Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 28 minuta, sasadoncic02 je napisao:

Vremenom će se kontakti pohabati na tom prekidaču,pa će početi da prekida.

Kill switch nije ni neophodan, mnogi modeli ga nemaju. Tu je samo radi svake sigurnosti. Skuteri imaju i neki mehanizam, u manualu ga nazivaju "tilt switch", odnosno, ako vozilo nije uspravljeno, tj, ako je pod uglom manjim od 65 stepeni u odnosu na podlogu, napajanje se prekida automatski.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kill je tu da se brzo ugasi motor u slucaju da se desi nesto u toku voznje (pocne da dimi/gori, curi gorivo il neka druga tecnost).

Zatim tu je u slucaju da recimo pukne kljuc il zaglavi brava pri udesu.

 

Drugi razlog zasto ne valja gasiti tako motor je sto sam prekidac ima slabe kontakte unutra.

Akanjem, posle moze zezati tj gasiti motor u toku voznje.... vrlo problematicno moze biti.

Takodje kad se ugasi, kontakt ostaje aktivan a sa njim i svetla kod nekih modela.... sve skupa crpi akumulator.

 

Zakljucak.... ne gasiti na kill vec kljucem i mirna backa.

 

Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Skuteri imaju i neki mehanizam, u manualu ga nazivaju "tilt switch", odnosno, ako vozilo nije uspravljeno, tj, ako je pod uglom manjim od 65 stepeni u odnosu na podlogu, napajanje se prekida automatski.

To se zove senzor polozaja/ugla motora, obicno je crne boje sa dve zice na sebi i ima strelicu kao oznaku kako treba biti postavljen.

Unutra ima jednu kuglicu koja prespaja kontakte kad dodje do pada. Ispadne iz lezista, klik prespoji i gasi se motor.

 

Dobra stvar, pored dvotockasa slican senzor imaju i avtomobili. Montirani su tik uz pozarni zid ili kod kosa amortizera. U slucaju prevrtanja avtomobila gasi se automatski.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Ako je noviji model od ovoga, onda je cijena korektna, s tim sto kraj sezone ide tebi u prilog. Samo strpljivo, motora ima, para nema :jee:
WWW.OLX.BA


Evo ovaj,dao bi ga za 4200 km. Mozda i za 4000 km. Sto je oko 2000 e.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Valja.
A nasao sam i Bev 300 ie,2016. Kupljen nov,presao 7000 km trazi oko 3000 e. Top stanje.
Ali prodaje tek za mjesec.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 750
On 9/6/2021 at 9:34 PM, kanzel said:

Pozdrav clanovima,

 

Razmatram kupovinu skutera prvenstveno za po gradu ali da moze i da potera (relativno rastereceno) po Fruskoj Gori dve osobe i sa nesto prtljaga.

Trenutno su mi najinteresantniji Majesty i Burgman od po 400cc. Takodje, interesuje me misljenje o SW400.

Okvirno planiram da potrosim do 2000 eur.

 

Svaki savet je dobrodosao :)

Neka iskustva o pomenutim modelima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i


Drugi razlog zasto ne valja gasiti tako motor je sto sam prekidac ima slabe kontakte unutra.
Akanjem, posle moze zezati tj gasiti motor u toku voznje.... vrlo problematicno moze biti.
Takodje kad se ugasi, kontakt ostaje aktivan a sa njim i svetla kod nekih modela....



Hvala na odgovoru!

Meni se upravo to desavalo na Piaggio X7 - gasio se motor u vožnji. Ali gašenje se desavalo samo kada ne koristim crveni prekidač. Kada ga koristim jednom u nedelju dana recimo - sve normalno. Kao da prekidač zabaguje, ima prekid struje kada se ne koristi. Tako da je kod mene suprotno iskustvo - kada se ne koristi prekidač pravi probleme...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zakljucak je jasan, kill prekidac je neispravan zato sto je predhodno bio akan pa se kontakti unutra izlizali.

 

Bese pre neku godinu u temi Peugeot Satelis (ima pisan trag sa sve slikama) jedan iz autoskole od 500ccm koji se iznenada gasio, najvise preko lezeceg.

Kill je zezao jer se taj Satelis u 1 dan upali xx puta i isto toliko ugasi na kill.... ne biva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Bajkeri, evo i mene posle dve godine pauze. Planiram da kupim maxi skuter, dvoumim se oko tri skutera: piaggio beverly 500, piaggio x9 500 i gilera nexus 500. 

 

Procitao sam da je Gilera Nexus 500, neudobna za duzi put, takodje malo je veci potrosac (moze da dodje i do 6 l/100km). Takodje malo je skuplja za odzavanje. 

Zanima me za Piaggio Beverly i Piaggio x9, kakavi su za put do 100-150 km? Jesu li udobniji od Nexusa? Kakva im je potrosnja? 

 

Verujem da ce ova tema pomoci i ostalim bajkerima oko izbora skutera. Hvala svima, zivi bili ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@ShakalVA Ima 'vakih tema nekoliko baš u ovom podforumu, dileme su slične a odgovori se mahom ponavljaju.

Ali aj dok se čeka čuveno spajanje tema da kunem malo. Nexusa nisam ni probao, lep mi je na oko i da, deluje da ne obiluje baš prostorom na sedištu. Kakav je za vožnju nem pojma.

Piaggio X9 sam i ja razmatrao do nedavno (isključivo Evo verziju), odustao sam od njega iz sledećih razloga:
- retrovizori koji nisu na kormanu već na oklopu. Svako banalno izvrtanje veeovatno lomi retrovizor;
- problematična instrument tabla. Teško ga je naći sa potpuno ispravnom tablom i bordom ispod nje. Polovne se takodje nalaze teško i ima ih nekoliko varijanti.
Ovo drugo me najviše odbilo... Sve ostalo je OK.

Beverli je kod nas vrlo popularan i mislim da ti je najsigurnija varijanta. Ali baš zato bi trebao biti pažljiv da u startu izabereš očuvan primerak kako bi te kasnije manje bolela glava.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Beverly je sigurno najpametnija kupovina, ako ti se svidja. Ja ne mogu da ga svarim a imam lepu opciju za njega. 

 

Nexus je prelep, ja sam bio baš zalepljen na njega, ali sam seo na 10 sekundi, nisam morao ni provozati i odustao. Ako već uzimam skuter, ne bih da sedim tako. Doduše, zavisi od visine (mada ja sam 183, daleko od visokog), a i imam ledja prosečnog sedamdesetogodišnjaka. 

 

U svakom slučaju, probaj svaki. Slični su sa kasnijim troškovima svi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Za X9 i Gileru,imas li uopste delova?Mene licno bi odbijalo od x9 instument tabla koja hoce da rikne,a jel ima druga?Gilera super izgleda.

Promenio član cezarpa
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 6 sati, ShakalVA je napisao:

Bajkeri, evo i mene posle dve godine pauze. Planiram da kupim maxi skuter, dvoumim se oko tri skutera: piaggio beverly 500, piaggio x9 500 i gilera nexus 500. 

 

Procitao sam da je Gilera Nexus 500, neudobna za duzi put, takodje malo je veci potrosac (moze da dodje i do 6 l/100km). Takodje malo je skuplja za odzavanje. 

Zanima me za Piaggio Beverly i Piaggio x9, kakavi su za put do 100-150 km? Jesu li udobniji od Nexusa? Kakva im je potrosnja? 

 

Verujem da ce ova tema pomoci i ostalim bajkerima oko izbora skutera. Hvala svima, zivi bili ! 

Potrosnje treba da su slicne (ako ne i iste) jer su sve isti agregati,popularni master 500. 

 

Gilera vise sportsko sedenje,beverli uspravno kao na stolici (meni je recimo odgovaralo) ,dok je x9 pravi fotelja sa dobrom podrskom za ledja. 

 

Delova potrosnih ima. Sto se tice plastika X9 je malo teze,ali imamo kolegu koji ima u delovima jednu pa moze se napakovati. Kod X9 pazi na retrovizore,osetljivi su. X9 gadjaj EVO model ,lepsi se mnogo. Beverlija gledaj ako mozes sa bocnim koferima,malo prostora ispod sedista. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja