Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja bio u subotu u Pancevu da pogledam onu belu Integru sto je bila na oglasima sa fabrickim belim koferima, i polu resio da ja uzmem, al reko aj jos sutra( u nedelju )da odem na jug da pogledam dva silver winga, jedan u nisu, jedan u leskovcu, da konacno prelomim dal SW ili Integra. I tu sam se zaj...o. Silver iz Nisa farban ceo i to po meni lose, decko mi bio rekao preko telefona da mu je farbana leva strana samo i da se ne primecuje, da on to vidi, jer je radio kod limara, al ostali tesko, takodje mi rekao da je farbano u njegovu fabricku perla belu boju. Nista od perle, i nista od toga da se ne primeti da je farban, kad sam ja kao laik to primetio, i to bez nekog preteranog zagledanja. A i agregat ne radi ravnomerno. Tako da sam od njega odmah odustao. Odem i do Leskovca da pogledam crnog SW 2014o godiste. Jaca cena, mladji, agregat zvuci dobro, al mi naravno kilometraza sumnjiva, posto je motor iz Italije, bez servisne istorije. Mozda je i prava, mada ne verujem. Al svakako nisam bio odusevljen, ni prodavcem, ni motorom za te pare.  I tako u povratku shvatim da sam dzabe isao, i da sam verovatno ostao bez dobrog motora, sto je danasnje jutro i potvrdilo. Integra iz Panceva prodata. Smorio sam se ko nikad....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, imam prijatelja koji od sve zelje da kupi valjan motor celu Srbiju proputuje, umanji sebi svesno budzet i koliko mi je poznato ( a poznato mi je) nikada dobar motor kupio nije.
Ko se mnogo premislja i razmislja obicno tako prodje.
Ovo je uopsteno, ne odnosi se na kolegu iznad.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ova je bila 4700, sa fabrickim bocnim i velikim shad zadnjim. Meni je i ovo jedno putovanje preselo, jbg, zakasnio sam za par sati. Valjda ce izleteti nesto valjano opet...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kolege, da obratite pažnju, ima jedna Integra u BGu, bela (tako mi rečeno) ispala iz aviona na šine pa je udario BG-PG voz. Ne znam koja je na oglasima, kolega sa posla je išao gledati je, prošao pravo kroz baru (namerno), točkovi nisu u osi, a tvrde da nikada nije padano, tralala...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ova je bila 4700, sa fabrickim bocnim i velikim shad zadnjim. Meni je i ovo jedno putovanje preselo, jbg, zakasnio sam za par sati. Valjda ce izleteti nesto valjano opet...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Pitanje, zašto ne vidiš sa kolegom sa foruma, ne znam mu nick Pop valjda, uvezi iz Švice vrh motore? Kolegi@Alexa90 dovezao SW-a na kome je prašina olizana od strane nekog Švajcarca pa sem zamene prednjih ležajeva u točku, mislim da nije imalo šta da se radi...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ne znam ni ja tacno koji je nick kolege koji uvozi, ako i dalje uvozi, ako neko zna nek podeli sa nama. Otvoren sam i za tu opciju, posavetovao bih se sa kolegom, samo da dodjem do njega.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Za sada pezadovoljan motorom!

 

Sve pohvale prethodnom vlasniku na brizi i "pruženoj ljubavi" prema ovom primerku.

 

Plastike, koje obično pobele od sunca, ili budu izgrebane, su odlično očuvane (stajao je napolju ali pod nadstrešnicom i ceradom).

Sve je fabrički i maksimalno očuvano.

 

Jedino vizir ima 2 naprsline oko šrafova gde se kači, pa je on podglavljivao neke gumice, jer je imao lufta tu.

 

Zakazao sam zamenu ulja, filtera, pregled kočnica i svega što je potrebno! 

 

Pa, ako Bog da, da bude lepo vreme, planiram u petak malu test vožnju Bg- Smederevska Palanka, Smederevskim putem. 

 

20210426_125842.jpg

20210424_234105.jpg

20210424_233520.jpg

20210425_095450.jpg

20210424_233609.jpg

20210425_195222.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Pozdrav svima,

 

Nov sam kako na forumu tako i u svetu motora, pa se unapred izvinjavam na dužoj objavi.

 

Naime imam dilemu u izboru prvog motora, odnosno maksi skutera (u to sam 100% siguran). Pošto nemam nikakvog iskustva češljao sam po forumu i nekako uspeo da pronađem šta bi mi odgovaralo. Skuter mi je potreban uglavnom za grad i ponekad za međugradsku vožnju, gledam da uzmem nešto da vozim na duži period uz redovno održavanje. Motor ne bih tovario i koristio za dalja putovanja i u početku bih se vozikao sam.

 

Do sada sam imao priliku da vozim Beverly 500 na obuci i Beverly 300 od drugara. Mislim da bi mi ovaj agregat od 300 bio taman, vidim da su iskustva drugih u vezi istog dosta dobra. S obzirom da sam početnik i da mi je budžet 3000e, gledam da prvi motor bude polovnjak. Imam 182 i 80 kila i ne verujem da će mi dimenzije presuditi u izboru motora. 

 

Nekako mi se izbor suzio na Beverly 300 i Aprliu Atlantic 300. Koliko sam ukapirao agregati su isti 300ie, pa me zanima kakva je trenutna situacija za održavanje ova dva modela, osim same "mašine".

 

Na oglasima ima nekoliko Bev300 koji bi se uklopili i samo jedna AA 300 (vidim da je pominjana u prethodnim objavama), razlika u ceni je velika i tu upadam u još veću nedoumicu šta da gledam. 

 

Značio bi mi svaki savet pri izboru, znam da kupujem polovno i da je "mačka u džaku", ali gledam da to bude što bolje i bez nekih astronomskih cifara za sređivanje i dovođenje u red za sigurnu vožnju. Takođe mi treba savet i preporuka za dobrog majstora kada padne izbor motora.

 

Hvala unapred!

 

Pozdrav,

Vukašin 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Biraj koji ti se vise svidja,u boljem stanju.Ako moze kupljen u Srbiji,redovno servisiran.Imam Beverly 300ie,zadovoljan sam,mada udobnost bi mogla biti bolja,posle 1,5 h u sedlu malo utrne pozadi i noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Поздрав, Вукашине, извини што нећу о скутеру да ти пишем и што ћу да ти вирим у новчаник, али морам да питам да ли си рачунао на трошак куповине опреме за себе? Често се ту погреши, мисли се да је то ситна ставка, а испостави се да кошта као неки солидан 10-ак година стар скутер. 

 

Возио сам скутере, али се габаритно разликујемо, па не могу дати савет, али ћу поменути да је Беверли поприлично удобан и да уме јако лепо да повуче, са њим нема грешке. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@Zuba87 Hvala na odgovoru i preporuci. Uzeo sam u obzir i opremu, nevezano za motor budžet. Naravno bilo bi mnogo više keša za opremu kada bih pazario Apriliu jer je dosta veća razlika u ceni u odnosu na Beverli. Tu se mučim oko izbora jer isti agregat, pa da li je moguće da Bev pruža toliko više za tu razliku u ceni... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kakva oprema za na skuter? Treba ti kaciga i rukavice, eventualno i vetrovka...

A Bev ti je na našim prostorima sigurica kupovina. Dobra allaround makina, služi po gradu, može sa njim i na vikend izlete, a lako ga prodaš sutra, ako se odlučiš za nešto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 24 minuta, boza_kg je napisao:

Kakva oprema za na skuter? Treba ti kaciga i rukavice, eventualno i vetrovka...

Bozo nemoj ovakve komentare davati, pogotovo ne pocetniku jer je oprema i te kako bitna stavka svakog bajkera.

Razumeo bi post da si na kraju stavio smajlija, ovako ga bas i ne mogu razumeti.

 

Jedina prepreka izmedju mesa i asfalta je upravo oprema.

Ne mora biti Bog zna sta skupa ali je svakako treba imati..... vetrovka nek ostane da cuva od vetra.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad sam ulazio u Svet dvotockasa, predstavu nisam imao koliko je to zapravo opasan sport.

250ccm lagan, okretan, biciklo.... sta mi treba, samo kaciga i gasss odo.

Tako sam razmisljao dok sam cekao ata da mi stigne.

 

Ondak reko ajd da pogledam kompilacije udesa dvotockasa na YT.... kuku lele, ostao sam zabezeknut kako mogu proci i ako realno gledano 99% smatra da se tako nesto ili slicno tome ne moze bas nama desiti.

 

Menjam plocu, pravim spisak potrebnog.... 2 kacige, 2 podkape, jakna sa protektorima, pantale takodje sa protektori, pojas, rukavice, dublje moto cizme.

 

Vadim papir, olovku, palim Louis.de i zapisujem sta mi se svidja tj sta bi voleo da imam.

Podvlacim _____ i ne verujem koju cifru vidim.

Guzvam papir, gledam opet sta mi se manje svidja, podvlacim____ i opet mi nije dobro.

 

Pu sve ti hebem ma ovo nije moguce. Opet papir, opet pisi i dobro gledaj, podvukoh _____ i nekako se uklopih za pristojnu opremu.

Nista od zvucnih imena, narucih jaknu, pantale i cipelke marke Cycle Spirit preko Sekule. Probiker rukavice i flip up kaciga, jedino Revit mi je pojas. Kod nas to isto odnos cene/kvalitet min 30,40% cene gore.

 

Ubrzo zatim pravim novu porudzbinu.

Ovog puta treba mi dobar lanac+katanac da mi ne ukradu biciklo, greota da stoji gologuz te mi treba cirada i jedna Jet kaciga i ona usrana nosa.

 

Ta nosa pojma nemam koj mi je klinac trebala.

Kao stavim nosu, navcari za sunce, majica i ja sam smeker baja neki, ludilo..... budala, budala klasicna kad vam kazem!

Sreca nisam se omlatio, otreskao negde s'njom, kur moj bi me sacuvala.

 

Zurka nastaje kad je stigla oprema, velika kutija a ja srecan kao malo dete.

Trebali ste da me vidite kako menjam facu kad sam sve navukao na sebe. Gledam i pitam se kako cu ja ovako i u ovome uopste voziti, biti normalan, sve me davi, gusi me kad spustim vizir.......tresnem se po celu.... za sta sam ja dao novce, lepe novce.

 

Misliti o tome, opremi. 

Moramo se sami cuvati, drugi (osim Majke jer jedna je Majka) sigurno nece. 

 

Sad imam drugi ritual. Uvece sve spremim i poredjam po redosledu oblacenja da me ceka ujutru. Osecaj robota traje dok ne zabrunda masina..... posle nastaje prava milina :jee:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod mene totalno kontra, od opreme imao sam samo volju :D 

Nije bilo "Louisa" (mozda i jeste ali negde "tamo", nije bilo interneta) niti youTube-a.

Oprema,delovi, sve tesko dostupno!

Cak i kada se snadjes negde da kupis, pojma nemas sta ti treba, ni koja svecica, kamoli nesto krupnije.

Juris "majstore" da iz radionickih knjiga prepises po koji podatak.

 

Od opreme, oni bogatiji su imali kacigu sa vizirom, mi, koji to nismo mogli da priustimo, one bez!

Vecina je vozila bez ikakve opreme. 

Tako smo putovali, pisah vec... Isli u C.Goru, svakog vikenda npr. Srebrno jezero.

Mojim BT50 vozih trke na "Zastavinom parkingu", osmi sam razred osnovne bio, kaciga dva broja veca, svaki zupcanik u snopu menjaca busen olaksavanja radi :D, padnes, hramljes par dana pa u sledecu nedelju (ili subotu) ponovo!

 

Pazi sad :D 

Nije postojao DOT, nisam znao da guma ima vek trajanja, nisam znao da feroda postoji u vise tipova, nisam znao da postoji "protektor" u zastitnom odelu pa ni ono (to je samo za trkace, razmisljanje iz tog perioda), nisam znao procenat povreda niti projekciju rizika, nije postojao ksenon, led, niti senzori protiv proklizavanja.

Pa smo se vozili i navozili!

 

Jeste, bilo je manje saobracaja, od opreme a kada ides negde dalje nosile se naocare. Ne govorim o metuzalemima koji su tabanali izmedju dva debla, ovaj je period "skoro" bio, pre 20 i kusur godina.

U vremenu, cbr1000f, cbr900rr,gsxr1100, fj1200 yamaha... I za danasnje pojmove prebrzi.

 

Meni je glupo (a svestan sam da nije ispravno ) da nekome solim pamet i prebacujem zbog manjka opreme kada i sam u vecini slucajeva samo na glavu navucem kacigu.

Tako da voznja skuterom po gradu. gde su brzine male a vozac svestan da koristi samo osnovnu/obaveznu opremu, nije neki problem :neznam: 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Da ne idemo puno van teme ali i ja bih da dodam da sam ovo za opremu naucio na tezi nacin. 
Dok su mi se kao klincu svi smijali sto nosim kacigu na Tomosu tu po selu. 
Sve do trenutka kad me je pri brzini od 30ak km/h zakacio auto sa bocne strane. Bukvalno izbio motor na stranu, ruke su bile na guvernalu i otisle dole za motorom a ja direkt glavom u asfalt i to ozbiljnom jacinom dijelom kacige ispred usta. Naravno poderana ruka, noga, majica... Da tad nisam imao kacigu danas bi vjerovatno svako jutro namjestao vjestacke zube kad krenem na posao. A to se sve desilo pri tako maloj brzini. Od tad ni 100m bez kacige. I to je jedan od razloga zasto ne volim jet kacige.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tu nema polemike, osnovna oprema je obavezna!

Ali treba i razuman biti, onaj koji kaze da do prodavnice oblaci sve sto ima, uvek... Hmmmmm...

Oprema mora da bude komotna, primerena temperaturi, tipu motora, tempu voznje.

Da ne zamara, smeta, ogranicava pokrete, nervira! 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5687 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 10 sati, vucko23 je napisao:

@Zuba87 Hvala na odgovoru i preporuci. Uzeo sam u obzir i opremu, nevezano za motor budžet. Naravno bilo bi mnogo više keša za opremu kada bih pazario Apriliu jer je dosta veća razlika u ceni u odnosu na Beverli. Tu se mučim oko izbora jer isti agregat, pa da li je moguće da Bev pruža toliko više za tu razliku u ceni... 

 

Decko je vec napisao da je uzeo opremu u obzir pa da ne skrecemo sa teme a ona trenutno ide u pravcu Bev300 vs Atlantic300...

 

Pozdrav @vucko23i dobrodosao na ove stranice. Za ono sto si ti opisao, mislim da je Bevka za tebe prava mera. Za grad savrsen a odlican i za "trknuti" na Zlatibor ili cak do mora. Atlantic je vise putna masina mada su tu razlike neznatne - najvise u polozaju sedenja... Neko pomenu, kad dodje vreme za prodaju, Bevka ide lagano mada ni Atlantic nije "vencanica" - ako nije neki grob.

 

Majstor savrsen ti se vec javio u temu - @Satelis - tvoje je samo da se zakazes kad se ponovis sa motorinom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Uvece sve spremim i poredjam po redosledu oblacenja da me ceka ujutru

Moja koleginica, inače žena u ozbiljnim godinama, pred penziojom takoreći, ali i dalje živopisan i interesantan lik, ima švalera bajkera.

Svojevremeno je izjavila na nekom okupljanju zaposlenih, pred svima - idi bre, dok se ovaj moj skine, prođe me volja!

Zvučalo je poprilično iskreno :)

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Treba uzeti koji je boljeg stanja ma da Bev ima malu prednost jer ima veci tocak i okretniji je u gradu od AA jer se kod AA Spritaca dosta manje zakrece kormana.

E sad stanje.... tu pak mislim da ce pre AA biti pristojniji nego Bev al opet ne mora da znaci.

Sve sagledati, porbati pa doneti sud.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Hvala na savetima! Definitivno ću da odem da pogledam ta 3 komada koja su ušla u najuži izbor, da sednem, probam...

Svakako ću se javiti @Satelis , pa ću podeliti i ovde šta sam pazario.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Iz mog ličnog nedavnog iskustva, kako god i koji god izabrao skuter po svom ukusu, ostavi bar 500 evra za dovodjenje u optimalno stanje, pogotovo ako je iz uvoza.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja