Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljiva ova Aprilia, nisam ni znao da prave tako nešto.

Međutim, ne vidim račune niti upis u servisnoj knjizi iz 2015. i 2016.

Kada je uvezena i zašto nije vožena od prošlog avgusta do danas?

Ne znam koliko je ovo koštalo novi, ali cena je sumanuta za bilo šta 6 godina staro.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Odlično izgleda Aprilia.

Znaš zašto nema upis u servisnu, iz istog razloga što i ostali nemaju... Pitanje od tada koliko svi oni pređu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Uklapa ti se skoro u kriterijum, ima preko 50kw tu je malo iznad budzeta koji planiras da odvojis uz dobro cenkanje moze se uklopiti, ide kao nevreme mozes sa njom van grada nije glomazan za po gradu lako se provlacis sediste fotelja, do CG me samo ruke bolele jel brembo radi posao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Ima li neko nešto da prokomentariše za ovaj model?

 

01247b0b7578-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia SR MAX 300, 2013. godište, Scooter, vozilo prešlo 10000 km, Beograd. Cena 3.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

2013. god. 3000e mi deluje bolje od starijeg Nexus 2008-2009 koji su od 2500e do 2800e? Mada većina spušta cene da im ne ostane za sledeću sezonu, opet gube za godinu što je stariji + registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

To stoji, što sam više gledao skuter više sam podizao cifru da nađem dobar primerak, kreno sam do 500e neki ZIP da viši posao u gradu od tačke A do tačke B (ali kad sam seo to je malo, daj nešto veće da ne izgledam smešno kad sednem), pa 1000e, pa 1500e i sad plafon do 2000e (i tu se malo podiglo 2200-2500e ako naleti nešto baš da je ekstra i u boji koja mi se svša, treba sve da mi se poklopi, ali moram saseći do 2000e). Rekao sam sebi veće pare samo za motor (ne skuter) sledeće godine, skuter mora ostati za grad od tačke A do tačke B. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Rekao sam ti onomad kada se nađosmo, brzo će te uhvatiti sindrom zvan "daj malo da odem nekuda" Zato uzmi nešto što će moći i jedno i drugo. I zujanje po gradu i nedeljne izlete

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Iv@n je napisao:

To stoji, što sam više gledao skuter više sam podizao cifru da nađem dobar primerak, kreno sam do 500e neki ZIP da viši posao u gradu od tačke A do tačke B (ali kad sam seo to je malo, daj nešto veće da ne izgledam smešno kad sednem), pa 1000e, pa 1500e i sad plafon do 2000e (i tu se malo podiglo 2200-2500e ako naleti nešto baš da je ekstra i u boji koja mi se svša, treba sve da mi se poklopi, ali moram saseći do 2000e). Rekao sam sebi veće pare samo za motor (ne skuter) sledeće godine, skuter mora ostati za grad od tačke A do tačke B. 

Uh pa sa tim stavom, ne treba ti nista skuplje od 800eur nit jace od 50ccm. Recimo SYM neki sa 16 coli tockom, 4T s'poskidanim blokadama.... idealan za grad od tacke A do tacke B.

Ostatak para ostavi i skupljaj za motocikl.

 

Taj scenario jeste lep al malo tezak za isvesti jer treba skupiti kesa za dva dvotockasa pa ista registrovati, voziti, odrzavati, parkirati s'mislima da ih niko nece dirati..... teorija jeste lepa al praksa je ipak nesto drugo.

 

Zato je kompromis, sredina uvek nekako najbolje resenje, da moze za grad al da moze i za put, da ne trosi mnogo a da ide lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Pozdrav,

Sta mislite  o ovom oglasu i jel gledao neko ovaj skuter?

 

d1748db2c22f-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 15000 km, Deč. Cena 700 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Ovo je bas bas niska cena, tesko da je tu sve ok, cena je bar 500€ ispod trzisne (i vise). Idi pogledaj skuter svakako

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Iskreno, kad vidim ovako "realnu" cenu i ovako nakaradne slike - preskocim oglas bez razmisljanja... Sa ovim Xcitingom se ne's usreciti :jok:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Meni ovde jako smrdi...covek se nije ni potrudio da lepo slika, neke slike su u "ogledalu", kilometraza nema sanse da je presao samo 15.000 (2007 godiste), nema retrovizore, stranac (carina, porez + AMSS), a da ne spominjem koliko Xciting 500cc zna da trosi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Oket...

Ae sad kad sam se ukljucio, da vas malo smaram :)
Do skora sam vozio Burgmana 250, na redu je nesto (po mogucstvu) malo jace i MALO mladje...
Budzet... hmmm 1600-1700 a ako bas bas nesto dobro naleti i malo vise €.
Visok 191cm ~ 105kg(ne debeo nego razvijen - bildam )...
Imam opciju da uvezem bilo sta iz Ch u okolini Berna tako da sam vise skoncetrisan na pretragu tamo ali pregledam i ovde svremena na vreme...
E sada je bitan izbor...
Nekako mi je Burgman prirastao za srce, ne uklapam se za Hondu SW 400 zbog €... ali sam generalno flexibilan pri izboru, mogo bi i Sym gts, Kymco xciting, Gilera, Yamaha...
Ako neko ima savet svakako je dobrodosao!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve nabrojano sem Bugija i Silvera ce ti biti tesno. Ako imas  mogucnos' da uzNes u Svici - bataljuj ove domace :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja ne znam šta je ostalo od motora da voze ljudi u CH, sve je uvezeno kod nas u poslednje 2 godine. Jel znaš za veći broj slučajeva da su se baš pokazali kao pouzdani?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Znam za dovoljan broj ali koji su stvarno iz Svice a na oglasima su svi iz Svice... To sto mu zalepe pozadi CH nalepnicu ne znaci da je video Alpa ni u snu. Oni koji i jesu su ih gledali sa one juznije, 'talijanske strane ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja sam konkretno mislio na Italiju. Masa skutera iz Italije se reklamira po oglasima da je iz CH. Rokne mu nalepnicu i to je to, "pravi" Svajcarac...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ja doduse nisam kupio maxi nego mali skuter liberty 125 iz ch, bas iz mesta ticino. Skuter je 2010 kilometraza na satu 19000.Za dva mesec a presao Sam 1500 km, opste stanje skuter je kao Nov nije farban. Nema oguljotine sem minimal ne na vrhu desnog retrovizora, rucice bez traga, disc I plocice super. Gume dot 2015.Svaki sraf na mestu I svi isti. 

E sad predhodni motor je dosao iz Italije beverly 250 ie tourer, to je druga prica. Ono je gore nego u Srbiji da je vozeno, srafovi razliciti, farban, oblaiznuo sraf za ulje. Kilometer sat izgleda razstavljan, preskace odometar. Vrovatno razmaknu cifre I okrecu brojeve. Saile za sediste lose radile. I jedna glupost sundjerom operem instrument tablu sa vrlo malo vode, I pretane da radi brzinomer, jedan Dan dok se nije osusilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia scarabeo

Pozdrav, ljudi

 

Upravo sam se registrovao, pa bas i nisam siguran kako sve ovo funkcionise. Ali, posto znam da su bajkeri jedan fini svet, verujem da nece biti problema ako negde gresim.

Elem, vec neko vreme razmisljam o kupovini maxi skutera i potrebna mi je pomoc u donosenju odluke sta izabrati. Pretpostavljam da bi trebalo da napisem nesto o svojim dosadasnjim iskustvima s dvotockasima: pre vise od 30 god Tomos automatik, koga sam slatko izvozii dok sam studirao, pa duga pauza, a poslednjih 10 godina prvo neki kinez od 50ccm, kratko, pa Vespa T150 iz 1990. 7-8 godina. E, sad, posto su godine zivota (imam 58) pocele da ostavljaju trag u vidu bolova u ledjima, a Vespa, uz duzno postovanje, ne spada u preterano udobne motocikle, doslo vreme da se rastanemo i potrazim nesto primerenije godinama. Napominjem da sam visok 187, tezak oko 100 i da ce se cesto voziti i gospodja (cca 150-160 kg). Potrebe: grad i po nekad 200-300 km van grada.

Moja razmisljanja idu u dva pravca (limitiran sam ljubavlju i buzetom koji je skromnih oko 1.000€), a to su Aprilia Scarabeo 180 ili 200 (u koji sam zaljubljen, mada znam da mnogi smatraju da je izuzetno ruzan) i Piagio X9 200-250. Godiste i kilometraza mi nisu preterano bitni, bitno mi je da je ocuvan.

Eto, pa pomagajte savetima ili predlozite nesto sasvim trece.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako planiras da se vozite dvoje na maxiju, nemoj ici ispod 250 ccm. Ovi od 180 i 200 ce te smoriti. Gledano "papiroloski" Leader 200 agregat je svega 2 ks slabiji od Quasaar 250 agregata ali u praksi se oseti razlika jer 250-tka u manjim obrtajima postize vise snage. Moj glas ide za X9 250 pa makar i stari sa Hondinim agregatom. Mnogo je udobniji GT maxi poput X9 od "City" maxija kao sto je Scarabeo... To zbog ledja navodim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Za dvoje, van grada 250cc je bas minimum(da ne kazem ispod minimuma).Ja sam imao slicnu dilemu proletos(s tim sto je mene interesovala samo voznja van grada i obavezno u dvoje) ali sam se raspitao i receno mi je da ispod 400cc-500cc ne gledam, srecom budzet mi je bio veci pa sam uspeo da nadjem ono sto mi odgovara.Za grad nije problem, provlaci se i prestize sve i 50cc ali van grada je vec druga prica.

Druga stvar je budzet, tesko da ce se nesto naci da valja i da ne mora da se odmah ulaze u njega(gume, kais,cvt,ulje,filteri,kocnice) a veruj da ne zelis da vas ostavi negde 150-200km od kuce.Ne znam, nisam pametan...mozda sto kaze Alexanto ipak X9.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja