. Ako nekoga zanima malaguti koji sam juce gledao evo broja vlasnika 064/3213045, a slike Vam mogu poslati na Vas mail, posto ovde ne znam da postavim slike 0stabre.gif (mozda bi mogao neko da mi objasni).

 

Sto se tice yamahe, tu nisam postigao dogovor oko cene. Koja slucajnos, juce se NS nadjem sa vlasnikom Yamahe, posto je lik iz Sombora a motor mu se nalazi kod prijatelja u Zemunu zbog lakse prodaje. I tu se mi malo pretakali oko cene...na kraju sam spustio na 1050e (kaze da je njega toliko izasao), ali lik nece da me saceka za 50 eura, sto me je jos dodatno iznerviralo 0ljut2.gif, ali sta da se radi. Tako da ljudi moji juce mi je bio pakao, ali bukvalno na onoj vrucini juce.

Ako nekoga zanima yamaha, evo broja vlasnika 0638115297, slike mozete naci na polovni automobili, pise da se nalazi u Zemunu i spustena je cena na 1150 eura. Moj savet Vam je ako neko zeli da kupi ovaj motor neka za drzi cene od 1000 eura (kao pijan plota 1lol.gif), liku trebaju pare, ali mislim i da ce dati za 1000, posto sam ga ja juce dosta izlomio oko cene! 0takoje.gif

Na kraju ja definitivno odustajem od kupovine skutera za ovu godinu, posto me bas nece0tuzan.gif. Pozdrav svima! 1zdravo.gif Javite mi ako je neko kupio neki od ova dva skutera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

nema razloga da odustajes, kupovina motora ima svoje teskoce, zato samo hrabro...a ima da se vozis jos 2 meseca.....

 

Sta bre 2meseca 3ipo minimum!!! Naravno da ne treba da odustajes evo ima moj drugar prodaje aprilia Scarabeo 125 2001god kao puska bez ijedne mane trula visnja sa koferom i velikim vizirom !!! Kupio atlantic 500 pa mu ne reba vise i daje ga za 900eura!!! Evo ti broj pa vidi da ti posalje slike na mail!!! 064 177 94 16 Dejan.

 

P.S. Da sam zno daces juce biti u ns mogao si ga imati vec!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kupovina je posebna prica, tu bas moras da imas srece... :bljak:

 

Sto se tice motora, ja sam vozio Majesty 4 sezone, doduse 125-ticu i imam samo reci hvale. To je bio motor sto se kaze "peri-deri", nula ili malo ulaganja, a on ide, ide, ide i ne staje... Stvarno sam bio zadovoljan, samo sto sam ga bio prerastao za to vreme a i bio je 2000. godiste pa sam mora oda kupujem nesto mladje. Tako da moj glas ide za Yamahu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

VladaVa, jel to onaj Malaguti sto ga neka devojka prodaje za 1100e, sa Peugeot masinom? Taj motor se prodaje vec 2 godine. Bas sam se pitao sto se ne proda jer dobro izgleda. STvarno ne znam kome ona misli to da uvali, bas ga hvali na oglasima, pa jos kaze da 2 godine nije uopste vozen, odmah sam se zapitao sto nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Vlado, taman cemo sl. godine zajedno traziti maxi skuter :) Mozda i bolje da kupis sl. godine, skupis jos par stotina evrica i uzmes par godina noviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

VladaVa, jel to onaj Malaguti sto ga neka devojka prodaje za 1100e, sa Peugeot masinom? Taj motor se prodaje vec 2 godine. Bas sam se pitao sto se ne proda jer dobro izgleda. STvarno ne znam kome ona misli to da uvali, bas ga hvali na oglasima, pa jos kaze da 2 godine nije uopste vozen, odmah sam se zapitao sto nije.

 

Da, da! To je taj, samo sto je navela da je piaggio agregat. Da poludis covece, stvarno na slikama izgleda ekstra, ali ko zna, mozda su slike od pre 3 godine 0stabre.gif. Jednom recju mnogo hvale za motor koji je generelno lose ocuvan, tj. vozio ga je neko neiskusan. I naravno cudna je stvar sto nije registrovan dve godine. Mislim da onaj motor realno ne vredi vise od 800 eura.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Vlado, taman cemo sl. godine zajedno traziti maxi skuter :) Mozda i bolje da kupis sl. godine, skupis jos par stotina evrica i uzmes par godina noviji.

Mislim da mudro zboris! 0takoje.gif Do proleca cu skupiti bar jos 500 eura na hiljadu kojih vec imam, a to je vec pristojna suma da se kupi ozbiljan maxi skuter. U svakom slucaju kolega, bicemo u kontaktu pa da zajedno trazimo neke "ljute makine"! 1lol.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Hvala svima na pomoci, ali ipak sam definitivno odlucio da odustanem od kupovine za ovu godinu. 0tuzan.gif Nadam se da nece biti problem da ostanem u drustvu vozaca maxi skutera bar kao ljubitelj istih, i ako bar ove godine necu imati skuter! 0namigivanje.gif Vidim da ste ekstra likovi i lepo bi bilo okupiti se sa Vama na druzenjima i maxi voznjama! U svakom slucaju i dalje cu posecivati forum i trudicu se da bar pomognem nekom ko je odlucio da ove godine kupi skuter ( bar stalno visim na netu i srecem zanimljive ponude). Pozdrav svima! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Kolega, pojačaj ti još malo budžet, pa onda gledaj nešto pristojno. Sve ispod 1500 "poJena" je vrlo diskutabilno u kakvom je stanju.....srećno.

 

PS. gledaj nešto što ćeš relativno brzo i lako moći da prodaš/zameniš, ako dospeš u takvu situacju

 

 

Ja lepo "kazao"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Kolega, pojačaj ti još malo budžet, pa onda gledaj nešto pristojno. Sve ispod 1500 "poJena" je vrlo diskutabilno u kakvom je stanju.....srećno.

 

PS. gledaj nešto što ćeš relativno brzo i lako moći da prodaš/zameniš, ako dospeš u takvu situacju

 

 

Ja lepo "kazao"....

 

Eeeee, mogu samo da mastam o toj cifri, bar za ovu godinu... 1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Polako, ne zuri se nikuda. Ne kupuje se skut svaki dan. Izmeraci neki lepo, pa ga pazari, i ovako je sada ostalo jos maximum 2 -2,5 meseca od sezone. Moj savet ti je da pazaris negde oko Nove godine, kad se motori prodaju samo ako se mora......1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

Koji je bolji izbor 250 ili 500ccm sto se tice odrzavanja pretpostavljam da je maltene isto. Ono sto mene muci jeste sto 250ccm tezi oko 200kg a 500 oko 240kg a ja imam 75kg i visok sam 180cm koristio bih ga pretezno u gradu pa ne znam dali bi mi tezina pretstavljala problem ali takodje ga uzimam da idem i na malo duze ture prva bi bila do Padove i nazad a to je 800km u jednom pravcu kakvi su po pitanju izdrzljivosti duzeg puta da se ne pate mnogo jer bi putovao sa devojkom i naravno punim koferom u potrosnji pretpostavljam da je razlika oko 1-1.5l radije bih uzeo slabiji upravo zbog tezine ali sam malo u tripu da se ne raspadne od puta sto se tice cene bukvalno je ista takodje jedno pitanje vlasnicima koliko su pouzdani motori tj koliko prelaze do da kazem generalke i koliko ona izadje. Molio bih samo da se odgovori ne prebacuju na druge modele i marke posto sam definitivno odlucio za jedan od ova dva samo je pitanje koji. Hvala unapred na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja