Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Hvala svima na brzim odgovorima :takoje:

Kao što sam i mislio najveći je problem prelomiti 250/500 :)

Kontaktirao sam kolegu Alexa koji prodaje Beverly i to je svakako jedna od opcija. Pored toga, naišao sam i na ovog Madisona koji mi deluje zaista dobro na slikama

http://www.polovniau...ti_madison_3/#1

Ukoliko neko ima još saveta kako najlakše odabrati kategoriju neka slobodno napiše...otvoren sam za svaki predlog iz oglasa/berze.

 

Pozdrav

 

Alexov bev je odlican i pretezno za grad sto ne znaci da ne moze na duze ture da se vozi ali polozaj sedenja je ipak vise za grad..a Madison je za grad dobar jer nije preterano tezak i lako okretan a za dalje ture je odlican.. Idi vidi i probaj oba pa ces sam videti i znati sta ti vise odgovara..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Sve zavisi sta hoces,tj dali ti je bitan i izgled skutera. Bev je lep,elegantan dok je Madison vise nastrojen sportskom izgledu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Ja bi trebao cio otopli do ns-a pa ako ti ista znaci da pogledas,probas madisona 3ku,cisto da vidis o cemu se radi,da bi znao sta da gledas. Prema cemu da se organizujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Vozio sam vise puta rodjakov Beverly 250ie,a vlasnik sam Madisona 3 250ie.

Evo poredjenja sa moje tacke gledista.

Beverly bolje guta rupe zbog veceg tocka i malo ga je lakse kontrolisati pri sporom provlacenju izmedju automobila na semaforu u smislu da ti volan ne bezi levo desno tako lako kao na Madisonu,ali to je samo pri brzinama do nekih 10km/h.Mozda je ovo malo nebitan detalj ali to je neko moje zapazanje kada je u pitanju razlika izmedju Madison-ovih 14" i Beverly-jevih 16" tockova.Osim toga i jedan i drugi su odlicni za gradsku voznju.

Na Bevu nemas mogucnost da promenis polozaj nogu u toku duze voznje zbog samog polozaja sedenja i dizajna podnice sto kod Madisona nije slucaj jer njegova podnica ima i onaj zakoseni deo na koji bi ti jos i mogao da ispruzis noge.Meni licno nije bas od neke koristi zbog visine od 190cm ali je opet malo bolje nego na Bevu.

Sto se prostora ispod sedista tice,Madison ima siri ali i malo kraci otvor kad podignes sediste.Ni kod jednog ni kod drugog neces moci da stavis ful face kacigu ispod sedista.

Oba skutera imaju potpuno isti Piaggio Quassar agregat tako da nikakve razlike u performansama nisam primetio,a i cene potrosnog materijala su naravno iste.

Sve ostalo je stvar ukusa,Madison ima vise sportski dizajn dok je Bev vise elegancija pa ko sta voli.

Moj savet ti je da odes i probas oba i lepo uzmi onaj koji se tebi najvise dopada.

Ovaj mat plavi Madison koji si naveo je odlicna ponuda,dobices povoljno skoro nov motor.

Pozdrav i puno srece u izboru :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

mislim da je alexov skuter dobar izbor za tebe, posto vozis vise po gradu, to je njegova prednost, plus delova ima gde god pogledas, ima bixenon, i jos neke dodatke(alex je jedan od onih likova koji sredjuju motore do ludila, pa ih posle prodaju-ludak)....

prednost medisona je velicina(za otvoreni put), ali manje felne(vise se osecaju rupe) i izuzetno losa svetl(svi se zale na njih)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

mislim da je alexov skuter dobar izbor za tebe, posto vozis vise po gradu, to je njegova prednost, plus delova ima gde god pogledas, ima bixenon, i jos neke dodatke(alex je jedan od onih likova koji sredjuju motore do ludila, pa ih posle prodaju-ludak)....

prednost medisona je velicina(za otvoreni put), ali manje felne(vise se osecaju rupe) i izuzetno losa svetl(svi se zale na njih)....

Samo ti se Zeko cini da je Madison veci od Beva jer ima manje tockove pa vizuelno tako deluje,kraci je nekih 10cm,a sto se farova tice,veruj mi da su na Madisonu 3-ci odlicni pogotovo duga svetla.Farovi jesu bili losi ali na starijim modelima.

Sve ostalo stoji,Beverly bolje podnosi rupe a i mnogo je zastupljeniji u odnosu na Madisona pa je u slucaju nekih,ne daj boze,lomova delove sigurno lakse naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

do skoro sam bio u tvojoj situaciji...prodao sam skuter od 150cc jer mi je bio nekako slab za moje potrebe...a onda sam se dugo lomio oko 250-500cc...i kad sam bolje razmislio shvatio sam da bi mi brzo dosadio taj od 250 i da bi trazio opet nesto jace...zato je pala odluka na 500cc...i ne kajem se nimalo...

razlike u registraciji, potrosnji i odrzavanju su male...a takva razlika je i sto se tice gradske voznje...gabariti skutera su isti, razlika je samo u agregatima...

konacna odluka je samo tvoja, a moja preporuka ti je 400-500cc...imas dosta dobrih skutera u toj klasi, cije su razlike u nijansama...stvar ukusa...

kad prelomis koju ces kubikazu pricacemo i o konkretnim modelima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Svaki od potencijalnih skutera bi trebao da probas. Meni recimo madison nije odgovarao nikako, dok mi je burgman bio bas po meri. Gabariti jesu veci, tockovi manji, ali se na sve naviknes i nije mi bio nikakav problem po gradu.

 

Sve su to provereni proizvodjaci, ali treba da obratis paznju (osim licnog osecaja kada ga probas) i na stanje dvotockasa. Gomila stvari moze da bude problematicna - od vidljivih (guma, auspuha, amortizera), preko prenosa (kais, kvacilo...) do samog agregata (voli da popije i ulje). To su sve renomirani proizvodjaci, pa moze skupo da te kosta veci kvar. Takodje, ja bih gledao i zastupljenost tog modela - ako je zastupljeniji vise se krade, ali lakse do delova.

 

Moji favoriti bi bili burgman (ali to je subjektivno), x9 (kazu da je zahvalan za odrzavanje, a pravi je maxi), x-max (nisam siguran koliko polovnih delova ima za njega), beverly (previse sminkerski za moj ukus). :zdravo:

 

 

Mozda je pametno da bacis pogled i uzmes nesto provereno (ovaj link sa foruma), ja licno nisam video taj skuter, ali verujem da je ok. Preko oglasa ko zna na sta mozes da naletis. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala svima na brzim odgovorima :takoje:

Kao što sam i mislio najveći je problem prelomiti 250/500 :)

Kontaktirao sam kolegu Alexa koji prodaje Beverly i to je svakako jedna od opcija. Pored toga, naišao sam i na ovog Madisona koji mi deluje zaista dobro na slikama

http://www.p_madisonolovniau...ti_3/#1

Ukoliko neko ima još saveta kako najlakše odabrati kategoriju neka slobodno napiše...otvoren sam za svaki predlog iz oglasa/berze.

 

Pozdrav

 

Pozdrav druze :zdravo: Madison 3 sa oglasa jeste lep, agregat je odlican ali je problem sto je 2 puta padano sa njega, ima J Costa variator tako da hoce s vremena na vreme pri jacem davanju gasa da zaskripi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Pozdrav i od mene :zdravo:

 

I ja sam kao i vecina ovde bio na 125ccm, (Piaggio Skipper 2T), odusevljen bio i nikad ni jedan nece ici kao on :zvizduk:

Dugo sam lomio i citao po forumima raznim i na kraju prelomio, izbor je pao na x9 ili xciting oba 250ccm, razlog dupli diskovi napred, potrosnja prihvatljiva za mene kao i registracija (student) a i volim kad znam da mogu da se ukopam u mestu za ne daj Boze.

 

Xcitnga mozes da nadjes 500ccm koliko ti volja ali 250ccm su malo redje, ja sam uzeo 250ccm, 2009.god odradio manji redovan servis (presao 10.500km) i sada uzivam u njemu, iz licnog iskustva ti ovo pisem jer kao sto si i rekao dajemo svoja misljenja i predloge.;)

 

Tako da cu ja podrzati savete predhotnih kolega forumasa koji su naveli x9 ili xcitinga (mozda jedna prednost, za slicnu cenu mozes da nadjes mladji KYMCO) :moto3:

 

U svakom slucaju pozdrav i evo oglasa za xciting-a na koji sam naleteo. :zdravo:

 

http://www.polovniau...co_xciting_250/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

"Pozdrav druze :zdravo: Madison 3 sa oglasa jeste lep, agregat je odlican ali je problem sto je 2 puta padano sa njega, ima J Costa variator tako da hoce s vremena na vreme pri jacem davanju gasa da zaskripi."

 

Ok za Malaguti ako je lepo padano sa njega, ako je zagreban, nije strasno, te J varijatore ne volim, fabricko je fabricko...

 

"Sto se prostora ispod sedista tice,Madison ima siri ali i malo kraci otvor kad podignes sediste.Ni kod jednog ni kod drugog neces moci da stavis ful face kacigu ispod sedista."

 

Sto se prostora ispod sedista tice, u Medison staje Full Face kaciga, ko procita upustvo naravno... :)

 

"Svaki od potencijalnih skutera bi trebao da probas. Meni recimo xxx nije odgovarao nikako, dok mi je xxx bio bas po meri."

 

Podrzavam... I nema ni dva ista iste marke i motora a kamoli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

 

"Sto se prostora ispod sedista tice,Madison ima siri ali i malo kraci otvor kad podignes sediste.Ni kod jednog ni kod drugog neces moci da stavis ful face kacigu ispod sedista."

 

Sto se prostora ispod sedista tice, u Medison staje Full Face kaciga, ko procita upustvo naravno... :)

 

 

Izvinjavam se unapred sto mozda ofujem temu ali mozda ce nekom i ovaj detalj biti od koristi,a i da ne ispadne kako posle dve godine voznje Madisona ne umem da spakujem kacigu ispod sedista.

Upravo citam uputstvo za Malaguti Madison 3 gde pise sledece:

 

3.7 HELMET COMPARTMENT

• The helmet compartment is under the seat. To gain access to

it, put the vehicle on its centre stand, insert the key into the lock

on the left hand side (A - Fig. 11) and turn clockwise; this

operation will release the seat lock. The helmet compartment

can contain two JET-type helmets, if you place them as shown

in fig. 12. However, some types of helmet may not fit into the

compartment, may need to be put in a different position or may

not allow storage of two helmets. Before purchasing your

helmet, make sure it fits into the compartment.

 

U prevodu,prostor ispod sedista je projektovan tako da primi dve JET kacige samo ako se postave na nacin prikazan na slici u uputstvu.Medjutim,neki tipovi kaciga mozda nece moci da stanu ispod sedista.

Ovo se upravo meni desilo,moja FULL face kaciga L veilcine nema sanse da stane ispod sedista kao ni zenina FULL face M velicine.Sve ovo ne mora da znaci da neka manja full face kaciga nece stati :zdravo: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Postovanje svima,

Nov sam na forumu i zeleo bih odmah da kazem da ukoliko sam promasio mesto za ovu temu, ljubazno bih zamolio administratore da istu premeste na odgovarajuce mesto. Elem, planiram da kupim maxi skuter a veoma malo o njima znam a i raspolazem relativno malom sumom novca. Trenutno vozim kymco vitality i sa njim sam prezadovoljan ali kako vec imam 28 godina i nekih 100 kg mislim da sam ga prerastao :). Zeleo bih da kupin neki maxi skut do max 1500 evra. Potrebe za koje mi skuter treba su sledece: 1) svaki dan odlazak na posao a to je nekih 9 km u jednom pravcu magistralnog puta 2) vikendom izleti i malo duza putovanja do nekih 300 km u jednom danu. Skuter moze da ima od 200 do 250 kubika jer preko toga zaista nemam potrebe niti nekog iskustva da isti vozim. Posto ce mi kao tiha patnja ostati kymco xciting jer nemam para za njega po oglasima sam gledao modele piaggio beverly. Ja sam svoje potrebe izneo a sada bih zeleo da cujem vase misljenje ali da se to obrazlozi a ne uzmi ovaj ili onaj bez ikakvog obrazlozenja. Opet kazem da bih navise voleo nekog kymca jer sam sa mojim prezadovoljan i mislim da su veoma kvalitetni skuteri ali onaj grand dink mi je mnogo ruzan.

Unapred hvala i pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

o oveme vec ima dosta napisano u skuter kafeu. Ja sam vozio burgmana 400 sto se udobnosti tice prezadovoljan kako za tebe tako i za suvozaca-icu i mesta za prtljagu dosta, po meni najveca mana su mali tockovi i to sto je dosta nizak. Sto se tice razlike izmedju 250 i 400 u ubrzanju i nema sem u krajnjoj brzini a ako biras izmedju 250 i 400 bolje 400 bar sto se tice duzih relacija i izlete koje si spominjao iskustvo ti po meni nije bitno sto se tice razlike u toj kubikazi 250 i 400 kako vozis jedan vozices i drugi a za te pare mozes naci lep primerak i to ovde na forumu. Sto se tice beverly 250 neces pogresiti ima ih dosta njih na forumu pa se raspitaj o otiscima ono sto je po meni mana kod njih jeste ta udobnost odnosno polozaj sedenja i ne mogucnost menjanja polozaja nogu ali kao prednost bi naveo velike tockove. Ako te jos nesto slucajno interesuje oko burgmana slobodno pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Obzirom da si se odlučio na Kymca, što ne produžiš vernost sa njima? Bevu ništa ne fali za po gradu, tačno je da nije baš NAJudobniji, ali je lakši od recimo Burgija samim tim manevarbilniji. Ali sa budžetom koji si naveo ne znam koliko kvalitetnog Beva možeš da kupiš. Jesi li razmišljao o recimo dokreditiranju, tačnije da uzmeš na kredit "razliku",smatram da do 1000 evra kredita na 2-3 godine otplate nije strašno. Razmisli

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Pazi ovako druze ustekaj ti jos koji dinar ako mozes do jedno 2 soma, jer ce te ta masina od 1500 mnogo skuplje kostati, znam to iz licnog iskustva(ja sam par puta poleteo)...a kostace te i zivaca, nerviranja... Jer ti bevovi za 1500 su uvezeni iz italije, jako lepo izgledaju ali nisu presli ispod 40 000 da ga j*ebes... Mislim da imas xciting-a za nekih 2000 starog 3-4 godine sa celokupnom servisnom istorijom, sto je po meni pametna kupovina... Srecno sa kupovinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja kupio skoro x9 250 sl, hondin agregat. I tvrdim da za taj novac nema bolje, a dosta sam se raspitivao... Nole je dosta rekao na ovu temu! Covek Zmaj!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

ne znam za trojku, u Medison S250 staje full face kaciga ali ne i flip up. Zanimljiv je položaj kacige u prostoru ispod sedišta, kaciga se okrene naopako, znači otvor za glavu je prema gore i usmeri se u pravcu repa (vizir u pravcu repa). Na taj način poziocionirana kaciga dozvoljava da se sedište zatvori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

@blackadder... Pa razmisljao sam o bet and win-u 250 ali ne znam kakvi su sto se tice delova i odrzavanja ti malo stariji modeli posto vidim po oglasima da su uglavnom 2002-2003? Opet kazem da sam svestan da raspolazem sa relativno malom sumom novca i zeleo bih stvarno da uzmem najbolje u tom cenovnom rangu. Kymca sam zavoleo jer sam ovog mog vitalitija izrabljivao do maximuma, koliko je to kvalitetan skuter ja stvarno nemam reci. Sa vitalitijem kymco me kupio za ceo zivot :). Ne zurim sa kupovinom jer hocu da kupim kvalitetno jer ce mi se verovatno prica sa kupovinom i kubikazom tu i zavrsiti (sve preko 250 ccm bi verovatno znacilo i razvod braka :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Kymco je relativno dobro pokriven sa delovima, s druge strane najviše je potrošni materijal ono što ti treba. Agregati dobri i pouzdani. Naslednik B&W je dobro poznati Excyting, mislim da dele isti agregat u karburatorskoj verziji. U svakom slučaju ebay ili scooter atack nije daleko, pa se sve može dobaviti u relativno kratkom roku.

 

S druge strane ne bih ponudio nešto sa čime lično ne bih bio zadovoljan tako da si sa te strane miran, ključ u ruke, bez ulaganja :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Zdravo svima. Planiram kupovinu maxi skutera ali realno raspolazem malom sumom novca (max 1000 evra). Procitao sam sve teme koje su slicne ovoj ali ja bih zeleo da se baziramo iskljucivo na jedan model. Taj skuter je honda foresight. Znaci zanima me sve u vezi ovog skutera: kakvi su agregati, cene odrzavanja, izdrzvljivost, udobnost znaci sve. Moje potrebe su svakog dana na posao i nazad i vikendom malo duzi izleti do nekih 300 km. Visok sam 186 cm i tezak okruglo 100 kg. Sada vozim skuter od 50 ccm koji je ok al me smorio (po ravnom ide lepo al cim oseti uzbrdicu putovanje traje vecnost). To bi bile moje potrebe sada da cujem vasa misljenja o ovom japancu.

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja