Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Sta mislite o Xmaxu 250 2010+ ?
Ovaj mi je zapao za oko ali nisam siguran da li stvarno ima ABS: https://www.polovniautomobili.com/motori/18247352/yamaha-x-max?ref=search-normal&position_ref=8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@MrCvor

Није добар линк ка огласу

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ima li neko iskustva sa Piaggio X7? Da li svi imaju agregat od Beverly-a? Postoje li verzije sa karburatorom i koliko je osetljivo direktno ubrizgavanje? Nema ih mnogo na oglasima a svidja mi se skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ne postoji X7 sa karburatorom, sve masine su iste kao u Beverliju.

Inace su te masine od 250 i 300 jako dobre i pouzdane kao i sam sistem ubrizgavanja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Merkuu Bio je i ovde jedan oglašen, od našeg drugara, ne znam da li si video.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

U poslednje vreme pratim oglase svakodnevno (zbog svoje potrage za maxi skuterom) i primetio nešto čudno...

Sećate se onog AA 500 iz Petrovaradina, o kom smo diskutovali nedavno?

E pa oglas se ponaša čudno... Nestao je pre nekoliko dana, nije ga bilo na oglasima niti u mojim favoritima. Onda se sinoć pojavio u oglasima ponovo, uredno obeležen da ga pratim, pa je posle sat - dva nestao.
Pa se jutros opet pojavio i sad ga opet nema...

Kao da oglašivač deaktivira i aktivira oglas. Ili aplikacija zeza. Nije mi jasno dogadja.

Jel se još nekom dogadjalo slično, sa nekim drugim oglasom?ada8d20e10e4bb1b4a055448ac89cd85.jpg

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2906 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Neki bug u softveru na PA verovatno. Menjali su nešto nedavno na platformi. Meni se tako pojavljuju i odjavljuju pratioci mog oglasa, po nekoliko puta dnevno. Ispeglaće...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav svim . U toku sam kupovine skutera pa me zanima vase meljenje jer sam sve imao i vozio jedino skutere slabo . 

Izbor mi je 

Piaggio x9 250 2003

Burgman 150 2003

Burgman 250 2001

Malaguti Madison 125 150 180 ili veci , vasa preporuka ili izbegavati

Ne idem na vecu kubikazu jer mi to treba i za klinca , za po gradu i da se pustim ovde onde . Ako neko ima prednosti mane i sta od ovoga da gledam neka price . Samo sam gledao npr.kaiseve u odnosu na 400 i na 250 burgmana je razlika malte ne 3 puta . Za Burgmana nalazim mnogo delova na KP a za Piaggio ne . I naravno ako imate neki predlog za neki drugi model pisite . 

Ne zelim da ulazem i dajem mnogo novca jer ce to da bude za uslugu......

Hvala svima unapred . Pozzzzzzz

Promenio član draza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nema je druze u toj ceni . Ja hocu maximum do 1000 da dam jer prvo za klinca je. On ce to da prejebe a drugo spremam se za kupivinu bmw 1150gs i necu ni evro preko toga da dam . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2906 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moje skromno mišljenje - ti skuteri koje pominješ su po dve decenije stari. Danas je manje bitno kakve karakteristike imaju na papiru, i kakvi su bili nekad, već je od jedine važnosti u kakvom su sada stanju.

Što lepo reče koleza @abarth_maniac, crevo ili sajla 15 godina staro je 15 godina staro, obrni okreni. A nije isto ako je skuter čuvan u ušuškanoj garaži ili se pekao na italijanskom suncu dve decenije ili trulio u nekoj vlažnoj šupi... Da li je redovno održavan ili skoro pa nikad.

Dakle, gledaj oglase, pa kad ti neki konretan primerak zapadne za oko, onda tek ima smisla o njemu raspravljati.

 

Srećna potraga!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Moje skromno mišljenje - ti skuteri koje pominješ su po dve decenije stari. Danas je manje bitno kakve karakteristike imaju na papiru, i kakvi su bili nekad, već je od jedine važnosti u kakvom su sada stanju.

Što lepo reče koleza @abarth_maniac, crevo ili sajla 15 godina staro je 15 godina staro, obrni okreni. A nije isto ako je skuter čuvan u ušuškanoj garaži ili se pekao na italijanskom suncu dve decenije ili trulio u nekoj vlažnoj šupi... Da li je redovno održavan ili skoro pa nikad.

Dakle, gledaj oglase, pa kad ti neki konretan primerak zapadne za oko, onda tek ima smisla o njemu raspravljati.

 

Srećna potraga!

Hvala ali mi nista pogao nisi . Popravljam motore vec 30 god a servis sam imao 15 tako da znam sve sta si mi napisao . Skutere ne radim jer ih mrzim ali ovo moram klincu da kupim i pitao sam za odredjene modele iskusta potrosnja na sta konkretno obratiti paznju . Ovako bolje i da nisi pisao . I da pre cu da kupim motor dve decenije nego 2 godine starog koga ne mozete ni popraviti ako se nesto desi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2906 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam čime sa zaslužio ovaj grub start, al OK. Ovo je javan forum, možda će moje mišljenje biti od koristi nekom početniku, možda neće nikome, ali svakako nismo pisali privatne poruke.

A da sebe pojasnim, i sam kažeš da si majstor za motore koji ne radi skutere. E pa to je čest slučaj, jerbo skuter nije isto što i motor.

Skuter ima zahebane plastike, zilion šrafova koje treba odviti i zatim sve lepo spakovati da negde ne pukne itd, i mnogi izbegavaju to da rade, jer se ne isplati.

 

A kad imaš mator skuter, svako malo može da se ukaže potreba da neku sitnicu treba zameniti, negde nešto čačnuti, što podrazumeva rasklapanje, ili na čekanje na red kod majstora dok sezona prolazi, potragu za teško dobavljivim delovima, skupocene popravke jer zahtevaju dosta vremena i tako to. Moje mišljenje je da se to ne isplati, al realno, mogao sam da ga zadržim za sebe.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Druze kupio bi ja i skuter od 5000e ali nemam . Tako da sta je tako je . Skutere nisam imao vremena da popravljam jer ne mogu da naplatim majanje oko njih . Ali kazem to mi je i za klinca a koliko ce to da cuva nemam pojma . Tako da me interesuju gore navedeni modeli . Da li bregasa ima lagere ili ne . Od kojih su to motora masine itd itd . Da ja kao majstor nadjem sebe i ako treba na tih 800 dodam 500 i imam perfektan skuter . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Tri na edema modela gore su sve bajati sa manjkom rez. delova.Tesko ces to voziti bez nekih popravki.Uz to Bugi 150 malo ks puno kg,bice mlitav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Gde vi gledate za rezervne delove . Ja gledao na KP ima gomila . Najveci izbor je za burgmana . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Taj x9 ima hondinu masinu i mozda je najbolji izbor. Mora biti ispravna digitalna tabla jer preko nje rade svi ostali instrumenti a osjetljiva je na vlagu. Ima dosta toga o njoj u temi x9. Burgman 150 je slabasan, a sa 250 nemam iskustva, mada mislim da ispod 400 burgmana ne treba traziti. Procitaj iskustva forumasa o skoro svim modelima maksi skutera, ima sjajnih tekstova. Pozdrav i sa srecom trgovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2906 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To što ima oglasa, ne mora ništa da znači. Mnogi oglasi nisu ažurirani, pitanje je da li ima zaista toga na stanju. A i često bude neki havarisan komad skutera rasturen u delove, koji se pojedinačno prodaju, pa ima dosta oglasa za delove, ali sve po 1 kom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Aj da probam da ti odgovorim.
Ovu mašinu od 250ccm (Hondin agregat) sam posedovao 2 godine, u Hondi Foresight.

Kupio sam je slučajno, ne preterano skupo, jer je bilo vreme da se pretrese sve i uradi kompletno osnovno održavanje (ulje, filter vazduha, svećica, pločice, gume i malo ljubavi plastikama (nisu bile lomljene ali su žabice popustile i crne plastike tunela matirale, vizir matirao,...). Sve u svemu motoru je trebalo pažnje i ulaganja, što mi nije bio problem jer je prodavac bio poznanik iz mog grada i sama mašina je u dobrom stanju).

Motor je bio 2002.godišta i odmah sam imao nekih 250€ ulaganja, što ne mislim da je mnogo obzirom da sam menjao gume.

E sad malo o samom agregatu:
U pitanju je Hondina niskoturažna mašina jednostavne konstrukcije, mirnog i kultivisanih rada i niske potrošnje. Forsajt je manjih gabarita od X9 ali nije mnogo lakši od njega, a ova mašina ga je nosila sasvim korektno.
POZITIVNA ISKUSTVA:
Potrošnja mi se kretala od 2.8 do 3.2, zavisno od toga da li se vozam sam ili sa suprugom, da li imam više gradske ili otvorene vožnje.
Vodeno hladjenje je mama, sasvim korektno održava radnu temperaturu (sve je to isto i na X9). Položaj sedenja je dobarba X9 je to još izraženije u, s tom razlikom što je X9 gabaritniji i malo nezgrapniji za gradsku gužvu.
MOJE PRIMEDBE:
Mana im je karburator, koji zbog vremenskog resursa (vremenom se razloče ležište iglice plovka) zna da pravi problem. Polovan dobar se teško nalazi i to može biti problem.
Mašina nema filter za ulje pa je interval zamene 3000 km (kod modela sa filterom je 5000). Meni to nije bio toliko značajan problem.
Najveći problem je ujedno i najlepši gedžet na X9 a to je njegova famozna tabla. Polovne ispravne nema ni za lek a bez nje je spisak problema dugačak.

O Burgmanu 250ccm ne znam puno, osim da je često pominjana potrošnja ulja... Da li je bilo sporadično ili je pravilo ne bih znao.

Ja sam Forsajtom prelazio oko 4000 do 5000 km u sezoni (dve zamene ulja) i nisam imao problem potrošnje.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 6 minuta, Bokes je napisao:

Aj da probam da ti odgovorim.
Ovu mašinu od 250ccm (Hondin agregat) sam posedovao 2 godine, u Hondi Foresight.

Kupio sam je slučajno, ne preterano skupo, jer je bilo vreme da se pretrese sve i uradi kompletno osnovno održavanje (ulje, filter vazduha, svećica, pločice, gume i malo ljubavi plastikama (nisu bile lomljene ali su žabice popustile i crne plastike tunela matirale, vizir matirao,...). Sve u svemu motoru je trebalo pažnje i ulaganja, što mi nije bio problem jer je prodavac bio poznanik iz mog grada i sama mašina je u dobrom stanju).

Motor je bio 2002.godišta i odmah sam imao nekih 250€ ulaganja, što ne mislim da je mnogo obzirom da sam menjao gume.

E sad malo o samom agregatu:
U pitanju je Hondina niskoturažna mašina jednostavne konstrukcije, mirnog i kultivisanih rada i niske potrošnje. Forsajt je manjih gabarita od X9 ali nije mnogo lakši od njega, a ova mašina ga je nosila sasvim korektno.
POZITIVNA ISKUSTVA:
Potrošnja mi se kretala od 2.8 do 3.2, zavisno od toga da li se vozam sam ili sa suprugom, da li imam više gradske ili otvorene vožnje.
Vodeno hladjenje je mama, sasvim korektno održava radnu temperaturu (sve je to isto i na X9). Položaj sedenja je dobarba X9 je to još izraženije u, s tom razlikom što je X9 gabaritniji i malo nezgrapniji za gradsku gužvu.
MOJE PRIMEDBE:
Mana im je karburator, koji zbog vremenskog resursa (vremenom se razloče ležište iglice plovka) zna da pravi problem. Polovan dobar se teško nalazi i to može biti problem.
Mašina nema filter za ulje pa je interval zamene 3000 km (kod modela sa filterom je 5000). Meni to nije bio toliko značajan problem.
Najveći problem je ujedno i najlepši gedžet na X9 a to je njegova famozna tabla. Polovne ispravne nema ni za lek a bez nje je spisak problema dugačak.

O Burgmanu 250ccm ne znam puno, osim da je često pominjana potrošnja ulja... Da li je bilo sporadično ili je pravilo ne bih znao.

Ja sam Forsajtom prelazio oko 4000 do 5000 km u sezoni (dve zamene ulja) i nisam imao problem potrošnje.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Bravo i hvala . Ovakvo nesto zelim da cujem . Kod ovog modela x9 sto sam ja gledao sve radi kako treba . Jeste da je malo matirala tabla ali s obzirom na cenu to mi ne predstavlja problem . Radim mehaniku i drzao sam 15 god servis motora tako da mi sv i nije problem . A i farbanje pa tako da mi samo treba materijal . Sto se tice karburatora tu si u pravu jer sam imao tada neke skutere hondine i same honde koje su imale taj problem . Ali mislim da imam va karburatora :) a ima ih sada novih kineskih koliko ti dusa voli . E sada da li ce da trosi kao sa starim nemam pojma . Ali ja kupim kineski i prepakujem dizne sa starog tako da do sada nisam imao takvih problema da se nesto znacajno promenilo . Za Burmana sto se tice potrosnje ulja to je istina . E sad jos nesto da li si upoznat da li bregasta se vrti na lagere ili gola u lezistima . TO zna hondama da pravi velike probleme i evo sada sredjujem jednu za klinca 125 u kojoj ugradjujem lagere i bicu prvi koji je to odradeo . Hvala ti na odgooru ovako mi je nesto trebalo . 

Jos jedno pitanje . U odnosu na brgmana 250 ili 400 kojilo je gabaritniji ili manji x9 . hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

MOram da ubascim u kombinaciju Malagutija ali opet nalazim ih sa razilicitim masinama pa ko zna neka napise i o njemu nesto u poredjenju sa ovim gore modelima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

To za bregastu stvarno ne znam, nisam se nikada bavio time.

Nisam imao prilike da x9 i Burgmana imam jednog pored drugog, ali mislim da je gabaritima veći od 250 a manji od 400. To onako subjektivno.

Ali je poenta u samom položaju sedenja. Na x9 se sedi višlje, uspravnije (ako tako mogu da kažem) pa je prikladniji za vožnju po gradu.

O malagutiju ne znam baš ništa.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 45 minuta, Bokes je napisao:

To za bregastu stvarno ne znam, nisam se nikada bavio time.

Nisam imao prilike da x9 i Burgmana imam jednog pored drugog, ali mislim da je gabaritima veći od 250 a manji od 400. To onako subjektivno.

Ali je poenta u samom položaju sedenja. Na x9 se sedi višlje, uspravnije (ako tako mogu da kažem) pa je prikladniji za vožnju po gradu.

O malagutiju ne znam baš ništa.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

ISti su i 400 i 250 . Ali ok videcu ono sto si napisao je ok pa cu da odlucim . Iskreno meni je smetalo to sto se na burgmanu sedi mnogo nisko jer je bas i malo neprakticno . Cim krene da pada tesko se zaustavlja . Bar mislim da za male tockove sto se vislje sedi to je bolje . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Pošto uskoro planiram kupovinu Integre, 2 su mi zapale za oko jer su u blizini i deluju korektno.

 

0bef48f40d6b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda integra, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 30000 km, Čačak...

 

 

8a38406ae9f1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC700D Integra, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 33000 km...

 

 Da li je neko od forumaša slučajno upućen u neku od njih jer bi mi mnogo značilo?!

 

Edit: Belu sam pogledao danas, estetski je u lošem stanju, plastike ogrebane, padao na levu stranu. Druga iz Čačka nestala iz oglasa, verovatno prodata. Tražimo dalje...

 

Promenio član PrleUE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja