Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Evo i ja da se ukljucim malo u polemiku :)

Xmax 400 ti je ipak dosta skuplji od 5000 evra kako si naveo gore u nekom postu.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha X MAX 400, 2019. godište, Scooter, vozilo prešlo 1 km, Niš. Cena 7.290 € - Motori - Polovni Automobili


Ja sam sa motora od 600ccm presao na skuter od 300ccm i mislim da je to prava mera.
Super ide, malo trosi.

Takodje idem cesto autoputem jer zivim u Grockoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Imam 24 godine, ja sam malo kasnije poceo sa polaganjem.. Imao sam dva sudara sa 19 i 20 godina, to sada nije ni bitno ali opametio sam se malo i mislim da sam zreo za 350,400 pa za kasnije cemo lagano. A to za potrosnju za 500cc je istina sigurno, drugar ima starog t maxa 2002 godiste i 9l konstantno, nekad cak i 10 ali po gradu vozi.. Doduse on mu vadi dusu. Ja uzimam zbog uzivanja prvenstveno, a i transporta naravno. Plus cu da ustedim na gorivu u odnosu na auto, vremenom pa mi nije zao da uzmem nesto kvalitetno. 

 

Milos Sani, da jeste, ali ne bih novog uzeo, nego 2013 gosiste je otprilike ta cena koju sam napisao.. Koliko mozes na autoputu x maxa 300 da vozis konstantno, bez nekog veceg mucenja? Mislim na brzinu? Dobar je i 300, svidja mi se i on bas, ali mala je razlika izmedju polovne 300 i 400 a ista registracija.. I koliko trosi tvoj max 300?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako budeš uzeo "veliki" skuter koji ćeš da zavrćeš od semafora do semafora...nećeš uštedeti ništa. Prvo zbog potrošnje, a onda i zbog servisnih radnji koje će biti češće. Kažu, nije velika razlika u održavanju, istina...ali nije isto ni "šetati" 150 i 300 kila (uzet odokativni primer zbog dramaturgije)

Za grad je po nekom nepisanom pravilu bolje uzeti veliki točak i što uže telo. Iako se tako ozbiljno žrtvuje komfor i prostor za odlaganje raznog tovara...provlačenje i vožnja su definitivno lakši.

Bilo koji 500 za grad (sem Tmaxa kojeg ćemo ipak isključiti iz izbora) je po mom mišljenju ozbiljan promašaj....za idenje daleko, to je druga priča, naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ako pricas od xmaxu 400 iz 2013. godine, to ti je onda stariji model. Xmax 300 ti je nov model i on je u prodaji od 2017. godine. Pogledaj na netu razlike.

Ne vozim ja na autoputu prebrzo, ne prelazim 120km/h. I na toj brzini se ne muci nimalo.

Generalno mi je potrosnja oko 3.5 litara


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neki kompromis za te novce, da bidne pouzdan, pitom na gasu al da ima snage kad treba da se obidje il drzi konstantna brzina na otvorenom, poveci prostor ispod sedista..... svi putevi vode ka SW400 :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Odbacio sam od 500cc,znaci gledam ovaj max 400 ili bev 350..bev je uzi cini mi se, gume uze i za provlacenje je bolji od 400 verovatno.. Ali opet, putovacu nekad i po 200km dnevno, ne cesto ali ponekad. Pa mi se cini da je max dosta udobniji od bev. Ako 300 moze 120 bez problema onda je to odlicno stvarno, samo ne kapiram kako je razlika u konjazi tako mala.. 29ks je 300 a 400 je 31ks..dobro 400 je 2013 godiste ali opet.. 100 kubika vise i samo 2 konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Imaš želju da uzmeš nešto kvalitetno na duže staze, a nisi siguran šta ti treba.

Na tvom mestu bih uzeo recimo Bev250, neki stariji za 1.500€, terao ga ovu sezonu i preko zime prodao za 1.450€. Za sledeću sezonu bih tad tačno znao šta mi treba, šta me radi i šta ću da uzmem za narednih 4-5 godina.

Teško je postupiti tako kad te srvbe parice i vozi želja, ali teško da može racionalnije.

 

P.S. Ako 500cc maksiji troše 8, taj 400 će da ti troši 7? Pusti te priče, pristojna mašina ne može da troši toliko, a ona bez duše može i 28.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600

Pozdrav svima,

Nov sam clan na forumu. Interesujem se za nabavku maxi skutera, ali me interesuje koji bi mi najbolje odgovarao imajuci u vidu da imam 205cm, i nekih 130kg. 

Hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Неки ФАП само
Ја сам на 190 цм и 130 кг, терам Кимко ксајтинг 500.

Свакако испод те кубикаже не вреди ићи.

Зависи од финансија, и нека Хонда Силвер винг може.

Седео сам на једном Бургману мањем од 600, а који беше, 250 или 400, не сећам се, и он је много мали, превише ниско се седи. Не знам колико је већи тај 600, можда неко може да каже?

Пијађо Х8- Х9 су ок. Могу да прођу.

Свакако мораш да пробаш који год да одабереш...

Има овде искуснијих који ће дати можда и бољи савет, али ми се чини да сви крупни на форуму јашу моторе, а не скутере

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Одакле си?

 

Ако си из БГ-а, можемо да се нађемо неки радни дан, да седнеш да видиш како је.

 

Колега од кога сам купио Крме,@Krmco , је подигао волан и мало смо му угао променили, па не удара у ноге више.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vlasta, covek od 2m i malko preko, vozi SW400 bez problema od kako je preradio sediste.

Prepeglan je oblik i izbacio je naslon za ledja da bi dobio vise prostora za noge pomeranjem guzice ka zadnjem delu. Sve izgleda fabrika i mesta sada ima na pretek.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Glupost je teška da 500cc troši 8l, Xciting sa karbom da, Master500 ne!

Meni je AA500 sa multivarom i Akrapom trošio po gradu oko 5.5l, a nisam ga mazio nikad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, Alexa90 je napisao:

Glupost je teška da 500cc troši 8l, Xciting sa karbom da

pored Xcitinga po potrosnji tu je Aprilia GP800 il SRV850, T-Max, SW600 (stari) ..... znaju da srknu vise corbe.

Piaggio ili ti Master 400/500ccm ide od 3.8L do max 6L sa potrosnjom i nikako ne sme preko toga ici.

 

@Mihaaa

Izgleda da me nisi razumeo sta sam ti hteo reci...... SW400 nije ni Max ni Bev vec Honda Silver Wing.

Imas je od 400 i 600ccm, 2 cilindra, model sa l. sondom samo gledaj zarad normalne potrosnje goriva, prostora ispod sedista ima koliko hoces, brdo stvari moze stati, pouzdan i siguran motor, dobro koci, ima snage kad zatreba, nisko teziste mu daje na stabilnosti, dobra zastita od vetra.... jednom recju..... best by motorce.

 

Ne bi imao vise nista dodati, nit oduzeti a ti kako ti volja, tak kupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350 Sport Touring

@RankoB Pozdrav Ranko, vozim beverly350, imam 2m i 110kg, noge duge poprilicno, nista mi ne fali, prezadovoljan. Seo i probao svaki, sad opet da biram, isao bih mozda jedino na tmax ali zbog snage jedino, sedenje mi je bolje na bev u. Opet, moras sesti na svaki, ali ispod 400cc nemoj ici. I naravno, koliko love si hteo da das. Pozdrav :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Kupicu nju onda. Nisam znao da ima dva cilindra, mislio sam da samo t max i ti jaci imaju. Nisam ni gledao taj model nesto preterano ali ima sve sto je potrebno. Cak je i jaci od x max 300 i bev 350 po konjazi. A je l' dobra za provlacenje po gradu? Potrazicu onda sa sondom, ako to napisu u oglas. A ako kupim bez te sonde je l' mogu ja da je ugradim ili je to nesto fabricki? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

U pravu si Dare, mislio sam samo na klasu 500. 

@Mihaaa

Sonda je vidljiva okom, u granu malo pre lonca je ušrafljena, fabrički.

Od 2006. kad se pojavio SW400 počeli su da ugradjuju sondu i bitno smanjili potrošnju modelu od 600.

Da je za grad i nije baš, mislim na provlačenje, dugačak je dosta.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Jos jedan glas za Silver Wing 400, svakodnevno se vozim po gradu sa njim jeste tezak oko 230kg ali se to u voznji ni malo oseca. Ima nisko teziste i jako lepo se krivinari sa njim. Mesta ispod sedista ima na pretek (50l ako se ne varam) staje full face kaciga i flip up kaciga (tako je kod mene). Potrosnja u gradu je oko 4.5l, na otvorenom putu 4l normalne voznje. Naravno ako se zavrce od semafora do semafora i vozi preko 130 raste drasticno. Mislim da od 2007 godine ugradjuju lambda sondu (znaci juris to godiste ili noviji) vidi se sonda (pre lonca auspuha se nalazi). Odrzavanje je drasticno jeftinije nego kod t-maxa a i daleko je udobniji skuter. Idalna brzina za krstarenje je 100-110, ima snage i do 150 (probao sam). To ti je ukratko...gospodski skuter za uzivanje u voznji.
I da...to je jedini skuter od 400cc sa dva cilindra (nema nikakvog trzanja na malim obrtajima koji se javljaju na skuterima sa jednim cilindrom).
Srecna kupovina :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600

Uzeo bih nesto ne mladje od 2010 god. Ili do 3000€....za pocetak. Kontam da cu morati i da ulozim neka sredstva u pocetku. Ali u pravu ste...moracu da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600
Pre 20 sati, Zuba87 je napisao:

 

Колега од кога сам купио Крме,@Krmco , је подигао волан и мало смо му угао променили, па не удара у ноге више.

 

 

 

Super. Mislio sam da to nemoze kod skutera da se uradi. To me najvise i brinulo...da ne udaram u kolena.

 

Iz BG-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не знам за све, код Кимка може, али смо морали да продужимо кочионо црево. Да смо само угао променили, не би морало.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не знам за све, код Кимка може, али смо морали да продужимо кочионо црево. Да смо само угао променили, не би морало.

Ако хоћеш да седнеш, да видиш какав је положај, можемо да се нађемо.
До душе, ако издвајаш те паре, нема потребе да гледаш Кимка, иди одмах на Хонду Силвер винг...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ili uzmeš Silver Wing-a 400-600ccm i teraj bez ikakve prepravke

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

@Mihaaa

Pre mesec dana sam i ja kupio svoj prvi ozbiljni skuter, odluka je pala na SW T400 i to je bio lakši deo posla.....

Tebi sada ostaje da nađeš dobar primerak a to je teži deo posla, s obzirom da nemaš iskustva (kao što ga ni ja nisam imao) ne zaleći se, bez majstora ni slučajno ne idi da gledaš primerke iz ponude... I naoružaj se strpljenjem, trebaće ti.

Što se tiče potrošnje, po gradu moj ne prelazi 4,3l a na otvorenom 4.1l što je u odnosu na ono šta dobijam odlično!

Srećno u izboru primerka!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja