Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
1 hour ago, cezarpa said:

SW i X9 su dva razlicita skutera.Po meni x9 je prevazidjen.Oba dosta trose,i teski su.Koliko ti ide taj X9 500ccm?

Moj ide 150-160, ali se sav trese.. sve preko 130km/h, se ne osecam prijatno.

Sto se tice prevazidjenosti, zavisi sta ko pod tim podrazumeva. Za ono sto meni treba je odlican. Sasvim prihvatam da ga neko smatra sporetom i kantom.

 

8 minutes ago, boza_kg said:

A ono silno vreme i trud koje si potrošio na radove, o kojima si pisao, ne košta ništa?

Samo da podsetim, vreme  je novac!

Sasvim je tacno da sam se napatio nevidjeno, dva dana rasturanja, cetiri dana sklapanja. I to sam imao srece da nisam nista supstancijalno zeznuo, inace bi bilo jos (bar) nekoliko dana patnje. Ali:

1) Time sam stekao veliku sigurnost u skuter, prelazim njime veliku kilometrazu, imam nov agregat, bukvalno. Ja vreme nisam toliko trampio za novac (mada to jeste bio osnovni razlog), nego za poverenje/sigurnost/pouzdanost.

 

2) Svako ko je normalan ce da plati majstora 150-300e za ruke i dobije isto dobar skuter (tj. jos bolji, jer ce majstor da radi), a da ne gubi vreme i zivce kao ja.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 11 sati, ParadajzTurista je napisao:

Vidi, evo npr. ja sam napisao da je devetka meni dobra.

Ali, to sto ti pricas je sasvim na mestu i skroz si u pravu. Silverwing ima dva cilindra, to je mnooooogo bolje nego moja devetka sa jednim cilindrom. Dva cilindra su manje optereceni, radilica ce duze da traje itd. Ne znam licno, nego su mi majstori rekli.

Jedino sto je sw bio dva-tri puta skuplji od devetke (devetku sam kupio za 850e, sa generalnom me izasla 1400), a sw je bio 3000-4000, pa sam se iz finansijskih razloga preracunao i uzeo devetku. Kontao sam, nije valjda tri puta bolji sw.. videcemo, mozda sam i pogresio ;)

Poredimo 2 skutera koja se ne mogu porediti, kao mercedes i opel. Ako sam dobro shvatio covekova granica je do 1800, 2000e. Ako je tako neka prebaci jos par stotina pa neka kupi sw 2007, 2008 ako bude imao srece. Ja bih tako radio, ne znaci da je moj stav ispravan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Može li mi neko pomoći da razrešim dilemu. Jaci skuter do 500cc za duža putovanja

 

Malaguti spidermax (2200e, 2010god sa novijim agregatom) 

Plus : vešanje (rupe ne oseća) , cena, sedenje, izgled, velicina

Minus : prodaja kasnije, odrzavanje

 

Kymco 500i 2000e

Plus: izgled, cena

Minus: položaj za duže voznje

 

Honda silverwing 400, 2009g, preko 3000e

Plus: agregat,kvalitet, sedenje

Minus: izgled i cena

 

Ako neko ima od ovoga za prodaju a da valja nek se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ovaj stariji model 2007-08 je po meni lepsi onako pravi muski, ovaj novi coravi, em gejevski em skup, video sam jedan kod Zvezdara Teatra ljubicasti za devojcice

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 15 sati, Milllan 83 je napisao:

i samo preporucuju honde.

To! Svi da se učlanimo u Hondu i biće sve brže jače bolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Oni koji Hondu vozili nisu da se uzdrze od komentarisanja.

Ona je iznutra sklop za sebe, nije "za dzabe"  rekorder u prodaji.

Iluzorno je porediti neke korejancice, tajvance,kineze sa ovim gigantom.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zato su sve honde po ulicama... Prosto da nema drugog proizvodjaca...

 

 

Ne osporavam to, ali da se malko preteruje... preteruje se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
Može li mi neko pomoći da razrešim dilemu. Jaci skuter do 500cc za duža putovanja
 
Malaguti spidermax (2200e, 2010god sa novijim agregatom) 
Plus : vešanje (rupe ne oseća) , cena, sedenje, izgled, velicina
Minus : prodaja kasnije, odrzavanje
 
Kymco 500i 2000e
Plus: izgled, cena
Minus: položaj za duže voznje
 
Honda silverwing 400, 2009g, preko 3000e
Plus: agregat,kvalitet, sedenje
Minus: izgled i cena
 
Ako neko ima od ovoga za prodaju a da valja nek se javi
Ako su isključivo samo ova tri modela u uži izbor,ja glasam za hondu sw.Spider ti ja mislim neće biti udoban za duža putovanja s obzirom na sličan položaj sedenja kao kod beverlija.Kinezi nisu moj izbor.E sad cena jeste veći finansijski trošak za sw.Moja dilema je bila Spider,sw,mayeti(restajling) i burgman k7.Uzimajući u obzir uloženo dobijeno izbor je pao na burgmana 400 k7 i nisam pogrešio.Naravno treba ubosti dobar primerak,ostalo su nijanse i ukusi.Nadam se da sam bio od koristi
Tema nije za ovde već za dileme pri kupovini maksi skutera
Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650
Pre 3 sati, BracaBraca je napisao:

Može li mi neko pomoći da razrešim dilemu. Jaci skuter do 500cc za duža putovanja

 

Malaguti spidermax (2200e, 2010god sa novijim agregatom) 

Plus : vešanje (rupe ne oseća) , cena, sedenje, izgled, velicina

Minus : prodaja kasnije, odrzavanje

 

Kymco 500i 2000e

Plus: izgled, cena

Minus: položaj za duže voznje

 

Honda silverwing 400, 2009g, preko 3000e

Plus: agregat,kvalitet, sedenje

Minus: izgled i cena

 

Ako neko ima od ovoga za prodaju a da valja nek se javi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Hvala na odgovoru. 

Jeste, sw stoji.Kod njega me odbijaju i mali točkovi. Najviše i cena koja je 50% veća!

Promenio član BracaBraca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Fantasticna je nasa urodjena sklonost ka idolopoklonstvu i idealizovanju. Jedina istina je da za para koliko se ima je UVEK bolje kupiti tip - top Kymco, Piaggio, stariji Burgman ili Yamahu nego neku polutinu od Honde a ima ih verovali ili ne, cak sta vise uglavnom su groblja masa onih sto stizu kod nas.

 

Naravno da je idealno ubosti kvalitetno odrzavanu Hondu ali ona kosta mnogo vise nego ista takva pomenuta "ekipa" ostalih. Kad se ima para za takvu Hondu, ne treba tu onda mnogo saveta i mudrosti...

 

Kupi ti druze za to para sto imas sto bolje ocuvan i odzavan motor, nastavi i ti da ga odrzavas kako Bog zapoveda i slatko ces se njime navozati i lako ces ga prodati kad za to dodje vreme. Sve ostalo je sviranje Qrcu. Znam ljude koji su sa Kymcom 250 obisli celu Evropu, ocepili Aziju, ima nas koji smo sa 'talijanskim krntijama ubili dobro preko 100K km i bili svuda a znam i ljude koji su vozili cuvenog Silvera i Burgera 650 pa nisu smeli njime da maknu dalje od 50 km jer je neki kvar stalno visio u vazduhu.

 

To ti je jedina istina.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Postoji tema o dilemama u vezi kupovine maxiskutera pa ova ide u vec postojecu temu. :dexterr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo da i ja dodam jos neku. Definitivno lepo je cuti komentare na odredjene modele, ali dok se ne sedne i ne proba bar malo ne vredi pricati. Meni je pre svega bitan osecaj u voznji. Potrošnja i odrzavanje me ne interesuje previse jer je ovo po defoltu skup sport. Vozim enduro i znam sta su troskovi kada vozim motor kao da sam ga ukrao pa terenu po kome i koze ne idu.

Elem, danas probao i nexusa i silver wing 400. Da malo karikiram da mi oba daju dzabe ne bih uzeo. Polozaj sedenja i osecaj mi ne odgovaraju kao ni na burgmanu. Nexus je jako okretan i ostar ali se nekako sedi visoko i ce cudno. SW kao neka fotelja na tockovima, nit smrdi nit mirise.

Najprijatnije iznenadjenje mi je Kymco xciting, lepo se sedi, okretan, moderan. Za sada bar kod mene jedini ozbiljan konkurent Tmax-u. T max je nekako vise motor od kymca i bolji je po malo svugde osim u okretnosti pa me sada bacio u dilemu opasno. Razum kaze kymco a srce Yamaha....

p.s jako je zajebano kada se prelazi sa motocikla na skuter. Za tmax kazu zver, a meni smesan... Kad sam posle njega seo na moj drz 400 , fan efekat neuporediv

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Slazem se u potpunosti. Ja sam slusao bajke o t maxu, provozao jedan 2018 sa par hiljada km i razocarao se... nije mi legao, mnogo vibracija, a ja se ne palim na brzu voznju sto t max pruza, i trosi vise nego automobil koji vozim. Kao sto rece Alexanto, nadji prvo model koji ti odgovara, onda da je odrzavan kako treba i kupuj, ne gledaj u par stotina e i navozaces se.

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
5 hours ago, lemy said:

 jer je ovo po defoltu skup sport.

 

Sve mogu da se slozim osim ovoga. Relativno je, naravno, sta je kome skupo, ali ako je skuter odrzavan i ako se godisnje predje do npr. 5-6000 normalnih km, odrzavanje je skoro dzabe (jedna zamena ulja i filtera) - 2000din. Drugim recima, skuplji jedan rezervoar benzina nego godisnje odrzavanje.

 

Jednom u 3 godine, zamena kaisa, rolnica i nekih sitnica (svecica, druga ulja, antifriz..) i kul.

 

Pod normalnim km podrazumevam miroljubivo po asfaltu - a ne da se aka 50+km/h po ljutom offroadu, blatu do pola tocka i zavrtanju punog gasa od semafora do semafora, tek sto si ga upalio na minus pet.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Covek mi deluje kao iskusan dugogodisnji vozac, pre ce biti da je mislio na opremu koja se nakupi i u zbiru bude cifra, naravno ako se sve ispostuje i kupe koliko toliko kvalitetne stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Sve mogu da se slozim osim ovoga. Relativno je, naravno, sta je kome skupo, ali ako je skuter odrzavan i ako se godisnje predje do npr. 5-6000 normalnih km, odrzavanje je skoro dzabe (jedna zamena ulja i filtera) - 2000din. Drugim recima, skuplji jedan rezervoar benzina nego godisnje odrzavanje.
 
Jednom u 3 godine, zamena kaisa, rolnica i nekih sitnica (svecica, druga ulja, antifriz..) i kul.
 
Pod normalnim km podrazumevam miroljubivo po asfaltu - a ne da se aka 50+km/h po ljutom offroadu, blatu do pola tocka i zavrtanju punog gasa od semafora do semafora, tek sto si ga upalio na minus pet.
 
Skup skup i te kako. Jedno je voziti skuter po gradu iz potrebe sa po nekim izletom od par stotina km, a drugo je voziti bajk iz zadovoljstva i to je mnogo ozbiljnija prica u smislu finansija. Nije lako prosecnom coveku sa prosecnim primanjima da priusti sebi taj luksuz. Ali to je bolest koja udje u krv i nema nazad i onda ne razmisljamo racionalno.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
2 hours ago, Nole Bg said:

Skup skup i te kako. Jedno je voziti skuter po gradu iz potrebe sa po nekim izletom od par stotina km, a drugo je voziti bajk iz zadovoljstva i to je mnogo ozbiljnija prica u smislu finansija. Nije lako prosecnom coveku sa prosecnim primanjima da priusti sebi taj luksuz. Ali to je bolest koja udje u krv i nema nazad i onda ne razmisljamo racionalno.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Kul, ali ovde je tema o maksi skuterima, a ne život (150,000 km godišnje) na harli dejvidsonu.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega@lemy sad prelazi sa motocikla na skuter i rekao je to sa njegove tacke gledista i ja sam se na to nadovezao jer znam o cemu prica. Za mojih 6 godina skuterasenja uglavnom sam prelazim 15-ak kkm po sezoni, sto grad sto voznje i putovanja, sto kad bi se stavilo na papir nije ni malo jeftino. Min 2 servisa po sezoni, rega, 2 zadnje gume jedna prednja, gorivo. Za turu od 2-3 dana racunas 50-60 e po danu a danas pored svih obaveza to nije bas jednostavno odvojiti. Tako da voziti po gradu iz potrebe i voziti iz zadovoljstva je i te kako velika razlika u ceni. Kupis liberti 125 i zujis po gradu i to te mozda nista ne kosta a sve ostalo.....


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Upravo tako kolega, to sam mislio. Jedno je zujiti po gradu u majici i sorcu na skuteru, a drugo su putovanja, hoteli, hrana, oprema koja se stalno haba... Nije da se zalim da ne mogu da to priustim ne bi se ni petljao, nego konstatacija u drugom kontekstu...

Nego da ne offujemo temu o maxi skuterima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Ako bi da probas Beverly javni se, skoro da smo komsije.
Ne nudim na prodaju nego sam ja sa Stroma presao na Beverly 400 i lepo mi je legao, dobar je polozaj u voznji, mozda nije najudobniji za neke visednevne voznje ali je prilicno sposoban u gradu i na otvorenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Hoteli i 50-60e dnevno nisu "po difoltu", o tome pricam. Prvo, moze se spavati za 4-6e dnevno, i jesti za jos toliko. Moze se spavati i dzabe, ako se ima sator i vreca. Drugo, jedes i kad ne vozis, prema tome to je zamena teza.

 

Moze neko sa 50 kubika da plati 500e nocenje i jos 1000e kurvu, ali to nema veze sa maksi skuterima.

 

Lepo sam rekao 5-6 hiljada km. Po mom utisku (sasvim moguce da gresim), velika vecina maksija prosecno toliko predje, zato sam to i napisao.

 

Ne mogu da ne prokomentarisem oko guma. Presao sam 18k za proteklih godinu dana, sa novim gumama. Tesko da bi se moglo reci da sam ih vozio mekano i samo po asfaltu. Evo i jedne i druge, bez greske, dobra sara, kontam izdrzace jos ovoliko.

 

Inace, ja bas mislim da ovo sto pisem ne da nije offovanje o maksijima, nego naprotiv, moze da bude vrlo korisno nekome ko se razmislja. Offovanje je prica o hotelima i trosenju para koje veze nemaju sa skuterom.

Naravno, dozvoljavam da gresim, lako ce me moderacija obrisati ako spamujem temu.

 

Da, hteo bih i ovo, ovo mozda i jeste offovanje.

Vozim skuter(e), mnogo to volim. Volim i da cackam oko njih. Posto smo ovde svi na dva tocka, ne verujem da treba da obrazlazem. Meni je sezona sve dok je na putu sneg manji od 10cm.

Ali, ne da nisam zaljubljen u njega nego me realno zabole patka. Zapalio bih ga iz mesta ili gurnuo u reku kao dobar dan, iz ciste zajebancije ili opklade (volim ja svog sprint maxa, ali ovde pricamo ozbiljno). To se najpre vidi po plastikama koje su mi haos.

Primecujem da neki svoje dvotockase gledaju kao kucne ljubimce, da ne kazem clanove porodice.. Meni je to, naravno, nebuloza, ali potpuno postujem taj njihov stav. Moguce je da se i zato ponekad ne razumemo, jer imamo razlicite sisteme vrednosti.

Tipican primer je kredit. Ne bih uzeo kredit za skuter, puskom da me teraju. Skuter je cist gubitak i kao takav treba da bude pod kontrolom.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ovde niko nije pominjao nikakve hotele niti bilo kakvo rasipanje bilo gde. U najskromnijoj varijanti cak i u srbiji, i zemljama okruzenja te kosta tuto kompleto kad podvuces crtu min 50 e SVE, dan voznje ili putovanja kako god hoces. Ali da nebi ulazili dublje u raspravu, bitno je kolega da vi sami sebe razumete i samo napred....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
3 hours ago, lemy said:

 ..putovanja, hoteli, hrana..

 

32 minutes ago, Nole Bg said:

Ovde niko nije pominjao nikakve hotele niti bilo kakvo rasipanje bilo gde. U najskromnijoj varijanti cak i u srbiji, i zemljama okruzenja te kosta tuto kompleto kad podvuces crtu min 50 e SVE, dan voznje ili putovanja kako god hoces. Ali da nebi ulazili dublje u raspravu, bitno je kolega da vi sami sebe razumete i samo napred....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Izgleda da jedan od nas dvojice ne razume srpski jezik. Mozda sam to ja.

Ja sam ovde po difoltu sa svima na ti, ako neko ima primedbu, lako cu da se presaltam.

 

Ja na ulazim ni u kakvu raspravu, niti sam toliko sujetan i iskompleksiran da svako drugacije (cak ne ni opozitno, samo drugacije) misljenje smatram nekom (negativnom) raspravom. Ja sam naveo cinjenice, iskustvo i obilje kontra argumenata za tvrdnju o difoltu.

50e dnevno je, ponovicu eksplicitno, cista glupost i nebuloza, dan dnevno moze da kosta manje od 10e plus benzin, a moze i vise od 2000. 

 

Tim smesnim ad hominem prebacivanjem loptice "da ja sam sebe razumem" samo otkrivas slabost sopstvenih argumenata i prizeman nacin diskutovanja. Ti odgovaras meni, umesto mom postu. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja