Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
10 hours ago, alexanto said:

Ako je karburatorac.... jbg... :neznam:

Sto je najgore nije, ubrizgavanje je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5707 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 5 sati, cezarpa je napisao:

500ccm,i Beverly 500 tako nesto trosi?

Beverly 500 koji trosi lagano 7 nije ispravan... Po nekim guzvama u BG-u i kad se zavrce sa svakog semafora, ne sme preci 6 a normalnom voznjom treba da je oko 5-ice. Na otvorenom i manje...

 

Pre 2 sati, lemy je napisao:

Sto je najgore nije, ubrizgavanje je.

OndaK mi je to malo mnogo... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
On 8/7/2021 at 10:15 AM, alexanto said:

Beverly 500 koji trosi lagano 7 nije ispravan... Po nekim guzvama u BG-u i kad se zavrce sa svakog semafora, ne sme preci 6 a normalnom voznjom treba da je oko 5-ice. Na otvorenom i manje...

 

OndaK mi je to malo mnogo... :stabre:

Palo je novo merenje, izvukao se TMax.

Otvoren put juce, Novi Sad, Sabac, Osečina, Ljubovija i nazad preko Sremske Mitrovice, ukupno 400km. Nas dvoje na motoru, nije divljanje ali nisam ga ni mazio. Potrošnja 4.6l/100km, sto mi je sada normalno.

Eto, moze nekom koristiti , u gradu guta gorivo a na otvorenom na nivou klase.

 

Udobnost na ovakvoj relaciji za moje standarde loša, tu mislim na polozaj sedenje pre svega. Svo opterecenje je na trtici. Suvozaca je nasuprot meni, oduševljena, udobniji joj je polozaj nego na VStrom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Udobnost.. obicno je svim ili skoro svim vozacima problem udobnost-polozaj sedenja.. na zalost;), a suvozacice se retko zale na neudobnost na skoro svim maxiskuterima:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Udobnost.. obicno je svim ili skoro svim vozacima problem udobnost-polozaj sedenja.. na zalost, a suvozacice se retko zale na neudobnost na skoro svim maxiskuterima
Problem je i suvozačicama zbog preširokog sedišta,pa ih zabole noge na dužim relacijama.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@sasadoncic02 da, dobro si se setio, mojoj leposoj polovini je to problem gde joj silazak sa sedista na sekund-dva zna da predstavi problem..ali.., brzo se prevazidje kada se uspesno dodje do zeljene destinacije:na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ima li neko iskustva ili misljenja vezano za ovaj model

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym MAXSYM 400I, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 43215 km, Loznica. Cena 2.150 € - Motori - Polovni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
pre 40 minuta, Markone88 je napisao:

Ima li neko iskustva ili misljenja vezano za ovaj model

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym MAXSYM 400I, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 43215 km, Loznica. Cena 2.150 € - Motori - Polovni...

 

По мени јако квалитетни скутер, поуздани. Али мислим да је мана само набавка делова. Пре него што купиш распитај се где има делови да се поруче, видео сам да има од скоро "SYM Srbija" страница али нисам питао где им је радња, можда преко њих можеш да поручујеш делове. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bivša Ivana Milutinovića na Vračaru, mislim da je sada Knjeginje Zorke. Pored prodavnice novih motora i opreme, imaju i servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
1 hour ago, Markone88 said:

Ima li neko iskustva ili misljenja vezano za ovaj model

 

Poprilično sam se interesovao za Maxsym pa ti mogu reći par iskustava. 

Koliko znam nije više Motoring uvoznik već Eurosumar što je već mnogo ozbiljnija firma i za delove za redovan servis ćeš se snaći samo nećeš sa cenama istih. A evo i njih, cena je sa popustom: Kaiš 20.000, F. Vazduha 2600(Guma/ram F. Vazduha 1700), rolnice su 5200, klizač 1500, filter ulja je 1500. Poredeći sa npr Hondom Silver wing veliki servis te izađe duplo skuplje a radićeš ga duplo češće odnosno na duplo manjem intervalu, tako kaže "manual". 

Od polovnih delova u Srbiji ne postoji ništa! 

Gume su malo poganih dimenzija pa su i one duplo skuplje u odnosu na silvera recimo.

Ima veće točkove od silvera plus dupli trougao na prednjoj plus uglavnom imaju abs tako da je poprilično dobar u vožnji čak možda i bolji od silvera što se tične voznih karakteristika ali agregat trese ko "ferguson", plastike i prekidači su kao "sloboda čačak" ali realno je sve u kvalitetu tj traje dugo. Generalno su extra kvalitetni samo ih j#be završna obrada.

Skuter je ogroman ali nema toliko mesta za krakatije, vrlo lako kolena dođu do prednje konzole za one preko 190cm... Ima podešavanje vizira i podešavanje poluga kočnica.

 

Dizajn po meni odličan, super spreda(samo da se doda led u projektore), prelep od pozadi, tabla korektna, subjektivno meni lep.

Generalno ako ti se sviđa a ne planiraš baš mnogo da voziš onda se isplati kupiti samo zbog meraka a ako planiraš baš puno km godišnje onda se ne isplati finansijski nikako što zbog malog servisnog intervala što zbog skupoće potrošnih delova a i nemogućnosti nabavke nekih polovnih ako odnosno kad ustrebaju!

Promenio član Vujke1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz ljudi,
Da li Peugeot Satelise 250 2010 god,kao presao 18000 km,ima servisnu knjigu,uvoz i Swiss vrijedi 2000 e do reg.?

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Poz ljudi,
Da li Peugeot Satelise 250 2010 god,kao presao 18000 km,ima servisnu knjigu,uvoz i Swiss vrijedi 2000 e do reg.?

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk


Malo sutra,svaki je prešao od osamnaest do dvadeset i nekoliko hiljada ali x3 najmanje.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 37 minuta, sasadoncic02 je napisao:

Malo sutra,svaki je prešao od osamnaest do dvadeset i nekoliko hiljada ali x3 najmanje.

Pa šta znam. Ja sam svoj prošli skuter kupio uveženog iz CH, od čoveka koji se time povremeno bavi,odnosno brat mu radi u Švici i doterava ovde povremeno kad naiđe na neki dobar. Imao na satu 7.400 km pređenih, a 6 godina star.

Servisna knjižica imala upisana samo prva tri servisa, a posle ništa, što jeste malo sumnjivo, ali je izgledao skroz skoro pa kao nov, i svaki šrafić mu bio original i na mestu. I majstor koji ga je tad pogledao reče da izgleda da jeste prava kilometraža, a i meni kao laiku se tako činilo.

 

Sve u svemu, jeste moguće, ali slažem se da je redak slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Ja sam 2003 kupio Peugeot Looxor 50, sad ima na satu 18500 km. Znaci cca 1000 km po sezoni. Imam osjecaj da ne silazim sa skutera cijelo ljeto. Ipak,maxi i 50 ccm se ne moze porediti. Ali eto..

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Na temu karburator i euro norme:

WWW.DELLORTO.IT

For the latest generation 50cc 2-stroke scooters and motorcycles, DELLORTO has developed a range of carburetors aligned with the most demanding EURO4 and EURO5 anti-pollution regulations (for...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Pozdrav ljudi,dvoumljenje je izmedju Xciting-a 250 /300 i Downtown-a 300i. Moji gabariti: 175cm visina i 75kg tezina. Skuter bi se vozio uglavnom po gradu ,odlazak na posao i mozda jednom mesecno sa suprugom na neki izlet po Srbiji u radijusu ne vecem od 150 km. Xciting moze da se nadje solidno jeftinije od DT-a. Dali neko takodje ima iskustva sa prodavcem/firmom iz Petrovaradina.Takodje pozeljno bi bilo da skuter bude EFI sto mislim da DT jeste ali za Xciting nisam siguran.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 41 minuta, ZeleniZub je napisao:

Xciting moze da se nadje solidno jeftinije od DT-a.

Što je logično i ima smisla, jer je DT noviji, snažniji i moderniji skuter od starog XC. Za tvoje gabarite, mislim da će ti odlično čučnuti. Al najbolje da probaš, pa odlučiš sam. Gledaj Downtown godišta 2012. i noviji, sa novijim varijatorom, po mogućstvu.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja