Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
2be6ee9010b4-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Malaguti spider max 500, 2006. godište, Scooter, vozilo prešlo 18000 km, Subotica. Cena 1.750 € - Motori - Polovni Automobili

 

Gavro tera silu heheh

Motor u ekstra fabrickom stanju, zanimljivo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Da - i ja sam primetio da mu je skoro svuda isti tekst. Svi su u extra fabričkom stanju. A slike... Ko da se zeznuo kad je postavljao.

Ne znam za vas ali mene lično to odbija od prodavca. Jednostavno, ako nije posvetio par minuta pažnje oglasu, koliko je posvetio stvari koju prodaje, da li je upoznao ono što mi nudi ili mu je svejedno...

Verujem da čovek nema vremena za to i da ga bole uši šta ja mislim o tome, jer svakako ima prodaju, ali je meni to i dalje neshvatljivo. Ne ume tako da živim...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
b66c9480e826-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly 300 ie, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 21379 km, Novi Sad. Cena 3.150 € - Motori - Polovni Automobili

Ima i malo novije,ovaj je jeftiniji od mog Beverly,kad sam kupovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Gavra je nekada imao i pristojne, skutere, pre 5-6 godina sam od njega kupio sasvim pristojan XEvo. Radi to godinama, po sopstvenom priznanju od skutera je iškolovao dve ćerke, ali je uvek bio škrt sa fotografijama. Čuo sam da se sada pokvario, ali vidim da je u skorije vreme prodao silu Hondi SH300 (to sam pratio).

Novosadjani (ima ih 2 brata) iz Petrovaradina su uglavnom pesnički raspoloženi, svi su im motori prelepi, nelomljene plastike, miran rad.... Gume, diskovi i pločice novi ili skoro novi i svi motori pređli 20-30K, bez obzira na godište. U praksi, bar u mom slučaju, i nije bilo baš tako. Pisao sam u ovoj temi o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve su to iskusni prodavci, neće naravno napisati da skuter ne valja, ali znaju oni dobro da procene tržišnu vrednost, od toga žive kao što si rekao, pa će cenom opisati koliko motorin zaista vredi.

Ja se vodim sledećom logikom - nešto "polovno" mora da vredi bar pola cene novog, ako iole valja. Nešto više preko polovine cene ako je noviji i traženi model, a nešto ispod ako je stariji i manje popularan. Neće da može da košta 25-30%, ili još manje, od cene odgovarajućeg novog, a da bude sa malim ulaganjima. To je toliko redak slučaj, ne verujem da sam taki srećnik da me to zadesi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
17 hours ago, Alexa90 said:

A ručica kočnice leve se iskrivila verovatno od vazduha.. :) 

Nije od vazduha nego kad ga je ubacivao u garazu pa zakacio.............:maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pozdrav drugari. Banka mi odobrila kredit pa sam u nedoumici. Stojanov mi je ponudio korektnu cenu za moj skuter pa se dvoumim izmedju Forze 750 i NC 750X dct. Nc se (verovatno) lepse vozi, ali mi je forza "urbanija". Agregat i menjac isti, samo Forza ima i noznu kocnicu na kormanu + 2 diska napred za razliku od NC. Kocenje mislim da je na strani Forze sto nije za zanemariti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Pozdrav

Komplet nalepnica u hondi košta skoro pa celih 200e, da li je neko pronašao nesto povoljnije kod brace Kineza?

IMG-20d09c9fa0ac770fa62740014d4f8344-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 9 sati, Milllan 83 je napisao:

Pozdrav drugari. Banka mi odobrila kredit pa sam u nedoumici. Stojanov mi je ponudio korektnu cenu za moj skuter pa se dvoumim izmedju Forze 750 i NC 750X dct. Nc se (verovatno) lepse vozi, ali mi je forza "urbanija". Agregat i menjac isti, samo Forza ima i noznu kocnicu na kormanu + 2 diska napred za razliku od NC. Kocenje mislim da je na strani Forze sto nije za zanemariti...

Odes do njih, sednes na oba, ako moze da probas jos bolje pa doneses odluku. Meni je ta Forza 750 brutalan ali ga ne videh uzivo, ne znam da li je malen... NC sa druge strane je vec potvrdjena masina...

 

Slatke su to muke :vlajko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
9 hours ago, Milllan 83 said:

 Banka mi odobrila kredit pa sam u nedoumici.

Naravno da znam da me nisi nista pitao i naravno da ne znam konkretnu situaciju, ali za mene je uzimanje kredita za motor (u svrhe prevoza i uzivanja) vrlo nesvarljiv potez.

Jos jednom te molim za izvinjenje sto sam sebi dao ovoliku slobodu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tako gledajuci, vecina ljudi smatra da je voznja motora vrlo nesvarljiv potez, gine se svakodnevno, sto nasom krivicom, sto nebrigom drugih za nas... Deluje kao mit ali postoje ljudi kojima je sve poslozeno u zivotu sto se matrijalnih prioriteta tice, imaju dobru platu podignu kredit ciju otplatu ne osete veliko i kupe nov motor ili automobil :neznam: Znas ono cuveno: ne pijem, ne pusim, ne kurvam se, nemam nekih skupih hobija a motore volEm... Svakom svoja zabava :vlajko:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013
21 hours ago, Milllan 83 said:

Pozdrav drugari. Banka mi odobrila kredit pa sam u nedoumici. Stojanov mi je ponudio korektnu cenu za moj skuter pa se dvoumim izmedju Forze 750 i NC 750X dct. Nc se (verovatno) lepse vozi, ali mi je forza "urbanija". Agregat i menjac isti, samo Forza ima i noznu kocnicu na kormanu + 2 diska napred za razliku od NC. Kocenje mislim da je na strani Forze sto nije za zanemariti...

Veliki tockovi i na jednom i drugom,isti menjac,snaga ista...dvoumio se ne bi ni jednog momenta  da  uzmem Forzu.

Bio sam kod Stojanova pre 10-taj dana i gledao je i bas je lep naslednik Integre kojih sam do sad imao jedno 5  i sve su bile extra i ispravne a bez mana.

Gledao sam i Forzu 350 kod koje moze dve kacige ispod sedista da se stave dok nisam video na 750 jer nisam mogao da dignem sediste. Prodavac nas nije bas mnogo fermao a nisam hteo da ga smaram jer nisam kupac nego gledalac. :)

Jedan od razloga zasto sebi nisam ostavio Integru je bas taj prostor ispod sedista jer to mi je kao motor da vozim i moram stalno da nosim kofer ali u dvoumljenju izmedju dva navedena  dvotockasa definitivno bih odbrao skuter a pogotovo sto oba imaju automatski menjac.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Niko ne spominje razliku u ceni, a ona nije mala izmedju ova dva motora? Bez obzira na kredit, i njega treba vratiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Razlika je velika, a ne mala. 

 

Za tu razliku se dobijaju:

Centralni stender

Moderniji display sa povezivanjem na andriod

Paljenje bez kljuca

Led svetla

Visi vizir

Nema potrebe za zastitom hladnjaka

Nema potrebe za blatobranima prednjim i zadnjim

Usb uticnica

 

Dosta toga sto treba da se kupi (to kosta narocito ako je iz Honde) i ugradi (kada se dodje na red kod odlicnog majstora) ako se kupi ncx. 

 

Skuplje, luksuznije, drugacije od ncx... 

 

Promenio član Savamalac
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
3 hours ago, alexanto said:

.. imaju dobru platu podignu kredit ciju otplatu ne osete veliko ..

Sve si ti u pravu osim ove kljucne stvari.

Ako neko ima dobru platu da ne oseti.. Pa, on onda ne mora da dize kredit, moci ce lako da ustedi za nova motor ne placajuci kamate banci i ne ulazeci ni u kakav rizik. ;)

Kredit je kao napunjena puska, moze da zastiti zivot, ali moze i da ubije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Tema je vec sazvakana i da se ne kvari coveku "slatka muka" u odabiru motora...

 

 

90% bogatih evropljana vozi kredit ili lizing. Sta vise, kakvo je vreme doslo na PA skuplji su polovni od novih, tako da ovo moze da se smatra investicijom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja