Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ima i dobrih silvera 2007, 2008 sa lambda sondom. Neki su na forumu prelazili i po 100000 km sa njima i bili su u jako dobrom stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Moj je trenutno na 62000 km,i samo prede,uskoro bi mogao da ide na dobos pa da se ponovim jednim iz fabrike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
2 hours ago, sasadoncic02 said:

Noviji burgman je počeo od kraja 2006 i ima ih malo tog godišta.Mahom su od 2007-2017 Razlikuje se dosta od starijeg brata.Počev od savremenijeg izgleda,malo je viši i duži,prednji točak umesto 13" je 14".Motor je takođe poboljšan,nema potrošnje ulja ako je sve dobro održavano.Tvoj budžet je ja mislim malo kratak za ovaj model uzimajući u obzir servis i prenos koji bi trebalo uraditi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Ovo mi je trebalo. Vredi znaci uloziti koji eur u ovaj noviji model. Na oglasima ima 3 kom 1.800-2.000 eur plus naravno registracija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

I vatijator koji je par stotina e. Vidim da si iz Sapca, skokni do Save Trifunovica, odrzava motore polovini momaka u gradu pa ga pitaj za Bugija... ne kazem da je los motor, ali ako uzmes nesto neodrzavano em ce te kostati, em ces visiti kod majstora i neces se voziti.

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bas me sada naplasiste sa bugijem. Ispade da ga je skuplje održavati nego ozbiljan motocikl... Verujem da ste u pravu, ja nisam imao dodira sa skuterima.

Sta je alternativa, Xciting 250, Atlantic 500, majesty .... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ma daaaaaaj. Ja ga vozim kao i jos nekoliko ovde. Ne znam cemu ovo... A ostali se ne kvare???  Sta se spomenulo ovde? Varijator? Msm citam komentare i uzdrzavam se max. Komentarisu na rekla kazala, a nisu ih vozili. "Dobar je kad je nov"... moj ima preko 70.000 na satu. 

 

Kvacilo strada na svakom, msm ne razumem to hejtovanje zaista. Cuvena honda kosta 1500e vise min. Vredi li taj novac? Ne komentarisem ostale, jer ih nisam vozio i cutim. Ali ovo... Dobar kad je nov, skupi kvarovi, nema delova... Pa za koji ima? Za po kog  "italijana"... Nema za japance, pa odakle je honda, yamaha? Uzdrzite se takvih komentara. 

 

Edit: kymco... 

 

Samo km sat, koji mana kod svakog, kosta 200e. Jel to dobra alternativa? Ili AA koje su stare dve decenije i imaju po 100.000km. Jel to alternativa? Istroseno do boga...

Promenio član MaxiS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

@DaliborBP moze da da svoje iskreno misljenje o Bugiju, vozzio ga kao i ostale druge skutere. Info iz prve ruke i realno misljenje i preporuka


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Postovane kolege za vas koji kazete da nema dobrih scutera u ponudi pogledajte moj scuter koji sam oglasio u rubrici prodajem .

Pozdrav BOBBRA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo da malo osvežim temu i moje pitanje, odnosno da sam sebi dam odgovor :)

 

Probao sam 3 skutera, Kymco Xciting 250, Suzuki burman 400 i Tmax 500. Od potencijalnih kandidata nisam jos probao Piaggio X9 500.

 

Moji utisci:

  • Tmax 500 ( prve generacije, karburator) - Ćaća, Bog otac skutera. Ovo je potpuno drugačije od onoga što sam u svetu skutera probao. Položaj sedenja, kvacilo koje odmah hvata kao da ga rukom puštaš...Mana, ne uklapa se u budzet, ali možda i prelomim...
  • Burman 400, ne sviđa mi se položaj sedenja i osećaj u vožnji, ne umem baš ni da opišem. Ubrzava dobro, ali osećaj , onako...
  • Kymco Xciting 250. Nije loše. Bolji mi nekako osecaj nego na burmanu, mada ovo je subjektivno. Obzirom na opredeljeni budzet i prvi utisak, ovo mi je najlogičnije rešenje, možda eventualno Xciting 500. Za neki opredeljeni novac, dobija se najnovija i najocuvanija mašina.

Krećem ovih dana u obilazak ovih sa oglasa, pa ću da vidim. Nažalost , kao i sa većinom vozila na oglasu, oglasi tipa sipaj i vozi na licu mesta više izgledaju kao kupi i plači...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 11 minuta, lemy je napisao:

izgledaju kao kupi i plači...

Nisam se skoro slađe nasmejao !

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Ja mislim da ti za budzet od max 2000eur, u sred sezone, treba dooooosta srece, da ne bi posle plakao. 

 

Tmax i burgman mislim da za te novce, pristojni, ne postoje. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa burgmana ima , onih starijih 2003-2005, ali to bataljujem, ne svidja mi se voznja, polozaj sedenja...

Tmax naravno da nema, ali mozemo da probijemo budzet i to je opcija.

A krmko mi se uklapa, zato je sada prvi pik

 

A sta se tice sezone, meni nije ovo vreme u sred sezone. Ko je hteo da kupi motor za ovu sezonu, gledao je da ga kupi do aprila-maja. Ja sam uzeo u januaru motor za ovu sezonu. Skuter mi je neplanski

 

 

 

 

 

Promenio član lemy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Потрошња Т макса и Кимка 500 ће ти се врло брзо обити о главу. То су карбуратори за те паре.Троше више него мој ауто од 2000 кубика само градске вожње 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Од свих наведених Х9 500 је најбоља опција.  Јури Ево верзију по мени лепши од стандардне верзије. Код њих обрати пажњу на инструмент таблу хоће да зеза. Генерално удобан скутер одличан за даље вожње ја сам био баш задовољан. Ако имаш стално сувозача гледај да има оригинални кофер. Много је удовнија вожња с њим за сувозача. Агрегат нема грешке ја сам свој х9 купио за 1450 еура са 60к на табли агрегат је радио без грешке. Слупао сам га после 3 месеца :D продао га тако слупаног неком лику ту из града, он га скрпио и ено вози се и даље ради без грешке. 

 

Е сад оно што бих ти ја препоручио, то је СилверВинг 400 прошириш буџет за још 500еура и моћићеш да узмеш неки фин силвер 400, има два клипа генерално агрегат нема никаквих мана, делове можеш да поручиш у хонди код нас и чекаш за њих али углавном има делова. Након куповине одвезеш га код Дарета на сервис и Силвер има да ради сто година :D 

 

Promenio član root012

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nikad me ne mrzi da ponovim kad je tema potrosnja, moj x9 500, 2002. godiste - kada se vozi magistralom 70-80-90 trosi 3.8L/100km. Autoputem 110-120 ili po gradu 4.2-4.5L/100km.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@lemy poslušaj ti kolegu root012 i isprobaj 4ti skuter odnosno Hondu Silver Wing 400cc, X9 i Xciting su ti kao traktori naspram Silvera, udobnost da ne komentarišem, honda je honda a i 2 cilindra su 2 cilindra. Naravno i honda je dosta skuplja tako da je i glupo porediti ali kad već pominješ tmaxa čisto da znaš da imaš pametniju alternativu jer je za održavanje jeftinija MNOGO u odnosu na Tmax.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Majstora koji odrzavaju motore nema mnogo, 3 sam upoznao i sva 3 voze honde.... i samo preporucuju honde. Servisiraju sve motore, ali oni preporucuju honde. Kazu da su najpouzdanije i najlakse za popravku, a i delovi nisu kao kod drugih proizvodjaca, dosta su povoljniji. Da ne spominjem da je sw400 jedini u klasi koji ima 2 klipa, sedi da provozas 1 klip pa sedi na sw sa 2 klipa i sve ce ti biti jasno. Slazem se sa nekim ko napisa, x9 500 sjajan skuter, narocito evo koji je lepsi od obicnog. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Није Хонда једини скутер са 2 цилиндра, ако мислите да су делови за Бугија скупи, позови Делту па провери пар делова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
3 hours ago, Milllan 83 said:

Majstora koji odrzavaju motore nema mnogo, 3 sam upoznao i sva 3 voze honde.... i samo preporucuju honde. Servisiraju sve motore, ali oni preporucuju honde. Kazu da su najpouzdanije i najlakse za popravku, a i delovi nisu kao kod drugih proizvodjaca, dosta su povoljniji. Da ne spominjem da je sw400 jedini u klasi koji ima 2 klipa, sedi da provozas 1 klip pa sedi na sw sa 2 klipa i sve ce ti biti jasno. Slazem se sa nekim ko napisa, x9 500 sjajan skuter, narocito evo koji je lepsi od obicnog. 

Vidi, evo npr. ja sam napisao da je devetka meni dobra.

Ali, to sto ti pricas je sasvim na mestu i skroz si u pravu. Silverwing ima dva cilindra, to je mnooooogo bolje nego moja devetka sa jednim cilindrom. Dva cilindra su manje optereceni, radilica ce duze da traje itd. Ne znam licno, nego su mi majstori rekli.

Jedino sto je sw bio dva-tri puta skuplji od devetke (devetku sam kupio za 850e, sa generalnom me izasla 1400), a sw je bio 3000-4000, pa sam se iz finansijskih razloga preracunao i uzeo devetku. Kontao sam, nije valjda tri puta bolji sw.. videcemo, mozda sam i pogresio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, ParadajzTurista je napisao:

(devetku sam kupio za 850e, sa generalnom me izasla 1400),

A ono silno vreme i trud koje si potrošio na radove, o kojima si pisao, ne košta ništa?

Samo da podsetim, vreme  je novac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja