Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Preplatim u odnosu na sta?

Problem je sto nemam s cim da ga bas uporedim, mali je izbor skutera sa 50+ KS u rangu do 5-6.000 EUR. Jasno mi je da BMW ne moze da bude jeftin, tu nemam dilemu. Sta je to sto konkretno fali tom skuteru BMW C650GT? Gledao sam dosta review-a, stvarno nisam cuo neke lose stvari da su iznete (ima tu i placenih testova, ali opet...).

Ako je preplata to sto kupujem BMW a pokrece ga Kymco masina, to mi nije tolika mana, jasno je da BMW nema masinu za skuter i da uklopi na CVT prenos, uzmu neciji i ubace i sta je tu problem? Mercedes koristi Reno 1.5dci u A i B klasi, i prodaje se isto kao i pre dok je unutra bio Mercedesov motor. To je normalna stvar danas. Ne bih da verujem da BMW nije vrlo dobro proverio sta ubacuje u skuter sa svojim logom, nisu blesavi bas toliko. Koliko znam i Kawasaki skuter koristi Kymco masinu. Ako se ne varam Kymco je broj 5 u svetu po broju prodatih jedinica u 2018 (negdesam naleteo na taj podatak).

Vrlo rado bih kupio Kymco skuter da imaju model koji je 500cc+ i 50ks+, a da kosta recimo nov 6-7.000 EUR, al nemaju tako nesto - jedino onaj AK koji kosta skoro 10.000 EUR, stvarno previse. Nov BMW C 650 GT je 13.000 EUR sto je takodje bas mnogo, ali star 4-5god se moze naci do 6.000 EUR.

Ne navijam za BMW, vrlo sam otvoren za sve ideje najiskrenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• BJB Maxi Scooter Club, 4762 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

BMW je vrhunska masina (par drugara iz SLO se zalilo jedino na nesto vece vibracije obzirom da je dvocilindras) Vozi ga moj dobar drugar iz Osijeka koji je skoro 2 metra i kaze da nema komfornijeg maxija a pritom ga je uzeo posle Burgmana 650 onog novog. Na putovanju sa drugim drugarom iz Osijeka sa sve prljagomi suprugama BMW je skoro u decilitar trosio kao i VStrom 2015-to od ovog drugog. U pitanju je bio put do Grcke preko BIH, CG, AL i nazad.

Problemi mogu nastati ako se desi neki kvar na CVT-u zbog dostupnosti i cene delova. Kao i kod Burgera 650 igranka moze biti poskupa. Pricam (pisem) o polovnjacima sa upitnom km i odrzavanjem jel'... Tu je Silver Wing mnogo prihvatljiviji ali nije ni blizu komfora i luksuza koji BMW-ejac pruza.

I sam sam 191 sa podugackim trupom i polozaj sedenja na BMW-u mi mnogo vise odgovara nego na Burgm 650-ki. Integra ce ti biti premalena kao i noviji Silver (sa dva fara napred)

Uglavnom, na slatkim si mukama ;)

Aprilia SRV850 je bas slaba sto se ponude tice, cak i u inostranstvu je nema bas mnogo, cene su prilicno jake (u celoj Italiji 13kom se prodaje trenutno).

Gilera GP800, njih tek ima malo u ponudi, svi su oko 10-ak godina stari primerci a to mi je vec previse, ne bih starije od 5-6god uzimao.

Mnogo slab izbor maxi skutera u kategoriji 50+KS.

Zaboravio sam da napomenem da sam vozio prosle godine T-Max kupljen na sajmu, odlicno ide, atraktivan je, ali je pozicija sedenja nekako neudobna, previse napadno se sedi, to po mom misljenju nije skuter za neki duzi put. I naravno skup je ko otrov.

Evo sta je istina o Kymco masini u BMW skuteru:

"The C-series engine is actually built by Kymco in Taiwan. Kymco builds many of BMW Motorrad’s engines under contract. It’s purely a manufacturing arrangement, however. The design and engineering is 100% BMW. You won’t see this same motor popping up in a much cheaper Taiwanese scooter. These scooters are then assembled in the same Berlin facility as all of BMW’s motorcycles."

• Zainteresovan, 968 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljiva ova Aprilia, nisam ni znao da prave tako nešto.

Međutim, ne vidim račune niti upis u servisnoj knjizi iz 2015. i 2016.

Kada je uvezena i zašto nije vožena od prošlog avgusta do danas?

Ne znam koliko je ovo koštalo novi, ali cena je sumanuta za bilo šta 6 godina staro.

• U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: u potrazi

Odlično izgleda Aprilia.

Znaš zašto nema upis u servisnu, iz istog razloga što i ostali nemaju... Pitanje od tada koliko svi oni pređu.

• Svrati ponekad, 116 postova
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Uklapa ti se skoro u kriterijum, ima preko 50kw tu je malo iznad budzeta koji planiras da odvojis uz dobro cenkanje moze se uklopiti, ide kao nevreme mozes sa njom van grada nije glomazan za po gradu lako se provlacis sediste fotelja, do CG me samo ruke bolele jel brembo radi posao :takoje:

• U prolazu, 69 postova

Ima li neko nešto da prokomentariše za ovaj model?

01247b0b7578-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia SR MAX 300, 2013. godište, Scooter, vozilo prešlo 10000 km, Beograd. Cena 3.000 € - Motori - Polovni Automobili

2013. god. 3000e mi deluje bolje od starijeg Nexus 2008-2009 koji su od 2500e do 2800e? Mada većina spušta cene da im ne ostane za sledeću sezonu, opet gube za godinu što je stariji + registracija.

• U prolazu, 69 postova

To stoji, što sam više gledao skuter više sam podizao cifru da nađem dobar primerak, kreno sam do 500e neki ZIP da viši posao u gradu od tačke A do tačke B (ali kad sam seo to je malo, daj nešto veće da ne izgledam smešno kad sednem), pa 1000e, pa 1500e i sad plafon do 2000e (i tu se malo podiglo 2200-2500e ako naleti nešto baš da je ekstra i u boji koja mi se svša, treba sve da mi se poklopi, ali moram saseći do 2000e). Rekao sam sebi veće pare samo za motor (ne skuter) sledeće godine, skuter mora ostati za grad od tačke A do tačke B. 

• BJB Maxi Scooter Club, 674 postova
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Rekao sam ti onomad kada se nađosmo, brzo će te uhvatiti sindrom zvan "daj malo da odem nekuda" Zato uzmi nešto što će moći i jedno i drugo. I zujanje po gradu i nedeljne izlete

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Maxi Scooter Club, 5380 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT
Pre 1 sat, Iv@n je napisao:

To stoji, što sam više gledao skuter više sam podizao cifru da nađem dobar primerak, kreno sam do 500e neki ZIP da viši posao u gradu od tačke A do tačke B (ali kad sam seo to je malo, daj nešto veće da ne izgledam smešno kad sednem), pa 1000e, pa 1500e i sad plafon do 2000e (i tu se malo podiglo 2200-2500e ako naleti nešto baš da je ekstra i u boji koja mi se svša, treba sve da mi se poklopi, ali moram saseći do 2000e). Rekao sam sebi veće pare samo za motor (ne skuter) sledeće godine, skuter mora ostati za grad od tačke A do tačke B. 

Uh pa sa tim stavom, ne treba ti nista skuplje od 800eur nit jace od 50ccm. Recimo SYM neki sa 16 coli tockom, 4T s'poskidanim blokadama.... idealan za grad od tacke A do tacke B.

Ostatak para ostavi i skupljaj za motocikl.

Taj scenario jeste lep al malo tezak za isvesti jer treba skupiti kesa za dva dvotockasa pa ista registrovati, voziti, odrzavati, parkirati s'mislima da ih niko nece dirati..... teorija jeste lepa al praksa je ipak nesto drugo.

Zato je kompromis, sredina uvek nekako najbolje resenje, da moze za grad al da moze i za put, da ne trosi mnogo a da ide lepo :)

• U prolazu, 4 postova

Pozdrav,

Sta mislite  o ovom oglasu i jel gledao neko ovaj skuter?

d1748db2c22f-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 15000 km, Deč. Cena 700 € - Motori - Polovni Automobili

Ovo je bas bas niska cena, tesko da je tu sve ok, cena je bar 500€ ispod trzisne (i vise). Idi pogledaj skuter svakako

• Sviđa mi se 1

Iskreno, kad vidim ovako "realnu" cenu i ovako nakaradne slike - preskocim oglas bez razmisljanja... Sa ovim Xcitingom se ne's usreciti :jok:

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 113 postova
  • Motocikl: Honda Sliver Wing 400

Meni ovde jako smrdi...covek se nije ni potrudio da lepo slika, neke slike su u "ogledalu", kilometraza nema sanse da je presao samo 15.000 (2007 godiste), nema retrovizore, stranac (carina, porez + AMSS), a da ne spominjem koliko Xciting 500cc zna da trosi...

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 4 postova

Oket...

Ae sad kad sam se ukljucio, da vas malo smaram :)
Do skora sam vozio Burgmana 250, na redu je nesto (po mogucstvu) malo jace i MALO mladje...
Budzet... hmmm 1600-1700 a ako bas bas nesto dobro naleti i malo vise €.
Visok 191cm ~ 105kg(ne debeo nego razvijen - bildam )...
Imam opciju da uvezem bilo sta iz Ch u okolini Berna tako da sam vise skoncetrisan na pretragu tamo ali pregledam i ovde svremena na vreme...
E sada je bitan izbor...
Nekako mi je Burgman prirastao za srce, ne uklapam se za Hondu SW 400 zbog €... ali sam generalno flexibilan pri izboru, mogo bi i Sym gts, Kymco xciting, Gilera, Yamaha...
Ako neko ima savet svakako je dobrodosao!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sve nabrojano sem Bugija i Silvera ce ti biti tesno. Ako imas  mogucnos' da uzNes u Svici - bataljuj ove domace :popovanje:

• Zainteresovan, 968 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja ne znam šta je ostalo od motora da voze ljudi u CH, sve je uvezeno kod nas u poslednje 2 godine. Jel znaš za veći broj slučajeva da su se baš pokazali kao pouzdani?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Znam za dovoljan broj ali koji su stvarno iz Svice a na oglasima su svi iz Svice... To sto mu zalepe pozadi CH nalepnicu ne znaci da je video Alpa ni u snu. Oni koji i jesu su ih gledali sa one juznije, 'talijanske strane ;)

Ja sam konkretno mislio na Italiju. Masa skutera iz Italije se reklamira po oglasima da je iz CH. Rokne mu nalepnicu i to je to, "pravi" Svajcarac...

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 220 postova
  • Motocikl: Liberty 125 rst

Ja doduse nisam kupio maxi nego mali skuter liberty 125 iz ch, bas iz mesta ticino. Skuter je 2010 kilometraza na satu 19000.Za dva mesec a presao Sam 1500 km, opste stanje skuter je kao Nov nije farban. Nema oguljotine sem minimal ne na vrhu desnog retrovizora, rucice bez traga, disc I plocice super. Gume dot 2015.Svaki sraf na mestu I svi isti. 

E sad predhodni motor je dosao iz Italije beverly 250 ie tourer, to je druga prica. Ono je gore nego u Srbiji da je vozeno, srafovi razliciti, farban, oblaiznuo sraf za ulje. Kilometer sat izgleda razstavljan, preskace odometar. Vrovatno razmaknu cifre I okrecu brojeve. Saile za sediste lose radile. I jedna glupost sundjerom operem instrument tablu sa vrlo malo vode, I pretane da radi brzinomer, jedan Dan dok se nije osusilo

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja